vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: ata666 - 06 Ekim 2007, 17:32:45

Başlık: fazla yedek parça takası
Gönderen: ata666 - 06 Ekim 2007, 17:32:45
arkadaşlar henüz iki defa hurdacılara gitmeme rağmen bir daha gitmeme kararı aldım. benim şöyle bir önerim olacak. hem hepimiz için faydalı hemde çok güzel malzemeler edinebileceğimiz ayrıca yardımlaşmamızı gösterebileceğimiz bir öneri.takas yapalım. elinde işine yaramayan parçası olanlar birbirlerine haber verip malzeme takasında bulunsun. hem kazık yememiş oluruz hemde birbirimize yardım etmenin hazzını yaşarız. mesela benim hemşerim firestarter (ibrahim) bana kullanmayacağı jantlarını verdi saolsun.böyle bişey başlarsa bence iyi olur.
Başlık: Ynt: fazla yedek parça takası
Gönderen: musa - 07 Ekim 2007, 13:31:33
evet ii fikir ama takaslar tam değerinde olmaz bu yüzden  biraz fedakarlık isticek galiba..

burdaki samimi arkadaşlarda bu fedakarlığıda esirgemicektir umarım...

bende golf1 stopları var biraz eski bide sinyal uçları dışa kıwrılan kısımları kırık ihtiyacı olan warsa werebilirim
Gönderen: Ex_tremegolf - 14 Kasım 2007, 11:32:53
selamlarr ... bende bir hava filtresi var ne kadar işinizi görür bilmiyorum ama..birde  ön far var 1 tane 2 tanede sinyal camı var ihtiyacı olan varsa verebilirim biraz daha kurcalarım :) baska birseyler bulabilirsem onlarıda sunarım
Gönderen: ata666 - 14 Kasım 2007, 16:10:10
selamlarr ... bende bir hava filtresi var ne kadar işinizi görür bilmiyorum ama..birde  ön far var 1 tane 2 tanede sinyal camı var ihtiyacı olan varsa verebilirim biraz daha kurcalarım :) baska birseyler bulabilirsem onlarıda sunarım
saolasın düşündüğün için şu nada benim ihtiyacım yok. olan varsa bakabilir. ilgine saol arkadaşım
Gönderen: golfmk2gtd - 14 Kasım 2007, 16:25:54
bu konu çok iyi olmuş... :tamamdir

elimde sıfır italyan golf mk2 balon (geniş) tampon var..

satmayı filan düşünmüyodum, kaçada aldığımı hatırlamıyorum, ihtiyacı olan olursa verebilirim... ;)
Gönderen: ata666 - 14 Kasım 2007, 16:29:37

satmayı filan düşünmüyodum, kaçada aldığımı hatırlamıyorum, ihtiyacı olan olursa verebilirim... ;)
arkadaşlar duyarlılığınız için teşekkür ederim.uzun zaman oldu konuyu açalı ama kimse gelmemişti.
Gönderen: cabrio63 - 14 Kasım 2007, 16:58:17

sen ne kullanıosun?
Gönderen: golfmk2gtd - 14 Kasım 2007, 17:21:18
cihan bende golf 2 diesel var...
Gönderen: cabrio63 - 14 Kasım 2007, 17:39:22
yok tampon olarak demek istedim.
Gönderen: golfmk2gtd - 14 Kasım 2007, 17:47:51
  ??? pardon soruyu yanlış anladım.

Arabanın önünde tampon var ufak bi kaza yapmıştım erken davranıp (ustalara sormadan) ön tampon almıştım.. ama eski tampon gayet iyi durumdaydı geride iade etmek istemedim ilerde lazım olur dedim depoya koydum..

Galiba elime nerden geçtiğini sormak istedin...açıklayıcı olmuştur umarım..
sayfanın ortalarındaki siyah golf bizim araba  :)
Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/sohbet/kendi-cekimlerimiz-t1027.345.html)
Gönderen: Firestarter - 14 Kasım 2007, 18:11:28

Hani şu şekil olanı..!  ;D
Gönderen: golfmk2gtd - 14 Kasım 2007, 18:41:20
Hani şu şekil olanı..!  ;D

stndrt şekilde rakibim yok.. ;D
Gönderen: corrado - 14 Kasım 2007, 18:58:17
elimde bir çok şey var ama onlarında çoğunu işe yaramaz diye ben değiştirdim.
golf 2 geniş ön tampon.
tek far ön panjur.
elektronik ateşleme beyni(çalişirmi bilmem)
soğuk havalarda motora ek benzin yollaya enjektörü çaliştiran parça(iyi tarif herhalde)
komple amortisor yay takımı.

isteyene bedelsiz istediği parçayı verebilirim.
Gönderen: Ex_tremegolf - 14 Kasım 2007, 19:32:17
ben daha yeni oldugumdan fazla bir sey yoktur ama arkadaslara yarayacak kullanılabilcek birseyler bulursam onlarıda sunacagım :p
Gönderen: golf-line2 - 14 Kasım 2007, 19:40:42
bendede golf 1 far dümeleriwar 4'lü felan isiteyene werebilirim  güzel konu :tamamdir
Gönderen: escocem - 14 Kasım 2007, 22:33:38
halen daha ne olduğunu anlayamadığım bir çok parçayla başka parçalar var elimde fakat hepsi bodrumda karman çorman oldular uzun zamandır bir günümü verip ayırasım düzenleyesim var fakat yapamadım bir türlü gitti..

mk1 karbüratör şapkası
mk1 ön kaput(hafif deforme olmuş)
otomatik vitesin vites kolu
mk1 arka cam
mk1 gösterge(hangi modelin bilmiyorum)
orjinal arka helezonlar
mercedes yayından uydurma ön helezonlar(yere ii basması için)
kamei kaput havalandrması
7-8 adet ana farlar
4-5 adet far camı
mercekli ana far(2adet)
2takım hella panjur(çift far)
mk1 sunroof komple sıfır lastikle birlikte
yağ filitreleri bujiler triger kayışları(sıfır)
1 adet arka 2 adet ön teker bilyaları
plastik çamurluk ağızları
zender marşpiyeller
fitiller düğmeler müşürler vss vs

elimde çok parça var fakat hepsini incelemem lazım.bende olupta işime yaramayacak parçalar içinihtiyacı olduğunu yazan arkadaşlarıma yardımcı olurum...
Gönderen: cabrio63 - 14 Kasım 2007, 23:43:03
  ??? pardon soruyu yanlış anladım.

Arabanın önünde tampon var ufak bi kaza yapmıştım erken davranıp (ustalara sormadan) ön tampon almıştım.. ama eski tampon gayet iyi durumdaydı geride iade etmek istemedim ilerde lazım olur dedim depoya koydum..
sende zaten varmış balon tampon :tamamdir  bi ara ben denedim mk1 e olmuyo tadilat istiyo...
Galiba elime nerden geçtiğini sormak istedin...açıklayıcı olmuştur umarım..
Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/sohbet/kendi-cekimlerimiz-t1027.345.html)
Gönderen: Ex_tremegolf - 14 Kasım 2007, 23:48:12
escocem... cem  sanırım ismin bende yalçın ... benim baya bi eksigim var bu sende olan plastik çamurluk agızları mk1 için deilmi ? eger lazım olmaz dersen talibimmm :P 
Gönderen: escocem - 15 Kasım 2007, 00:10:23
malesef plastikleri ve marşpiyelleri kullanmayı düşünüyorum.kusura bakma..ihtiyacın olan parçaları burdan veya özelden yazarsan bodrumu topladığım gün varmı yokmu elimde bakarım senin için.o plastikleri aksaray piyasasında araştırsan bulursun :tamamdir
Gönderen: Ex_tremegolf - 15 Kasım 2007, 00:53:49
tamam teşekkürler ....
Gönderen: Ex_tremegolf - 15 Kasım 2007, 11:34:49
peki elinde olan arkadaslar varmı fazla plastik çamurluk agızı olan .. aksaraydakilere kazandıracagımıza arkadaslarımızla  anlasırız hem parca iş görmüş olur hemde bir harabe olmass :)
Gönderen: warlock - 16 Kasım 2007, 13:44:44
peki elinde olan arkadaslar varmı fazla plastik çamurluk agızı olan .. aksaraydakilere kazandıracagımıza arkadaslarımızla  anlasırız hem parca iş görmüş olur hemde bir harabe olmass :)

