Gönderen Konu: Lgciler, aranızda prins taktıran kullanan var mı?  (Okunma sayısı 9092 defa)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Lgciler, aranızda prins taktıran kullanan var mı?
« : 03 Aralık 2011, 09:39:35 »
Bu marka hep diğerlerinden pahalı görünüyo, kullanıcı yorumlarını merak ettiğimden konuyu açtım, prins ya da teleflex taktıran, bilen, kullanan var mı?

Çevrimdışı MANKEN

• Profili Görüntüle
Ynt: Lgciler, aranızda prins taktıran kullanan var mı?
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2011, 21:36:58 »
ben kullanıyorum vede cok memnunum

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2011, 21:59:14 »
selam eski golfcü
bende prins var 2.5 sene oldu taktıralı şeytan kulana ... bir sıkın yok.
lpg seçimimde prins ile teleflex arasında çok terettüt yaşadım.
 teleflex montaj ı bence çok süperdi (monüfolt motordan ayırarak montaj yapılıyor) lpg enjektörleri  benzin enjektörleri gibi montaj yapılıyor.
prins ı seçme nedenim teleflex in yeni olması idi.iki markada hollanda malı.
iki markada bence çok iyi

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2011, 09:20:04 »
vw de sorun çıkarmayan iki marka
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2011, 11:26:10 »
1 sene 20.000 km geçti enjektör sessizliği arıza lambası yakmaması o yüzden tavsiye
ederim prins taktıramazsan brc taktır sakın sakına ucuz sistem ve adi montaj yapan yerler
ile uğraşma :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2011, 13:11:08 »
Evet şu ana kadar herkes çok memnun.. Peki soğukta tekleme, çekmeme vb sorunlar oluyo mu?

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2011, 13:50:04 »
Evet şu ana kadar herkes çok memnun.. Peki soğukta tekleme, çekmeme vb sorunlar oluyo mu?
benzinden lpg ye geçiş ısısı 25 dereceye ayarlanırsa tekleme yapar benim araçta 40 derece tekleme
veya çekmeme yapmıyor lpgli araçta işin püf noktası motor ne kadar sıcak o kadar iyi benim araçta 200 km
üstü hızları lpg de çok rahat görüyorum. :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2011, 21:37:00 »
ne gerek var atiker varken 2 kat para ödemeye...

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2011, 21:38:07 »
benzinden lpg ye geçiş ısısı 25 dereceye ayarlanırsa tekleme yapar benim araçta 40 derece tekleme
veya çekmeme yapmıyor lpgli araçta işin püf noktası motor ne kadar sıcak o kadar iyi benim araçta 200 km
üstü hızları lpg de çok rahat görüyorum. :)

bende atiker var derecesi 30 du geçtiğimiz nisanda benzin sarfiyatı çok diye 25 dereceye indirdim.Allah a şükür no problem...

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2011, 10:09:18 »
ne gerek var atiker varken 2 kat para ödemeye...
tofaş şahin varken ne gerek var mersedese bmw' ye audi'ye volkswagene  :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2011, 10:12:52 »
bende atiker var derecesi 30 du geçtiğimiz nisanda benzin sarfiyatı çok diye 25 dereceye indirdim.Allah a şükür no problem...
lpg beyni ne kadar soğuk ile temas ederse lpg buhar formatına daha geç geciçeği için yakıtı daha çiğ yakıcak sarfiyat daha
fazla olucaktır.benim görüşüm sabahları araba biraz benzinle haşır neşir olmalı :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2011, 11:58:01 »
tofaş şahin varken ne gerek var mersedese bmw' ye audi'ye volkswagene  :)

;D

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2011, 20:17:02 »
;D

esas ben size gülüyorum...mantığınızı anlamak mümkün değil.ben 50 bin kmdir atiker kullanıyorum.önemli olan montaj güzel olsun yeter.sizin aracınızda prins olunca daha mı iyi olduğunu düşünüyorsunuz?

ki öyle düşünüyorsunuz çünkü atikerin 2 katı fiyat verdim o kadar fark olmalı diyorsunuz...basit mantık

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Aralık 2011, 22:02:06 »
esas ben size gülüyorum...mantığınızı anlamak mümkün değil.ben 50 bin kmdir atiker kullanıyorum.önemli olan montaj güzel olsun yeter.sizin aracınızda prins olunca daha mı iyi olduğunu düşünüyorsunuz?

ki öyle düşünüyorsunuz çünkü atikerin 2 katı fiyat verdim o kadar fark olmalı diyorsunuz...basit mantık

Alper öncelikle kimsenin sana güldüğü yokken senin "asıl ben size gülüyorum" demene bir anlam veremedim... Orada Hasan'ın güldüğü şey Abdullah arkadaşımızın yaptığı yorumun inceliğidir :)

Ayrıyeten 2 marka arasındaki farklılar basitçe enjektörler ve beyindir. Yoksa hortumu deposu önemli şeyler değil. Montaj tabiki dediğin gibi önemli,bunun yanında LPG bağlanan aracın durmuda önemli,LPG dönüşümünde kullanılan malzemede önemli. Sana basitçe örnek vermem gerekirse Atiker kullanan insanların %40 hiç memnun değil,geri kalan %60'ında yarısı gerçekten memnun diğer yarısı ise memnun olmadığı halde arabasına laf söyletmemek adına memnunum diyor... Prins kullananlardan ise memnun değilim gibi birşey duyamazsın :)
Prins daha çok Mercedes-BMW gibi yüksek hacimli atmosferik araçlara uygun sistemler hazırlamaktadır. Bunun nedeni ise enjektörlerinin güçlü olması,her koşulda sağlıklı püskürtme yapabilmesi ve beyinin aracın orjinal yazılımına rahatça ayak uydurup düzeni korumasıdır. Memnuniyet ise sadece sorun vermemekle alakalı bir durum değildir. Benzinden sonra LPG'ye geçince de benzinli performansını mümkün olduğunca koruyabilmesi (tabiki %100 aynı performansı yakalayamazsınız ancak %5'lik kayıp var %15'lik kayıp var  ;) ) bunun yanında yakıt ekonomisini arttırabilmesidir. Bildiğiniz gibi LPG'de araçlarınız litre bazında aşağı yukarı benzinden %10 daha fazla yakıt tüketir. Atiker kullanıcılarında bu oran %15-%17'lere kadar çıkmaktadır. Ayrıyetten devirde dalgalanma tekleme gibi sorunlarda özellikle yüksek hacimli motorlarda Atiker kullanıcıları tarafından sıklıkla karşılaşılan bir sorundur :)