Gönderen Konu: Fren merkezinde arıza ! ! !  (Okunma sayısı 21048 defa)

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
Ynt: Fren merkezinde arıza ! ! !
« Yanıtla #28 : 03 Haziran 2012, 21:29:17 »
22 lik ana merkez bulursan ondan tak derim... tabi tercih senin

paşam neden öyle dedin .yarın sipariş verecem çabuk söyle :D
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Haziran 2012, 22:50:37 »
Merkez büyüdükçe fren hassasiyetin artar daha güzel olur.

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Haziran 2012, 10:59:22 »
22LİK İLE 20 LİK MERKEZLER AYNIMI ÖLÇULERİ.TADİLATSIZ YERINE TAKILIRMI PEKİ

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #31 : 04 Haziran 2012, 11:24:09 »
2mm daha uzundur buda daha fazla hidrolik kapasitesi sağlar ama sendeki westig ve pedal çükü uyum sorunu çıkabilir..  Farklı merkez kullanımında westing ile birlikte değiştirmenizi tavsiye ederim ve pedal çükü tadilan isteye bilir..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Haziran 2012, 11:35:18 »
anladım kardeşim sagol burda o tadılatları yaptıramayız .en iyisi 20lik taktırmak olacak . :tamamdir bu arada hıdrolıgı komple tek marka olarak degıstır yoksa merkezı bozar dedı usta.aklınızda bulunsun arkadaşlar tamamlarken aynı marka ile tamamlayın.evvelıyatını bılmıyosanız benım gıbı komple degıstırın
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2012, 11:37:51 Gönderen: fikogolf2 »

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 05 Haziran 2012, 18:13:42 »
ben şuan aracıma mk3 ün westingini ve ana merkezini takıcam. erşan abi bnm pedal çükü ile onunki farklı kesip değiştiricem o kısmı. Şey sorcam yanlız. Benim şuan ki ana merkez 22 lik bunu mk3 ün westingine uydurabilirmiyim. iş frezesi falan uyarmı ki? şayet uymazsa. zaten mk3 ün kazanı ile ana merkezini set halinde aldım direk o şekilde takıcam.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 18:16:02 Gönderen: taha_jetta80 »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #34 : 06 Haziran 2012, 17:44:27 »
 Modele göre aynı sistemde çıkabiliyor.. Özellikle mk1 de GTI ve GLI jettalarda büyük westing oluyor bunlar mk2 mk3 mk4 lerin 1600cc motorlu kasalarında aynı ama pedal bağları ve çük mesafeleri işlem gerektirebilir.. Westing ile merkez kısmıda gene denemeniz gerek. Part nolarına göre ben anca karşılaştırma yapabilirim burdan gözümle görmediğim için yorum yapmam yanlış olur. Ama isterseniz ferrarinin bile sistemini takarsınız bu sizin veya ustanızın ellerine kalıyor..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 14 Haziran 2012, 16:36:22 »
dün aracıma 97 model golf 3 ün westinghaus ve ana merkezini taktım. 20 lik kısa tip bir merkeli. Bizim 22 likler gibi fren müşürü takılmıyor yanlz. Artık pedalın oraya bir müşür uyduracağız :)  Frenler mükemmel ötesi bir şey oldu  :)   bir yıldır resmen taşa basıyormuşum :D hafta sonu da arka fren limitörünü de değiştiricem böylece uzun bir süreliğine fren sorunlarından kurtulmuş olduk.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 15 Haziran 2012, 11:46:22 »
dün aracıma 97 model golf 3 ün westinghaus ve ana merkezini taktım. 20 lik kısa tip bir merkeli. Bizim 22 likler gibi fren müşürü takılmıyor yanlz. Artık pedalın oraya bir müşür uyduracağız :)  Frenler mükemmel ötesi bir şey oldu  :)   bir yıldır resmen taşa basıyormuşum :D hafta sonu da arka fren limitörünü de değiştiricem böylece uzun bir süreliğine fren sorunlarından kurtulmuş olduk.
Yasin abi kaç paraya mal oldu sana parça parası yani  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 15 Haziran 2012, 19:29:02 »
Yasin abi kaç paraya mal oldu sana parça parası yani  :)
kardeşim ben ıraktan getirttim parçayı komple kazan ve ana merkezle birlikte. bi aracı vasıtası ile . bana hesaplı geldi sanırım türkiyede de çok para tutmaz. Mükemmel ötesi birşey oldu onu memnuniyetle söyleyebilrim:) eğer freninde westing den dolayı en ufak sorunu olan varsa mutlaka değiştirsin. hatta yüksek modelin sistemini taksın. uydurmak çocuk oyuncağı gibi birşey.

Benim eski ana merkez 22 lik kazanda geniş büyük tipten. ana merkez kazanın içine hidrolik basmış. sanrım tamir takımı değişecek. kazanın içindeki parçanın değişimine de manyak frenciler 130 TL istedi. yaptırmaya deymez sağlam çıkma alın takın.