Gönderen Konu: acil yardım ricası- lastik ve jant hk.  (Okunma sayısı 13500 defa)

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
Ynt: acil yardım ricası- lastik ve jant hk.
« Yanıtla #28 : 26 Haziran 2011, 00:29:00 »
Aracın rengi, Dodik plastikleri ve marşbiel ile ATS ler uyumlu oldu güle güle kullan önede kısa tip karlık taktığında eksiksiz ve bir okadar orjinal olacak. Zaten araca maşallah demekten başka bişey söylemek ayıp olur.. Kara duman lekesine çare bulursan sende haber et :D :D

Not :  Depo Kapağıda orj taksan oda güzel olucak.
Görüş ve dileklerin için sağol Erşan. Ben de mümkün olduğu kadar orijinalliğe sadık kalmayı talep ediyor olsam da açıkçası aracımı 1982 yılında üretildiği haline getirmeyi hedeflediğim de pek söylenemez. Nitekim senin de işaret ettiğin gibi ne marşpiyeller ne de dodikler mk 1 dizelin aksesuarları değil. Ama gözümü tırmalamıyor/ rahatsız etmiyor ama jant öyle değildi ki sayende o işi çözdüm. Aslında bir başka gerekçeyle de açıklamak gerekirse ben bu aracı hafta sonları 2-3 saat binmek için almadım dolayısıyla nihai amacım kati bir orijinallik değil ve bu yüzden dış görüntüyü pek etkilemeyecek/ bozmayacak her türlü teknolojik müdahaleye her zaman açığım (Örn. elektrikli camlardan çok memnunum)
bende xenon takmayı düşünüyorum yada philips ampül :D
sınavlar bitecek az kaldı bitsin görüşelim direk birbirimizin mk1lerini toplarız o zaman  :P
:tamamdiroldu bu iş.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 26 Haziran 2011, 15:34:41 »
 :tamamdir :sevgi: :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #30 : 27 Haziran 2011, 11:48:53 »
 Nekadar orj olmasada sorun değil diyorsun ama hertarafı ben orj im ve olmaya devam edicem diyor :D  Dodik plastikleri fabrikadan çıkarken ya yarım vardır yada tam kesinlikle dodiksiz çıkmıyorlardı :)  Xenon a karşıyım özellikle standart farlarda. Eğerki kristal far takarsan ve ona uygularsan 10 numara olur ala sana bi masraf daha :D :d
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Haziran 2011, 12:08:36 »
Nekadar orj olmasada sorun değil diyorsun ama hertarafı ben orj im ve olmaya devam edicem diyor :D  Dodik plastikleri fabrikadan çıkarken ya yarım vardır yada tam kesinlikle dodiksiz çıkmıyorlardı :)  Xenon a karşıyım özellikle standart farlarda. Eğerki kristal far takarsan ve ona uygularsan 10 numara olur ala sana bi masraf daha :D :d
Bi dakka bi dakka kristal far? O ne ola ki??? Kafam karıştı nedir bu kristal far. Ayrıca xenonu neden önermiyorsun? Hangisi daha masraflıdır ve ortalama ne kadardır? Kristal daha mı verimlidir? Kitledin beni be Erşan :D Cevabını bekliyorum nitekim bugün yarın far olayına el atmayı düşünmekteyim (tabi ki masrafına göre)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Haziran 2011, 12:13:52 »
Golf-1 MK1 Angel Eye Far Takım, Online Oto Yedek Parça Sitesi | Güvenli Hızlı Ekonomik Ucuz Oto Yedek Parça    :tamamdir :tamamdir

Hem aracın görüntüsü değişir hem daha güzel aydınlatma sağlar + karşı tarafıda kesinlikle rahatsız etmez..
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2011, 12:14:53 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Haziran 2011, 21:49:13 »
Golf-1 MK1 Angel Eye Far Takım, Online Oto Yedek Parça Sitesi | Güvenli Hızlı Ekonomik Ucuz Oto Yedek Parça    :tamamdir :tamamdir

