Volkswagen Türkiye

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: impossible448 - 11 Kasım 2011, 10:54:41

Başlık: rolanti ve stop sorununu çözen usta
Gönderen: impossible448 - 11 Kasım 2011, 10:54:41
merhabalar arkadaşlar uzun zamandan beri 98 aee aracımın rolanti dalgalanması stop etme direksişyonu çevirince stop etme klimayı açınca devir dalgalanması hatta camları açarken bile stop etmesinin sebebini bulduk kısaca anlatim bayramın ikinci günü yola çıktım bi baktım hararet yükseldi hemen sanayiye çektim devir dayim su pompası iflas etmiş o arada usta onu değiştirirken konudan bahsettim stop etmesinden falan tamam bakarız işim bitince dedi neyse devirdaimi hallettik harareti hemen farkına vardığım için conta falan çıkmadı başıımıza bi zarar gelmedi arabaya şimdi gelelim asıl meseleye stop sorunu makinaya bağladı aracın voltaj dağılımında dengesizlik gördü distiribtörü açtı tevzi makarasını çıkardı tekrar kapattı distribitörü eliyle yavaş yavaş çevirerek ayarladı arabanın gürültülü çalışması birden durdu bi bak bakalım direksiyonu çevir dedi çevirdim düzelmiş rolantide en ufak bir dalgalanma yok direksiyonu çevirdiğimde stop etme yok camları açınca gaza geçince hiç bi sorun kalmadı avans ayarını yapamamışlar kelebekle falan alakası yok bunun dedi bi problem yok dedi saolsun halleti valla seni internetten herkese sölicem dedim hoşuna gitti şimdi size ustanın adresini viricem istanbul ümraniye sanayide alemdağ caddesi üzerinde yolun en sonundaki dükkan benzincinin yanında kalıyo volkswagen özel servis adı aydemir oto ilgilenen ustanın adı talip usta giden olursa şileden seyfi dersiniz herkese geçmiş olsun araç on numara oldu tavsiye ederim kelebek boğazı deişssin diyen ustalara inat değiştirmedim 6 aydır böle geziyorum ama en sonunda çözdük valla
Başlık: Ynt: rolanti ve stop sorununu çözen usta
Gönderen: 06kzn39 - 11 Kasım 2011, 11:01:35
helal olsun ustaya sanada geçmiş olsun
Gönderen: impossible448 - 11 Kasım 2011, 11:29:19
allah razı olsun :)
Gönderen: infernaltr - 11 Kasım 2011, 12:41:06
Benim rolanti problemim kelebeği temizleyince ve bujiler değişince geçmişti
Gönderen: caner4 - 11 Kasım 2011, 13:27:21
bende de 1.6 SR motor bora comfort var. sizin dediğiniz gibi direksiyonu cevirince stop ediyo. nedendir sizce :S devir dalgalanması da var :S
Gönderen: impossible448 - 11 Kasım 2011, 15:43:37
bende de 1.6 SR motor bora comfort var. sizin dediğiniz gibi direksiyonu cevirince stop ediyo. nedendir sizce :S devir dalgalanması da var :S
bendede ayni problemler vardı işte anlattığım gibi distiribitör ayarsızlığından yapar dedi usta bunu kelebekle alakası yok bunun dedi ve dediğim gibi ayarlayınca geçti hiçbir problemim kalmadı öle kafana takıcak büyük bir problem değil bi baktır avans ayarı istiyorum çalışmasında düzensizlik var de baksınlar
Gönderen: impossible448 - 11 Kasım 2011, 15:45:37
he bu arada çok fazla bi rakam değil makinaya bağlayıp ayar yapmaya ve kelebek temizliğine 35 lira alıyolar gidipte bilmediğin biyere yaptırmanın anlamı yok vw sevsini git bu işlem için
Gönderen: caner4 - 11 Kasım 2011, 16:39:27
izmirin ödemiş ilçesinde ikamet ediyorum her zaman gidemiyorum izmire o yüzden vw servisine pek götürmedim zaten araç lpg li gitsem kimbilir ne sorunlar çıkarcaklar o kadar çok para döktüm ki artık aracı satmaya doğru gidiyorum daha geçen gün 230 lira verdim 8000k zenon aldım bi de kelebek temizliği falan yptırdım verdiğim parayı saysam dudaklarınız uçuklar ne yapcam bilmiyorum deli olcam araç her sabah işe giderken en az bi kere stop ediyo ya.. koskoca vw dersin ama doğru usta bakmayınca böle olyo..
