Gönderen Konu: ayarlanmayan xenon agır kusur !!!!  (Okunma sayısı 26580 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: ayarlanmayan xenon agır kusur !!!!
« Yanıtla #56 : 23 Şubat 2012, 15:51:37 »
rica ederim. milletin işi görülsün
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 23 Şubat 2012, 16:36:43 »
saol ferhat hocam, bu konudaki en merak edilen sorunun yanıtı işimize gelmeyen şekilde olmuş olsada yanıtını buldu ;D teşekkürler :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 23 Şubat 2012, 19:45:14 »
rica ederim kardeşim ne demek. arkadaşım son anda iyi aklıma geldi. halbuki evvelki gün o beni aramıştı hal hatır sormak için aklıma gelmemişti konu kaç gündür yayında olduğu halde. tüvtürk cü arkadaşımız var aramak aklımıza gelmiyor. birinin muayenesi yanmadan iyi aklıma geldi...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 23 Şubat 2012, 21:11:35 »
valla bugün de arkamdan gelen biri beni uyuz ötesi etti, bu fabrikasyon olmayan xenondan günahım kadar haz etmiyorum arkadaşlar

sağa çektim frene bastım arkasından uzunları açtım gittim

peşinen söyleyim sahte xenonlu gördüm mü arkasına geçerim uzunu da tövbe kapatmam

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 23 Şubat 2012, 21:42:11 »
muayene den çıkdı araç. bagaj yüküne göre otomatik ayarlayan sistemler geçebiliyormuş ferhattasdemir dediği gibi. h7 ampüller takıldı gidildi ama park lambaları led di unutmuşuz renginden dolayı hafif kusur yazdılar  :D :D

Cam filmi hafif kusur

Park lambası renk farklılığı hafif kusurlu

Sis lambası yönü hatalı hafif kusurlu

Camlarda lpg uyarı yapışkanı yok hafif kusurlu

olarak muayene den geçti. Plakaları farketmediler  :D :D

okadar döküntü reno toros felan öylesine bakıp geçirdiler benim aracı 1 saat bakmadıkları yer kalmadı  ;)

valla bugün de arkamdan gelen biri beni uyuz ötesi etti, bu fabrikasyon olmayan xenondan günahım kadar haz etmiyorum arkadaşlar

peşinen söyleyim sahte xenonlu gördüm mü arkasına geçerim uzunu da tövbe kapatmam

bugüne kadar kimse ne karşıdan nede arkadan uzunları yakmadı çünkü karşıdakini rahatsız etmeyecek şekilde aşşağıya indiriyorum farları.
Gerçi arkadan uzunu yaksa da etkilemez cam filmi + kararan ayna var  :D :D :D (işin şakası  ;) )

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Şubat 2012, 21:54:27 »

usta süper yöntem bundan sonra ben de senin gibi yapicam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 23 Şubat 2012, 23:57:43 »

o konuda bende aynen öyleyim. arkadan gelen gözümü alıyosa dörtlüleri açarım uyarmak için buna rağmen bi tepki yoksa üstüne birde selektör yaparsa o zaman yavaşlarım önüme geçmesini sağlarım uzunların tam etkili bir açıya gelmesinden sonra veririm allah ne verdiyse :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 24 Şubat 2012, 00:01:23 »
muayene den çıkdı araç. bagaj yüküne göre otomatik ayarlayan sistemler geçebiliyormuş ferhattasdemir dediği gibi. h7 ampüller takıldı gidildi ama park lambaları led di unutmuşuz renginden dolayı hafif kusur yazdılar  :D :D

Cam filmi hafif kusur

Park lambası renk farklılığı hafif kusurlu

Sis lambası yönü hatalı hafif kusurlu

Camlarda lpg uyarı yapışkanı yok hafif kusurlu

olarak muayene den geçti. Plakaları farketmediler  :D :D

okadar döküntü reno toros felan öylesine bakıp geçirdiler benim aracı 1 saat bakmadıkları yer kalmadı  ;)

hayırlı olsun kardeşim. iyi ki aradık şu arkadaşı yoksa bir daha gidip sıraya girecektin xenon iptalinden sonra. sen şimdi geri bağlatmışsındır onları hemen :)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 24 Şubat 2012, 00:22:31 »
hayırlı olsun kardeşim. iyi ki aradık şu arkadaşı yoksa bir daha gidip sıraya girecektin xenon iptalinden sonra. sen şimdi geri bağlatmışsındır onları hemen :)

orda da sorduk geçmez dediler hemen söküp taktım h7 leri  :)

