Gönderen Konu: devirde dalgalanma  (Okunma sayısı 10688 defa)

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
Ynt: devirde dalgalanma
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2012, 23:49:26 »
türkiyedeki benzinli  golf ıv lerin %90 ında bu problem var   tamamıyle yukaraıda yazanlar doğru ama tek bir  tanesi sebeb olabilir ki  boğaz kelebeği bu araçların en çok hata veren kısmı  ayrıca kolay adaptasyon olmaz bir  oynadımı  daha düzen tutmaz bu yüzden hararet müşüründen yakıt hava hortumlarına lpg ayarlarından manifolda herşeyi kontrol ettirin eğer olmuyorsa 400  tl boğaz kelebeğine  verin

ben bu sorunu  1 tl ye çözdüm lpg hava hortumu yırtılmış değiştirdim oldu  herkese  geçmiş olsun
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2012, 00:13:24 »
yarın sabah ilk işim sanayi ye gitmek olacak bilgisayar başında öyle bekliyom bugün yorumları hep not aldım hepsini kontrol edicem

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2012, 00:25:02 »
aşağıdakiler de daha önce ben not etmiştim, aynı sorunu yaşayan kişilerin sorunu buldukları yerler, bi faydası olur belki, ustaya kontrol ettirirsin

manifold contası
ısı sensörü
Hall sensorunun (eksantrik sensoru) eksantrik ın ustunde bır sensor,  Motorun devrıne gore rölantiyi ayarlıyormuş
HALL sensörü eksantirik devir sensörü diyede geçiyormuş
Hava emiş hortumu patlak olması

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Mayıs 2012, 00:35:42 »
tşk hocam yarın inşallah hallolur

Çevrimdışı mmartins

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Mayıs 2012, 17:46:43 »
sanırım sorunu çözmene yardımcı olucam. bende bugün bakım yapturıdım yağ filtre bujiler değişti rolanti düensiz diye bogaz kelebegini temizlettim ama üsten değil söktüler boğaz kelebeğinin. daha sonra işlem bitti dendi arabama bindim aynı senin sorundan. devir saati 12  13 arası geziyodu ve aracım baya sarsılıyodu.. sonra tekrar bogaz elebeğini söküp taktıkları yere biraz gres yağı sürerek taktılar... adaptasyonuda 60 ta yaptılar sorun düzeldi. bu şekilde yaptır sanırım düzelecektir. insaalh yardımcı olmuşumdur....

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Mayıs 2012, 19:01:24 »
şimdi geldim sanayiden boğaz kelebeği söküldü tekrar temizleyip bide içinde dişliler var oraları yağladı tamircim tekrar taktı sorun 100/80 düzeldi şimdi sadece devir 10 da 1-2 saniye kalıyo sonra 9 a düşüyo az daha uğraşırsam oda hallolacak allahın izniyle

Çevrimdışı mmartins

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Mayıs 2012, 19:37:47 »
sorununuz 100 de 100 çözülmüş.. 10 devirde 1  2 saniye kalması normal... bendede aynı işlemle çözülmüştü sorun..

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Mayıs 2012, 23:47:36 »
inşallah çözülmiüştür bi kaç gün deneyelim bakalım

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Mayıs 2012, 02:28:11 »
arkadaşım hiçbir arabanın devri gazı bırakır bırakmaz pat diye normal yerine gelmez. araca bi müsade et de bi ordan burdan bilgi alıp ona göre boğaz kelebeğine bilgi yollasın o da ona göre davransın devri ayarlasın.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Mayıs 2012, 20:01:53 »
haklısın heralde ferhat kaç kişiye sordumsa aynı şeyi dediler bu kadar elektronik bi araç ilk defa kullanıyorum alışağız artık

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Mayıs 2012, 00:56:30 »
alış alış yoksa benim birader gibi kafayı yersin sanayiden çıkamazsın. vectraya biniyor koltuğu hafif yerinden oynatsa airbag arızası veriyor. arabayı yıkatıyor nerden kaçıyorsa motor bölümüne su kaçıyor arıza ışığı yanıyor kışın soğuktan km sıfırlanıyor ibrelerin röleleri yanıyor çalışmaz oluyor. aslında şahinden başkasına binmeyecende işte naparsın

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Mayıs 2012, 11:06:25 »
alış alış yoksa benim birader gibi kafayı yersin sanayiden çıkamazsın. vectraya biniyor koltuğu hafif yerinden oynatsa airbag arızası veriyor. arabayı yıkatıyor nerden kaçıyorsa motor bölümüne su kaçıyor arıza ışığı yanıyor kışın soğuktan km sıfırlanıyor ibrelerin röleleri yanıyor çalışmaz oluyor. aslında şahinden başkasına binmeyecende işte naparsın

abi laf aramızda ama söylemeden edemedim araba araştırdım aylarca almak için çıkardığım sonuç şu oldu, opelmi hemen arkanı dön ve kaç sakın bulaşma dediler.tanıdık ustalarda aynı şeyi dedi sanayiyle arası iyi olan para kazandıran opel diyor o yüzden şaşırmamak lazım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Mayıs 2012, 18:05:42 »
abi laf aramızda ama söylemeden edemedim araba araştırdım aylarca almak için çıkardığım sonuç şu oldu, opelmi hemen arkanı dön ve kaç sakın bulaşma dediler.tanıdık ustalarda aynı şeyi dedi sanayiyle arası iyi olan para kazandıran opel diyor o yüzden şaşırmamak lazım

bizde uzay kasa vectradan önce ilk kasa yani A kasa vectra vardı 92 model onda hiç sorun yaşamamıştık. çekişi filan da bu uzay kasaya göre daha iyiydi. 2. vites bile kullanmazdık biz o araçta yavaşlamalarda filan. sonra o şerefsiz bi galerici yüzünden hacze kurban gidince çok hesaplı denk geldiği için evveliyatı da bi tanıdığımızda olduğundan bu uzay kasa diye tabir edilen Vectra B yi aldık. aslında ben ilk gün test sürüşümde beğenmedim babama bu araç olmaz dedim ama dediğim gibi çok hesaplı denk geldiği için o iş bitti aldım dedi. almaz olaydık. aldıktan sonra öğrendik. her gittiğimiz yerde bu arabadan niye aldınız elektronik aksam olarak çok sorunlu bir araç dediler. harbiden de öyle. kendi kendine arıza ışığı yanıyor. dediğim gibi koltuğu oynatsan airbag arızası veriyor. kışın soğuktan km sıfırlanıyor ibre röleleri yanıp çalışmaz oluyor. bu kış da bütün kapı kilit motorları yandı. dedikleri gibi elektronik sıkıntısı hiç bitmiyor. motoru da önceki vectradan kuvvetli olmasına rağmen 3. vitesteki çekişi filanda onun kadar iyi değil. yol tutuşu konfor durumu filan iyi ama sıkıntı da az değil hani. ama yanımızda çalışan usta da Astra G hatchback var onda böyle sıkıntılar olmuyor. sanırım dedikleri gibi o uzay kasa vectralardan uzak durmak gerekiyor.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2012, 18:07:32 Gönderen: ferhattasdemir »

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Mayıs 2012, 19:36:21 »
aynen haklısınız arkadaşlar sanayidekiler in meşhur bi lafı var al opeli ver papeli  :) az daha binsem ben opele ocağıma incir ağacı dikecekti golf nispeten daha sorunsuz gibi geldi bana ama işte havadan nem kapıyom galiba