Gönderen: impossible448 - 12 Kasım 2011, 15:03:29
izmirin ödemiş ilçesinde ikamet ediyorum her zaman gidemiyorum izmire o yüzden vw servisine pek götürmedim zaten araç lpg li gitsem kimbilir ne sorunlar çıkarcaklar o kadar çok para döktüm ki artık aracı satmaya doğru gidiyorum daha geçen gün 230 lira verdim 8000k zenon aldım bi de kelebek temizliği falan yptırdım verdiğim parayı saysam dudaklarınız uçuklar ne yapcam bilmiyorum deli olcam araç her sabah işe giderken en az bi kere stop ediyo ya.. koskoca vw dersin ama doğru usta bakmayınca böle olyo..
arkadaşım bu araçların sıkıntısı zaten bu dilinden anlamıyorlar bizlerinde yapmış olduğu en büyük hata hep gidip sanayide her dükkan açıp ustayım diyen sadece yağ değiştimrkten anlayan ama her işi yaparım sanıp sadece para almayı bilen makineye bağlayıp araıza çıkmadı yapabileceiğim bişey ytok diyen şarlatanlarla uğraşmak inan bende çok para harcadım ama deymezmiş konu bvaşlığında anlattığım gibi sadece distribör ayarından yapıldı fazla kurcalatmadan hemen vw servisinine git hem değiişecek parça varsa zaten sölerler .. geçmiş olsun
Gönderen: caner4 - 12 Kasım 2011, 15:06:44
teşekkürler bilgiler için dostum...
Gönderen: impossible448 - 12 Kasım 2011, 15:19:39
teşekkürler bilgiler için dostum...
ben teşekkür ederim bu arada benimkide lpg lpg den yana hiç sıkıntım yok atiker sıralı
Gönderen: caner4 - 12 Kasım 2011, 15:28:30
ya lpg'den bnm de sorunum yok araç benzinde sorunsuz çalışmıyo ki lpg de sorunsuz çalışsın . lpg taktırmadan önce motor iyice bi bakmdan geçmeli bnce.
Gönderen: barut - 12 Kasım 2011, 16:14:31
http://www.vwtr.net/forum/golf-iii/5-bin-devir-uzerine-cikamama-hall-sensorudistibutor-t25083.15.html

sadece kendi aracınızın konularını okursanız bu tip tiyo verenleri kaçırırsınız :D
Gönderen: htmetin - 12 Kasım 2011, 16:30:20
http://www.vwtr.net/forum/golf-iii/5-bin-devir-uzerine-cikamama-hall-sensorudistibutor-t25083.15.html

sadece kendi aracınızın konularını okursanız bu tip tiyo verenleri kaçırırsınız :D

:)
Gönderen: ceceduman - 12 Aralık 2011, 13:13:30
herkez ustayım diye dolanıyo oysa :) helal işini bilen biriymiş demekki  ;)
Gönderen: htmetin - 12 Aralık 2011, 13:31:29
herkez ustayım diye dolanıyo oysa :) helal işini bilen biriymiş demekki  ;)

Yağ tıpasını söküp yağ filitresi değiştirebilen adam kendini usta zannediyor. O işler çıkak kalfa işi, esas ustalık ve bilgi isteyen şeyler bu tip sorunlar. Arabada sık sık bozulan parçalar bellidir her arabada bu böyledir. Sık sık bozulan parçalarda ucuz olurlar. Şimdi servise gidiyorsun direk BOĞAZ KELEBEĞİ... Ne kelebekmiş yahu şunun ismini mi değiştirsek acaba? Hani kelebeklerin ömrü kısa oluryaa  :bekleriz: acaba oradanmı çağrışım yapıyor bizim sök takçı ustalarımıza??
Gönderen: htmetin - 12 Aralık 2011, 13:32:17
Sorunları çözülen arkadaşlar; kendi sorunum çözülmüş gibi sevindim. Hemde çok basitmiş çaresi dimİ ama*?
