Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 140328 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #168 : 02 Şubat 2012, 07:07:21 »
Tolga kusura bakma yanlış anlamışım  :tamamdir

Estağfurullah kardeşim. kusur da yok sorun da yok ortada.  :tamamdir
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı cyrano

• 1.6 trendlıne 2001
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 02 Mart 2012, 12:45:13 »
çok yakıt tüketmesi üstelik lpg li iken bile
40 lt 400km brc
şhir içi şehir dışı karışık
« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 12:46:19 Gönderen: cyrano »

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 02 Mart 2012, 14:18:29 »
seninkinde bi sorun var. diğer konudan da yazdım sen bi ateşleme sistemine baktır bi. 10 lt/100 km çıkıyor. şehiriçi şehirdışı karışık demişin ama ne kadarı sehiriçi ne kadarı şehirdışı
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #171 : 02 Mart 2012, 17:18:39 »
Şu ana kadar kullandığım 1.6 lar içinde en çok tüketeni oldugunu net şekilde söyleyebilirim.Evet sakin kullanınca düşüyor ama diğer 1.6 lar sakin kullanınca dahada düşüyor 1.6 Astra H ile ş.içi kullanım 8.7 civarı yaktırıyorum sakin kullanımda Golf te ise 10.5 litre :) Ama bende Golf 4 ve Bora hastalığı oldugundan yakıtı pek gelmiyo gözüme  ^-^

Bu arada sizde silecek suyu azalınca uyarı veriyormu ?
« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 17:19:10 Gönderen: rene »

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 02 Mart 2012, 17:28:09 »
Dikiz aynası kontrol tuşunun çok çabuk kırılması, kullanımının zor olması. Kapı açma kolunun yanında olması ise çok daha kötü. Cam kontrol düğmelerinin oraya konulması gerekirdi.. Bir de harbi çok yakıyor bu arada. Yavaş kullanırsam bile düşüremiyorum yakıtını diğer 1.6'ların seviyesine  ;D

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 02 Mart 2012, 17:31:34 »
Şu ana kadar kullandığım 1.6 lar içinde en çok tüketeni oldugunu net şekilde söyleyebilirim.Evet sakin kullanınca düşüyor ama diğer 1.6 lar sakin kullanınca dahada düşüyor 1.6 Astra H ile ş.içi kullanım 8.7 civarı yaktırıyorum sakin kullanımda Golf te ise 10.5 litre :) Ama bende Golf 4 ve Bora hastalığı oldugundan yakıtı pek gelmiyo gözüme  ^-^

doğrudur. bizim ustada da 2002 astra g var 1.6 o da benden az yakıyor benden daha devirli kullandığı halde. zaten opel in ecotec motorları adı gibi gayet eco. babamlarda da 2.0 vectra var o da ecotec o da gayet normal yakıyor. uzun yolda benden az yakıyor. ayrıca bahsettiğim astrada kabin içi ses motor sesi filanda benim golf ten az :( valla eren kardeşim ben hiç dibe indirmedim hep ekledim üzerine o yüzden verip vermediğini bilmiyorum. şu an az var içinde senin için doldurmayacağım :)

Çevrimdışı GolfIV46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 02 Mart 2012, 17:33:22 »
Bence en büyük olumsuzluğu nerde olursa olsun dikkat çekmesi... nazara gelmesi : :sevgi: :sevgi:

Kesinlikle katılıyorum. Pendik'te geçen pazar günü 3 arabanın arasından benim arabam çekildi...:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 02 Mart 2012, 17:33:57 »
ama şu da var bizim motorlar 8V. o yüzden biraz fazla yakması ve biraz da gürültülü olması normal diye düşünüyorum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 02 Mart 2012, 17:35:51 »
Kesinlikle katılıyorum. Pendik'te geçen pazar günü 3 arabanın arasından benim arabam çekildi...:)

en önde seninki mi vardı? :) yazık olmuş

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 03 Mart 2012, 01:41:30 »
doğrudur. bizim ustada da 2002 astra g var 1.6 o da benden az yakıyor benden daha devirli kullandığı halde. zaten opel in ecotec motorları adı gibi gayet eco. babamlarda da 2.0 vectra var o da ecotec o da gayet normal yakıyor. uzun yolda benden az yakıyor. ayrıca bahsettiğim astrada kabin içi ses motor sesi filanda benim golf ten az :( valla eren kardeşim ben hiç dibe indirmedim hep ekledim üzerine o yüzden verip vermediğini bilmiyorum. şu an az var içinde senin için doldurmayacağım :)

ecotech motordaki eco ekonominin değil ekolojinin kısaltmasıdır  ;D yakıt değeri Golf Mk4'den düşüktür doğru ama motor sesi alma,kabin içi ses konularında Golf'ün gerisindedir. Ayrıca Golf'den çok daha serttir,bu nedenle Golf daha konforludur. Bahsettiğiniz kasasının 4 kapısında,2 kapı sportive'inde,coupe modeli Bertone'de hep aynı sonuçları aldık. Golf kesinlikle daha konforlu  ;)
« Son Düzenleme: 03 Mart 2012, 01:48:21 Gönderen: freegane »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 05 Mart 2012, 12:23:41 »
opel in sert olduğu konusunda golf ün daha konforlu olduğu konusunda kesinlikle haklısın Gani kardeşim. ama bu sertlik sayesinde de virajlarda yığılma ve önden kayma eğilimi golf lere göre biraz daha az bu o yıllarda yapılan testlerde de kanıtlanmış. bu tabi golf ün tamamen konfora yönelik tasarlanmasından ötürü. ama benim bindiğim astra g kasa hatchback model ve elegance yani full donanım bu yüzden diğer donanımlara göre daha iyi ses yalıtımı yapmış olma ihtimali olabilir mi ki acaba?. çünkü benim araca göre gayet sessiz geldi bana ya. ama ben yüksek hızlardan bahsetmiyorum 2. vites 3. vites ile şehiriçi kullanımdan bahsediyorum. eco ya gelince de sonuçta ekolojik olabilmesi için ekonomik yani daha az yakıt tüketmesi gerekiyor ki daha az emisyon değerlerine ulaşabilsin. bir taşla iki kuş :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 05 Mart 2012, 17:05:54 »
Şu ana kadar kullandığım 1.6 lar içinde en çok tüketeni oldugunu net şekilde söyleyebilirim.Evet sakin kullanınca düşüyor ama diğer 1.6 lar sakin kullanınca dahada düşüyor 1.6 Astra H ile ş.içi kullanım 8.7 civarı yaktırıyorum sakin kullanımda Golf te ise 10.5 litre :) Ama bende Golf 4 ve Bora hastalığı oldugundan yakıtı pek gelmiyo gözüme  ^-^

cam suyu bitti ama ışığı yakmadı bende. önceden hatırlıyorum yanıyordu azalınca, şimdi yanmıyor. ne oldu ki acaba?

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #180 : 05 Mart 2012, 18:13:54 »
Bende sanki eskiden sarı biseyler yanıyodu diye hatırlıyorum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #181 : 06 Mart 2012, 01:30:54 »
su koyarken filan soketin üzerine su dökmüşseniz oksit yapmış olabilir. bende bitmesini bekliyorum sırf buraya cevap verebilmek için :)