Gönderen Konu: Araba tavsiyesi  (Okunma sayısı 14906 defa)

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
Ynt: Araba tavsiyesi
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2012, 02:26:50 »
Bmw hiç düşünmedim başa çıkabilirmiyiz diye hemde tuzlu fiyat öğrenci arabası olması icin bi gömlek büyük bi araba :D millet görür zengin zübbesine bak derler :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #15 : 16 Şubat 2012, 03:19:57 »
Alanım bilişim artık ölü bilişim sektörü sokaktan geçen adam bile artık bilgisayarcı sanmıyorum öyle istedigim arabayı alabilecegimi en fazla ihtimal asgari ücretten biraz daha fazla olan bi işe sahip olurum görüyoruz üniversite mezunlarını ama bu kararlarım kesin değil bi gidelim hayırlısıyla o zaman zaman ne göstericek alnımıza ne yazılmışsa o ama bu önerini değerlendiricem coğu kişi aynı şekil diyo askerde anlarsın diye ama hadi hayırlısı :D

bak abicim sen çıtayı ne kadar yüksek tutarsan o kadar yukarı gidersin. bugün elinde 4 yıllık diploman, cebinde b sınıfı ehliyetin ve hepsinden önemlisi bir yabancı dilin olduktan sonra, kendi sektöründe olmasa dahi farklı bir sektörde 3000 liradan açılan bir iş kapısı bulman işten değil. elbette bunlar da yetmez. karşındakine bildiklerini aktarabilecek dil hakimiyetin, iyi bir diksiyonun, akıcı bir konuşman olacak.

lafım sana değil. bu yazılanları bu umutsuzluğu okudukça üzülüyorum. orta öğretimde adam gibi eğitim verilmiyor. ve maalesef liseden mezun olan öğrencilerin gözünde üniversite, "bar, pompa, istediğin derse gir istemedğinden kaytar" özgürlüğü olarak görülüyor. maalesef liselerde araştırmaya teşvik, sorumluluk bilinci ve daha geniş ufka sahip olma, daha geniş düşünebilme ve olayları objektif görebilme yetisi sağlanamıyor. liseleri geçtim üniversitelerde ble sağlanamıyor. özellikle amerikan filmlerinde hayran olduğum şey, üniversiteye gitmek isteyen öğrenci, sorumluluğunun bilinciyle notlarını yükselterek veya spor, sanat gibi etkinliklerde rol alarak burs kapma telaşı içinde. bizde ise bir kaç saatlik çoktan seçmeli bir sınav öğrencinin hayatına yön veriyor. lise deyince akla uzun eşek, öğretmenlerle dalga geçmek, ülkücü-solcu kavgaları, kız kavgaları geliyor akla. biraz daha iyi bir okulda okunduysa dershaneler, deneme sınavları, ailelerin maddi imkanları elverdiği ölçüde özel dersler, testler testler testler....

güzel kardeşim. cevabımı terslemek olarak algılama lütfen. araba tavsiyesi yerine haddim olmadan sana bir hayat tavsiyesi vermek isterim. okuduğun-okuyacağın bölümde bir gelecek görmüyorsan ya da daha da ilerisi, bitirmeyi dahi düşünmüyorsan, bence ailenin arabaya ve okumana yapacağı yatırımı sana bir iş kurmaları için harcamalarını sağla. bilişim diyorsun. anladığım kadarıyla bilgisayar konusuna ilgin var. 40-50 bin liraya bilgisayar donanım-yazılım satışı-teknik servis ile ilgili bir iş kurarsan geleceğe yönelik daha iyi bir yatırım yaparsın kanımca.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Şubat 2012, 09:39:11 »
bak abicim sen çıtayı ne kadar yüksek tutarsan o kadar yukarı gidersin. bugün elinde 4 yıllık diploman, cebinde b sınıfı ehliyetin ve hepsinden önemlisi bir yabancı dilin olduktan sonra, kendi sektöründe olmasa dahi farklı bir sektörde 3000 liradan açılan bir iş kapısı bulman işten değil. elbette bunlar da yetmez. karşındakine bildiklerini aktarabilecek dil hakimiyetin, iyi bir diksiyonun, akıcı bir konuşman olacak.