Gönderen: caner4 - 12 Aralık 2011, 14:52:04
ben bgün gene gittim başka bi tamirciye :) öğlen bıraktım aracı 2 saatlik işi var abi BOĞAZ KELEBEĞİ dedi :D
ne kelebekmiş arkadaşşş dedim......!
Gönderen: speedystop - 13 Aralık 2011, 08:46:07
ben bgün gene gittim başka bi tamirciye :) öğlen bıraktım aracı 2 saatlik işi var abi BOĞAZ KELEBEĞİ dedi :D
ne kelebekmiş arkadaşşş dedim......!

Halloldumu caner kardeş sizin problem
Gönderen: caner4 - 13 Aralık 2011, 09:40:33
birader halloldu sanki tabi daha konuşmak için erken ama dün akşam denedim bgün sabah denedim ne stop etme var ne de rölanti dengesizliği. hatta araç bazen çiğ yakıt kokusu veriyodu o bile kesildi. bgün sabah parkederken biraz rölanti düştü kalktı ama stop etmedi en nihayetinde tamirci dedi ki daha önce bakan arkadaş adaptasyon yapmamış ayarları fena kaçmış dedi. kimseye güven de olmucak bu devirde ya....!
Gönderen: ceceduman - 13 Aralık 2011, 13:53:10
Yağ tıpasını söküp yağ filitresi değiştirebilen adam kendini usta zannediyor. O işler çıkak kalfa işi, esas ustalık ve bilgi isteyen şeyler bu tip sorunlar. Arabada sık sık bozulan parçalar bellidir her arabada bu böyledir. Sık sık bozulan parçalarda ucuz olurlar. Şimdi servise gidiyorsun direk BOĞAZ KELEBEĞİ... Ne kelebekmiş yahu şunun ismini mi değiştirsek acaba? Hani kelebeklerin ömrü kısa oluryaa  :bekleriz: acaba oradanmı çağrışım yapıyor bizim sök takçı ustalarımıza??
aman aman boğaz kelebeği deme bana bende arabayı yenı aldım ılk sabıhınden adam degısmemıs sanırım omru bıttı degısmmem gerekıyor araba ılk calısıtıgında sabahları devır dalalanması yapıyor ayılıp bayılıyo gaz yemıyo falan fılan :( degımsmessem ılerde stop etme falan olcakmıs ooofff offf servise gitsem sadece parca 450 tl işcilik acaba kac para alırlar ??
Gönderen: caner4 - 13 Aralık 2011, 16:07:43
hiç değiştrme ya okadar para verilir mi kesin hallolcak olsa hadi neyse de 10 yaşında araba biniyosun olcak okadar napalım yapcak bişi yok bnde aynı durumdayım orası bitse öbürü başlıyo yap yap bitmez tamirci dedi bunla ilgili ilk sen mi gelion sanıosun günde 5 kişi gelio en az bu problemle ilgili demişti içerde bi polo bi de passat vardı tamircide bunlar vw in kronik sorunu dedi. bi de ben bişi diyeyim mi ne marka olursa olsn saat gibi tıkır tıkır çalışan araba yok bu devirde paran çoksa 2.5 motorlu bi araç alcaksın takır takır binceksin. bizim motorlardaki araçlar illa ki bi arıza veriyo vw olsn honda olsun ne olursa olsn. ya alışcaz ya sıfır çıkarcaz 3-5 sene kafan rahat olcak..