Aksaraydakiler kazıkçı değiilerki neden kazandırmayasın... Hem onlarada kazandırlaımki yarın öbürgün herkez parça sıkıntısı çekmesin derim ben...
Gönderen: Ex_tremegolf - 16 Kasım 2007, 20:43:22
Ben kazıkçı olduklarını söylemedim :) tAbiki elimizde olmayanları oradan alıcazz onlar olmasa parcalar nereden gelecek ... ...olan parcalar zamanla enkaz haline dönüsmemesini kastedmistim yanlış anlamıssın ...
Gönderen: ramcho® - 16 Kasım 2007, 22:32:38
bana da jetta için mk II sol çamurluk plastik ağzı lasım..
Gönderen: syncro - 30 Kasım 2007, 23:41:34
ya arkadaşlar vallahi sizleri canı gönülden kutluyorum çok güzel bi çalışma içine girmişsiniz yani hani bu formu sohbetten yardımlaşmaya kadar kullanmanız çok gurur verici bravo ben henüz golf parçası biriktiremedim benimde eksiklerim var golfümüde yeniden bazı aksamlarını elden geçiriyorum şu anda benzin pompası ve sunroff iç dış fitillerine ihtiyacım var olan arkadaşım varsa yardımcı olursa çok sevinirim. umarım bende ilerleyen zamanlarda size parça verebilirim.
Gönderen: cabrio63 - 01 Aralık 2007, 01:03:48
ya arkadaşlar vallahi sizleri canı gönülden kutluyorum çok güzel bi çalışma içine girmişsiniz yani hani bu formu sohbetten yardımlaşmaya kadar kullanmanız çok gurur verici bravo ben henüz golf parçası biriktiremedim benimde eksiklerim var golfümüde yeniden bazı aksamlarını elden geçiriyorum şu anda benzin pompası ve sunroff iç dış fitillerine ihtiyacım var olan arkadaşım varsa yardımcı olursa çok sevinirim. umarım bende ilerleyen zamanlarda size parça verebilirim.
şu aracı bi tanıtsan artık bir iki resim falan ;)
Gönderen: syncro - 02 Aralık 2007, 00:09:32
cihan bende tanıtmayı çok istiyorum fakat şöle vinci takılıyken wrangler lastikleri üstündeyken ve bide temizken resimlerini çekip koyayım diyorum. şimdi garajda dağınık yatıyo çeksem bile bişeye benzemiyecek. lastikler kabak hertarafı çamur içi sökülü ön muhafaza sökülü bunlar hep arabayı gösteren etkenler.   
Gönderen: cabrio63 - 02 Aralık 2007, 23:45:32
olsun burası bu işler le uğraşan insanların yazdığı bir yer.mesela benim 5000km de bi a3 üm var onu buraya katmıorum,mühim olan eskiyi yaşatmak ;)
Gönderen: mcsahan - 03 Aralık 2007, 08:42:06
evet Kağan, mümkün olduğunca emek harcadığım uygulamaların resimlerinide yayınlayabilirsin. bilmediğimiz konularda bilgi sahibi olalım bizde :)
Gönderen: meytoo - 07 Aralık 2007, 14:11:36
Valla bana sol arka stop camı lazım geçen parkta vurmuşlar kırılmış üçgen şekilde (http://img100.imageshack.us/img100/4615/71207143045ya0.jpg)
Gönderen: escocem - 07 Aralık 2007, 15:55:41
bende 2 adet stop var bi bakayım sorun yoksa hbr veririm arkadaşım.
Gönderen: meytoo - 07 Aralık 2007, 16:10:07
bende 2 adet stop var bi bakayım sorun yoksa hbr veririm arkadaşım.
Saol Escocem haber bekliyelim o zaman senden
Gönderen: escocem - 08 Aralık 2007, 00:05:45
bu gün bakamadım daha eve şimdi girdim.hafta sonuda sanırım biraz yoğun olucam p.tesi günü yazarım konuya.
Gönderen: refikmk1 - 03 Ocak 2008, 23:43:28
meytoo  bende arka stop;un mevcuttur :sevgi:
Gönderen: formüla - 04 Ocak 2008, 22:38:18
slm arkadaşlar foruma yeni üye oldum.elinde balon tampon olan varsa iletişim kurmak isterim.
Gönderen: Firestarter - 04 Ocak 2008, 22:45:53
Hoşgeldin.
Gönderen: warlock - 05 Ocak 2008, 22:23:58
Merhaba... Arka silecek ve motoru lazım olan arklar varsa yollayabilirim ben komple iptal ettim...
Gönderen: Firestarter - 05 Ocak 2008, 22:26:45
Bana lazım Ersan Abi.  :)
Gönderen: golf-line2 - 05 Ocak 2008, 22:28:24
slm arkadaşlar foruma yeni üye oldum.elinde balon tampon olan varsa iletişim kurmak isterim.

ilkten aracını felan tanıt bir sürü balon tampon var ^-^ bu arada hoş geldin i forumlar
Gönderen: warlock - 05 Ocak 2008, 22:29:00
oki özelden at adresini yollim en kısa zamanda... Bende sağa sola atalancak duracak malzeme...
Gönderen: golf-line2 - 05 Ocak 2008, 22:29:45
Bana lazım Ersan Abi.  :)

tüh be ibo bendede wardı attım sadece dişlisi sıyırmıştı onuda ayarlardık ama attım :-\
Gönderen: Firestarter - 05 Ocak 2008, 22:31:45
Bendeki bozuk. :(
Gönderen: warlock - 05 Ocak 2008, 22:38:13
MK1 için dijital tacho nerden buluruz satan varmı yada bilen... :D
Gönderen: refikmk1 - 06 Ocak 2008, 21:45:30
bendede ön çamurluklar ön panjur( tek far) kapı kolları arka dingil arka stoplar( uzun ve kısa)1.6 motor parçaları(benzinli)orta konsul camlar ön panel ön far lar 4 adet 185.65.14 jant( göbekten içeri) bi takım koltuk falan lazım olana hesaplı veririm  :)he bide bende hedırs miafori manifolt var   :tamamdir :tamamdiri
Gönderen: escocem - 06 Ocak 2008, 22:52:24
bendede ön çamurluklar ön panjur( tek far) kapı kolları arka dingil arka stoplar( uzun ve kısa)1.6 motor parçaları(benzinli)orta konsul camlar ön panel ön far lar 4 adet 185.65.14 jant( göbekten içeri) bi takım koltuk falan lazım olana hesaplı veririm  :)he bide bende hedırs miafori manifolt var   :tamamdir :tamamdiri
elindeki çamurluklar sıfırmı,birde koltuklar recaromu?
Gönderen: refikmk1 - 07 Ocak 2008, 21:46:40
çamurluklar çıkma  mk1  normal koltukları :)
Gönderen: escocem - 07 Ocak 2008, 22:09:19
hıım sağol...
Gönderen: refikmk1 - 07 Ocak 2008, 22:20:01
bişey değil  :sevgi:
Gönderen: cile_cash - 31 Mart 2008, 05:32:25
merhaba arkdaslar, bende yeni katıldım,konu dikkatimi çekti. elimde fazladan parça yok ama parçaya ihtiyacım var. stop lambam kırıldı yenisini bandırmada bulamadım,bursada aradım ordada bulamadım...yardımcı olabilirmisiniz?
Gönderen: Mk1GTI - 31 Mart 2008, 17:46:15
merhaba arkdaslar, bende yeni katıldım,konu dikkatimi çekti. elimde fazladan parça yok ama parçaya ihtiyacım var. stop lambam kırıldı yenisini bandırmada bulamadım,bursada aradım ordada bulamadım...yardımcı olabilirmisiniz?

Özele no bıraktım beni ara..
Gönderen: Firestarter - 31 Mart 2008, 23:08:51
Hoşgeldin. Aracını otomobilim bölümünde,detaylı olarak tanıtabilirsin.
Gönderen: Mk1GTI - 01 Nisan 2008, 09:52:28
Bu aracı biliyorum ben Bursada küçük sanayi de toplandı bu ve uzun bi süre bursa caddelerini süsledi..  1,5 karburatorlü ve karoser modifiyeli bu araçta ayarlı amaortisör sistemi falan olması lazım...
Gönderen: golf72 - 08 Nisan 2008, 02:15:25
golf 2 geniş ön tampon.
tek far ön panjur.
soğuk havalarda motora ek benzin yollaya enjektörü çaliştiran parça(iyi tarif herhalde)

merhaba komple amortisor yay takımı bana lazımdı elinde işini gormuyorsa ben alabilirmiyim. maddiyatı önemli deil. telefonum aşağıda yazılı irtibata geçebiliriz. şimididen teşekkürler

ümit
0505 836 42 78
Gönderen: golf72 - 08 Nisan 2008, 02:19:29
halen daha ne olduğunu anlayamadığım bir çok parçayla başka parçalar var elimde fakat hepsi bodrumda karman çorman oldular uzun zamandır bir günümü verip ayırasım düzenleyesim var fakat yapamadım bir türlü gitti..

mk1 karbüratör şapkası
mk1 arka cam
orjinal arka helezonlar
7-8 adet ana farlar
4-5 adet far camı
mercekli ana far(2adet)
zender marşpiyeller

elimde çok parça var fakat hepsini incelemem lazım.bende olupta işime yaramayacak parçalar içinihtiyacı olduğunu yazan arkadaşlarıma yardımcı olurum...

