Gönderen Konu: Araç ilk marşta çalışmıyor  (Okunma sayısı 35956 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
Ynt: Araç ilk marşta çalışmıyor
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2011, 22:28:14 »
s.a kardeş senin sorunun aynısı bendede var. araç bazen tık diye alıyor bazende sarsılarak çalışıyor. genelde motor sıcakken sarsılarak çalışıyor sanki motor yerinden çıkacak gibi aracı epey sallıyor. bazende tık diye sessizce çalışıyor. bende bir cözüm bulamadım her götürdüğüm usta farklı yerleri söylüyor onların dediklerini yapsak bi ton para gitcek gercekten sorun hallolsa problem değil ama parca değişiyon sorun hala devam ediyor.neyse ömer kardeş  ben senin takipcinim yapacaklarını merakla bekliyorum inş. çözüm bulursun bende aynısını yaparım sağgılarımla.

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Eylül 2011, 20:02:57 »
Merhaba arkadaşlar yeni bir buluş ile karşınızdayım yarından tezi yok tüpü söktürüyorum ustanın birisi ile görüştüm bu gün telefonla bana bazı sorular sordu araçta tüp varmı yokmu diye sordu bende var dedim atikermi var dedi evet dedim takalı ne kadar oldu dedi 1 buçuk 2  yıla yaklaştığını söyledim tüpü sök at dedi bana atikerlerin yapacağı budur dedi bakalım yarın tüpü söktürüp deniyorum bakalım sonuç ne çıkar kadere saygılar..........

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #16 : 12 Eylül 2011, 22:02:24 »
iyide araç ilk çalışmada benzinde çalışmıyomu :)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Eylül 2011, 22:55:11 »
bencede lpgden olacağını zannetmiyorum eğer lpg den ise yandık. çünki benzinde araç sürülmüyo çok pahalıya geliyo. ömer bey acaba lpgnin atiker olmasından dolayı mı usa sök dedi başka marka lpg olsa yine sökülcekmiymiş. bende kme tüp var. inş. sorunnu cözersin aracını içine sinerek kullanırsın. sonucunu merakla bekliyoruz. herkese slmlar.

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Eylül 2011, 13:42:31 »
garip geldi ama tüpün sökülmesi hayırlısı artık

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Eylül 2011, 19:14:20 »
Arkadaşlar merhaba bir gün boyunca tüpü devre dışı bırakıp bindim ama sonuç yok bunu ussta söyledi atikerin bu tarz arızalar verdiğini söyledi ama bilemiyorum benim aklıma aracı stop ettikten sonra tüpün enjektörleri ısınmayla beraber pistonlara kaçak yapabileceğini düşündüm ve çalışma esnasında gaz benzin karışıp boğmamı yapıyor acaba dedim ama şu an b,r sonuç yok tüp devre dışı ikengb ir sonuç alamadım şimdi benzini bitirip komple ilk çalışmada bile gazla çalıştırmayı deneyeceğim önerisi olanlar lütfen paylaşsın ben uygulama yaparım

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Eylül 2011, 23:50:38 »
Buji kablolarını orjinalmi almıştınız ?
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2011, 23:50:50 Gönderen: rene »

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Eylül 2011, 09:06:25 »
Serviste takıldı orjinalmi bilemiyorum ona dikkat etmedim ama bu olay buji ve buji kabloları değişmeden  öncede vardı

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Eylül 2011, 14:34:58 »
kontak termiğine bakıldımı dostum

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Eylül 2011, 16:01:02 »
Yok kardesım bakılmadı ama arabayı bu gün eskişehir e gönderdim orada onada baktıracağım  orada bir servis vardı daha önce gittiğimiz sağlam bir servisti sorunu orası ilede paylaşacağım parça değiştirmeden bakalım ne çıkacak ama sorun bana hala yakıtla ilgili gibi geliyor ama araştırmalaraımda kontok termiğide öne çıkıyor

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #24 : 15 Eylül 2011, 19:10:23 »
 Kardeşim bendede atiker takılı bi comfortline vardı.Aynı sorun benim aracımdada vardı.Ben yaptırmamıştım o şekilde satmıştım.Enjektörlerin işeme yaptığını söylemişti.Bu yüzden motor sıcakken zor çalışıyor.Soğukken hemen alıyodu.Tavsiye değildir.Usta öyle demişti. ;)
03.06.2005

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Eylül 2011, 20:33:19 »
merhaba mustafa tüpün Enjektörlerimi yoksa benzin Enjektörlerimi işeme yapıyor demişti benimde aklıma onlar geliyor ısınınca işeme yapıyor farkındayım sebcede sorun omuydu

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 15 Eylül 2011, 22:59:57 »
maliyeti ne kadarmış peki mussel ?

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2011, 01:44:05 »
kontak termiğini değiştirirseniz sonucu yazın. banada ustanın birik kontak termiği demişti. inş. çözüm buluruz.