Gönderen: ceceduman - 14 Aralık 2011, 01:47:44
iyide caner arkadaşım değişmicezde napacaz :( yakında trafikte stop etmeye başlar ozaman napcazdeğişmeden bunun bi çözümü varmı ? tabiki bende istemem 600 tl ye yakın bi para verip boğaz kelebeğini değişmek ama napacazz :(
Gönderen: caner4 - 14 Aralık 2011, 09:53:06
bnm  bi tanıdığım arabasının lastiğini değiştircem diye arabayı sattı :) sende masraf yapma sat başka bi araç al dostum kafan rahat olsun :)
Gönderen: orca - 14 Aralık 2011, 21:25:55
hiç değiştrme ya okadar para verilir mi kesin hallolcak olsa hadi neyse de 10 yaşında araba biniyosun olcak okadar napalım yapcak bişi yok bnde aynı durumdayım orası bitse öbürü başlıyo yap yap bitmez tamirci dedi bunla ilgili ilk sen mi gelion sanıosun günde 5 kişi gelio en az bu problemle ilgili demişti içerde bi polo bi de passat vardı tamircide bunlar vw in kronik sorunu dedi. bi de ben bişi diyeyim mi ne marka olursa olsn saat gibi tıkır tıkır çalışan araba yok bu devirde paran çoksa 2.5 motorlu bi araç alcaksın takır takır binceksin. bizim motorlardaki araçlar illa ki bi arıza veriyo vw olsn honda olsun ne olursa olsn. ya alışcaz ya sıfır çıkarcaz 3-5 sene kafan rahat olcak..
haklısın valla dün 99 model megane 2.0 RXE aldım bu gun hafif ön takım artık 4 tane 2500 - 3000 km yapmış çok iyi durumda çıkma lastık artı kaput kilidi filan derken bi baktım 600 TL çıkmış cebimden ikinci el araba alıyosan hele 8-10 yaş ve daha üstü sanayicilerle kanka oluyosun valla ama masraflar hariç :D en güzeli sıfır almak,  inşallah bununla az masraflı 1-2 sene geçirip başarabilirim....
Gönderen: caner4 - 14 Aralık 2011, 21:35:06
sıfır almak da çare değil en güzeli şöyle 10bin 20bin km'de bir iki yaşında bi araba alcaksın bütçene göre ohhh misss...
Gönderen: orca - 14 Aralık 2011, 21:43:12
oda doğru ama dediğin gibi az km, si olucak,
Gönderen: ceceduman - 15 Aralık 2011, 01:51:20
bnm  bi tanıdığım arabasının lastiğini değiştircem diye arabayı sattı :) sende masraf yapma sat başka bi araç al dostum kafan rahat olsun :)

canerr :) çok güzel söylemişsin de ben bu arabayı binicem diye aldım yaptığım masraf 4 bin tl oldu sadece boğaz kelebeği için arabayı satarsam yazık günah :) arabayı aldım sadece aklıma gelenleri sayıyorum bak, triger set,baskı balata,cam flimi,silecekler,2 kere yağ değişimi, 2 kere yağ filtresi değişimi,polen fitresi,hava filtresi,4 tane sıfır lassa impetus revo lastik,motor 3kez mtoor koruyucu ile yıkandı,sıfır lpg,anten,jant kapakları,debiaj teli,....bak bunlar sadece aklıma gelenler :) ben bu aradaba bukadar masraf yapmışşım çiçek gibi tertemiz vuruğu kırıgı çürüğü olmayan arabamı niye satyıyım hemde özel üretim 75 bg değil 101 bg ama comftline ;) heeh birde yurt dışından getirttiğim pioneer teyp :) bi boğaz kelebeği için arabamı satıcaksamm benim arabama ben çok fazla fiyat çekerim :) zaten satmam  :sevgi: :sevgi: bukadar temizini birdaha bulamaya bilirim  :sevgi: şimdi ben bu araba 5 sene binmiyimde napıyım :)
Gönderen: KAAN60 - 15 Aralık 2011, 16:19:55
haklısın valla dün 99 model megane 2.0 RXE aldım bu gun hafif ön takım artık 4 tane 2500 - 3000 km yapmış çok iyi durumda çıkma lastık artı kaput kilidi filan derken bi baktım 600 TL çıkmış cebimden ikinci el araba alıyosan hele 8-10 yaş ve daha üstü sanayicilerle kanka oluyosun valla ama masraflar hariç :D en güzeli sıfır almak,  inşallah bununla az masraflı 1-2 sene geçirip başarabilirim....
orca aracın hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler kardeş.
