Gönderen Konu: Ön Cam Değişimi  (Okunma sayısı 20283 defa)

Çevrimdışı fat34

• Profili Görüntüle
Ön Cam Değişimi
« : 05 Aralık 2011, 15:52:14 »
Arkadaşlar aracımın ön camı yaklaşık 3 aydır çatlak değiştirmek istiyorum kaskoyu aradım. Anlaşmalı camcılarından yapılırsa ücretsiz olarak yapılacak.
Anlaşmalı olduğu firmalar Olimpia, Dora Glass, CarGlass, AB Inter Cam ve Uğurlu Glass mış. Bu markalar ile ilgili pek bilgim yok tereddütte kaldım. VW servise gidersem 150 TL ödeyeceğim. Eğer bu markalardan taktıran yada bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler..

Çevrimdışı sheker_

• Old School
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ön Cam Değişimi
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2011, 15:59:59 »
daha önce doraglass ta pejo 306 ya taktırmıstım . yagmur sensoru calısmamıstı.camda işçilikte bi sıkıntı olmadı fakat yagmur sensoru ıptal olmustu :D. işçilikleri güzel 1. sınıf tavsıye ederım

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2011, 16:16:14 »
Orjinalden şaşma, baya renk farkı olabiliyor.. Moralini bozmasın.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2011, 17:34:41 »
Serviste değişmene gerek yok. Bende servisi aradım aynı cevabı aldım.  Ben fark ödemeden anlaşmalı yerden orjinalini taktırdım. Yağmur sensörünün camla alakası yok. eski camdan söküp yenisine takılıyo aynanın altı ile beraber. 6-7 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Çalışmazsa cam takan kişi halleder bende problem olmadı. (camın üst tarafının karartmalı ve sağ alt köşede şase no yerinin olmasına dikkat et) Yeni üretieln camların hepsi böyle.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2011, 11:12:34 »
Kaskonun anlaşmalı yetkili servisi ücret almadan orjinal cam takmak zorunda.
Ben değiştireli 7 ay kadar oldu. ekstra tek kuruş ödemedim.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2011, 15:49:14 »
Kaskonun yetkili servis ile anlaşması var ise değştiryorlar.Ama kasko yok ise orjinal ön cam için yetkli servis fiyatı 450 tl bilgin olsun.

Bi arkadaş taktı orjinal olmayan cam bi garip valla sanki mercek var camda gözlerim bi garip oluyor dışarıya bakınca.Saydığın markalar arasından olimpia bi nebze işi götürebilir.Benim eski mersoda takmıştım.Hızı göstermeyen olmasına dikkat et.

Çevrimdışı fat34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2011, 18:06:05 »
benim kaskonun anlaşmalı olduğu firmalar özel yetkili servis ile anlaşması yok anladığım kadarıyla çok canım sıkıldı.. >:(

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2011, 18:27:42 »
Bu konuda sıfır araç alırken sana söylüyorlar.Eğer su siğortayı yaptırırsanız ön cam orginal vermiyor diye söylüyorlar.Sende diğerini tercih ediyorsun tabiki.En yakın yetkili servisin anlaşmalı olduğu siğorta şirketi ile çalışmakta fayda var.Bu işte 3 ten 5 ten kaçacam derken sonu hüsran olabiliyor.O yüzden hassas konu.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2011, 21:49:30 »
daha önce doraglass ta pejo 306 ya taktırmıstım . yagmur sensoru calısmamıstı.camda işçilikte bi sıkıntı olmadı fakat yagmur sensoru ıptal olmustu :D. işçilikleri güzel 1. sınıf tavsıye ederım

çalışır çalışmasına da sensör ile cam arasına kullanılan bir jel var. kasko bunu karşılamıyor. cebinden alacak olursan çalışır. bu jelin fiyatı değişiyor. 40-80 tl arası
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı sheker_

• Old School
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2011, 00:26:13 »
Bu konuda sıfır araç alırken sana söylüyorlar.Eğer su siğortayı yaptırırsanız ön cam orginal vermiyor diye söylüyorlar.Sende diğerini tercih ediyorsun tabiki.En yakın yetkili servisin anlaşmalı olduğu siğorta şirketi ile çalışmakta fayda var.Bu işte 3 ten 5 ten kaçacam derken sonu hüsran olabiliyor.O yüzden hassas konu.

Bilmiyorduk öyle olduğunu  :-\ pert ttik gitti zaten.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2011, 00:27:14 Gönderen: sheker_ »

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Aralık 2011, 09:42:35 »

Bilmiyorduk öyle olduğunu  :-\ pert ttik gitti zaten.

Canın sağ olsun.Yeter ki insanın canına bişey gelmesin.Aracı pert etmenin nasıl bi duygu olduğunu çok iyi bilirim.2007 jetta bi perte bende var.Airbagin içindeki sodyum (Na) + potasyum nitrat (KNO3) gazının kokusunun nekadar iğrenç olduğunu çok iyi bilirim.Sanki hala burnunda.   :(

Tabi siğortacılar ile yaptığım kavgalarıda hiç unutmam.Sonuçta bu kavgalar sonucu bir sürü şey öğreniyorsun.Tecrübe edince insan daha çok şey öğreniyor.

Çevrimdışı sheker_

• Old School
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2011, 12:59:43 »
ben çok kolay pert ettim kimseyle uğraşmadım . bi ben bide taksi pert ettim . arkol vardı direk kabul ettim  şemşiye misali eydim boynumu kabullendim herşeyi :D

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2011, 15:15:44 »
ben çok kolay pert ettim kimseyle uğraşmadım . bi ben bide taksi pert ettim . arkol vardı direk kabul ettim  şemşiye misali eydim boynumu kabullendim herşeyi :D

abi yapma ya  ;D ;D

Çevrimdışı sheker_

• Old School
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2011, 16:06:35 »
artık bida yapmayız :melek: