Gönderen Konu: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar  (Okunma sayısı 69446 defa)

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
Ynt: gazdan ayağı çekince neden silkeleme yapar
« Yanıtla #14 : 16 Ekim 2011, 21:46:15 »
Azda olsa benim araçdada bu problem hafif var. Usta bu parçanın değişmesi bakılması lazım dedi.
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-17176-Volkswagen-Golf-4-Sanziman-Kulagi-1998-2004.html
Büyük olasılıkla sorun bu parçanın çok esnek hale gelmesi. Malum 10 küsür yaşında araçlarımız. Bu arada parçayı alırken dikkat edin orjinalinde aradaki lastik kısmı balmumu ile kaplı olsun yani tırnağınızla kazıyınca tırnak arasna mum gibi birşey dolması gere, o orjinalidir alman malı, fiyat 50-60 gibi bulursunuz dışarda ama.
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 30 Ekim 2011, 21:35:13 »
siboplarda kurumlanma olunca da yapıyomuş sanırım, ne çok sebebi varmış arkadaş

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2011, 10:13:21 »
Azda olsa benim araçdada bu problem hafif var. Usta bu parçanın değişmesi bakılması lazım dedi.
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-17176-Volkswagen-Golf-4-Sanziman-Kulagi-1998-2004.html

Benim araçta hafif silkeleme yapıyordu, bu parçayı değiştirdim. orjinali 110 tl, sorun kalmadı. Bu motor kulakları motorun esnemesini sağlıyor. Araçta önceleri vites sertleşiyordu motor kasıldığı için vites kollarının rahat hareket etmesini engelliyordu, şuan o problemde düzeldi.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2011, 10:14:42 Gönderen: bennecyim »

Çevrimdışı eenginim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Mart 2014, 09:25:19 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba aranıza yeni katıldım yanlışlarım olursa şimdiden özür dilerim :)
2001 comf. boram var aynı sorun bende de var araç vitesteyken ayağımı gazdan çekince öne doğru ciddi bi yığılma var ve henüz nedenini belirleyemediler şanzuman takozunuda değiştirdim ama hala aynı çözüm bulan varsa yardımcı olabilir mi? (araçta gaz yok)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #18 : 24 Mart 2014, 21:07:16 »
motor kulaklarınada bakın

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Mart 2014, 22:44:53 »
o sıkıntı az da olsa bende de var. genelde sabahları işe giderken haliyle soğuk motorla yapıyo. ama bence problem enjektörlerden olabilir, temizletmekte fayda var. fırsat bulurda temizletirsem değişikliği yazarım. çok ta takılmayın vuruntu yapmıyosa.
Devirli ve keyifli sürüşler dilerim... :)      :saygılar
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2014, 15:16:11 »
Eğer her bakımda kurum temizleyici (enjektör temizleyici) kullanırsanız hem supaplar hem de enjektörler temiz kalır. Eğer araç direkt enjeksiyonsa hava filtresinden sonra ilk ek yerden temizleyici sıkarak supap temizliğini yapabilirsiniz.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2014, 19:36:01 »
motor kulaklarınıza baktın diyorum yine aynı sorun bendede var dediğinizin birebir aynısı motor aksamından olunca daha değişik tepkiler veriyor

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #22 : 01 Nisan 2014, 20:49:53 »
99 comf. sahibiyim. Aracı arkadaşımdan aldım. Almadan 1 hafta önce dolaşırken sorunu ben farkettim. Ayağımı gazdan çekince araba vuruntu yapıyordu. Arkadaş ile ayrıldık kendisi ustasına götürmüş. söylediğine göre sensörlerden birinde hata varmış. Bilgisayardan silince  sorun ortadan kalktı. Araba şu an bende bir sıkıntısı yok.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Nisan 2014, 18:27:22 »
 ??? hangi sensörmüşki o
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #24 : 03 Nisan 2014, 22:17:25 »
??? hangi sensörmüşki o

Arkadaşım arabadan biraz daha anlasa o sensörün adını aklında tutardı ama dediği tek şey "hatayı sildirmeye 20 tl verdim" :) Ama şükür sorun yok şuan.

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Nisan 2014, 21:11:57 »
Benim usta bu problem şanzımandan dedi.400 TL den başlar Arabaya zararı yok boşa para verme dedi.

Çevrimdışı sezerrollas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Mayıs 2014, 23:12:08 »
evet arkadaslar aynı sorun bende de var eger kesın cozum bulan yada bılen bırı varsa yazarsa sevınırım

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Mayıs 2014, 01:03:39 »
arkadaşım motor kulaklarınıza baktırın dışarıdan bişey gözükmüyor esnemesi fazla olmuş yumuşamış motor kulağı arabanın seriliğini bile etkiliyor. ve masrafsız en basit parça bu yüzde 90 ı da bundan dolayı vuruntu yapıyor motor içeride