Gönderen: KAAN60 - 15 Aralık 2011, 16:25:47
canerr :) çok güzel söylemişsin de ben bu arabayı binicem diye aldım yaptığım masraf 4 bin tl oldu sadece boğaz kelebeği için arabayı satarsam yazık günah :) arabayı aldım sadece aklıma gelenleri sayıyorum bak, triger set,baskı balata,cam flimi,silecekler,2 kere yağ değişimi, 2 kere yağ filtresi değişimi,polen fitresi,hava filtresi,4 tane sıfır lassa impetus revo lastik,motor 3kez mtoor koruyucu ile yıkandı,sıfır lpg,anten,jant kapakları,debiaj teli,....bak bunlar sadece aklıma gelenler :) ben bu aradaba bukadar masraf yapmışşım çiçek gibi tertemiz vuruğu kırıgı çürüğü olmayan arabamı niye satyıyım hemde özel üretim 75 bg değil 101 bg ama comftline ;) heeh birde yurt dışından getirttiğim pioneer teyp :) bi boğaz kelebeği için arabamı satıcaksamm benim arabama ben çok fazla fiyat çekerim :) zaten satmam  :sevgi: :sevgi: bukadar temizini birdaha bulamaya bilirim  :sevgi: şimdi ben bu araba 5 sene binmiyimde napıyım :)
kardeş lpg hangi marka? ben atikerin kırmızı enjektörlerlerinden 2 ay çektim orcada bu sorunu bilir boğaz kelebeği dediler, lambda sensörü dediler hepsi boş bizim araçlara horizon tip enjektörler uygun (siyah olan) ondan takıldı şimdi maşallah saat gibi. bilgin olsun!
Gönderen: orca - 15 Aralık 2011, 23:09:29
orca aracın hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler kardeş.
teşekkür ederim VW grubu olmadı ama artık napalım bidahakine inşallah
Gönderen: ceceduman - 16 Aralık 2011, 01:14:21
kardeş lpg hangi marka? ben atikerin kırmızı enjektörlerlerinden 2 ay çektim orcada bu sorunu bilir boğaz kelebeği dediler, lambda sensörü dediler hepsi boş bizim araçlara horizon tip enjektörler uygun (siyah olan) ondan takıldı şimdi maşallah saat gibi. bilgin olsun!
benim kide atiker kırmızı enjektörler den ama sanmam yaa çünkü araç sıfır alındıgından beri hiç değişmemiş oysa tüp sıfır diyelimki dedğin gibi ben o enjektörleri birdahmı değiştiricem yada nasıl olcak ?
Gönderen: west_55 - 16 Aralık 2011, 06:11:41
Bende 2 ay önce LPG taktırdım, adamlar ısrarıma rağmen fark ödemeyi teklif ettim ama yine de kırmızı enjektör taktılar. Sorun çıkarsa gel ücretsiz değiştirip siyah enjektör takalım dediler ve çok şükür sorunsuz çalışıyor  :sevgi:
Gönderen: ceceduman - 16 Aralık 2011, 13:35:44
zaten aklıma söyle bişey geldi sabahları çalıştığı zaman tüpte değil benzinde çalışıyor ve devir dalgalanması benzinde yapıyo daha tüp devreye girmeden ... yani tüple ilgili olcagını sanmıyorum :-\ az önce vw servisine gittim boğaz kelebeğini sordum 1.150 tl dediler :D
Gönderen: mehmetbektaş - 19 Aralık 2011, 15:37:45
istanbul ümraniyede bir vw servisi var benim sorunu onlar çözdü isteyene numarasını verebilirim  arabanızı herkese elletmeyin serviside olsa anlamıyorlar yada baştan savma yapıyorlar
Gönderen: caner4 - 19 Aralık 2011, 15:59:21
