Gönderen Konu: Polo BlueMotion' um - Resim Günceli  (Okunma sayısı 36459 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo BlueMotion' um - Resim Günceli
« Yanıtla #70 : 28 Mart 2012, 12:54:23 »
dizel de iyidir de mazot aldı başını gidiyo. en azından bizim tüp gibi bir emniyet subabımız var :D :D

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 28 Mart 2012, 13:29:11 »
@ kemal
buyur gel kemal beklerim. estafurullah öğretmek bizim haddimize değil  :)

@  Londonn
sağol, size de hayırlı olsun. bence de daha iyi olabilir, ses sistemi, direksiyon, ufak birkaç şey daha, vs.

@ o.bilge
tüplüler bile bana gıpta ediyor, biz tüple böylesine uzun yol değerleri elde edemiyoruz diye. nazar değmesin.  :tamamdir

Polo, büyüksün...

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 28 Mart 2012, 13:39:46 »
@ o.bilge
tüplüler bile bana gıpta ediyor, biz tüple böylesine uzun yol değerleri elde edemiyoruz diye. nazar değmesin.  :tamamdir

bm için birşey diyemem de diğer TDI lar için zor. siz yakında 1 litre ortalamayı da görürsünüz ahah ;D

Çevrimdışı hocin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 28 Mart 2012, 14:04:05 »

yazın kesinlikle yanına geleceğim 3.0 ortalamayı nasıl yapıyosun uygulamalı göster öğret bana :D
Bluemotionların maşallahı var ama İstanbul iş saati trafiğinde mesela öyle bir ortalama yakalanamaz diye düşünüyorum  ??? Ha uygun trafik olur fazla durkalka girilmez, heleki uzun yoldur ....yakalanabilir. Bende İstanbulda akşam işten geç çıkarsam 21.00-21.30 gibi 6. vitesede atabileceğim yol durumu olursa 4.5 litreyi görüyorum benzinli araçta. Ama cuma günü saat 8 gibi e-5 de kalırsam 11 litreleri buluyor tüketim.

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 28 Mart 2012, 14:12:34 »
valla tüketim değerlerim bu arkadaşlar, sizinle paylaşayım dedim. elbette uzun yol değerleri bunlar,; ama uzun yolda bile tüketimim benzinlinin (1.2 - 1.4) yarısı kadar. bu arada 70 le falan da gittiğim yok, 90 a sabitlerim, hem böylesine harika değerler elde ederim hem doğaya biraz olsun katkıda bulunurum hem ceza ödemem (bugüne kadar hiç ödemedim) hem de son derece güvenli bir yolculuk yapmış olurum (olağanüstü bir durum varsa elbette acele ederim). bu konuyu kapatmak istiyorum, nazar değecek yoksa...  8)
Polo, büyüksün...

Çevrimdışı kemal_koker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 28 Mart 2012, 20:27:46 »
Bluemotionların maşallahı var ama İstanbul iş saati trafiğinde mesela öyle bir ortalama yakalanamaz diye düşünüyorum  ??? Ha uygun trafik olur fazla durkalka girilmez, heleki uzun yoldur ....yakalanabilir. Bende İstanbulda akşam işten geç çıkarsam 21.00-21.30 gibi 6. vitesede atabileceğim yol durumu olursa 4.5 litreyi görüyorum benzinli araçta. Ama cuma günü saat 8 gibi e-5 de kalırsam 11 litreleri buluyor tüketim.

11 lt diyince jettayla kabuslu günlerim geldi aklıma :D :D :D

Çevrimdışı hocin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 25 Nisan 2012, 22:45:12 »
valla benimde o kabus günlerim bitti, arabayı sattım, bluemotionumu bekliyorum :tamamdir, çok yakında bir  beyaz Bm daha aranızda olacak  :sevgi:

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 26 Nisan 2012, 10:17:43 »
hayırlı olsun. yeşilay cılar kulübüne hoşgeldin... 8)
Polo, büyüksün...

Çevrimdışı hocin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 26 Nisan 2012, 10:23:24 »
hayırlı olsun. yeşilay cılar kulübüne hoşgeldin... 8)
eyvallah :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #79 : 28 Nisan 2012, 00:09:31 »
tsi 1.4 122Hp de ş.dışı 105km/h sabitte 4,6yı geçenlerde tutturdum.  Ama yol sıcak asfalttı çok farkediyor bence.