2 tane ön var fazla varsa ben alabilirmiyim?  maddiyatı sorun olmaz. iletişim aşağıda yazılı irtibata geçersek sevinirim. şimdiden teşekkürler

ümit
0505 836 42 78
Gönderen: corrado - 08 Nisan 2008, 08:14:53
merhaba komple amortisor yay takımı bana lazımdı elinde işini gormuyorsa ben alabilirmiyim. maddiyatı önemli deil. telefonum aşağıda yazılı irtibata geçebiliriz. şimididen teşekkürler

ümit
0505 836 42 78

merhaba ümit.
benim araç golf 2 seninki golf 1
işine yaramaz yani.
Gönderen: kaosunruhu - 21 Mayıs 2008, 01:11:57

mk1 karbüratör şapkası
mk1 arka cam
orjinal arka helezonlar
7-8 adet ana farlar
4-5 adet far camı
mercekli ana far(2adet)
zender marşpiyeller

valla abi ben yeni aldım arabayı tek kapı kırmızı boyası güzel tekerler ve cantlar fairvey cantı ve tekeri arabanın motor bitik dedi arkadaş üflüyormuş şanzıman takır takır vuruyor şanzıman dişlileri bozuk heralde baskı balatada gidik araba vitese geçerken sıyırarak geçiyor ben sizlere bir şey sormak istiyorum yav bu araçlarda GTI yazıyor ama benim araba 1.6 benzinli karbüratörlü benim bildiğim GTI ler enjeksiyon sistemi değilmi ani ateşleme için basınçlı püskürtme olması lazım bildiğim kadarı ile birde bu benim motor sorunun nasıl çözerim 16 enjeksiyonlu motor atsam üstüne ama merden bulacam birde 5 ileri şanzıman bulabilirmiyim bilginiz varmı
abi ben senin bu parçalarına talibim mahzuru yoksa
selam ve dua ile ben osman memnun oldum tanıştığımıza bende bu aileye katıldığıma sevindim açıkçası 6 senedir tofaş kullanıyordum bu araba takas ile geldi bana ilk defa araba kullandığımın farkına vardım hem eğlence hem hız hem görüntü hem sağlamlık hemde fren mekanizması acayip bir şey kendinizi bir iki kişilik uçak plotu hissediyorsunuz
Gönderen: Mk1GTI - 21 Mayıs 2008, 15:27:50
TR de Her Golf 1 in arkasında nerdeyse GTI Yazısı var onlar sonradan takma.... Ama bazılarıda gerçek GTI motor ama ustaların azizliği yüzünden enjeksiyon sistemi pert edilip karburatore çevrilmiş hali....  Aracın motor nosu yazarsan ne olduğunu söyleriz sana....  16v makina konusunda forumda yardımcı olacaklardır ama bu motoru şanzumanı ve yürüyeni ile alman lazım ve kasanıda ona göre modlaman lazım...

Motor kodun EG yada DX ile başlıyor ise GTI dır ve 5 ileri şanzumandır ve masrafa değer bir makinadır.... Komple tamiri 500-600 tutar ama öbür türlü 1000 YTL nin çok üstüne çıkacaktır rakam...
Gönderen: kaosunruhu - 21 Mayıs 2008, 22:47:28
arkadaşlar kendi arabamın resimlerini yayınlayacam ama nasıl onu bilmiyorum birde [player]Mk1GTI[/player] arkadaşım söylediğin doğru gibime geldi ama ruhsattada gtı yazıyor seri nosunu söyleyeyim
EG257391 söylediğin gibi bu bir gtı ama dostum bu 4 ileri şanzuman ve 1..6 motor karburatorlu bunun orjinalini nasıl bulup takacağız peki ruhsattada 1588 silindir hacmi yazıyor
Gönderen: Mk1GTI - 22 Mayıs 2008, 14:20:52
arkadaşlar kendi arabamın resimlerini yayınlayacam ama nasıl onu bilmiyorum birde [player]Mk1GTI[/player] arkadaşım söylediğin doğru gibime geldi ama ruhsattada gtı yazıyor seri nosunu söyleyeyim
EG257391 söylediğin gibi bu bir gtı ama dostum bu 4 ileri şanzuman ve 1..6 motor karburatorlu bunun orjinalini nasıl bulup takacağız peki ruhsattada 1588 silindir hacmi yazıyor

Tamam doğru 15xx küsürlü oluyor...  Senin araçta enjeksiyon sistemi iptal edilip karburator takılmış, EG serisi 1,6 GTI blok şanzumanında 4 ileri olması 79 model öncesi olduğunu gösteriyor yada bir değişiklik olmuş aracında...
Gönderen: kaosunruhu - 22 Mayıs 2008, 20:39:50
sağolasın mk kardeşim şimdi madem enjeksiyonlu bu makine bende orjinale döndürürüm makineyi nerden temin ederiz enjeksiyon sistemini birde 5 ileri şanzuman  yapmak zor değildir heralde dur bakalım haftaya geliyor benim alman plakalı golf üm eğer uyarsa orjinalse kaporta yürür hariç hepsini benimkine giydireceğim şanzumanda dahil dediğin gibi enjeksiyon sistemide varsa onda buna adapte edeceğim yavaş yavaş her şeyi yapacağım bu araba bende evladiyelik kalacak sanırım aşık oldum buna birde

aşık olduğum diğer araç varki hiç sorma tank tank maşşallah araba chevrolet 1973 impala 3 stop direksiz bal köpüğü renk 6 silindir düz motor arka makaslı ön amartsörlü kasa 5 mm sac kalınlığı ve işte buldozer ve araba gerçek araba gir istersen bunlarla kamyonla kafa kafaya
Gönderen: derwish - 23 Mayıs 2008, 02:34:39
selamün aleyküm arkadaşlar... tek farlı ön panjur lazım farları ile beraber... benden önceki sahibi panjuru delip içine garip bir lamba yerleştirmeye çalışmış farlardan biride sanırım traktör farı (en azından camı öyle).. yalnız ekonomim arjantin olduğundan  kendimi çok fazla zorlayıp sıfırını alamıyorum elinde fazla olan varsa ve fiyat benim bütçeme uygun olursa dedim bir ümit.....
Gönderen: saydam - 23 Mayıs 2008, 09:10:57
selamün aleyküm arkadaşlar... tek farlı ön panjur lazım farları ile beraber... benden önceki sahibi panjuru delip içine garip bir lamba yerleştirmeye çalışmış farlardan biride sanırım traktör farı (en azından camı öyle).. yalnız ekonomim arjantin olduğundan  kendimi çok fazla zorlayıp sıfırını alamıyorum elinde fazla olan varsa ve fiyat benim bütçeme uygun olursa dedim bir ümit.....
eski çıkarttığımı bulabilirsem seve seve gönderirim.
Gönderen: derwish - 25 Mayıs 2008, 12:03:03
eyvallah ilgine teşekkür ederim haber bekleyeceğim
eski çıkarttığımı bulabilirsem seve seve gönderirim.
Gönderen: saydam - 07 Haziran 2008, 10:11:09
orta panjuru bulamadım atmışım herhalde, işine yararsa far çerçeveleri duruyor istersen gönderirim.
aslında farda panjurda çok pahalı değil, panjuru 30 ytl ye almıştım. farın da tanesi 15 ytl idi.
Gönderen: efeler - 07 Ağustos 2008, 11:03:49
golf 2tamponları golf 1 uyarmı şuan bir tane gtı topluyorum fotolarını yayınlayacam birtanede sağ far lazım camı kırık.
Gönderen: efeler - 07 Ağustos 2008, 11:06:07
bu yedek parçalrı bulanileceğim adresler varmı
şuan aracın koporta aşamasındayım bir çok parça var ama kırık
 sağ çamurlukal ön kapautum yamuk bulabilirsem yenisi almak istiyorum veya temiz çıkma.
Gönderen: saydam - 07 Ağustos 2008, 11:14:31
öncelikle hangi şehirde, ve hangi parçaları aradığını daha net yazabilirsen yardımcı olurum.
Gönderen: melih_226 - 07 Ağustos 2008, 13:58:09
bende yeni bi golfçü olduğm için elimde parça yok ileride olursa yardımcı olmak isterim
Gönderen: efeler - 08 Ağustos 2008, 11:53:46
arkadaşlar bana sağ çamurluk lazım mk1
Gönderen: cabrio63 - 08 Ağustos 2008, 17:30:59
arkadaşlar bana sağ çamurluk lazım mk1
önce merhaba,nerdensiniz kimsiniz?hangi şehir,araç ne???
Gönderen: ismailtunca81 - 08 Ağustos 2008, 18:08:46
golf 2 geniş ön tampon.
tek far ön panjur.