canerr :) çok güzel söylemişsin de ben bu arabayı binicem diye aldım yaptığım masraf 4 bin tl oldu sadece boğaz kelebeği için arabayı satarsam yazık günah :) arabayı aldım sadece aklıma gelenleri sayıyorum bak, triger set,baskı balata,cam flimi,silecekler,2 kere yağ değişimi, 2 kere yağ filtresi değişimi,polen fitresi,hava filtresi,4 tane sıfır lassa impetus revo lastik,motor 3kez mtoor koruyucu ile yıkandı,sıfır lpg,anten,jant kapakları,debiaj teli,....bak bunlar sadece aklıma gelenler :) ben bu aradaba bukadar masraf yapmışşım çiçek gibi tertemiz vuruğu kırıgı çürüğü olmayan arabamı niye satyıyım hemde özel üretim 75 bg değil 101 bg ama comftline ;) heeh birde yurt dışından getirttiğim pioneer teyp :) bi boğaz kelebeği için arabamı satıcaksamm benim arabama ben çok fazla fiyat çekerim :) zaten satmam  :sevgi: :sevgi: bukadar temizini birdaha bulamaya bilirim  :sevgi: şimdi ben bu araba 5 sene binmiyimde napıyım :)

HELAL OLSUN :)  daha ne diyeyim ki :) vw sevdası bu başka bişeye benzemez :)
Gönderen: ceceduman - 19 Aralık 2011, 18:54:41
HELAL OLSUN :)  daha ne diyeyim ki :) vw sevdası bu başka bişeye benzemez :)

işin garip yani ilk defa arabam oldu oda vw :) ama nebiliyim aracımı seviyorum çok fazla titiz davranıyorum hatta geçen gün canım sıkıldı kaputu açtım motor kısmını güzelce temizledim çürüme yapmasın kirden diye sonra bişey dikkatimi çekti karter havalandırma borusu özelliğini kaybetmiş ama yırtık pırtık falan filan hiç bişey yok hemen gittim karter havalndırma borusu dahil altındaki kutuyuda değiştirdim şimdi dicen kutuyu niye değiştirdin abi içini görsen temizlemekle çıkmıcak bi kurum bağlamış hemen değiş dedim napiyimmm seviyorum aracımı  :sevgi: motorum varkende öyleydim titizim bu sıralar kendi kendime acaba karteri sokup içini temzileyip contasınımı yenilesem diyorum  :D :D
Gönderen: caner4 - 19 Aralık 2011, 19:37:12
:) ben kendimi hasta sanardım sen daha betermişsin :) yapma kendini bitirirsin dedi bi tamirci kardeşim :)
Gönderen: ceceduman - 19 Aralık 2011, 21:43:05
:) ben kendimi hasta sanardım sen daha betermişsin :) yapma kendini bitirirsin dedi bi tamirci kardeşim :)

benim araba merakım pek yok açıkcası :) ama motorum varken sen hasta adamı ozaman görücektin kulak çöpüüyle motorumu silerdim beee ahhh ulan ahh ne günlerdii  :-[ ;D
Gönderen: mehmetbektaş - 23 Aralık 2011, 14:11:12
valla kardeş  bende oraya gittim  benim sorunuda orası çözdü
Gönderen: speedystop - 28 Aralık 2011, 20:59:20
Avans ayarı boğaz kelebeği rolantide dalgalanma silkeleme sorunlarının üzerinde master yaptım yakınlardaki arkadaşlara ücretsiz olarak yardım ederim isteyen olursa
Gönderen: ceceduman - 29 Aralık 2011, 19:49:44
sen nerdesin arkadaşım :)
Gönderen: hem57 - 18 Ocak 2012, 19:42:20
bende yetkili servise gittim aracıma boğaz kelebeği takdırdım. adaptasyon yaptırmamıştım arabam sürekli stop ediyodu.servis adaptasyon yaptı ama yine aynı sorun yapıyor servis bana labmda sensöründen dedi. sensörü yarın değiştireceğim. bakalım aynı arızayı yapacakmı acaba
Gönderen: caner4 - 18 Ocak 2012, 22:51:13
ya kardeşim iyi güzel dedin de bunlar ha deyince değişcek parçalar değil ki boğaz kelebeği allahı var çok aynalı para yani. hop deyince boğaz kelebeğini değiştiremiyoruz bizler. lambda sensörü oksijen sensörü dedikleri parça olsa gerek ama o da pahalı . ki değiştirdikten sonra garantisi varmı bi daha bu sorunlarla karşılaşmıcağının ?