Aynen öyle bağlattım hemen  :D :D  bakdım şöyle bir beyaz arabaya sarı ışık olmuyor  8)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 24 Şubat 2012, 00:34:56 »
olmaz tabi. hiçbir arabaya güzel olmuyor sarı ışık. bende beyaz ampuller bağlı ama junyan mercekli angel farlardan dolayı görüşüm biraz kısıtlı. hani şöyle orjinal çıkma bi hella valeo filan bulsam söker atarım junyan ları. görüntü olarak çok hoş ama aydınlatma çok kötü. camlar mika birisi sararmış niyeyse. gündüz bi ayrı kötü görünüyo akşam bi ayrı

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 24 Şubat 2012, 05:40:37 »
olmaz tabi. hiçbir arabaya güzel olmuyor sarı ışık. bende beyaz ampuller bağlı ama junyan mercekli angel farlardan dolayı görüşüm biraz kısıtlı. hani şöyle orjinal çıkma bi hella valeo filan bulsam söker atarım junyan ları. görüntü olarak çok hoş ama aydınlatma çok kötü. camlar mika birisi sararmış niyeyse. gündüz bi ayrı kötü görünüyo akşam bi ayrı

zımpara + meguiars far cilası 10 numara oluyor hocam. arabayı ilk aldığımda benim farların biride sararmıştı direk yaptım cillop oldu :D zımparadan sonra 3.5 atmaya başlıyor insan lan bu mahvoldu daha düzelmez die o pasta cile neymiş yaaa  :D kesin parlatın far camlarınızı

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #67 : 24 Şubat 2012, 08:47:17 »
zımpara + meguiars far cilası 10 numara oluyor hocam. arabayı ilk aldığımda benim farların biride sararmıştı direk yaptım cillop oldu :D zımparadan sonra 3.5 atmaya başlıyor insan lan bu mahvoldu daha düzelmez die o pasta cile neymiş yaaa  :D kesin parlatın far camlarınızı

üstad yalnız plastik mika vb yüzeylere cila uygulaması zamanla tekrar renklerinin kararmasına sararmasına neden olabilir. ilk sararma çoğunlukla üstündeki bir kılcal çatlaktan kenarlardan vs toz girmesi sonucu da olabilir. izolasyonu tam değilse içten sararıyor olabilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 24 Şubat 2012, 09:55:26 »

valla onu bende düşündüm hocam da bi sitede ayfar ın golf 4 için far camlarını buldum tanesi 13 lira onlardan mı alsam diye düşünüyorum. çünkü sararma olmayan diğer farda da ısıdan dolayı tam merceğin karşısına gelen kısım çatlak çatlak olmuş gibi orayı da düzeltir mi acaba bu meguiars. bu ayfar camlar orijinal farlara belki tam oturuyordur ama benim junyan lara tam otururmu ki uymaz mı ki endişesi içindeyim :S

üstad yalnız plastik mika vb yüzeylere cila uygulaması zamanla tekrar renklerinin kararmasına sararmasına neden olabilir. ilk sararma çoğunlukla üstündeki bir kılcal çatlaktan kenarlardan vs toz girmesi sonucu da olabilir. izolasyonu tam değilse içten sararıyor olabilir.

evet pasta cila yapılan camlar normale göre çok daha çabuk bir şekilde tekrar sararıyormuş. benim sağ far sararmış ve sanırım benimki de içerden çünkü sol farda bu buğuyu filan atması için bırakılmış havalandırma deliklerine u şeklinde bi hortum takmışlar sanırım havayı direk almaması için. sol farda yok o hortumlar o yüzden sararmış herhalde :S

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 24 Şubat 2012, 19:39:42 »
ampülden dolayı içten sararma veya kılcal çatlama yağan kısımları düzeltmez hocam, sadece güneş ve dış etkenlerden ötürü sararan far camlarını parlatmada işe yarıyor. illaki sıfır far camı kadar sağlıklı olmaz ama yeni bir far fiyatıyla kıyasta oldukça makul bi çözüm. sadece far camını değiştirelim desek ondada izolasyonu tam manasıyla yağamadığınızda içinde buğu yaparsa dahada bi bela.. basacan parayı alacan sıfır arabayı da oda bizde yok  ;D