ön  tamponu  alabilirim 

34  z  4298

agbi  ben  alabilirim
seninle  irtibata  geçmek  istiyorum 

saygılarımla 
ismail tunca

sana  adresimi  gönderiyimmi  kargoyam
Gönderen: efeler - 10 Ağustos 2008, 20:38:21
arkadaşlar ya bana sağ çamurluk lazım hala bulamadım. ön kaput buldum sağ çamurluk yok olan biri varmı?
Gönderen: efeler - 10 Ağustos 2008, 20:40:46
arakdaşlar sakaryadayım  istanbul kartalda ön kaputu buldum
Gönderen: ismailtunca81 - 10 Ağustos 2008, 20:48:51
golf 2 geniş ön tampon.
tek far ön panjur.

golf 2 geniş  ön  tamponu  almak  istiyorum 
özelden  yazışabilirmiyiz

Gönderen: efeler - 18 Ağustos 2008, 10:25:36

mk1 karbüratör şapkası
mk1 arka cam
orjinal arka helezonlar
7-8 adet ana farlar
4-5 adet far camı
mercekli ana far(2adet)
zender marşpiyeller

bana kapı fitilleri lazım arkadaşlar
Gönderen: Mk1GTI - 18 Ağustos 2008, 10:32:57
Ben aracı toplarken ESİN ticaretten almıştım 2 kapı için FITIL 30 YTL di...
Gönderen: saydam - 18 Ağustos 2008, 10:50:43
çok iyi rakam bence, bu esin ticaretin fiyatları baya hoşuma gitti.
esin ticarette hangi araçların parçaları var, bizim mk1 lerin ne gibi parçaları bulunur biliyormusun daha önce aldığın parçalar felan?
Gönderen: Mk1GTI - 18 Ağustos 2008, 11:53:27
Mk1 de en çok ihtiyaç duyulacak bütün malzemeler var bildiğim kadarı ile... Adamlarda sıfır akışmetre bile vardı mesala ama BOSH un ürünü olduğu için liste fiyatı baya uçuk bi parça (560€) :D
Gönderen: Ex_tremegolf - 19 Ağustos 2008, 15:07:07
erşan abi fazla jetronik varmı elinde  :D :D
Gönderen: Mk1GTI - 19 Ağustos 2008, 16:08:54
Yedek olarak var ama onu şematik ini bulunca dağıtacam ince ayar yapılacak ona...
Gönderen: Ex_tremegolf - 19 Ağustos 2008, 19:05:11
:) abi biliyosunnn bak unutma beni  :tamamdir
Gönderen: Mk1GTI - 19 Ağustos 2008, 20:22:25
Yalçın uğraşma bence tek tek toplamaktansa ya komple motorla değiştir yada arabayı, çok zahmet çekersin...

Bi K-Jetronikle iş bitmiyor...

Depodan basınçlı pompasından tut elektrik tesisatına kadar değişime gitmen lazım karburator sistemini kaldırmak için...
Gönderen: mck - 23 Ağustos 2008, 01:12:11
Arkadaşlar merhaba golf1 mk1 cabrio ön konsol lazım ( km olğu bölmüden torpidoya kadar) vites konsolu orjinal vitese ihtiyacım var.Ayrıca triger kapağı ve silecek motoru lazım.Olmasa bile bulabileceğim bir çıkmacı vs biryer var mı?Yardımcı olusanız sevinirim.İstanbul Bostancı'dayım
Gönderen: chef sami - 23 Ağustos 2008, 12:44:06
arkadaşlar merhaba, bendede golf ıv için bagaj mdf'si var, gerçi suntadan yapmışlardı ama baya sağlam tırnakları bile var üzeri de kaplı ihtiyacı olan arkadaşa verebilirim, ankara içi olursa iyi olur. Kahramanmaraştan bir arkadaş talip olmuştu daha önce ama uzak olduğu için ilgilenemedim, oda kusuruma bakmasın.
Gönderen: efeler - 23 Ağustos 2008, 21:06:28
Ben aracı toplarken ESİN ticaretten almıştım 2 kapı için FITIL 30 YTL di...
bu esin ticaretin numarası ve adresi varmı
Gönderen: golf-line2 - 23 Ağustos 2008, 21:23:52
bu esin ticaretin numarası ve adresi varmı

aksaraydada numarayı hatırlamıyorum bilenler yazacaktır
Gönderen: Mk1GTI - 23 Ağustos 2008, 21:35:10
Esin Ticaret - Aksaray
0212 632 18 18
Gönderen: efeler - 23 Ağustos 2008, 23:38:39
eyvallah
Gönderen: meytoo - 07 Eylül 2008, 00:41:19
Banada sol sağ çamurluklar lazım .Kartalda bir hurdacı vardı .Gerçi tam bilmiyorum yerini ama .Bilip goren yada temin ediceğim yeri söyleyen olursa memnun olurum. ::)
Gönderen: mekan - 22 Ekim 2008, 20:18:27
arkadaşlar ben yenibir mkIIsahibiyim arabamı alır almaz siteye üye oldum bana mkII'nin balon tamponları lazım sanırım tamponlar YASİN kardeşimde varmış ama benim takas edecek henüz bir parçam yok ama bana bir fiyat verirsen yada istediğin bir şeyi söylersen elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalşırım

Gönderen: mekan - 22 Ekim 2008, 20:20:37
msn adresim [email protected] arabam boyada cıkınca tamponları takmak istiyorum bana yardımcı olusan sevinirim yasin kardeş cep numaram 05356541569 ararsan sevinirim şimdiden teşekkürler....
Gönderen: evreka09 - 22 Ekim 2008, 22:37:34
elimde arka helezon var bir çift isteyen varsa yardımcı olabilirim.
Gönderen: mekan - 24 Ekim 2008, 19:13:35
corrado slm
sendeki ön tamppon benim işime yarar telefon numaram 5356541569 diğeri 05069655447 msn adresim [email protected] eklersen konuşuruz.
Gönderen: mekan - 24 Ekim 2008, 20:09:31
arkadaşlar benim mkII ön arka balon tamponuna ihtiyacım var olanlar lütfen beni arasın şimdidden teşekkürler.
Gönderen: filizbilgisayar2006 - 02 Kasım 2008, 17:12:39
arkadaşlar yeni almış oldugum 1982 model mk1 ime ön helozon ve sigorta kutusu ön panjur çift farlı ve farları ön tampon lazım yardımcı olacak olan arkadaşlar msn [email protected]  msn adresim yardımlarınızı bekliyorum
Gönderen: ---caner--- - 08 Kasım 2008, 20:10:18
arkadaşlar elimde orjinal mk1 buji kabloları var ihtiyacı olan varsa msj atsın
Gönderen: ersin68 - 11 Aralık 2008, 18:34:54
arkadaşlar ben yeniyim elimde pek parça yok ama reklamcıyım bir ihtiyacınız olursa elimden geldiği kadarını yaparım
Gönderen: sismic - 29 Nisan 2009, 21:34:50
arkadaşlar ben eski bir k-jetronik kullanıcısı olarak karbüratörden jetroniğe geçmeyi pek desteklemiyorum. çünkü bildiğim kadarı ile orjinal karbüratörlü motor blok sistemlerinin k-jetronik GTI blok sistemlerinden farklı olduğunu biliyorum. dış görünüşü nekadar aynı da olsa güç ve performans olarak aynı değil. ayrıca ben komple jetronik sistemi söktüm aracımdan. karbüratöre geçtim. skoda pick-up JİKOV karbüratör ve pompa kullanıyorum jetronikten performans olarak hiçbir farkı yok ve km de 30 kuruş yakıyor. jetronikte 1.5 lira yaktığımı biliyorum :D sistem üzerinden parçaya ihtiyacı olan varsa gönderebilirim. hiçbir ücret talep etmeden ;)
Gönderen: sismic - 29 Nisan 2009, 21:36:30
ayrıca elimde birde 76 model mk1 vardı ben lazım olan parçalarını söküp kullanıyorum :D artan parçaların resimlerini ekleyip takas yapmak isteyen ve ihtiyacı olanlarla değiştirebiliriz ;)
Gönderen: panik - 30 Nisan 2009, 12:46:06
arkadaşlar bende bi tane mk2ye ait hava filtresi var, kutulu tip, karbüratörün üzerine oturan cinsten, mk1in orijinal hava filtresi kutusuyla ya da işime yarayacak başka parçalarla takas düşünebilirim
ayrıca mk1 uzun tip tamponlar(ön arka)mk1 logosuz panjur var elimde, işime yarayabilecek parçalarla takas düşünürüm, görüşelim.
Gönderen: Mk1GTI - 30 Nisan 2009, 15:15:25
arkadaşlar ben eski bir k-jetronik kullanıcısı olarak karbüratörden jetroniğe geçmeyi pek desteklemiyorum. çünkü bildiğim kadarı ile orjinal karbüratörlü motor blok sistemlerinin k-jetronik GTI blok sistemlerinden farklı olduğunu biliyorum. dış görünüşü nekadar aynı da olsa güç ve performans olarak aynı değil. ayrıca ben komple jetronik sistemi söktüm aracımdan. karbüratöre geçtim. skoda pick-up JİKOV karbüratör ve pompa kullanıyorum jetronikten performans olarak hiçbir farkı yok ve km de 30 kuruş yakıyor. jetronikte 1.5 lira yaktığımı biliyorum :D sistem üzerinden parçaya ihtiyacı olan varsa gönderebilirim. hiçbir ücret talep etmeden ;)

Fark konsunda sana katılmıyorum... İlk kalkışta belki tatminkar performansı alabilirsin karburatorde ama devir yükseldikçe işler çok değişir özellik ile 4500 devir ve sonrasında...

