Gönderen Konu: herkese selamlar.  (Okunma sayısı 19345 defa)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
Ynt: herkese selamlar.
« Yanıtla #28 : 27 Eylül 2007, 14:11:05 »
yanlış anlaşıldık galiba .body kit derken karlık marşpiyel vb den bahsediyoruz

orjinal olmak kaydıyla değil mi?

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Eylül 2007, 18:23:40 »
abi adamın avatarına bakın yahu bizden arkadaş ben hiseetim biraz sanki ;Dhoşgeldin arkadaşım... :)

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 28 Eylül 2007, 00:33:10 »
hoşbulduk arkadaşlar.ilk girişten bir yanlış anlaşılma oldu ama önemli değil.
 bugün iki golfe bakmaya gittim satın almak için.birisi mk2 çıktı.yanlış bilgilendirilmişim.gerçi araç gerçekten çok temizdi.kapalı garaj arabası.1.8 112bg 3 kapı gri.7500 ytl istiyorlar.aracın şu anki sahibi 14 senedir kullanıyormuş.ve hiç kaza yapmamış.ilgilenen olursa ankaradan adresini veririm.tabii ben mk1 aradığım için çok durmadım ve 2. adrese yöneldim.sanayide genç bir ustanın elinde araç.cem belki sen bilirsin 07 plakalı bir mk1 cabrio beyaz renk.üzerinde 16v motor mevcut.ustanın dediğine göre 136bg olandanmış.ama ustanın aracı aldığı kişi katletmiş aleti.16valfe tüp taktırmış .aracın çadırı özürlü,buji girişlerinden birine bir kablo sokmuşlar ve araç tüpü resmen reddediyor.test sürüşüne çıktık sürekli stop etti garip bir şekilde çalıştı.ayrıca amortisörler yeni değişmiş ve amortisörün şaseye tutturulduğu yere ne deniyor,işte o bağlantıları falan yok.daha ilginçi usta bana aracın 89 model olduğunu söyledi.garip değilmi bu.84 te bitmemişmiydi mk1'ler.kafam karıştı.her neyse içime hiç sinmedi araç.warlock gibi bir restorasyona girersen çok deli bir alet olur olmasınada ben bu ustadan huylandım biraz.ne dediği belli değildi.nasıl işine gelirse öyle konuşuyordu.istediği fiyatta çok yüksek geldi bana.9500ytl.180000 deki fazlaca hırpalanmış bir cabrio için biraz fazla değilmi bu.lafın kısası bu araç hakkındaki bilgi ve yorumlarınızı benimle paylaşırmısınız.bir de havalar iyice bozmadan bir mk1 alıp üzerinde çalışmak istiyorum.bildiğiniz temiz bir gti varsa lütfen haber verin
ASIL AZMAZ BAL KOKMAZ KOKARSA YAĞ KOKAR KÖKÜ AYRANDIR!

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Eylül 2007, 00:41:12 »
arap memet NOSTALJİ uzak durrr ;)çok dizine oturttu beni aracı ilk aldığım zamanlarda yukardaki kardeşleriyle çalıştığı dükkanda...sonra ben onu kucağıma aldım aklı başına geldi :)anlamadığım konu senin tarif ettiğin mk2 bi süre önce forumdada konusu gecen ats cup jantlı gri orjinal araç sanırım,diğeride antalyada bi araba...sen nerdesin mk2 tahmin ettiğim değil ise ve antalyadaysa hangi araç bu?ayrıca kimde?