lafım sana değil. bu yazılanları bu umutsuzluğu okudukça üzülüyorum. orta öğretimde adam gibi eğitim verilmiyor. ve maalesef liseden mezun olan öğrencilerin gözünde üniversite, "bar, pompa, istediğin derse gir istemedğinden kaytar" özgürlüğü olarak görülüyor. maalesef liselerde araştırmaya teşvik, sorumluluk bilinci ve daha geniş ufka sahip olma, daha geniş düşünebilme ve olayları objektif görebilme yetisi sağlanamıyor. liseleri geçtim üniversitelerde ble sağlanamıyor. özellikle amerikan filmlerinde hayran olduğum şey, üniversiteye gitmek isteyen öğrenci, sorumluluğunun bilinciyle notlarını yükselterek veya spor, sanat gibi etkinliklerde rol alarak burs kapma telaşı içinde. bizde ise bir kaç saatlik çoktan seçmeli bir sınav öğrencinin hayatına yön veriyor. lise deyince akla uzun eşek, öğretmenlerle dalga geçmek, ülkücü-solcu kavgaları, kız kavgaları geliyor akla. biraz daha iyi bir okulda okunduysa dershaneler, deneme sınavları, ailelerin maddi imkanları elverdiği ölçüde özel dersler, testler testler testler....

güzel kardeşim. cevabımı terslemek olarak algılama lütfen. araba tavsiyesi yerine haddim olmadan sana bir hayat tavsiyesi vermek isterim. okuduğun-okuyacağın bölümde bir gelecek görmüyorsan ya da daha da ilerisi, bitirmeyi dahi düşünmüyorsan, bence ailenin arabaya ve okumana yapacağı yatırımı sana bir iş kurmaları için harcamalarını sağla. bilişim diyorsun. anladığım kadarıyla bilgisayar konusuna ilgin var. 40-50 bin liraya bilgisayar donanım-yazılım satışı-teknik servis ile ilgili bir iş kurarsan geleceğe yönelik daha iyi bir yatırım yaparsın kanımca.

helal olsun ayakta alkışlıyorum.
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Şubat 2012, 11:07:06 »
helal olsun ayakta alkışlıyorum.

+1 de benden. ben makina mühendisiyim ve bilgisayar mühendisi tanıdığım kaç tanede arkadaşım var. ve inan şu an güzel şirketlerde güzel maaşlara çalışıyorlar. ücretleri benden fazla. merak etme sen hiç bir firma bir bilgisayar mühendisinin işini meslek lisesi mezunu yada bilgisayar manyağı birinin eline vermez. herkesin çalışacağı konum farklı. sonuçta elinde 4 yıllık diploman olacak. bunu en çok da askerde anlayacaksın. ama sen üniversiteye dediğin gibi pompa bar disco kızlar için gidersen o zaman dediğin gibi milyonlarca işsiz üniversite mezunlarından olursun. hem merakını da gidereyim mühendisliklerin hepsinde değil sadece makina mühendisliğinde kız olmaz ki son 5 senede artık bu kavramda değişti. artık makina mühendisliklerinde de 80 kişilik sınıfta en az 10 kız oluyor :)
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Şubat 2012, 11:39:38 »
abilerim kız için üniye gidilecekse gıda mühendisliği seçilsin ozaman hiç bu dertlere tasalara gerek kalmasın.ben şu an 2 yıllık myo mezunuyum açıktanda 3.sınıfa da devam edicem fırsatım olsa planlarım olmasa bi üniversite daha okurum çünkü memlekette diploma konuşuyor. sen nekadar bilgili olursan ol kendini geliştirirsen geliştir personel dosyana diploma gircek arkadaşım başka türlü asgari şartların altında milletin ağız kokusunu çekersin herzaman baban olmucak yanında ben senin yerinde olsam hedefime ulaşmak için çalışır çabalarım güzel bir işe sahip olunca da arabamı kendi alın terimle kazandığım parayla alırım emin ol şu an alacak olduğun arabadan çok daha kıymetli olacaktır senin için ...