Yakıt konusundada sana katılamayacağım K-Jet bızıklanmaış ve aracın diğer yakıt sistemlerinde bir ayar yada sorun yok ise 300krş yakman bile imkansız...

Ben şahsen 35 TL lik yakıt ile 200 km yol yapıyorum buda aracın uzun yolda 175 krş a denk gelir... Şehir içinde trafikte 250krş ve agresif kullanımda 325 krş un üzerini görmedim daha...

Sen karburatorde 300krş fazla bile yakıyorsun...
Gönderen: sismic - 30 Nisan 2009, 16:47:57
Fark konsunda sana katılmıyorum... İlk kalkışta belki tatminkar performansı alabilirsin karburatorde ama devir yükseldikçe işler çok değişir özellik ile 4500 devir ve sonrasında...

Yakıt konusundada sana katılamayacağım K-Jet bızıklanmaış ve aracın diğer yakıt sistemlerinde bir ayar yada sorun yok ise 300krş yakman bile imkansız...

Ben şahsen 35 TL lik yakıt ile 200 km yol yapıyorum buda aracın uzun yolda 175 krş a denk gelir... Şehir içinde trafikte 250krş ve agresif kullanımda 325 krş un üzerini görmedim daha...

Sen karburatorde 300krş fazla bile yakıyorsun...

doğru sende haklısın birzamanlar benimki de öyleydi ama ayarları falan bozuldu enjektörler tıkandı  ve diğer birkaç parça da işlevini yitirince bu hale geldi. kime gösterdiysem uğraşma bu sistemle herkes karbüratöre geçiyor dedi. hatta rüzgar ahmet bana enjeksiyon merkezini satmadı. değiştirip öyle deniyecektim, sonra vazgeçtim geçtim karbüratöre, şuan çok da memnunum... en azından kaputu sadece silecek suyu doldurmak için açıyorum :P
Gönderen: Mk1GTI - 30 Nisan 2009, 17:53:02
Ah ah sorun hep Teknik usta bulmada... O yüzden sanayide gidiceğiniz ustaların Mercedes BMW gibi avrupa araçlar üzerinde servis vermesine özen göstermek lazım... Geri kalanı Çıraklıktan hemen usta olmuş gençler bunlar can yakar çok :(
Gönderen: TheDarkSideRetun - 01 Mayıs 2009, 23:08:51
slm beyler öncelikle aranıza yeni katıldım herkeze merhaba.Elimde golf camları kapıları ve kaputu var bana torpido lazım elinde fazla olan varsa herhangibiriyle takas yapmaya hazırım
Gönderen: cumhur - 03 Mayıs 2009, 02:14:33
selam arkadaşlar bana 1976 mk1 ön sağ sol kapılar ve bagaj kapağı gerekli ?
Gönderen: onuralbut - 03 Mayıs 2009, 02:25:39
Arkadaşlar Bende 98 polo 6n1 1.6 için el yapımı açık hava filtresi var. İhtiyacı olanlara duyurulur.
Gönderen: anf07 - 22 Mayıs 2009, 13:28:26
arkadaşlar banada sol ön çamurluk ağzı plastiği lazım birde kalorifer düğmesi
Gönderen: e12 - 22 Mayıs 2009, 20:07:54
arkadaşlar banada sol ön çamurluk ağzı plastiği lazım birde kalorifer düğmesi
bende olması lazım istedıklerının bi foto koyarsan daha net yardımcı olabılırm..
Gönderen: burak.akın - 23 Mayıs 2009, 13:21:45
golf1 sol aynası olan varmı elinde ???  :-[ içerden kumandalı olanlardan
Gönderen: e12 - 23 Mayıs 2009, 13:38:29
golf1 sol aynası olan varmı elinde ???  :-[ içerden kumandalı olanlardan
elımde suan kumandasız olarak bi takım var orjınal çin malı falan degıl ama kumandalıda olması lazım garaja bakarım ama vardır..
Gönderen: burak.akın - 23 Mayıs 2009, 16:40:03
peki saol haber bekliorum varsa eğer..
Gönderen: e12 - 24 Mayıs 2009, 15:11:19
peki saol haber bekliorum varsa eğer..
buldum var tek sol içerden kumandalı...
Gönderen: burak.akın - 25 Mayıs 2009, 00:55:41
ya bu gün bi takım bi arkadaş gönderdi gerek kalmadı saolasın uğraştırdım senide kusura bakma  :-[
Gönderen: onuralbut - 21 Haziran 2009, 22:37:02
Arkadaşlar 1998 polo hb angel far ve stoplarımı satıyorum. Hiç bir problemi yoktur. farları alalı 1 yıl bile olmadı. Angel stopları ise 1-2 ay önce aldım.ilgilienen arkadaşlar msn eklesin ki resim göndereyim.Tşkkürler.
Gönderen: deep16 - 21 Haziran 2009, 22:57:06
sag arka kapı kirkom çürümüş gecen gün kasise girdim cam içine düştü  ;D elinde olan varmı yada başka hangi aracın ki uyar ?
Gönderen: TARGET - 24 Haziran 2009, 22:20:37
bursa küçük sanayide karakaş otoda vardır. hakan abiye bir soruver. :tamamdir
Gönderen: deep16 - 26 Haziran 2009, 00:01:59
bursa küçük sanayide karakaş otoda vardır. hakan abiye bir soruver. :tamamdir

oraya bıkere gitmiştim bi kac parca sormustum çok istemişti bidaha gidicegimide sanmıyorum
Gönderen: TARGET - 26 Haziran 2009, 00:26:41
evet biraz fazla söyler sıkı pazarlık yaparsan isteiğini alırsın insafa gelirse >:(
Gönderen: Mk1GTI - 26 Haziran 2009, 16:57:11
evet biraz fazla söyler sıkı pazarlık yaparsan isteiğini alırsın insafa gelirse >:(

Hakanda insaf yoktur 2 kere sordun sordun 3 cüye hızlancan...
Gönderen: deep16 - 27 Haziran 2009, 09:14:41
allah işini rast getirsin serbest pazar kimseye sen niye bu fiyata satıyosun demek olmaz ama bu kirko işinide halletmem gerekiyo başka bi aracınki uyar diye tahmin ediyorum ama hangisi işte orası var  :)
Gönderen: Mk1GTI - 27 Haziran 2009, 13:19:52
Hurdacı alide vardır kesin ona git yada aksarayı ara..
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 27 Haziran 2009, 20:16:44
Hurdacı alide vardır kesin ona git yada aksarayı ara..
Ersan abi hatırladıysan beyaz Mk1in bagajını kurcalarken orda sanırsam 2 3 tane vardı ama ne denli sağlamlar bilemem olmadı o beyaz Mk1inkileri sökeriz :p
Gönderen: deep16 - 28 Haziran 2009, 08:13:29
gokhan bi ara qelde şu beyaz a bi bakalım  :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 28 Haziran 2009, 10:12:20
gokhan bi ara qelde şu beyaz a bi bakalım  :)
Abi msne ekle detaylı konuşalım [email protected] ;)
Gönderen: meytoo - 01 Temmuz 2009, 12:58:53
Sol ön cam krikosu bozuldu arkadaşlar.Elinde olan varmı yada nerden bulabilirim.
Gönderen: sismic - 07 Temmuz 2009, 11:14:15

2 adet yani 1 çift ön yay ihtiyacım var mk1 için. pm atarsan sevinirim ,)
Gönderen: safran - 07 Temmuz 2009, 17:44:34

mk1 karbüratör şapkası
mk1 arka cam
orjinal arka helezonlar
7-8 adet ana farlar
4-5 adet far camı
mercekli ana far(2adet)
zender marşpiyeller

2 takım ön panjurdan 1 ni ben le irtibata gecermisin usta benım msn
[email protected] 3356775 saygılar

