Gönderen Konu: -20 derece  (Okunma sayısı 9414 defa)

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
Ynt: -20 derece
« Yanıtla #14 : 19 Ocak 2012, 21:17:37 »
araç ın bakımlı ise şimdi belli olur.
 :tamamdir
kışlık bakımı iyi olan yolda kalmaz.
birde uzun yolda belli olur bakımlı araç

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2012, 22:28:03 »
ben erzurumda görev yaparken -24 de halı saha maçı yaptım.. maçın sonuydu hala ayak parmaklarımın ucu donuyordu :)) bir dahada öyle soğuk havada halıya gitmedim.. laf - lerden açılmış...

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Ocak 2012, 22:36:10 »
mrb benim araba soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada araba çalıştıktan hemen sonra arabanın motor kısmından tiz bir ses geliyor bir kez oluyor başka yapmıyor. yazılamayan bir ses sanki sürtme sesi gibi gıcırtı gibi ben neyden olduğunu kestiremedim ustanın yanındada yapmıyor. sizce neyden kaynaklanabilir.
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür

Çevrimdışı deli_kan57

• golf müpdelası :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2012, 02:03:02 »
mrb benim araba soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada araba çalıştıktan hemen sonra arabanın motor kısmından tiz bir ses geliyor bir kez oluyor başka yapmıyor. yazılamayan bir ses sanki sürtme sesi gibi gıcırtı gibi ben neyden olduğunu kestiremedim ustanın yanındada yapmıyor. sizce neyden kaynaklanabilir.
aynı sıkıntı bendede var. ses, marş motorundan geliyor. ben bi defa oto elektrikçiye götürdüm,bakımını yaptık dedi birkaç ay sonra tekrar yaptı. bide 50 tl aldı totoş. aslına önemsenmeyecek birşey ama rahatsız ediyo insanı işte.

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2012, 07:29:11 »
eyvallah bende birara götüreyim baksınlar. belki sıkıntı olur ilerde.
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Ocak 2012, 08:30:50 »
güçlü akü, 0w veya 5w viskozite yağ... :D 

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #20 : 20 Ocak 2012, 08:59:10 »
Maşallah -34 derece  3   gecedir :D arabaya biniyom vitesi sağa sola sallıyom hareket etmiyo. çalıştırıyom tek kalemde çalışıyo ama  konu açtım STOP uyarısı veriyo. 5 dakka çalıştırıp stop edip tekrar çalıştırıyorum uyarı da iptal oluyo. araştırdığmda motor yağının katılaşmasından kaynaklanıyormuş.. Allah nazardan,kazadan,beladan korusun cümlemizi  :t :t :t
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 09:03:04 Gönderen: adige_60 »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #21 : 20 Ocak 2012, 10:08:59 »
Ben de - 50 gördüm

Ama benim kablolarda temassızlık var. Çok su gelince oluyor.
Bir el atsam iyi olacak. Klima sapıtıyor çünkü sonra  :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Ocak 2012, 17:45:40 »
benimde -20-25 de kütahyada araç tek marş da çalışıyor ama depo kapağı açılmadıgından benzin bitecek de yolda kalacağım korkusuna arabaya binemiyorum:(
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #23 : 21 Ocak 2012, 00:29:19 »
Maşallah -34 derece  3   gecedir :D arabaya biniyom vitesi sağa sola sallıyom hareket etmiyo. çalıştırıyom tek kalemde çalışıyo ama  konu açtım STOP uyarısı veriyo. 5 dakka çalıştırıp stop edip tekrar çalıştırıyorum uyarı da iptal oluyo. araştırdığmda motor yağının katılaşmasından kaynaklanıyormuş.. Allah nazardan,kazadan,beladan korusun cümlemizi  :t :t :t

:o :o :o

stop uyarısı varsa, motor yağının katılaşması sebebi tanısı da konduysa o yağla çalıştırmaya devam etme bence. motor ısınana kadar yağsız çalışıyor anlamına geliyor bu.

ne marka ve ne özellikte yağ kullanıyorsun? özellikle soğuk bölgelerde, yağın W (winter=kışlık) olmasına dikkat edilmeli.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #24 : 21 Ocak 2012, 01:10:11 »
ilk çalışıyo 2.000 devirde. sonra kendiliğinden 15 sn kadar sonra rolanti  normale dönüyo. vallahi castrol oldugunu biliyorum da  gerisini net bilmiyorum. usta uyarı için  normal dedi. ortalama 5 dakka kadar uyarı versin zaten hararet göstergesi az  oynarsa +  derecelere  gelmiştir dedi. o zaman stop edip çalıştır normal olur uyarı yağın soğumasından oluyo dedi. sıkıntı yok gibi pazartesi gelse -30 lardan aşağı -5 lere düşcez de gelmiyo :D gidip bi yarım saat daha çalıştırayım şimdi :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #25 : 21 Ocak 2012, 03:10:35 »
ilk çalışıyo 2.000 devirde. sonra kendiliğinden 15 sn kadar sonra rolanti  normale dönüyo. vallahi castrol oldugunu biliyorum da  gerisini net bilmiyorum. usta uyarı için  normal dedi. ortalama 5 dakka kadar uyarı versin zaten hararet göstergesi az  oynarsa +  derecelere  gelmiştir dedi. o zaman stop edip çalıştır normal olur uyarı yağın soğumasından oluyo dedi. sıkıntı yok gibi pazartesi gelse -30 lardan aşağı -5 lere düşcez de gelmiyo :D gidip bi yarım saat daha çalıştırayım şimdi :D

valla yaz kış yağ çok önemli. castrol tamam. ama gerisi de önemli. hatta yağ seçimi konusunda topu ustaya atmamak da gerek. araç için en uygun yağı seçip "bunu koyacaksın" demeli. malum usta var vezir eder. usta var rezil eder. işini iyi bilen usta da zaman zaman ucuz işçiliğe ya da başından savma yoluna gidebilir. malum işi iyi bilmek başka işi iyi yapmak başka. (ustanı tanımıyorum. sakın yanlış anlaşılmasın. eleştiri yapmıyorum. genel konuşuyorum.)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı berhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Ocak 2012, 14:26:44 »
h
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 22:28:26 Gönderen: berhan »

Çevrimdışı berhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Ocak 2012, 22:30:25 »
benimde -20-25 de kütahyada araç tek marş da çalışıyor ama depo kapağı açılmadıgından benzin bitecek de yolda kalacağım korkusuna arabaya binemiyorum:(
;D ;D ;D ;D