Gönderen Konu: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar  (Okunma sayısı 69402 defa)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar
« Yanıtla #28 : 06 Mayıs 2014, 09:37:20 »
orjinal takozlar biraz yumuşak oluyorlar. yan sanayileri ise biraz daha sert. Bu tip durumlardan rahatsızsanız yan sanayi kullanmak daha iyi olur

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #29 : 06 Mayıs 2014, 20:35:35 »
Yan sanayi de fazla dayanmiyor.üstünde orjinaller var benim,çok az bi esneme var mesela sağ taraftakinde.ustama sordum,biraz esnemesi normal ve gerekli zaten dedi ne kadar doğru bilmiyorum :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı eenginim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 26 Mayıs 2014, 16:43:06 »
Çözüm bulan yok mu arkadaşlar? Takozların hepsini değiştirdim,boğaz kelebeği temizlettim adaptasyon yaptırdım hala aynı kafayı yedirecek bana bu arıza......

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2014, 22:23:47 »
manifold basınç sensörünü kontrol ettirin ve temizlettirin, büyük ihtimal düzelecektir, bizim ustaların çoğu bunun ne işe yaradığını ve yerini bilmez ayrıca, yetkili servise de bir danışın bu konrol ve temizliğin maliyetini öğrenin tuzlu değilse yetkiliden bu işlemi talep edin ve başında da durun.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 02 Haziran 2014, 18:15:28 »
manifold basınç sensörünü kontrol ettirin ve temizlettirin, büyük ihtimal düzelecektir, bizim ustaların çoğu bunun ne işe yaradığını ve yerini bilmez ayrıca, yetkili servise de bir danışın bu konrol ve temizliğin maliyetini öğrenin tuzlu değilse yetkiliden bu işlemi talep edin ve başında da durun.
Bende de buna benzer bir sorun olmuştu. Basınç sensörü  değişti. Başka bir sensöre de ayar yaptılar. Bilgisayara bağlatınca çıkıyor. Kolay gelsin.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 02 Haziran 2014, 19:48:26 »
Bu manifolt basınç sensörünün yerini bir fotoğraf çekip koyabilir misin?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 02 Haziran 2014, 23:26:06 »
polo 1.6 aee motorda hava filtresini sökünce, manifoldun sol tarafında yanda fişli bir parça, golf de yerini bilmiyorum.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 02 Haziran 2014, 23:37:59 »
polo 1.6 aee motorda hava filtresini sökünce, manifoldun sol tarafında yanda fişli bir parça, golf de yerini bilmiyorum.
çok sağolasın

• Profili Görüntüle
gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar
« Yanıtla #36 : 04 Haziran 2014, 20:22:44 »

Dediğiniz fişli soket burası mı arkadaşlar?

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Haziran 2014, 20:53:43 »
evet parça bu yalnız fişi sökerken tırnakları ince bir tornavida ile boşa çıkarmanız lazım yoksa çıkmaz, iki alyan var kaç olduğunu bilmiyorum, bolca içini balata spreyi ile iyice temizleyin ve kurumasını bekleyin, içini herhangi bir cisimle kurcalamayın, sorunun bundan olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 05 Haziran 2014, 09:25:33 »
epeydir bu konuyu takip ediyorum ve aracımla karşılaştırma yapıyorum. Yüksek devirlerde ayağımı çektiğimde değil ama düşük devirlerde silkeleme yapıyor. Bana göre sebep gaz teli olmamasından dolayı. Lpg de ciddi silkeliyor ama benzinde aynı değil.

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Haziran 2014, 15:28:59 »
epeydir bu konuyu takip ediyorum ve aracımla karşılaştırma yapıyorum. Yüksek devirlerde ayağımı çektiğimde değil ama düşük devirlerde silkeleme yapıyor. Bana göre sebep gaz teli olmamasından dolayı. Lpg de ciddi silkeliyor ama benzinde aynı değil.

Bi ara bende sizinle aynı şeyi düşündüm hep gaz pedalında var bişeler diyip durdum hala da aynı düşünceye sahibim ama çözümü gelmiyor aklıma neden olabilir acaba ???

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 28 Haziran 2014, 12:03:30 »
benim aracımda da bu silkeleme var benzinde de tüpte de yapıyor bu silkelemeyi teşhis babında sunu söyleyebilirim gazı yavaş yavaş bırakmaya gayret ediyorum ancak en son bıraktığım noktada silkelemeyi yapıyor sanki gaz pedalı ben bıraktığım zaman dahi hala son noktasına gelmemiş ben bıraktıktan sonra kendini bir anda boşa alıyor sanki gaz pedalının en üst noktasında bir boşluk varmış hissi uyandırıyor aracım 1998 model 1.6 confortline akl 8 v