Gönderen: extra_ordinary__ - 18 Ağustos 2009, 02:15:14
birkaç parça gerekiyor sıfır değil çıkma istiyorum bu şekilde yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.sökmek takmak yapmak elimden gelir başka arkadaşlara da ben bu konuda yardımcı olurum.
gelelim listeye ;
1-cam krikoları 4 cam
2-el frenini tutan alttaki dişli
3-ön kaput ve kilidi
4-karbüratör şapkası
5-tek far ön panjur
6-spor yay
7-direksiyon mafsalı
8-el freninin altındaki çevreleyen plastik
9-yan aynalar (bombeli) içten ayarlı ya da dıştan ayarlı farketmez
10-taban halısı bagaja kadar..
11-bir takım cam ve kapı fitili
ve ekstra olarak
12-modifiye ya da orjinal olabilir ön arka tampon
13-cam üstü ya da tavan spoiler

teşekkür ederim :)
Gönderen: by.FoX - 18 Ağustos 2009, 11:33:39
Plastik çamurluk ağızları deforme olmamışsa benim almak isterim. Özel'e mesaj atabilirsiniz yada msn adresim [email protected]
Gönderen: deep16 - 18 Ağustos 2009, 21:29:38
arkadaşlar sigorta kutusuna ihtiyaç var soketleri ile birlikte nerden bulabılırım
Gönderen: eercanli - 21 Ağustos 2009, 16:36:51
arkadaşlar sigorta kutusuna ihtiyaç var soketleri ile birlikte nerden bulabılırım
Ben bulamadım...Bana da sigorta kutusu lazım...Ama elektrikçilere haber verdim, bekliyorum..Bulursan benimde haberim olsun...
Gönderen: eercanli - 21 Ağustos 2009, 16:39:18
elımde suan kumandasız olarak bi takım var orjınal çin malı falan degıl ama kumandalıda olması lazım garaja bakarım ama vardır..
Selamlar...benim 1982 golf dieselim var...dış aynalar solmuş ve ses yapıyor...hala sende ise almak isterim...
Gönderen: escocem - 22 Ağustos 2009, 01:19:29
arkadaşlar satılık bölümündeki ilanımda bir çok aradığınız parça var yardımcı olurum ;)
Gönderen: safran - 05 Ekim 2009, 22:48:13

tamponlara talibim usta ne dersin ben konusalım derim 536 335 67 75 burhan saygılar

Gönderen: mk1 2.9 vr6 - 11 Ekim 2009, 15:27:09
arkadaslar kktc den yeni katildim araniza.bende 1.8 gti motor ve sanziman var kendi arabamdan cikma. vr6 takacagim icin komple soktum. isinize ederse yazin ama nakliye nasıl olur bilmem.
Gönderen: e12 - 11 Ekim 2009, 15:43:45
arkadaslar kktc den yeni katildim araniza.bende 1.8 gti motor ve sanziman var kendi arabamdan cikma. vr6 takacagim icin komple soktum. isinize ederse yazin ama nakliye nasıl olur bilmem.
mrb cemre bende kıbrıstayım bnm arkadasıma lazımdı sendekıler bı ara goruselım...
kıbrısta cogalıyoruz cok sukur....
msn:[email protected]
Gönderen: mk1 2.9 vr6 - 11 Ekim 2009, 16:26:40
goruselim erdinc sor bakalım arkadasına eger isterse yaparız uygun biseyler. bu arada ben magosadanım sen nerdensin
Gönderen: e12 - 11 Ekim 2009, 19:23:43
goruselim erdinc sor bakalım arkadasına eger isterse yaparız uygun biseyler. bu arada ben magosadanım sen nerdensin
sana cok uzagım ben lefkedeyım mutlaka beklerım lefkeye istediğn zaman..bi buluşma ayarlayalım..benım tel:5338498966
sana lazım herhangı bısı olursa haberım olsun..
Gönderen: mk1 2.9 vr6 - 11 Ekim 2009, 19:30:30
simdi girnede askerim. 1 ay sonra biter o zaman gorusuruz. yinede biseey lazım olursa yaz hallederiz :tamamdir
Gönderen: e12 - 11 Ekim 2009, 19:56:24
simdi girnede askerim. 1 ay sonra biter o zaman gorusuruz. yinede biseey lazım olursa yaz hallederiz :tamamdir
ok hayırlı tes :tamamdirkereler..
Gönderen: mk2 - 14 Ekim 2009, 07:19:20
selam  arkadaslarr  bend  2  sene kaldim  mausada  mutlaka bilirsiniz  beni  gorseniz  inter  otoda  işlerdim  simit dunyasinin karsisinda adim  baris
Gönderen: golfmk1 - 14 Ekim 2009, 20:58:52
Slm arkadaslar elinde 1,3 golf mk1 egzantrık mılı olan arkadasım varsa gorusebılırım acıl lazım...  tsk ler konu cok guzel olmus ıyı dusunmusunuz ellerınıze saglık :tamamdir
Gönderen: eercanli - 23 Ekim 2009, 13:42:29
selam arkadaşlar...
ben de 1982 model golf diesel mk1 var..bazen sigorta kutusu arıza çıkarıyor..sağlam bir şey bulabilir miyiz..? bir de sağ ön çamurluk ağzı plastik kaplamam düşmüş..elinde fazla olan arkadaşım varsa haberim olsun..
hepinize kazasız günler..
erhan
antalya
Gönderen: ysntlg - 06 Kasım 2009, 01:08:20
slm arkadaşlar elimde 1 takım küçük far var orj isteyene verebilirim bende mk 1 var panjur tek farlı adam akıllı panjur bulamıorum takıcaktım onları kaldı öle sonra caydım ihtiyacı olan arkadaşlar 05556011080 pek nete girmiyorum da
Gönderen: lostys - 06 Kasım 2009, 01:09:37
slm arkadaşlar elimde 1 takım küçük far var orj isteyene verebilirim bende mk 1 var panjur tek farlı adam akıllı panjur bulamıorum takıcaktım onları kaldı öle sonra caydım ihtiyacı olan arkadaşlar 05556011080 pek nete girmiyorum da
Mrb eğer panjurun temizse istersen çift farlı panjurla tek farlı panjurunu takas yapalım ?
Gönderen: ysntlg - 06 Kasım 2009, 01:10:05
yaa evet bana da plastik kaplamalar lazım + ön tampon altında göğüste yani karlık boydan siyah parça elinizde varmı varsa ne kadara verirsiniz
Gönderen: ysntlg - 06 Kasım 2009, 01:12:11
teşekkür ederim ama görüntüyü bozduğu kanısına varmıştım birazda.o sebepten bulduğum panjurları da istemedim temiz değillerdi o kadar ama sonuçta uğraşılsa yapılırdı. ama yinede teşekkür ederim
Gönderen: lostys - 06 Kasım 2009, 01:22:28
teşekkür ederim ama görüntüyü bozduğu kanısına varmıştım birazda.o sebepten bulduğum panjurları da istemedim temiz değillerdi o kadar ama sonuçta uğraşılsa yapılırdı. ama yinede teşekkür ederim

sen bilrsin de istersen otomobilim kısmında istersen bi aracıma gözat ;) Let The Game Begin! konusunda...
Gönderen: Mk1GTI - 06 Kasım 2009, 13:52:36
sen bilrsin de istersen otomobilim kısmında istersen bi aracıma gözat ;) Let The Game Begin! konusunda...

