Gönderen Konu: rolanti ve stop sorununu çözen usta  (Okunma sayısı 33128 defa)

Çevrimdışı hem57

• Profili Görüntüle
Ynt: rolanti ve stop sorununu çözen usta
« Yanıtla #42 : 18 Ocak 2012, 19:42:20 »
bende yetkili servise gittim aracıma boğaz kelebeği takdırdım. adaptasyon yaptırmamıştım arabam sürekli stop ediyodu.servis adaptasyon yaptı ama yine aynı sorun yapıyor servis bana labmda sensöründen dedi. sensörü yarın değiştireceğim. bakalım aynı arızayı yapacakmı acaba

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 18 Ocak 2012, 22:51:13 »
ya kardeşim iyi güzel dedin de bunlar ha deyince değişcek parçalar değil ki boğaz kelebeği allahı var çok aynalı para yani. hop deyince boğaz kelebeğini değiştiremiyoruz bizler. lambda sensörü oksijen sensörü dedikleri parça olsa gerek ama o da pahalı . ki değiştirdikten sonra garantisi varmı bi daha bu sorunlarla karşılaşmıcağının ?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 19 Ocak 2012, 18:48:20 »
bende ona tav oluyorum servise gidiyosun arıza bu tamamm ama ya aynı sorun devam ederse ? bana lam cim yapma sorun neyse onu bul bana deneme yanılma zaten bu aralar sinirden parmak uçlarım zıplıyo  :bekleriz:

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #45 : 20 Ocak 2012, 13:19:47 »
bende yetkili servise gittim aracıma boğaz kelebeği takdırdım. adaptasyon yaptırmamıştım arabam sürekli stop ediyodu.servis adaptasyon yaptı ama yine aynı sorun yapıyor servis bana labmda sensöründen dedi. sensörü yarın değiştireceğim. bakalım aynı arızayı yapacakmı acaba
arkadaşım sakın değiştiripte boşa para harcama banada aynısını demişlerdi kendim araştırdım çok basit çözdüm. aracın lpglimi? lpgdemi stop ediyor? markası atikermi? evetse cvpların sorun basit.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 20 Ocak 2012, 13:31:52 »
ben cevaplıyım lpg'de de benzinde de stop ediyor. lpg zavoli . boğaz kelebeği kaç kere temizlendi adaptaston yapıldı bn bile unuttum :) benim sorun da basitse  bi el atsan :)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 20 Ocak 2012, 21:25:18 »
ben cevaplıyım lpg'de de benzinde de stop ediyor. lpg zavoli . boğaz kelebeği kaç kere temizlendi adaptaston yapıldı bn bile unuttum :) benim sorun da basitse  bi el atsan :)
yok ustam ben atikere bakıyorum :D ha zavolininde vw için özel üretim enjektörü varsa ondan tak bişeyciği kalmaz.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Ocak 2012, 21:29:24 »
:) bileydim atiker taktırırdım :D italyan dedik bağrımıza bastık  :D ulan alaman arabaya italyan olur mu be :D melez melez sorunlarımız oldu :D

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 20 Ocak 2012, 22:03:36 »
 ;D ;D ;D ;D
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 20 Ocak 2012, 23:41:38 »
KAAN06ben atiker taktırdım devir dalgalanması yaşıyorum fakat aracım sıfır alındıgından berı hıc degısmemıs bogaz kelebegı arac 2001 model sanırım vaktı gelmıstır dıye dusunuyoprum  ama aracımı alır almaz da atikerin italyan versiyonunu taktırdım şimdi neyden oluyodur  :D

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 21 Ocak 2012, 15:49:55 »
KAAN06ben atiker taktırdım devir dalgalanması yaşıyorum fakat aracım sıfır alındıgından berı hıc degısmemıs bogaz kelebegı arac 2001 model sanırım vaktı gelmıstır dıye dusunuyoprum  ama aracımı alır almaz da atikerin italyan versiyonunu taktırdım şimdi neyden oluyodur  :D
pm attım ustam
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı brkyclkknt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 01 Ağustos 2012, 18:03:12 »
1999 otomatik polo bnden önceki sahibi mayıs 2011 de omvl marka lpg taktırmış.aracı aldığımda hiç bir problem yoktu fakat son 1 aydır sürekli stop etme rolantide düşüklük titreme gibi sorunlar ortaya çıktı.omvl servisine gittim gaz ayarı yaptılar düzelmedi vw den anlayan birine gittim beyinden dedi.acaba dedikleriniz gibi enjektörlerden mi yoksa distrübütörden mi kaynaklanıyo yardım ederseniz sevinirim.aracı satıcam elimde kaldı

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 08 Ağustos 2012, 16:50:49 »
Selam arkadaşlar
Yeni konu açıp konu kirliliği yapmayayım dedim. Dün başıma gelen olayı anlatayım. Genelde pololarda olan kronik sorunlardan biridir rölanti dalgalanması ve stop olayı. Bu benim başıma ilk kez geldi. Sorunsuz şekilde aracımı kullanıyordum. Benzin almak için bp ye girdim aynı pompadan benzini fulledim. Çalıştırıdım aracı ve hava sıcak olduğuı için klimayı açtım. Birden devir 500 lere indi. Stop etti edecek ama etmedi. Bir dahada düzelmedi. Normal gidişte çok problem yok ama klimayı açınca araç devri çok düşüyor. Ne tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.