Gönderen Konu: Kalorifer  (Okunma sayısı 40679 defa)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
Ynt: Kalorifer
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2011, 14:40:30 »
           Merhaba aranıza yeni katılan bir golf kullanıcısı ve hayranıyım. Fakat bir sıkıntım var. Kalorifer sıcak hava vermiyor. Bunu yaptırabilceğim güvenilirbiri var mı? Nedenini bilipte yol gösterecek biri olursa sevinirim. Şimdiden yanıt verecek herkeze teşekkür ederim.
[/quoteön göğüsü sökmeden kalorifer peteğini şişletmeni tavsiye ederim. :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2011, 02:40:16 »
Mk1'lerded aynı muhabbet var kapağı gördüm sevindim direk sökülür diye kapağı söktüm hortumları söktüm sonuç hayal kırıklığı pedallar yüzünden çıkmadı  :-\ Gece 12'ye kadar uğraştım ama değdi sıcacık geziyorum büyük ihtimalle sorunun kalorifer peteğinin tıkalı olmasıdır bi daha da antifreeze eksik etmessin sıkıntı olmaz  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2011, 09:37:06 »
nası şişletcez ?
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Kasım 2011, 09:46:58 »
nası şişletcez ?
motordan kalorifere giden 2 adet boru var biri sıcak su girişi diğeride soğuk su çıkışı
her ikisinide çıkartıp yıkamacılardaki tazyikli su tabancası ile sıcak su girişinden  çıkan suyun
temizliğine göre tazyikli su tutuyorsun (1-2 dakika) komple konsolu sökmeden önce bu yöntemi denemeni
tavsiye ederim.eğer 90 derecede kalorifer ısıtıyorsa yırttın demektir  :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Kasım 2011, 10:44:10 »
benımde bole bı sıkıntım var arkadaslar. motorum hıc ısınmıyor ozellıklede uzun yolda sabah yola cıkıyorum 200 kusur km gıdıyorum hararet hep asagıda duruyor arabayı ısıtamıyorum.

bırde motor sıcak olsun mesela 90 lık termostat var kaloriferi 3 kademeye aldıgımda öle ahım sahım hava uflemıyor ve 3 te ses yapıyor ?

sızlerde de mı bole ? nası cozerım bunu ben...

Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #19 : 29 Kasım 2011, 10:59:51 »
benımde bole bı sıkıntım var arkadaslar. motorum hıc ısınmıyor ozellıklede uzun yolda sabah yola cıkıyorum 200 kusur km gıdıyorum hararet hep asagıda duruyor arabayı ısıtamıyorum.

bırde motor sıcak olsun mesela 90 lık termostat var kaloriferi 3 kademeye aldıgımda öle ahım sahım hava uflemıyor ve 3 te ses yapıyor ?

sızlerde de mı bole ? nası cozerım bunu ben...

Termostad arızası gibi gözüküyor.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Kasım 2011, 11:32:07 »
termostadı acıyo ama araba. 

bıde hararet 90 da duruyo ama hawalandırmalar cok ahım sagım sıcak uflemıyo bıde ve sert uflemıyor mesela.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Kasım 2011, 14:35:48 »

bıde hararet 90 da duruyo ama hawalandırmalar cok ahım sagım sıcak uflemıyo bıde ve sert uflemıyor mesela.
uzun bir rampadan aşağı inerken eğer hararet düşüyorsa termostatını acil değiştir araban fazla yakar
termostat değişiminden sonra eğer ısıtma yapmıyorsa yukarda ifade ettiğim yöntemi denemeni tavsiye ederim
kalorifer motorunun sökülüp iyi bir elektrikçi tarafından bakımını yaptırırsın bu yazdıklarım eski arabamda hem şişletme
ve konsol sökülerek bilumum denenmiştir. :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı Haku34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2011, 22:57:36 »
Arkadaşlar cevaplar ve hoş sohbetler için teşekkürler. Tanıdık aracılığı ile bir ustaya gösterdim kalorifere giden boru sıcak ama kaloriferden sıcak gelmiyor. Sonuç ya kalorifer değişecek ya da kalorifer muslukları bunun içinde öngöğüs (düş) :) sökülmesi gerekiyor. Bir tanıdığımız bir kaç yere göstermemi ve bu işi iyi yapan bir yer bulmam gerektiğini söyledi. Yoksa araba sarsıldığında komple göğüs sallanır ve rahatsız olursun dedi. yine yanıtlarınızın takipçisi olucam. Unutmadan sisfarı almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi duymak isterim.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #23 : 30 Kasım 2011, 09:30:28 »
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2011, 09:30:39 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Aralık 2011, 14:27:33 »

Abi eğer hararetin normal derecesine geliyor sabit kalıyorsa seninde sıkıntın büyük ihtimalle kalorifer radyatöründen,radyatör sizinkilerde plastik çıkarsa ki büyük ihtimalle plastik çıkar şişletemezsiniz mecbur yenisini almanız gerekicek bence de doğrusu bu eğer kalorifer radyatörünü değiştiricekseniz kaliteli bir marka mesela ''KALE'' marka alın ve bulabiliyosanız bakır radyatör alın daha çok ısıtır eğer radyatör yeni aldığınızda boyalıysa ki ilk başlarda öyle olucak sonradan rengi kendi kendine solucak içerisi sıcakladığında boya kokusu olabilir plastik radyatörüde yeni aldığınızda içerde erimiş plastik kokusu varmış gibi olabilir bunlar normal  ;) Bu arada 3. kademede ses yapması kalorifer motorundan kaynaklanır radyatörü değişirken motoruda söküp temizler yağlarsınız bişeyi kalmaz  :tamamdir

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Aralık 2011, 15:15:02 »
dusundugum gıbı cıkıyo :) bu radyatör tam olarak nerde ?

bu kalorifer motoru gögüslugun altındamı ? onu sokmek ıcn gogusluk sokulcek demeyın ? :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Aralık 2011, 21:26:21 »
dusundugum gıbı cıkıyo :) bu radyatör tam olarak nerde ?

bu kalorifer motoru gögüslugun altındamı ? onu sokmek ıcn gogusluk sokulcek demeyın ? :)
Büyük ihtimalle malesef torpido sökülücek  :-\

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Ocak 2012, 16:55:03 »
arkadaşlar bu kalorifer peteği temizleniyormu yada değişecekmi söküldüğü zaman,benim arabadada ılık üflüyor hararet 85 iken termostadı ve fan muşurunu değiştirdim ama hala ılık,sıkıntı sizce petektenmi ;)