1.6Golf sormuş bi arkadaş
Bluemotion 105HP 250NM yani 20nm daha fazla. Ş.dışı 90km/h tüketimi 3,5lt.

Bizdeki vergilendirme bizi yolmaya yönelik, avrupa dizeli ve LPG yi teşvik eder bizimkiler dizele ek vergi getirir niye tam yolamıyorlarda o sebeple. Benzin 2yılda 3,30dan 4,70geldi orada keyifler yerinde.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2012, 00:09:53 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı DoğukanYıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 28 Nisan 2012, 22:35:42 »
Arkadaşlar bende hafta içi Bluemotion'uma kavuşuyorum iyice sabırsızlandım inanırmısınız İzmir Vosmer'de 1 tane dahi yoktu görmeden bakmadan siparişini verdim.Umarım fotolardaki gibidir.Birde çok dik rampalarda klima açık bir şekilde aracı deniyen varmı?Oturmakta olduğum yer baya dikte 5 kişi çıkmak nasıl olacak çok düşündürüyor beni.  :-[

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #81 : 28 Nisan 2012, 23:09:43 »
Bu araca binme imkanım oldu ama daha kullanamadım. Golf6 ya bindim ve kullandım.. 6r'da beni en çok düşündüren şey iç hacimdi. Ama benim golf 3 ile karşılaştırdığım zaman arada sınıf farkı olmasına rağmen 6R'da öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım.. TSI motora diyecek Laf yok. Benim asıl hayran olduğum kısmı ise dış tasarımı gerçekten mükemmel ötesi. Nerede bir 6R görsem dönüp birdaha bakıyorum. hele hele GTI'ına denk geldimmi o gün kendime gelemiyorum :) Şimdiye kadar yapılmış en iyisi.. Sahibi olan arkadaşlara Allah kaza bela vermesin. Biz sahibi   olamayanlara da Allah nasip etsin.. araçlarınızın kıymetini bilin..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı DoğukanYıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 28 Nisan 2012, 23:35:13 »
Çok sağol.Ayrıca gerçekten kasa olarak bana görede en iyisi zaten  belkide hiç içine oturmadan almamdaki nedeni yakıt ve görkemiydi :) İnşallah seninde bi BM olurur.

Çevrimdışı BlueMotion

• Polo BlueMotion
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 30 Nisan 2012, 11:11:26 »
Arkadaşlar bende hafta içi Bluemotion'uma kavuşuyorum iyice sabırsızlandım inanırmısınız İzmir Vosmer'de 1 tane dahi yoktu görmeden bakmadan siparişini verdim.Umarım fotolardaki gibidir.Birde çok dik rampalarda klima açık bir şekilde aracı deniyen varmı?Oturmakta olduğum yer baya dikte 5 kişi çıkmak nasıl olacak çok düşündürüyor beni.  :-[
Hayırlı olsun. Pişman olmayacaksın. Klima olayı efsaneden ibaret artık  :) Yeni nesil motorlarda öyle bir problem kalmadı.  8)
Bu araca binme imkanım oldu ama daha kullanamadım. Golf6 ya bindim ve kullandım.. 6r'da beni en çok düşündüren şey iç hacimdi. Ama benim golf 3 ile karşılaştırdığım zaman arada sınıf farkı olmasına rağmen 6R'da öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım.. TSI motora diyecek Laf yok. Benim asıl hayran olduğum kısmı ise dış tasarımı gerçekten mükemmel ötesi. Nerede bir 6R görsem dönüp birdaha bakıyorum. hele hele GTI'ına denk geldimmi o gün kendime gelemiyorum :) Şimdiye kadar yapılmış en iyisi.. Sahibi olan arkadaşlara Allah kaza bela vermesin. Biz sahibi   olamayanlara da Allah nasip etsin.. araçlarınızın kıymetini bilin..
teşekkürler. bence de en şimdiye kadarki en iyi kasa 6R. BlueMotion lar da tasarım açısından sportif ek özellikler içerdiğinden çok hoşuma gidiyor. Geçen sabah erken saatlerde kırmızı GTI gördüm, sabah sabah gözüm gönlüm açıldı valla, harikaydı...  8)
Polo, büyüksün...