Hem aracın görüntüsü değişir hem daha güzel aydınlatma sağlar + karşı tarafıda kesinlikle rahatsız etmez..
Erşan bizim elektrikçiyle konuştum. Baya eski bir elektrikçi (sadece bizim orada 45-50 yıldır elektrikçiler) Kalfası baya iyi. Motor ustasının motorla ilgili fark etmediği olayı bile o fark etti. Her neyse, kristal artı far nasıl dedim o gti farı dedi ve gündüz güzel durur parlar ama o kadar dedi xenon gibi aydınlatma kapasitesi yok dedi. Xenon da karşıdan küfür yermiyiz dedim, direkt karşıya yaptırırsan sürekli iki sellektör yersin (bir nevi küfür demekmiş) dedi. Bu yüzden ileri değil yere doğru yön verilmesi gerekir zaten ışığı tek yöne değil yayarak etrafa saçtığı için taktığın zaman bu zamana kadar gece önümü görmemişim diyeceksin dedi. Plastik aksamı eritip eritmeyeceğini sordum. O da eriyen plastik değil silikonla kapıtılan yer, silikonu eritme de işçilikle alakalı dedi. Ondan ziyade farın içi saç ve cam, onlar da erimez dedi. Valla adam komşumuz, hatta bana artık masraf etme bin şu arabaya adam akıllı diyen biri :) En sonunda sen kaşındın dedi ve xenon yapacağız dedi. Tamam dedim. Ben bir deneyeyim, sonuçlardan sizi haberdar ederim. Bu arada ercihandan da kristal + far sorup istemiştim vazgeçeceğim, aradım ama dönmedi. Bir ara ulaşırım. Bitti.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 27 Haziran 2011, 22:23:00 »
 GTI farı diye bir olay yok. Koskoca FK yada DEPO kalkıpta araca sadece görüntü olsun diye far üretmiyorlar. Hem dünya standartlarına uygun ışığı yayacak bir sistem kullanıyor hemde araca güzellik katıyor.. Zaten standart farlar xenon a uygun değiller sen istediğin kadar ayar yaptır o 2 selektörü hep yiyeceksin. Esas xenon yada daha güzel bir yol aydınlatması düşünüyorsan Kristal farlar en uygunu ve kalitelisi..

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Haziran 2011, 12:48:44 »
GTI farı diye bir olay yok. Koskoca FK yada DEPO kalkıpta araca sadece görüntü olsun diye far üretmiyorlar. Hem dünya standartlarına uygun ışığı yayacak bir sistem kullanıyor hemde araca güzellik katıyor.. Zaten standart farlar xenon a uygun değiller sen istediğin kadar ayar yaptır o 2 selektörü hep yiyeceksin. Esas xenon yada daha güzel bir yol aydınlatması düşünüyorsan Kristal farlar en uygunu ve kalitelisi..
Erşan beter ettin beni ya :t Kafam allak bullak oldu. Anladığımı özetliyorum: İlla xenon yaptıracaksam kesinlikle kristal far almalıyım, xenon yaptırmayacaksam daha iyi aydınlatma için kristal far almalıyım ya da hali hazırdaki haliyle kullanmaya devam... Bu mudur?

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Haziran 2011, 12:53:24 »
Erşan sorularımla yedim bitirdim seni kusuruma bakma ama sormadan da olmuyor. Nitekim far için yapılacak masraf da az görünmüyor, verimli/işlevli , orijinalliği bozmayan ve hesaplı seçenek arayışında olduğum için ince eleyip sık dokuyorum. :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Haziran 2011, 12:55:29 »
Erşan beter ettin beni ya :t Kafam allak bullak oldu. Anladığımı özetliyorum: İlla xenon yaptıracaksam kesinlikle kristal far almalıyım, xenon yaptırmayacaksam daha iyi aydınlatma için kristal far almalıyım ya da hali hazırdaki haliyle kullanmaya devam... Bu mudur?

evet anladıgın doğru burak, merceksiz xenon kullandıkca sellektörler ve kulak kızarmaları çok olacaktır ben aracı aldıgımda söktürdüm :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Haziran 2011, 13:39:44 »
Özet yapalım.. Orjinal far ile xenon kit tavsiye etmiyorum.. Kristal dediğimiz farlarda arabalarımız için özel üretilmiş orjinalliğini bozmadan kullanabileceğin farlar ve xenon kit takıcaksanda bunlara takmanı öneririm.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Haziran 2011, 17:36:31 »
Sağol Nizam, sağol Erşan. Anlaşılmıştır. Ayrıca benim çalıştığım şirketteki teknik uzman da xenon far ile diğer farın aydınlatma usulünü şematik olarak ayak üstü aktardı. Nihayetinde de xenonu önermediğini söyledi. Bir ara far satın almak için Ercihan la da konuşmuştum. Velhasıl kelam tatmin oldum. Gereği düşünüldü, duruşmanın bittiği bildirildi: 1- Xenon far kullanma talebinden vazgeçilmesine, 2- Şimdilik orijinal far kullanımının devamına,3- En kısa zamanda kristal far alınıp beyaz ışıklı ampül kullanılmasına karar verilmiştir :) Herkese teşekkürler :tamamdir