Gönderen Konu: Golf 4 Otomatik Şanzuman Yağı (Sorun halledildi)  (Okunma sayısı 78455 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 Otomatik Şanzuman Yağı (Sorun halledildi)
« Yanıtla #84 : 15 Mayıs 2012, 23:46:33 »
bilgisayardan yaptılar yani adaptasyonu. Bilen birine gitmek lazım. Ama tek endişem eskisinden kötü olurmu  :(

Geçmiş olsun buarada çok sevindim düzelmesine...
Teşekkürler...Şanzımandan yağ çıkışı olmadıktan sonra, sadece adaptasyonla daha kötü olacağını düşünmüyorum...İşi bilen birine bi adaptasyon yaptırın, sendeki o vuruntu ortadan kalkabilir...

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 15 Mayıs 2012, 23:47:35 »
Teşekkürler...Şanzımandan yağ çıkışı olmadıktan sonra, sadece adaptasyonla daha kötü olacağını düşünmüyorum...İşi bilen birine bi adaptasyon yaptırın, sendeki o vuruntu ortadan kalkabilir...

2 ay sonra ankaraya geleceğim senin ustaya mı götürsek ki

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 15 Mayıs 2012, 23:50:00 »
2 ay sonra ankaraya geleceğim senin ustaya mı götürsek ki

Olur neden olmasın, yardımcı olurum

Çevrimdışı hassannb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 16 Mayıs 2012, 23:49:58 »
geçmiş olsun öğretmen arkadaşım darısı artık bizim başımıza...

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 16 Mayıs 2012, 23:52:12 »
geçmiş olsun öğretmen arkadaşım darısı artık bizim başımıza...
Teşekkürler...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #89 : 17 Mayıs 2012, 08:53:18 »
Ben diyorum bu arabalara kolay kolay bir şey olmaz.
Beceriksiz ustaların marifeti hepsi.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı ARY2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 22 Mayıs 2012, 12:45:01 »
öğretmen hocam otomatik şanzumancıları iyi araştırmış olmalısınız. Bizde usta tavsiyenz olursa iyi olur en azında aracımızı emin ellere emanet ederiz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 22 Mayıs 2012, 13:07:48 »
öğretmen hocam otomatik şanzumancıları iyi araştırmış olmalısınız. Bizde usta tavsiyenz olursa iyi olur en azında aracımızı emin ellere emanet ederiz

ARY2001 arkadaşım, evet baya bir araştırdım, fakat araç şanzımanına fiziksel anlamda birşey yaptırmadım, 4 şanzımancı gezdim, bunlar arasında en çok hoşuma giden, ilgili yerler ve teknik malzeme açısından mass oto servisi ve tuna garaj servis, her ikisi de şaşmazda...Ben bu konuda şanslıydım, aracımda durduk yere oluşan sıkıntıyı, eskiye dönerekten, yani  yağ ilavesi ile kurtuldum, tabiki her araçta bu durum böyle olmayacaktır, ben sadece şunu tavsiye etmek istiyorum, her usta malesef en küçük sıkıntıdan dolayı şanzıman indirme gayretinde, siz ise bunu en son uygulayın, öncesinde, kolaydan zora işlemler denenmeli...

Bir de şunu belirtmek istiyorum, arkadaşımın 2001 otomatik borası tam 226 binde sıkıntı çıkardı,şanzımanı indi, 1500 TL harcadı, yapıldı, kendisi aracı 75 binde almıştı, 6 senedir kendisinde, şimdi hala kullanıyor, düzgün kullanımda bu rakamlardan öncesinde şanzımanın açılmaması gerekiyor diye düşünüyorum...

Diğer bir durum ise, boğaz kelebeğinizdeki bir sıkıntı, araçtaki düzensizlik de şanzımanda sıkıntı meydana getiriyor...

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 22 Mayıs 2012, 16:46:25 »
öğretmen hocam hakkaten size katılıyorum otomatik her ustaya götürülmez her arızada açılacak diye bir sonuç çıkmaz. bora örneği bizim için önemli bir veri.en azından bakımları iyi yapılmış sorunsuz alınan bir vw 2. el otomatikğin 200 bini görmesi mucize sayılmaması lazım.

Çevrimdışı ARY2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 22 Mayıs 2012, 20:25:31 »
hocam benim araçtada dik yokuşlarda geri kaçırma oluyor, bilmiyorum normal mi? bende kontrol ettirmek istiyorum
geri kaçırma konusunda bilginiz var mı acaba

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #94 : 22 Mayıs 2012, 20:31:39 »
sorunu çözdüğünüze sevindim hocam bizim şanzumanlar sağlamdır birde vites aralıklarını hiç bozmadan  5.vitesi olsaydı harika olurdu benım gözümde tek eksiği o.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #95 : 22 Mayıs 2012, 20:35:54 »
hocam benim araçtada dik yokuşlarda geri kaçırma oluyor, bilmiyorum normal mi? bende kontrol ettirmek istiyorum
geri kaçırma konusunda bilginiz var mı acaba

geriye akma şanzumanın türbinleri tam ve gerekli basınçla dolduramamasından kaynaklanır Selonoid Valf arızasının ilk evresidir açmadan tamiri pek mümkün olmaz ama yağını değiştirebilir yada yag seviyesini kontol edebilirsiniz  yağda bozulma yada eksik varsa düzelebilir .Düzelmezse eğer kullanabildiğiniz kadar kullanın ne zaman hareket halinde sorunlar başlar o zaman açtırırsınız .

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 23 Mayıs 2012, 09:52:12 »
öğretmen hocam hakkaten size katılıyorum otomatik her ustaya götürülmez her arızada açılacak diye bir sonuç çıkmaz. bora örneği bizim için önemli bir veri.en azından bakımları iyi yapılmış sorunsuz alınan bir vw 2. el otomatikğin 200 bini görmesi mucize sayılmaması lazım.
Teşekkür ederim. Tabiki de 200 binler hayal değil doğru kullanımda...

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 23 Mayıs 2012, 09:53:02 »
sorunu çözdüğünüze sevindim hocam bizim şanzumanlar sağlamdır birde vites aralıklarını hiç bozmadan  5.vitesi olsaydı harika olurdu benım gözümde tek eksiği o.
Ahh ben de hep bunu derim, 5. vitessssssssss:(