Gönderen Konu: Fsı Motor Ve Lpg  (Okunma sayısı 83234 defa)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fsı Motor Ve Lpg
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2011, 09:18:41 »
Eren kardeşim haklısın ama bu bence 3 ay içinde çözülecek. FSI motorlara da sıvı lpg takılınca tüm değerleri yerine oturacak bence zaten bu yüzden fsi aldım çünkü şimdi aldım ucuza eminim ki bu sistemden sonra fiyatları iyi artacak. O zaman da herkes FSI ye yönelecek. Beni dinlersen seninde madem aklında ise şimdi al FSI araç bir süre benzinle bin sonra göreceksin ki aldığından çok daha güzel fiyatlara satılabilecek. Bir de bu sıvı lpg sisteminin çok güzel avantajları var sıvı olarak lpg yi motora gönderdiği için ilk başlamada veya üst-alt devirlerde benzine geçme gibi birşeyi yok benzine hiç ihtiyaç yok. şu anda ki uydurmasyon sistemler aynen Eren kardeşin anlattığı gibi bir enjektör sırasıyla sürekli benzin püskürtüyormuş soğutma sağlamak için alt devirlerde ve çok üst devirlerde rolantide benzinle çalışıyor. bu hiç iyi değil. Ama sanırım bu sıkıntıyı BRC şu anda çözmüş ama yinede bence sıvı lpg yi beklemek lazım...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Haziran 2011, 17:26:21 »
Arkadaşlar müjde... biraz önce prins bayisinden geliyorum samimi bir arkadaşım da lpg beyinleri tamir ediyor oda ordaymış benim için ipragazı aradılar ve dedikleri şu daha yeni toplantıdan çıktık 7.ayın 1 inden itibaren prins direct luguid max montajları başlıyormuş fiyatları toplantıda belirlenmiş 3.100tl de kararlaştırılmış. ama 7.ayın ortasına kadar ancak ellerine gelirmiş montajcıların. ruhsat fotokopisiyle beraber 600 tl peşinat ile sıraya girilecekmiş ben sıraya girdim bile. Önümüzdeki hafta sıraya almalar da başlayacakmış. taktıracak arkadaşlar aman bekleyin bu sistemi sakın normal sistemden uydurmasyon olanları takmayın. Saygılar... Herkese iyi çalışmalar...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Haziran 2011, 17:35:44 »
ruhsat ne alaka
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Haziran 2011, 17:46:33 »
motor numarasına göre geliyormuş sistemler... o yüzden ruhsat istiyorlar...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2011, 17:50:03 »
motor numarasına göre geliyormuş sistemler... o yüzden ruhsat istiyorlar...

o zaman tamam hayırlısı olsun

Yunus EMRE

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2011, 20:52:54 »
Arkadaşlar müjde... biraz önce prins bayisinden geliyorum samimi bir arkadaşım da lpg beyinleri tamir ediyor oda ordaymış benim için ipragazı aradılar ve dedikleri şu daha yeni toplantıdan çıktık 7.ayın 1 inden itibaren prins direct luguid max montajları başlıyormuş fiyatları toplantıda belirlenmiş 3.100tl de kararlaştırılmış. ama 7.ayın ortasına kadar ancak ellerine gelirmiş montajcıların. ruhsat fotokopisiyle beraber 600 tl peşinat ile sıraya girilecekmiş ben sıraya girdim bile. Önümüzdeki hafta sıraya almalar da başlayacakmış. taktıracak arkadaşlar aman bekleyin bu sistemi sakın normal sistemden uydurmasyon olanları takmayın. Saygılar... Herkese iyi çalışmalar...

Sevindik valla Ben 1senedir takipteyim, 1500dolar+Kdv Vialle Fiyatıydı. Helal olsun sana VW tr farkı. Sene sonunda bende dahil olabilirim. Motor arızasına garanti verecek m peki? kesin mono sistem değil mi* Benzin kullanmadan çalışacak.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Haziran 2011, 09:56:46 »
evet 06onur 2 sene garantili. tam adı prins-vsi-di sıvı lpg li sistem. çoğu parça yok herşey lpg deposunun içinde bitiyor lpg benzin enjektörlerini kullanıyor. Benzin kullanma yok direk lpg ile çalışıyor... ve ben bir çok site takip ediyorum ilk önce vwtr den duyulsun istedim. bence çok fazla avantajı olacak bir sistem bu benzin fiyatlarıyla herkes dahil olmalı bence bu sisteme...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Haziran 2011, 11:28:21 »
evet 06onur 2 sene garantili. tam adı prins-vsi-di sıvı lpg li sistem. çoğu parça yok herşey lpg deposunun içinde bitiyor lpg benzin enjektörlerini kullanıyor. Benzin kullanma yok direk lpg ile çalışıyor... ve ben bir çok site takip ediyorum ilk önce vwtr den duyulsun istedim. bence çok fazla avantajı olacak bir sistem bu benzin fiyatlarıyla herkes dahil olmalı bence bu sisteme...

inş

Yunus EMRE

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Haziran 2011, 17:43:18 »

hayırlı olsun dediklerinden forum olarak haberimiz var Tr ye girmesini ve fiyatın düşmesini beklioruz sadece 3100 pahalı gibi görünsede makul.
sıralı gibi %35tassarruf-benzin tüketimi değil. Tamamen %35.