3 kuruşluk malzeme için neden mındar ediyosunki ilker.... Git tek far panjur satın al sıfır, elindeki orjinal ide koy kenara zevkine göre değiştirirsin...
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 06 Kasım 2009, 18:13:05
3 kuruşluk malzeme için neden mındar ediyosunki ilker.... Git tek far panjur satın al sıfır, elindeki orjinal ide koy kenara zevkine göre değiştirirsin...
Tek farlı yapınca başlarsın sen sövmeye Erşan abi '' ULAN BENİM ARABANIN AYNISINDAN YAPTIN BE ''
 ;D
Gönderen: vortex - 21 Kasım 2009, 19:07:43
selam arkadaslar ben istanbuldan çk.çekmeceden mesut ben modifiye işleriyle uğrasıyom 10 gün önce 83 model hatları düzgün 1.6 dizel golf aldım ve mk yı modifiye moto larını gördüğümden beri hastası oldum bu paraya şahinde alabilirdim ama golf çok daha çekici geldi ve farklı olmak istedim forma üye olmak için 1 hafta üyelik bekledim ve en sonunda oldum :D arkadaslar bende esasen honda 97 vti var fakat mk 1 benim için daha iyi hem çok az yakıyo ve görüntüsü daha hoşuma gidiyo biraz motor sesi var ama olsun ve şimdi onunla ilgili bi çok proje düşünüyorum bayramdan sonra arabaya başlayacam komple soyup porche kırmızı boya atmayı düşünüyorum ve jantları ters çevirip maximun basmayı düşünüyorum sizce nasıl olur :D bana şimdi duyarlı arkadaslar ellerindeki parçaları satın almak istiyorum bu konuyu kim açmışsa çok mükemmel bi konu hastası olduğunuz birşeyin parçalarını tedarik etmek khem kolay hemde hurdadaki bekleyen çakallara yem olmamak ii bi duygu ve en nihayetinde arkadaslığımız pekişmesi burdanda sesleniyorum oto kaporta boya ihtiyacı olan varsa elimden gelen her yardımı yapmaya hazırım
bana mk ile ilgii parça listesi:
logosuz ön panjur
kristal far (tek far)
ön göğüsteki kalorifer motoru benimki dağılmış çalışmıyo bulamassan çorum kalorifer takmayı düşünüyom :)
arka stoplar
elinde bol ofsetli jant
şimdilik aklıma gelenle bunlar tabi araba sokülmeye baslayınca daha çıkacaktır
burdan yaptığım işlerin  fotolarını yayınlayacam kısmetse
benim msn:[email protected]
tel:0536-732-23-88 parçalarla alakalı yardım edecek arkadasa şimdiden çok tesekkürler
herkese iyi formlar
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 21 Kasım 2009, 19:11:47
Hoşgeldin aramıza herşeyi anladımda jantları ters çevirip demişsin onu anlamadım  :D Ve logosuz panjur ve farları bulmak birazcık zor olsada yinede mümkün bu arada stopları orjinalmi istiyorsun yoksa aksesuar kristal tiplimi orjinal istersen elimde orjianl HELLA mevcut hayırlı akşamlar  ;)
Gönderen: vortex - 21 Kasım 2009, 19:54:25
Hoşgeldin aramıza herşeyi anladımda jantları ters çevirip demişsin onu anlamadım  :D Ve logosuz panjur ve farları bulmak birazcık zor olsada yinede mümkün bu arada stopları orjinalmi istiyorsun yoksa aksesuar kristal tiplimi orjinal istersen elimde orjianl HELLA mevcut hayırlı akşamlar  ;)
jantları yani orjinal jantlara işlem yapılıyo göbeği ters çevirip öyle takıyosun ve mukemmel bi ofset elde ediyosun jantları arabanın
rengine uygun ve ofseti ön oplana çıkaracak bi renk atıp işlemi bitiriyosunbu dediğim jant olayı pek kimse bilez birazda tornacı iş var ben bi halledeyimde sana fotoları atarım o almanyadaki golf resimleri arasında biçoğunda var dikkatli bakarsan ters çevirip kapak koymuşlar
panjur ve far satıyolar varda piyasada çok para bence hani sıfır  okadar para bağlamak mantıklı gelmiyo illaki vardır birilerinin ellerinde ama uyduracaz bişeyler
iyi formlar;)
Gönderen: KARAKARTALIZMA - 01 Ocak 2010, 16:09:21
slm arkadaslar arka sağ stop arıyorum yardım lütfen
Gönderen: escocem - 01 Ocak 2010, 20:32:35
jantları yani orjinal jantlara işlem yapılıyo göbeği ters çevirip öyle takıyosun ve mukemmel bi ofset elde ediyosun jantları arabanın
rengine uygun ve ofseti ön oplana çıkaracak bi renk atıp işlemi bitiriyosunbu dediğim jant olayı pek kimse bilez birazda tornacı iş var ben bi halledeyimde sana fotoları atarım o almanyadaki golf resimleri arasında biçoğunda var dikkatli bakarsan ters çevirip kapak koymuşlar
panjur ve far satıyolar varda piyasada çok para bence hani sıfır  okadar para bağlamak mantıklı gelmiyo illaki vardır birilerinin ellerinde ama uyduracaz bişeyler
iyi formlar;)

dediğini 10 yıl öncesinde sahinlere yapardılar daha iyi bassın yere diye,avrupa sitelerinde gördüklerinin bir çoğu sadece buna kalmayıp arka of$setinde genişletilmesi ile yapılıyor.kafası çalışan bi torna ve kaynağı olan çoğu eli yatkın kişi becerebilir.
Gönderen: GolfMk1Diesel - 02 Ocak 2010, 11:16:08
iyi formlar;)

O işlem o şekilde yapılmıyor....İlk suretle jantın tornacıda çemberi kesliyor kesilen çemberin yerine kendi belirliğeceğiniz bir ölçüde parça kaynatılıyor,ve en son olarak çember kaynatılan parçanın üstüne geliyor....

Jantın ortasını tes çevirme gibi bişi söz konu değil allah korusun öyle bişey olursa araba 100 Km süratten sonra çok zararı olabilir.
Gönderen: GolfMk1Diesel - 06 Şubat 2010, 14:36:58
Yokmu elinde fazla parça takas etmek isteyen ?
Gönderen: nadır - 06 Şubat 2010, 17:42:38
golf  1   stop   lambası    bende  var   
Gönderen: emrese - 06 Şubat 2010, 20:33:13
Mrb arkadaşlar 6n2 gtı karlık arıyorum elinde olan varmı acaba ?
Gönderen: HAKAN KELES - 23 Haziran 2010, 11:14:41
arkadaslar 84 golf 2 aracım var far camı kırıldı gecenlerde bunun camı veya farı varmı elınızde acaba hella sol far bendede kapı ceplerı var
Gönderen: SCORPIONMAN2005 - 24 Haziran 2010, 12:19:28
arkadaşlar elinde mk1 tek kapı kapı döşemeleri olan varmı iyi durumda olması lazım :)
Gönderen: cyber34 - 24 Haziran 2010, 14:00:41
arkadaslar 84 golf 2 aracım var far camı kırıldı gecenlerde bunun camı veya farı varmı elınızde acaba hella sol far bendede kapı ceplerı var
far camı aksaray burcan ticarette var
http://www.otoparcasepeti.com/hakkimizda.asp?inf=24
Gönderen: axibere08 - 27 Haziran 2010, 13:19:25
kardeşlerim öncelıkle hepinize selamlar bende yenı aranıza katıldım ve bana yardımcı olursanız sevınırım bana öncelıkle 1978 model golf1ın orjınal sağ far ve cercevesı lazım bndekının bırı orjınal diğeri ise orjınalını bulamadıgım oval bır tane far..yardımlarınızı beklıyorum sağ orjınal duz far ve cercevesı aranıyor tşkrler sağolun...
Gönderen: axibere08 - 28 Haziran 2010, 22:52:21
acaba msn adresı fln verırsen detaylı bılgıyı orda rahatlıkla alırdık
Gönderen: emrdk - 25 Temmuz 2010, 21:55:55
golf 2 geniş ön tampon.
tek far ön panjur.

abii bende goLf mk1 var elimde oLan eksik parçalar var ve sende buLunan parcaLar bana uyumLu msn veriyorum oradan haberleessek daha iyi oLur .  birtekse [email protected]. sen ver yada .
Gönderen: axibere08 - 04 Eylül 2010, 17:51:24
arkadaslar bana da (sağ far ve cercevesı) lazım bırde varsa (ön sol çamurluk cıtası) (arka sağ kapı cam oluk çıtası)kapının içine su doluyorda zor durumdayım  lazım.ayrıyetten varsa ön tamponun altına yapıstıralanı rüzgarlığa ıhtıyac var hpınıze teşekkur edıyorum elımde kalan parcaları bende yazarım toparladıktan sonra :tamamdir :tamamdir
Gönderen: Mk1GTI - 04 Eylül 2010, 20:30:11
Far çerçevesi burcanda 16TL
Çitaları bulman imkansız gibi anca çıkmacılarda yada forumda takım 150-200TL ye satan ark lar vardı.
Kapı oluk çitası nasıl bişey bilmiyorum ama dediğin sıyırıcı ise esin ve burcan tic var.
Lip gene bulman zor anca el yapımı yapacaksın yada yurt dışından sipariş ediceksin.
Gönderen: Han - 04 Eylül 2010, 22:09:56
2 adet çıkma çamurluk
1 takım ön arka tampon ön muayyer arka iyi durumda. Demirsiz.
1 adet ön sac panel
Benzin pompası
Kalorifer radyatörü
Takım halinde kapı çıtaları biri eksik siyah ve nikelaj renktedir
Aklıma gelmeyen bir sürü parça daha var elimde
Gönderen: TARGET - 05 Eylül 2010, 00:12:44
2 adet çıkma çamurluk
1 takım ön arka tampon ön muayyer arka iyi durumda. Demirsiz.
1 adet ön sac panel
Benzin pompası
Kalorifer radyatörü
Takım halinde kapı çıtaları biri eksik siyah ve nikelaj renktedir
Aklıma gelmeyen bir sürü parça daha var elimde

çıtaları tek satarsan ön çamurluk üstü bende eksik biliyorsun. benim araç dört kapı arka kapının biride eksik. nasıl yapıcaz bilmiyorum  :-\
Gönderen: Han - 05 Eylül 2010, 01:21:05
abi bendekileri bir arkadaşa opsiyonladım
abi sende çok eksik var bence sıfır komple al gene eksik kalcakve bir tanesi eksik bnmde hangisi oldugnu bilmiorum :-X
Gönderen: angelwhite - 30 Eylül 2010, 13:42:32
slm arkadaslar benım elımde de var parcalar ama ben şimdilik aklıma gelenlerı yazıyorum mk1 on far ama kucuk olanı takım kalorıfer motoru camurluk dodıklerı yan marsbıyeller komple camları (beyaz) kapı kolları arka bagaj sılecek motoru aklıma gelenler bunlar...

