Gönderen Konu: Yardımlarınızı Bekliyorum Lütfen..  (Okunma sayısı 12101 defa)

Çevrimdışı fatih.ctk

• Profili Görüntüle
Yardımlarınızı Bekliyorum Lütfen..
« : 27 Şubat 2012, 02:09:00 »
Herkeze selamlar. 25,26bin civarı param var otomatik siyah renkte golf5 almaya karar verdim.Ama özelliklerini yeteri kadar bilmiyorum sadece comfortline konfor acısından iyiymiş onu biliyorum.FSİ motormu Tercih etmeliyim yoksa düz motorumu hangisi iyidir. siyah renk düşünüyorum ,en çok tutulan rengi hangisidir satarken bana zorluk çıkarmıcak olanı nedir.Km'de kaç Kuruş yakar. alıcam arabanın DSG şanzıman oldugunu neresinden anlayabilirim yardımcı olursanız çok çok sevinirim şimdiden herkeze çok teşekkürlerrr.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: Yardımlarınızı Bekliyorum Lütfen..
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2012, 19:51:56 »
bu yazdıklarınızın hepsi uzun uzun yazıldı daha önce. burada size kısaca yazacağımıza, arama kısmından veya bu mk5 sayfasındaki başlıkalara bakarak cavabınızı daha detaylı bulabilirsiniz. renk seçimi zevk meselesi olmakla beraber. ülkemizde metalik gri ve son dönemde beyaz renk revaştadır. fsi motora da fazla bulaşmamanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı ŞEREF84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2012, 22:59:54 »
Fatih merhabalar bana soracak olursan fsı alma derim çok başın ağrır düz motor tercih et derim yarın bir gün benzinde binmekten sıkılır gaz taktırmak istersen fsı larda sıkıntılı düz motorlara direk marka beğen takabilirsin birde duyduğum kadarıyla fsı ya benzin bile farklı alsan problem oluyormuş diyolar yani 95 ve 97 oktan farklı benziklerden alırsan problem oluyormuş felan filan daha çok sebep olabilir benim acizhane tavsiyem fsı alma derim inşallah gönlüne göre bulursun golffe binmek ayrıcalık olduğunu aldığında anlarsın  :saygılar
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2012, 23:01:07 Gönderen: ŞEREF84 »

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2012, 23:01:52 »
fsı alma yüzü gülen yok o motordan düz mtor al   omvl marka lpg taktır hem arıza lambanda yanmaz  çok kaliteli lpg sistemi
Büyük imza...

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2012, 08:21:17 »
Neden fsi alma diyosunuz anlamadım. kimsenin yüzü gülmemiş felan filanmış ben aracı aldığımda da motor ışığı yanıyordu. hiç lambda sensörünü değiştirmedim veya söktürüp temizletmedim egr valif ve ona giden bakır boruları temizlettim bide vag-com dan 95 oktan adaptasyonu yaptırdım aşağı yukarı 6-7 aydır hiçbir sıkıntım yok (daha önceden de yoktu zaten) hiç ışık yanmıyor. Ayrıca Yakıt kon usunda da 100km hızla gidersem 6.1lt/100km yakıyor ya da şöyle söyleyeyim şehir içinde 35-38 kuruş yakıyor şehir dışında 30-32 kuruş yakıyor. Lpg taktırmaya gerek yok ki bu değerlerle. Ayrıca bunları benim fsi aracım var diyede demiyorum yakın bir akrabam bmw 1.16i aldı 5 ileri manuel hemde benim araçtan çok daha pahalı bir fiyata aynı yolu peş peşe gittik milim milim hesapladık benim aracım 100 km de 1 lt aşağı yaktı (ayrıca içide çok dar) Ben fsi lerde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı fatih.ctk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Şubat 2012, 14:48:18 »
FSİ'de beni düşündüren çok yakarmı ve satarken tutulup tutulmaması birde dsg şanzıman 2006 model sonrasındamı var ?

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Şubat 2012, 18:12:40 »
benim 2 tane arkadaşım aldı biri passat biri golf5   passat sürekli motor arıza lambasından serviste yaşadı her seferinde yakıt dendi herkezin yakıt aldığı shell den alıyordu ama yinede sorunu bulamadılar en son egr valfi lambda sensörleri değişti 1 ay sonra yine motor arıza lambası ve labmda arızası yandı istanbula servise gitti ordada biraz para harcadı bilmemne derken en son arabada hiçbir lamba yanmıyorken sattı kurtuldu  diğer golfte  her ay serviste  boru temizliği egr adaptasyonu yakıt kalibrasyonu yaptırıyor yakıtı mecbur kalıp bir değiştirdiğinde yine araba sorun yapıyor  hala böyle şimdi satmayı düşünüyor fsı olduğunu duyan vazgeçiyor almaktan  tabiki sorunsuz binenlerde olacak ama ortalama olarak etrafımfa fsı motorla pek rahat eden olmadı 
Büyük imza...

Çevrimdışı fatih.ctk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2012, 00:17:11 »
eyw saolun

Çevrimdışı fatih.ctk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2012, 00:17:43 »
fsi'den caydım :)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2012, 08:14:57 »
bulunduğum yerde 4 ayrı istasyondan yakıt alıyorum hiç bir sorun çıkmadı her seferinde de dolduruyorum depoyu.

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2012, 16:12:53 »
bende 1 senedir FSİ motor kullanıyorum neden bu kadar kötülendiğini hala kavramış değilim. bu aracın huyunu bilmezsen arıza lambası da yakar motor da yanar.. bu araç 97 oktan yakıtı sever. ben bu şekilde kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. saçma sapan şehir efsanelerine inanmayın derim. bir kaç arızayı koskaca motorda devrim yaratan FSİ teknolojisine yıkmak yanlış ve de ayıptır. FSİ almanız için söylemiyorum bunları sadece kullanıcılara kızdım. FSİ den yüzü gülen yokmuş buyur ben burdayım ve yüzüm gülüyor. afedersiniz ama eşşeğe de binmesini bilmezseniz sizi üzerinden atar. takdir sizin..

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2012, 17:03:13 »
ben içinde 95 oktan benzin varken 95 oktana göre adaptasyon yaptım o yüzden hep 95 oktan alıyorum lamba filanda yanmıyor. FSI teknolojisi gerçekten çok güzel 2.0 GTI golf ler bile motor kaputunu açıp bakın Turbo  FSI diye geçiyor Ayrıca audi de bile bir çok araç var FSI ile olan onlarda bi sorun yok sadece golf v bazı passatlarda mı sorun var? bilgilerinize... Birde bu sıvı lpg sistemi gelsin herkes ondan sonra nasıl fsi ye dönecek göreceksiniz. şimdi 1.6 sr motor alanların ki hep ellerinde kalacak.

Çevrimdışı fatih.ctk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2012, 17:26:57 »
peki DSG şanzıman 2006 model sonrasındamı var ?

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Mart 2012, 18:20:20 »
tsı daha yeni bir teknoloji arkadaşım 2011 golf aldı çok seri motor ve ekonomik hem düz motor almayacaksan  bence tsı motor al derim
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 18:20:49 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...