Gönderen Konu: golf 1 kullanıcılar nilgilerinize ve önerilerinize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 17306 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
mk1 için bu kadar redline konuşulunca Mk1e acıdım gerçekten :D

mk1 redline yapılcak arabamı :D mazallah kalır elinizde :D

Dizel iyidir ne koyarsan yakar. performansa gerek yko sonuç olarak 3-5 liralık araba alıyorsunuz ;)

Acımana gerek yok kendi aracın konusunda takıl huzurlu ol :D :D Hem boşu boşuna kalabalık olmaz.  :t
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
Hayırdır ? ;)
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
 İnsanlar bişeyler paylaşıp bir konu oluşturuyor gereksiz geyik yapmanın ve güzel bir konuyu kirletmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
bi alt mesaja yada üst mesaja yoğunlaşırsınız olur biter ;) Germeyin ortamı ;) Benım konularımın içinde de geyikler dönüyor üstünden geçiyorum ;)

iyi forumlar ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
 Sadece konuşuyoruz kırıcı yada aşağılayıcı bir niyetle kesinlikle yazmak niyetimde değil öylede algılanmasın. Sen şimdi mk1 ci lere araçlarınız çöp dikkatli olun dersen saldırı alırsın herkezin zevki ve rengi var sana mk3 aslan parçası gelir bize mk1, Sen mk3 green life yaparsın biz mk1 redline yaşarız :)   :sevgi:

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
Sadece konuşuyoruz kırıcı yada aşağılayıcı bir niyetle kesinlikle yazmak niyetimde değil öylede algılanmasın. Sen şimdi mk1 ci lere araçlarınız çöp dikkatli olun dersen saldırı alırsın herkezin zevki ve rengi var sana mk3 aslan parçası gelir bize mk1, Sen mk3 green life yaparsın biz mk1 redline yaşarız :)   :sevgi:

Tek vento konusuna bakmışsıız siz:D hali hazırda 1yıldır ugraştığım bi mk1 var benımde ;) dizel ;)

Ayrıca o sebeble yazmadım.. Mk1i kullanmak mk3ü kullanmaktan daha zevkli ama redline falan olayı ters biraz :D
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 17:46:04 Gönderen: emresener »

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
MK1 in redline yapanı varsa ben almak istiyorum..

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
redline bir yaşam tarzıdır ;D ;D

duyan görende bizi boş viteste bile dip gaz geziyo sanacak :D ama şöyle bi durum var mk1 kendini en çok redlinede sevdiriyor :sevgi:

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
MK1 in redline yapanı varsa ben almak istiyorum..
benim kara böcük redline  ;)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
senin kara böcük redline mi yapıyor? ben redline yani lunch kontrol yapan mk1 den bahsettim ;)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
redlineyi ya sen yanlış biliyon yada ben  :)

launch kontrol yapan bi aracı ben zaten istemem helde mk1 de hiç sevmem geri vitesten çıkıp araba geri gitmeye devam ederken 1 e takıp daha kalkış yeni yapılmışken 2 ye atıp o lastik sesini dinlemenin tadını başka bişey veremez..

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
redline benim bildiğim ve doğru olan yani türkçe karşıtı aracın enjeksiyon kesmesi olayıdır. dünya literatüründe redline yada lunch control diye geçer. :tamamdir :sevgi: o dediğin şeyi accent era da 3 vides yapabiliyorsun.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 20:48:53 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
kırmızı çizgi yani devrin en üst noktasına redline denir her redline giren araç enjeksiyonlu olup  kesecek diye bi kural yok ayrıca enjeksiyon değilde elektrik kesme desek daha doğru olur bnim karbüratörlü motosikletim bile elektrik kesiyor tofaşlarda tevzi makarası değiştirerekte bu işlem sağlanabiliyor kısaca senin bildiğin doğru değil :)

launch kontrolde aracın boş viteste belli bi devirde sabit kalmasını sağlamaya yararki motora zarar vermesin ayrıca tam gaz vitese takıp kalkış yaparkende en verimli deviri sağlayıp patinaja düşmeden en seri kalkış yapmayı sağlayan bir sistemdir biraz daha fazla gelişmişleri draglarda araçların hiç pati çekmeden kalkıp turbo basıncınıda ayarlanan basınçta tutup aradaki zaman kaybını önlemeye yarar fakat bu aracın normal beyni ile yapılamaz vs vs

son olarak accent eranın 3. vitese kadar yapabildiğini benim mk1 de yapabiliyor son sürati yok ona bişey diyemem ve eradan daha yakışklı  :sevgi:

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
Redline ile Launcher control ayrı terimler. Redline Kırmızı çizgi anlamındadır ve otomobil camiasında motorun redline da devamlı tutulup mekaniğe zarar verilmesin diye ateşlemeye kesici eklenmesi Mk1 de olmayan bir kavram. launcher controlde otomatik şanzıman ve DSG sistemlerde kullanılıyor ve şanzımanın vites değiştirme devir aralığını kontrol ediyor..