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Eylül 2007, 01:07:50 »
biraz karıştı galiba.şimdi gri mk2 ankara da etlik semtinde.aracın sahibi murat adında bir arkadaş.diğer 07 plakalı olan cabrio mk1.o da ankara ivedik org.san.de hikmet adlı bir ustanın elinde.adamın yarış motoru falan var.az evvel mk1 teknik verileri başlığına girdim,bu ustanın elindeki araba motoru 16v 136bg ise gerçekten ki sanırım öyle(çünkü düzgün çalıştığı bir ara gazladım anormal ivmeleniyor hemde tüpte olmasına rağmen)kafama takıldı acaba sıkı bir pazarlıkla 8000-8500 ytl arası alsamda biraz harcayıp kullanadursam mı?çünkü anladığım kadarıyla bu motordan çok yok galiba.eğer bu bir fırsatsa hazır yakalamışken değerlendirip kaporta boya döşemeler yürüyen aksam gibi şeylerle yavaş yavaş mı uğraşsam bilemedim.birde usta dediki cabrio olduğu için aracın tabanı normallerden daha kalın olurmuş(aracı daha stabil yapmak için sanırım)bu yüzdende kolay kolay paslanmazmış.ayrıca üzerinde  15inç ats jantlar vardı.mk2 ninkine benzer bir öntampon vardı ama sanki sonradan yapılmış gibiydi tam anlayamadım.çamurluklar falan şişkin bir haldeydi.185/60/15 jantlar olmasına rağmen daha lastikle çamurluk arasında boşluk vardı.195/50/16 yı rahatlıkla kabul edecek bir yapısı vardı.öyle yerden de çok yüksek durmuyordu.aslında anlatmak için niye bu kadar uğraşıyorum ki.en iyisi yarın gidip bir resmini çekeyim de sizler de görün ona göre yorum yapın.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Eylül 2007, 01:26:57 »
alla alla şimdi işler karıştı dediğin mk2 yi anladım ok..mk1 de problem var antalyada birisi garajda yatıp yazları ışık gören oda çok nadir bi beyaz mk1 vardı bnm aracın eski sahibininde samimi olduğu biriydi yalnız o araç çok temizdi ve ayağında 5 bijon prche jantına benzer yada replika porche jantı gibi bir şey vardı tamponarı felanda tamamen orjinaldi çok tatlı temiz şıkır şıkır bi makineydi ve 16 v di..diğeride arap memetin cabriosu varyanda vinyl tarzında sanırım orjinal bi boyamamı yapıştırmamı o artık neyse ondan var ama tentesi felan sorunlu.. yalnız araca yolda çok denk geldim sorunsuz yürüyordu..tentesinin en bariz eksiği cam üstündeki kilit parçalarından biri yoktu..yaklaşık 1 haftadır sanayiye gitmiyorum onun için süphedeyim acaba arabın arabayımı aldılar ankaradan ou düşünüyorum yoksa o orjinal şıkır şıkır araba değer bilmez kronun tekinin eline düşüpte beter halemi geldi...ben komple baştan toplayacak olsam cabrioya pk girmezdim malum hem alırken en az 6000-7000 ytl vereceksin tentesini baştan yaptrmaya kalksan malzeme maliyeti 120-130 ytlyi geçmiyecek bi tenteyi1000 ytlye diktirceksin kilitlerini orasını burasını bulmaya uğraşcaksın (gerçi ankarada mevcut arkadaşlar yeni aldılar)...kısaca bi 13000-14000 liran gitcekki sorunsuz sağlam bi aracın olsun...ayrıca garajın olmalı bence cabrio için...resto yapacaksan sarı bi 3 kapı 1.8 vardı arkadaş satıyordu o tarz bir şey alıp yapmanı öneririm 8000-9000 e işin biter aracın şaselerinde vb problem yoksa eğer..yada komple döküntü bi araç alıp 3000 ytl gibi kasayı yapıp illa 16 v motor olsun dersende motor yükliyceksin biniceksin...bana sorarsan 1.8 olsun 8 v olsun,16 v gidiyor ok fakat yakıyorda fazlasıyla..

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Eylül 2007, 01:55:11 »
evet dediğin gibi yanında gri renkli bir yapıştırma var ve tente kilitide sorunlu.sanırım aynı araçtan bahsediyoruz.plakası 07 aıg miag mi ne ve büyük ve sıkışık karakterlerle yazılmış plakaya

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Eylül 2007, 01:56:51 »
birde biri bana nasıl resim yükleyip göndereceğimi söyleyebilirmi.daha önce hiç resim göndermedim de.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Eylül 2007, 02:06:07 »
ImageShack® - Online Media Hosting a upload et direck link to image ı konuya yapıştır

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Eylül 2007, 02:37:24 »
bahsettiğim araç aynı böyleydi.tabii daha yıpranmışı.ayrıca bu araç 89 model olabilir mi?

Çevrimdışı janher

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Eylül 2007, 02:38:35 »
arkadaşlar beni affedin ne zamandır girmiyordum kardeşim sende hoş geldinn tüm siteye bir özür borcum var :(

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 28 Eylül 2007, 02:50:26 »
hoş bulduk