Gönderen Konu: GOLF IV ile Herhangi bir arızadan Dolayı, Hiç yolda kaldınız mı?????  (Okunma sayısı 8301 defa)

Çevrimdışı akdenizli

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar Golf4 ü ile Herhangi bir arızadan Dolayı, Hiç yolda kaldınız mı?
Lastik patlamaları ve Yakıt Hariç :)))

1-Nasıl bir arıza belirtisi ile kaldınız?
2-Arızanızın çözümü nasıl oldu ve hangi parçalar değişti vs. ?
3-Kaç paraya mal oldu?

Paylaşalım, bilgilenelim...
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 19:50:13 Gönderen: akdenizli »
Bana aklı başında bir insan gösterin, onu sizin için tedavi edeyim.  (Carl Gustav Jung)

Çevrimdışı kralterekeme

• Profili Görüntüle
Aks lalesi bilya dağıttı araba yeriinden kalkmadı. Arkadaşın araba ile çekip sanayiye götürdük  200 liraya mal oldu. Orjinal parça ve işçilik ile

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
3 gün önce şanzıman sorunu yüzünden yolda kaldım. çekiciyle çektirdik arabayı. çekici parası dahil 225 tl mal oldu.

Çevrimdışı erolturker

• Profili Görüntüle
hararet yaptı suyun içine yağ karıştırmış bütün hortumlar tıkanmıs
yağ soğutucusu arızalanmıs suya yağ karıstırmıs yağ soğutucusunu değiştim su borularını temizlettim suyunu değiştim 1 gün garajda kaldı sonra yola devam hiç bi ücret ödemedim  ^-^ garajda çalıstığım için
daha önce de aynı sorun ile başka araç gelmişti garaj adam yenisini taktırıp eskisini garajda bırakmıstı 1 seneyi gecti halen o eski parça üzerinde hiç bi sorun yok :)

Çevrimdışı akdenizli

• Profili Görüntüle
kalabalık bir trafikte birdenbire kırmızı arıza, Abs ve akü lambası hepsi birden yandı. en sola çektim aracı.
kontağı yarım çevirdiğimde göstergeler çalışıyor ardından frene bastığımda hararet ve yakıt ibreleri sıfıra düşüyor ve titriyordu.
marşa basmak istediğimde göstergedeki bütün hareket yok oluyor ve elektriği kesiyordu.
sanayiye gittik.

şarj dinamosunun içinde bulunan konjektör diye bir parça arızalanmış. orjinali 175 TL imiş, 50 TL işcilik 60 TL çekici masrafıyla
Toplam 285 TL'ye sorunum çözüldü...
Bana aklı başında bir insan gösterin, onu sizin için tedavi edeyim.  (Carl Gustav Jung)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
Nazar değmesin 2 yıldır, 30 bin km yol, maşallah daha hiç bırakmadı yolda. Umarım bırakmaz da

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
Debriyaj basılı kalmıştı.. Acayip korkmuştum.. Baskı balatayı değiştirdim. 240 TL sıkışmış...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
uzun yolda pozantı otobanında bobin yaktı, bujileri patlattı, patlayan buji parçalarını siboplar agzına aldı, siboplar eğildi, gecenin bi saati

maliyet ne sen sor ne ben söyleyim

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
uzun yolda pozantı otobanında bobin yaktı, bujileri patlattı, patlayan buji parçalarını siboplar agzına aldı, siboplar eğildi, gecenin bi saati

maliyet ne sen sor ne ben söyleyim

;D ;D ;D

Çevrimdışı ozkan golf4

• Profili Görüntüle
yolda kühlmitten prufen stop falan dedi. durdum, antifiriz akıyordu yere kırmızı. ustamı aradım aldı. çalıştırdı götürdü öylece, yolda kaldı sayılmazmış aslında,
3 kollu su flanşı değişti, onun motora değen kısmı motorun tornalandı, toplam 200 - 250 gibi bişeydi galiba masraf.
konu güzel.

Çevrimdışı heartybroken

• Profili Görüntüle
Benim arabam çok akıllı. kayseri sivas arası yolculuk yapıyoruz arabaya benzin kokusu geliyor. duruyor bakıyorum herhangi bir kaçak yok arabanın sağında solunda fakat sunrofu açıyorum koku tekrar geliyor bakıyorum birşey bulamıyorum. sivasa gittim geldim 3 gün sonra sanayiye gittim arabayı stop etmedim ustama seslenmeye arabadan indim orda arabasını yaptıran biri bas bas bağırıyor bana bir baktım arabadan benzin su gibi akıyor =) akıllı araba ustanın kapısında bütün tepoyu yere boşalttı bende stop ettim yoksa başıma iş gelirdi heralde. sonra benzin pompası değişti sorun düzeldi =) 400 küsür ödemiştim. heralde.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 14:43:37 Gönderen: heartybroken »

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
benzini boşaltan araba akıllı mı olur üstad..

Bugüne bugün Türkiye'nin en değerli maddesi. Litresi 4,65 TL.. Litresi bak yanlış okuma.  4,65 lira veriyorsun her 10 km'de..

Çevrimdışı heartybroken

• Profili Görüntüle
benzini boşaltan araba akıllı mı olur üstad..

Bugüne bugün Türkiye'nin en değerli maddesi. Litresi 4,65 TL.. Litresi bak yanlış okuma.  4,65 lira veriyorsun her 10 km'de..

Yarı Yolda da hepsi boşalabilir di üstadım benim arabamda benzin olmadan çalışmıyor sıralı sistem =) sivas yolundaki rezilliği düşünebiliyor musun ?

Ustaya tamire gittim komple bozuldu istediğim yere götürdü beni yawrum =) bu arada sağ arka koltuğun altı tamamıyla benzindi =)

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
Benim arabam çok akıllı. kayseri sivas arası yolculuk yapıyoruz arabaya benzin kokusu geliyor. duruyor bakıyorum herhangi bir kaçak yok arabanın sağında solunda fakat sunrofu açıyorum koku tekrar geliyor bakıyorum birşey bulamıyorum. sivasa gittim geldim 3 gün sonra sanayiye gittim arabayı stop etmedim ustama seslenmeye arabadan indim orda arabasını yaptıran biri bas bas bağırıyor bana bir baktım arabadan benzin su gibi akıyor =) akıllı araba ustanın kapısında bütün tepoyu yere boşalttı bende stop ettim yoksa başıma iş gelirdi heralde. sonra benzin pompası değişti sorun düzeldi =) 400 küsür ödemiştim. heralde.

benzeri bi olay benim de başıma gelmişti farklı bi arıza için ustaya götürdüğümde şamandıranın bozulduğunu farketmiş o da, yolda kullanırken arka koltuğun altı havuz gibi olmuş tabi. sanırım bu arabalar usta görünce salıyolar kendini :):)