Aklımda birkaç soru var sende sormalısın bence
*Benzin hç kullanmayacak mı? eğer kullanmazsa benzin pomppasında arıza, kalıntı, kuruma vs. olabilir. Eğer benzin pompası LPG yi basıyorsa sorun yok. Enjektör zaten benzin enjektörü
*Lpg ye bağlı muhtemel arızada motor için bir garanti var mı?
*zaten zor tutuşan LPG bide Sıvı gelecek Ateşleme bunu kaldırır mı? Arıza oluşur mu?
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2011, 17:44:05 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Haziran 2011, 18:25:36 »
bildiğim kadarıyla benzin pompası basmıyor lpg tankından bitiyormuş olay. içinde lpg pompası varmış bir de benim anlamadığım prins de valve care mi ne öyle bir şey varmış ayriyeten yağlama yapıyormuş ama takılacak mı bilmiyorum?

Lpg için motora garanti veriyorlar

3. sorunu hiç bilmiyorum ama haftaya gidicem sorarım mutlaka

bide şemadan anlarım diyosan birde şunlara bak istersen...

http://www.prins.com.tr/uploaded_files/file/pdf/Prins_Direct.pdf

buda valve care hakkında bilgi linki...

Prins Bölge distribütörü Ankara

« Son Düzenleme: 09 Haziran 2011, 18:32:05 Gönderen: ECU38 »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #24 : 10 Haziran 2011, 18:05:18 »
ya arkadaşlar birazda çekinerek soruyorum :-[  Bizim Full enjeksiyon klasik benzinli araçlarımızada mantıken uygulanabilir bu sistem ancak merak ettiğim  FSI'a uygulandığı gibi maliyetli olmaz değilmi? 3000 tl felan?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Haziran 2011, 01:21:34 »
ya arkadaşlar birazda çekinerek soruyorum :-[  Bizim Full enjeksiyon klasik benzinli araçlarımızada mantıken uygulanabilir bu sistem ancak merak ettiğim  FSI'a uygulandığı gibi maliyetli olmaz değilmi? 3000 tl felan?

Sizin enjektörler emme manifoltunda yani uygulansada bir anlamı olmaz. Sizdeki motor MPİ, LPG sistemide Mpi olmalı. Fsi ye çevrilir mi bence olabilir yeni enjektör eklenir vs. ama orjinaline yakını daha randımanlı olacaktır.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2011, 01:22:09 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 11 Haziran 2011, 01:26:36 »
Şemaya göre benzin pompası yatıyor. Bu bence ufak bir sorun. Ara ara ya biz çalıştıracağız mesela haftada 1 2-3dk gibi. Ama daha anlamlı olanı sistemin belirli aralıklarla benzine başvurması.
*Muhtemel cevap ya çalışmasın hiçbirşey olaz merak etme. Tekerin bile uzun yatması kötü kaldı ki elektro mekanik bir alet.
*Yanma meseleside benim için önemli Bobinin takımı 250tl civarı galiba senede değiştirmek istemem.

Ankaradan
bölge distrübitörü
PRİNS LPG BÖLGE DİSTRİBÜTÖRÜ - ANKARA

adresindeki numarayı aradım bu sene gelemez bizim haberimiz yok diyor. Dikkat edin dolandırıcılık falan olmasın!!! Fiyat veremezler imkansız diyor
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2011, 12:47:37 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 13 Haziran 2011, 18:14:40 »
fsi motorlara lpg işini sakın aklınızdan bile geçirmeyin ben kahvecioğlu otogazda çalıştım fsi motorlara lpg artık takılablir mümkün dünyada ilk diye piyasaya reklamları çıkarırıken şirket toplantılarında olmadı tutmıycak mümkün değil gibi kararlar çıkıyoduki test için fsi motorlu araçlara takılan kitlerin hepsi ciddi arızalar verdi.bu dediğim firma romano,kme ve eureka marka kitlerin türkiye distrübütörüydü.sakın arkadaşlar...
ErcanEGE
VOLKSWAGEN BİR AYRICALIKTIR.