Gönderen: ceceduman - 19 Ocak 2012, 18:48:20
bende ona tav oluyorum servise gidiyosun arıza bu tamamm ama ya aynı sorun devam ederse ? bana lam cim yapma sorun neyse onu bul bana deneme yanılma zaten bu aralar sinirden parmak uçlarım zıplıyo  :bekleriz:
Gönderen: KAAN60 - 20 Ocak 2012, 13:19:47
bende yetkili servise gittim aracıma boğaz kelebeği takdırdım. adaptasyon yaptırmamıştım arabam sürekli stop ediyodu.servis adaptasyon yaptı ama yine aynı sorun yapıyor servis bana labmda sensöründen dedi. sensörü yarın değiştireceğim. bakalım aynı arızayı yapacakmı acaba
arkadaşım sakın değiştiripte boşa para harcama banada aynısını demişlerdi kendim araştırdım çok basit çözdüm. aracın lpglimi? lpgdemi stop ediyor? markası atikermi? evetse cvpların sorun basit.
Gönderen: caner4 - 20 Ocak 2012, 13:31:52
ben cevaplıyım lpg'de de benzinde de stop ediyor. lpg zavoli . boğaz kelebeği kaç kere temizlendi adaptaston yapıldı bn bile unuttum :) benim sorun da basitse  bi el atsan :)
Gönderen: KAAN60 - 20 Ocak 2012, 21:25:18
ben cevaplıyım lpg'de de benzinde de stop ediyor. lpg zavoli . boğaz kelebeği kaç kere temizlendi adaptaston yapıldı bn bile unuttum :) benim sorun da basitse  bi el atsan :)
yok ustam ben atikere bakıyorum :D ha zavolininde vw için özel üretim enjektörü varsa ondan tak bişeyciği kalmaz.
Gönderen: caner4 - 20 Ocak 2012, 21:29:24
:) bileydim atiker taktırırdım :D italyan dedik bağrımıza bastık  :D ulan alaman arabaya italyan olur mu be :D melez melez sorunlarımız oldu :D
Gönderen: KAAN60 - 20 Ocak 2012, 22:03:36
 ;D ;D ;D ;D
Gönderen: ceceduman - 20 Ocak 2012, 23:41:38
KAAN06ben atiker taktırdım devir dalgalanması yaşıyorum fakat aracım sıfır alındıgından berı hıc degısmemıs bogaz kelebegı arac 2001 model sanırım vaktı gelmıstır dıye dusunuyoprum  ama aracımı alır almaz da atikerin italyan versiyonunu taktırdım şimdi neyden oluyodur  :D
Gönderen: KAAN60 - 21 Ocak 2012, 15:49:55
KAAN06ben atiker taktırdım devir dalgalanması yaşıyorum fakat aracım sıfır alındıgından berı hıc degısmemıs bogaz kelebegı arac 2001 model sanırım vaktı gelmıstır dıye dusunuyoprum  ama aracımı alır almaz da atikerin italyan versiyonunu taktırdım şimdi neyden oluyodur  :D
pm attım ustam
Gönderen: brkyclkknt - 01 Ağustos 2012, 18:03:12
1999 otomatik polo bnden önceki sahibi mayıs 2011 de omvl marka lpg taktırmış.aracı aldığımda hiç bir problem yoktu fakat son 1 aydır sürekli stop etme rolantide düşüklük titreme gibi sorunlar ortaya çıktı.omvl servisine gittim gaz ayarı yaptılar düzelmedi vw den anlayan birine gittim beyinden dedi.acaba dedikleriniz gibi enjektörlerden mi yoksa distrübütörden mi kaynaklanıyo yardım ederseniz sevinirim.aracı satıcam elimde kaldı
Gönderen: serdarbay - 08 Ağustos 2012, 16:50:49
Selam arkadaşlar
Yeni konu açıp konu kirliliği yapmayayım dedim. Dün başıma gelen olayı anlatayım. Genelde pololarda olan kronik sorunlardan biridir rölanti dalgalanması ve stop olayı. Bu benim başıma ilk kez geldi. Sorunsuz şekilde aracımı kullanıyordum. Benzin almak için bp ye girdim aynı pompadan benzini fulledim. Çalıştırıdım aracı ve hava sıcak olduğuı için klimayı açtım. Birden devir 500 lere indi. Stop etti edecek ama etmedi. Bir dahada düzelmedi. Normal gidişte çok problem yok ama klimayı açınca araç devri çok düşüyor. Ne tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.