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Şubat 2012, 13:01:02 »
abilerim kız için üniye gidilecekse gıda mühendisliği seçilsin ozaman hiç bu dertlere tasalara gerek kalmasın.ben şu an 2 yıllık myo mezunuyum açıktanda 3.sınıfa da devam edicem fırsatım olsa planlarım olmasa bi üniversite daha okurum çünkü memlekette diploma konuşuyor. sen nekadar bilgili olursan ol kendini geliştirirsen geliştir personel dosyana diploma gircek arkadaşım başka türlü asgari şartların altında milletin ağız kokusunu çekersin herzaman baban olmucak yanında ben senin yerinde olsam hedefime ulaşmak için çalışır çabalarım güzel bir işe sahip olunca da arabamı kendi alın terimle kazandığım parayla alırım emin ol şu an alacak olduğun arabadan çok daha kıymetli olacaktır senin için ...

+1... şimdiki aklım olsa 4 yıllık bölümü 8.5 yılda değil 3 senede bitirirdim :) üstüne bir bölüm daha okurdum
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Şubat 2012, 17:10:11 »
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim benim için zahmet edip yazıyosunuz bi abi gibi hepinizin dedikleri gerçektende önemli benim için zaten doğru olan bunlar ama realist olmak lazım ben sanmıyorum öyle bi yere işe girip yüksek maaşlı çalışacagımı belkide zamanında yokluk çekmedik o yüzden herkez benim kadar şanslı olmuyor ben okumasam bile hayatımı devam ettirecek bi meslegim olucak sadace babamdan dolayı buda cok büyük olmasada bi çiftligimiz var üniversiteyi bitirmesem bile burda çalışırım babamın yerine geçerim tabikide kendi paranla kendi evini arabanı almak çok ayrı bişey ama yapabilecegimi sanmıyorum yani bende öyle maça yok dediğim gibi buda heralde zamanında yokluk çekmedik bi evin bi oğluyum böyle zengin zübbe baba parası yiyen çocuk gibi gözükmek istemem zatende baba parası yemicem alnımız teriyle çalışıcaz zaten babam hep der hazıra hazine olsa dayanmaz oğlum diye. araba muhabbetinden ta nerlere gitti konu  :) ama hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim beni düşünüp yazmanız bile büyük bi lutuf :)
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2012, 17:11:32 Gönderen: forza26 »

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Şubat 2012, 17:25:08 »
güzel kardeşim ne demek rica ederiz :)ben de aynı senin durumundayım. bi evin bi oğluyum öyle çiftliğimiz falan yok ama çok şükür türkiye şartlarında imrenilecek hayatlar yaşıyorum senin gibi ben de. benim senden farkım babam ben küçük yaşlarda iken vefat etti. baba parası yemek öyle kötü bişey değil düşüncesizce harcanmadığı sürece. sen babanın parasıyla evine ailene ülkene hayırlı şeyler yapıyorsan sen baba parası yemiş olmuyorsun. ama benden sana son bi tavsiye. tabiki kendi başına ev de araba da herşeyde alabilirsin öyle hemen yılma . ben çalışmaya çok küçük yaşlarda başladım çok işte çalıştım babamın parası var zaten mesleğim var zaten geçimimi sağlarım demedim az çok demeden çalıştım. damlaya damlaya göl olurmuş. sen kendine bi altın bilezik edin. dünyanın binbir türlü hali var. zaten şöyle olcak zaten böyle olcak diye düşünme çıtanı yükseltebildiğin kadar yükselt. ben bile bu genç yaşımda kredi ile 2000 model bir bora aldım ve halen ödüyorum ülkemizde işsizlik yok çalışmak istemeyen insan var. sen çalışkan olduktan sonra en güzel arabalar senin olur hiç korkma...

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Şubat 2012, 17:30:52 »
böyle bi gaza geldim bu gazla gidip odtu yü bile bitirebilirim :D şaka bi yana küçük yaşında babanın vefatına üzüldüm başın sağ olsun bende çalışmaktan yılmam inş hakkımızda hayırlısı olur :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Şubat 2012, 17:32:58 »
sizler sağolun.. hayatında okulunda işinde başarılar dilerim....

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Şubat 2012, 17:39:41 »
ya arabalar haşat ya .. moralini bozmak gibi olmasın ama daha temiz golfler var yani piyasada.

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Şubat 2012, 17:41:34 »
Eskişehirde comfortline için bunlar var en iyi pasific falan olsunda istemiyorum sanırım eskden bulamıcaz yakın yerlere bakmakta fayda var ankara kütahya bilecik konya gibi

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Şubat 2012, 17:56:22 »
pasific niye olmasın hacı olsun pasific de iyidir..