Gönderen Konu: Bora Comfortline 1.6 ya tüp takılırmı ,takılırsa nası olr?  (Okunma sayısı 32917 defa)

Çevrimdışı cudemircioglu

• cudemircioglu
    • Profili Görüntüle
meraba arkadaşlar
2000 model Bora comfortlinem var benzininden bıktım acaba tüplü borasn olan arkadaşlar bana yardım edebilirmi yeni yeni sistemlerden bahsediyolar ama nekadar sağlıklı bilmiyorum.Yoksa satıp dizel bi vw mi almalıyım dizel e verdim para ve bakım masrafını benzin telfi edermi yılda 5-6bin km yapyom.Samsunda yım bidesatsam fiyatları nedir?
Şimdiden çok teşekkürler

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bora Comfortline 1.6 ya tüp takılırmı ,takılırsa nası olr?
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2007, 15:27:45 »
merhaba hemşerim
yılda 5-6bin km yapıosan dizel alman anlamsız derim. aynı şekilde sıralı sistem lpg sistemleride 2000 ytl civarı tutacaktır. ruhsata işletmesi dahilmidir bilemem. lpg de ayar işleri sıkıntılıdır.
öte yandan dizelin piyasası kuvvetlidir. bakım masrafı benzinli ile arasında uçurumlarda yok. araba dizel olduktan sonra 55 olmuş 34 olmuş fark etmez. heryerde para eder.
bu arada kendini ve aracını tanıtbileceğin bölümlerede göz atmanı tavsiye ederim. hoşgeldin

Çevrimdışı gode

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2007, 20:53:13 »
selam bende 2000 model bora var ben taktırdım peşin1450 ytl verdim. fazla basmassan 1.40 yakıyor. tavsiye ederim bende 5 aydan beri takılı hiç bir sorun yaşamadım.2 sene kullanan arkadaşlarım var onlar tavsiye etti onllarda sorunsuz dolaşıyorlar.karbüratörlü arabalar gibi degil ayarları kolay kolay bozulmuyor sadece 10000 km de bir bakımı var bence düşünmeden taktır benim lpg nin markası zavoli

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2007, 21:11:44 »
eğer araca çok uzun süreler bineceksen e-gas,omvl yada prins taktırmanı öneririm...kısa süreli bineceksen ekogaz,fema,ultragas,motorgas...montajı yaptıracağın yeri iyi secmeni öneririm yoksa sende normal fiyatın yarısına yol yapmanın mutluluğunu yasayacakken tam tersine üzüntüsünü yaşarsın...

Çevrimdışı cudemircioglu

• cudemircioglu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2007, 02:25:50 »
eyvallah hemşerim ama sen samsunda diilsin heralde benimde kafam karıştı ya arabayı satsam dizelmi alsam satsam bide ne alcam arabayıda çok seviyorum.Neyse yinede saol.O kendimi tanıtma resim koyma işini tam halledemedim nasip artık
herkese tskrler.

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2007, 17:19:55 »
abi bence tüpü falan boşver bence gerek yok ona yapacağın masrafa değmez eğer senin araban temizse 18-19 milyara gider..19 a sattığını varsayalım...üstüne 1-2 milyar daha koyup güzel bi 2000 yada 2001 model dizel bora alırsın...hem yakıttan kazanırsın hemde paran boşa gitmemiş olur...

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2007, 17:25:02 »
Ahmet haklı,bencede dizel alıp daha rahat edersin hocam,hem benzinli Bora yada Lpg takıp aracın orjinalliğni bozmak iyi olmaz,turlu sorunlar falan filan,biraz ekle dizel al sorunsuz kullan derim.

Çevrimdışı cudemircioglu

• cudemircioglu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2007, 18:23:53 »
arkadaşlar haklısınız dizel daha mantıklı gibi gorunuyo ama onunda bakım masrafı çok
arkadaşımda otomatik bora var simit şeklinde taktırdı gazyakıt kAPAĞINIDA tamponunaltından taktılar goruntude hiç bi bozma olmadı belli olmuyo ya eğer şehir içinde kullanım için bi sıkıntı yaratmassa tup çok süper nerdeyse bedeva hemde tırtır etmez bide tüp taktıran arkadaşlar acaba kaç basmışlar enson solerlerse sevinirim herkese teşekkurler

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2007, 20:49:57 »
usta sana mantıklı bişe diyim tüp volkswagen in hiç bir arabasına gitmez bozar arabayı sen temiz bi dizel araba alırsan sana yapacağı masraf satış işlemi fln filan bütün zımbırtıları kasko hariç 500-700 ytl arasındadır.biz yeni bi bora tdı aldık yaptıı masraf 300 ytl volkswagen arabalarına tüp gitmez...

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2007, 20:53:53 »
Arkadaş, genç yaşında, hiç tecrübe yokken bu kadar iddaalı konuşma.
LPG'de markaya göre uyum sağlama diye bir şey yok. Bütün motorların çalışma mantığı aynıdır, temiz işçilik ve doğru ustada her şekilde sorunsuz binersin.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2007, 21:10:22 »
:Diide abi volkswagen boraya tüp attınmı sırali sistem olsa bile verim alabilirmisin

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2007, 22:26:10 »
Golf 1.6'da sıralı var, LPG'de de aynı gücü üretiyor. En ufak sorunuda yok. Sahibide bu forumda.
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2007, 22:39:05 »
sıralı performansı %3 düşürüyor abi benim fikrim volkswagen arabasına tüp takılmaz sizin fikrinizi bilemem

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2007, 22:41:18 »
Her arabaya tüp takılır, performans kaybı olsa hissedemezsin bile.Volkswageni, BMW'si yok bu olayın. Cebe bakar olay. 2007 E serisi Mercedes'lere bile sorunsuz takılıyor.