Gönderen Konu: Araç ilk marşta çalışmıyor  (Okunma sayısı 35957 defa)

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
Araç ilk marşta çalışmıyor
« : 08 Eylül 2011, 00:33:10 »
Merhaba arkadaşlar
Benim 1999 model comfrt bora var aracımda ciddi bir sıkıntı var seyahat edip durduktan sonra örneğin yarım saat veya bir saat sonra araç ilk marşta almıyor marş bırakıp tekrar basınca hemen alıyor sabahları ilk marşta alıyor sıkıntı yok ama ısındıktan sonra arada bir bu durumu yaşıyorum 3 tane özel servise gösterdim bulabilen olmadı ve bi o kadarda parça değiştirdiler..
Değişen parçalar ise şöyle:Marş kömürleri -bujiler ve buji kabloları-benzin filtresi hararet müşürü benzin pompası değiştirdiler ama arıza devam edince pompayı geri iade ettim buna benzer sayamadığım bir sürü şey araç bilgisayara bağlanınca hiç bir şekilde arıza vermiyor sıfır hata ama bunun sebebi nedir kimse bilmiyor bana bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş varmıdır acaba bu konuda sorusu olan varsa yanıtlarım eğer kafasına takılan bir yer varsa şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: Araç ilk marşta çalışmıyor
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2011, 00:44:26 »
onlar özel vw servisimiydi :)   ;D
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2011, 00:54:49 »
Evet özel servisti kardeşim ama yetkili servisede gitmeye korkuyorum onlarda bulamassa arısayı bi o kadarda oraya ödemek istemiyorum..

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2011, 01:02:47 »
Bu konu fikirlere ihtiyacım var yoksa soğuyacağım arabadan binmek bile gelmiyor bazen içimden küçük sinek mide bulandırır hesabı yani aslında aldım alalı hiç bir sorun çıkarmadı ama bunu çözmem lazım servis bulamassa kendim bir şekilde çözeceğime inanıyorum sizlerden gelen fikirler sayesindede tabiki....

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2011, 08:53:12 »
aynısı benim başımada gewldi dostum sana söyle sorayım anahtarın orjinal mı?

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2011, 10:13:15 »
2 adet anahtar var ama orjinalmı degılmı bılmıyorum ınan  ama şüpheliyim evet anahtardan olabileceğini söylediler immibiliozır olabilir dediler ama bunu servis degıil de bir arkadasım soylemişti bu ıkı anahtar arasında deneme yaptım fark olmadı yine.......                                         

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2011, 10:27:08 »
bende söyle oluyordu ilk marş gayet sağlıklı alıyor misal bakkala git ekmeği al geri dönerken ilk marş almıyordu ikinci marş alıyor du araştırdım birçok neden söylediler ilk olarak copy anahtrı sustalı yaptırmıstım orjınal ciple değiştirdim servise göturdum arkads oldugundan kendım hatalarına baktım ımmibiliozır a baktıgım da düşük sinyal bir kaç hata verdi beyinden sildim onu ondan sonra daha tekrarlamadı .senin yapacagın aracı orjınal cipi ile olan anahtarı kullan ve imbo arızasını kontrol ettır .sonucu burda payşırsanız seviniriz inşallah sorunun çözülür dostum

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2011, 10:59:30 »
Kardeşim inan çok düşündürücü bir durum bu sinyal düşük gelse ilk marştada çalışmama yapmazmı akıl almaz bir durum ya bu anahtarı herhangi bir anahtarcıda yaptırabilirmiyiz chıp ini falan deiştirebilirmi

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2011, 11:07:56 »
valla benım kı senın anlattıgına yakın dı bu durumda duzeldı. anahtarcının yaptığı copy oldugundan sıkıntı yaratıyor ya.orjınal cıpı kullan derım sana+artı cıp yerınden oynamıs olabılır bunlar hep olasılık baktır sen sınyal durumunda hata var mı varsa sildir .çogu servise gittigin de bilgisayara bagladıgın da motor arızalarına bakıyorlar ımbo arızasına kımse bakmıyor

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2011, 11:18:57 »
Tmam kardesim bu konuyu değerlendireyim bi serviste hata vermediğini söylemişlerdi ama onlarada çok güvenim kalmış değil kendimiz bulacağız artık çaresini

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2011, 11:23:47 »
inşallah kısa zamanda çözülür dostum forumda buna benzer konular var bi arat yardımcı olur belki bilgin olur servislere yem olmazsın en azından

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Eylül 2011, 11:36:50 »
Aratttım ama genelde yakıt pompası hararet müşürü bujı ve bujı kabloları kelbek bna benzer konu8lar la ilgili var ver ben buynların hepsinide uyguladım onun için farklı bir fikire ihtiyacım var mesela anahtar gibi bakalım onuda deneyeceğimm

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2011, 13:31:00 »
benzer olay çok hafif olmasına rağmen bendede var sabahları sadece anahtarı çevirerek zınk diye çaılışıyor...ama ısındıktan sonra gaza dokunmazsam zorlanarak çalışıyor çok belirğin olmadıgından düşmedim üstüne ama aynı sorun.Marş kömüründen demişlerdi ustalar ama sen onuda değiştirmişsin.

anahtardan olsa ilk çalıştırmada motor soğukken neden kusursuz çalışıyor ? bence anahtardan değildir benim anahtar orjinal sustalı çünki.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2011, 13:32:09 Gönderen: rene »

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2011, 20:10:29 »
Merhaba kardeşim sanırım sorunlarımız aynı  bende son günlerde fark ettim 5 saniye falan marş yaptıktan sonra gaz pedalına sona kadar basık tutarsan çalışıyor vede arada bir beyaz duman atıyor o esnada bu sorun marş la alakalı değil benim kömürlerim değişti marş dinamosu temizlendi anahtar olayına gelince ise evet sana katılıyorum soğukken neden tek marşta çalışıyorda ısınınca bu hatayı veriyor ben şimdi yakıtla ilgili bir kaç tetkit yapacağım gazı komple bitirip safi benzinde bineceğim sonra sadce gazda bineceğim bunlarıda deneyeceğim fikrin varsa paylaş