BANA LAZIM OLANLAR ISE:depo kapagı gtı dıreksıyon sımıdı on lıp...

NOT:en kısa zamanda da resımlerını eklerım...

(http://image5.sahibinden.com/photos/41/43/10/18414310v49.jpg)

ondekı sarı farlar camurluk dodıklerı ve yan marsbıyeller resımdekılerdır...
Gönderen: Han - 30 Eylül 2010, 13:53:22
bana lazım dodikler marşpiyel bendede gti direksiyon depo kapağı var takas işini halledelim gel :D
[email protected] msn ekle
Gönderen: GolfMk1Diesel - 30 Eylül 2010, 18:32:10
bana lazım dodikler marşpiyel bendede gti direksiyon depo kapağı var takas işini halledelim gel :D
[email protected] msn ekle

:bekleriz:

Tam ben yazcaktım geç kalmışım.. :D
Gönderen: real draıver - 03 Ekim 2010, 22:51:09
slm arkadaşlar angelwhite bana küçük farlardan lazım sende olduğunu yazmışsın mk 1 restore ediyoruzsökerken birini kırdık senin içinde uygunsa ben sendeki fara talibim
Gönderen: angelwhite - 06 Ekim 2010, 02:04:22
slm arkadaşlar angelwhite bana küçük farlardan lazım sende olduğunu yazmışsın mk 1 restore ediyoruzsökerken birini kırdık senin içinde uygunsa ben sendeki fara talibim

neden olmasın kı benım işimi gormeyecek ben takmayacagım ama farlar resımdekıler gordun mu ıcı sarı
Gönderen: baki çelik - 06 Ekim 2010, 07:44:18
bende GOLF 3 için farlar mevcut yalnız sağ farda ufak bi çatlk var işine yarayan varsa başka bi parça ile takas yapabilirim
mesela : sparco-momo direksiyon yada led stop yada spoiler vs... aşağı yukarı helalleşiriz işte neyse günahımız üste veririz icabında   :tamamdir
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 24 Ekim 2010, 23:31:02
Elinde orjinal 4 düğmeli GTI direksiyon simidinin ortasındaki GTI yazısı olan varsa takas tekliflerine açığım !
Gönderen: l-200 - 13 Aralık 2010, 16:38:16
s.l.m arkadaşlar ben arabaya motoryaktımda acilen  dizel silindir kapağı bulmam lazım sıfırı 550& 650 tl civarında ama tercihim orjinal çıkma  ve uygun olsa sevinirim cevap bekliyorum saolun
Gönderen: nihat - 01 Ocak 2011, 23:17:19
mk2 sağ ayna sıfır. mk1 için herhangi bi parçayla takas olur.
(http://img515.imageshack.us/img515/1825/sam9933.jpg)
Gönderen: Han - 01 Ocak 2011, 23:28:56
Golf 1 ön arka plastik tamponlar

(http://www.pepperpics.biz/i/3flf.jpg)
(http://www.pepperpics.biz/i/1dhd.jpg)

Golf 1 plastik marşpiyel

(http://image5.sahibinden.com/photos/41/43/10/18414310v49.jpg)

195 yada 185 45 15 lastikle takaslı
Gönderen: alican70 - 02 Ocak 2011, 00:42:55
s.l.m arkadaşlar ben arabaya motoryaktımda acilen  dizel silindir kapağı bulmam lazım sıfırı 550& 650 tl civarında ama tercihim orjinal çıkma  ve uygun olsa sevinirim cevap bekliyorum saolun
araba ne kac model
Gönderen: l-200 - 12 Ocak 2011, 23:05:13
arkadaşlar benim blok goyerdi mk 1 dizel nasıl bulabiliriz
Gönderen: güvenir42 - 13 Ocak 2011, 20:30:01
merhaba bende yeni golf 1 aldım dizel bendede çıkma sag sol ayna var isteyene gönderebilirim
Gönderen: güvenir42 - 13 Ocak 2011, 20:37:45
Merhaba bana mk1 in ön panjur iç farları bir takım lazım ücreti neyse gönderebilirim.
Tel:0536 258 94 60
Gönderen: aylanc3 - 22 Ocak 2011, 12:03:40
merhaba bende yeni golf 1 aldım dizel bendede çıkma sag sol ayna var isteyene gönderebilirim

Dostum, park halindeyken benim aynaları koparmışlar. Sendekiler duruyormu? nasıl yapabiliriz? Telefonumu vereyim, bi çaldırsan ben ararım.... 0533 21 21 321
Gönderen: aylanc3 - 24 Ocak 2011, 14:43:11
Arkadaşlar,
Aracı ilk aldığımda üstünde resimde görünen direksiyon vardı.
Simit ahşap ama adamlar ahşap kaplamanın üstünü "babam sağolsun" modeli sedefli bir malzemeyle kaplamışlar. (altından ne çıkar, inanın bilmiyorum)
Bu direksiyonla selektör atamıyordum çünkü elektrikçinin söylediğine göre: "altına yükzük takılmalıymış".
(http://www.aylanc.tk/pict/ssa.jpg)
(http://www.aylanc.tk/pict/ssb.jpg)
(http://www.aylanc.tk/pict/ssc.jpg)
(http://www.aylanc.tk/pict/ssd.jpg)

Talip olan olursa ister özelden mesaj atsın ister buradan.
İzmir içi elden teslim edebilirim, kargo isterseniz; karşı ödemeli gönderebilirim.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 25 Ocak 2011, 16:29:10
Elinde Golf Mk1 için balon tampon olan var mı zannetmiyorum ama bir ümit  :(
Gönderen: e12 - 26 Ocak 2011, 00:59:00
Elinde Golf Mk1 için balon tampon olan var mı zannetmiyorum ama bir ümit  :(
gökhan su saatte benı guldurdun ya helal valla  ;D ;Dınsallah bulunur ne dıyelım hayırlısı :sevgi:
Gönderen: ZaZy - 26 Ocak 2011, 15:25:10
Golf 2 aracımdan 1 ay içerisinde çıkacak 2 adet Grand Cherokee Jeep'ten çıkan elektrikli faal koltuklarımı takas edebilirm. Çıkarma nedenim benden önceki sahibi aracın arka koltuklarını iptal edip tesisat koymuş. Ben aracı aldığımda koltukları geri koydum, tabiki elektrikli olup öne yatmayan koltuklar sorun oldu. Halen çalışmaktalar ama tek kapı araçlar kullanışlı değiller...
Gönderen: Han - 26 Ocak 2011, 15:30:08
Golf 2 aracımdan 1 ay içerisinde çıkacak 2 adet Grand Cherokee Jeep'ten çıkan elektrikli faal koltuklarımı takas edebilirm. Çıkarma nedenim benden önceki sahibi aracın arka koltuklarını iptal edip tesisat koymuş. Ben aracı aldığımda koltukları geri koydum, tabiki elektrikli olup öne yatmayan koltuklar sorun oldu. Halen çalışmaktalar ama tek kapı araçlar kullanışlı değiller...
Ne ile takas düşünüyorsunuz ? golf1 parçaları ?
Gönderen: ZaZy - 26 Ocak 2011, 17:41:26
Ne ile takas düşünüyorsunuz ? golf1 parçaları ?
Golf 2 parçaları ile
Gönderen: baki çelik - 26 Ocak 2011, 19:54:22
fotoğrafını çekersen ben belki benim koltukları satar seninkileri alırım belli olmaz aslında hiçbişeyi yok tertemizler ama daha güsel ise neden olmasın  >:D
Gönderen: Han - 26 Ocak 2011, 23:24:30
Golf 2 parçaları ile
bu başlık golf mk1 parça takası içindir.
ancak bu konuda golf mk1 takasları mevcut olmaktadır bilgilerinize.
Gönderen: ZaZy - 26 Ocak 2011, 23:29:51
pardon o zman gerekliyse msjlarım silinebilir. Ben genel bir konu zannetmiştim
saygılar...
Gönderen: braveheart53 - 11 Şubat 2011, 01:53:03
benim şu 3 kol vw bora,, golf 4 gti, golf 4 ün bazı versiyonları, seat leon,, audi a3. direksiyonu ile takaslık bir adet mk1 km saati bulabilirmiyim acaba :D
(http://www.yukleresim.com/images/30308189374685274746.jpg) (http://www.yukleresim.com/)