Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 140354 defa)

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #56 : 31 Mart 2011, 17:55:30 »
arkadaşlar teknik bilgilerime dayanarak söylemeliyim ki valf sayısı ile motor performansı arasında doğrudan bir ilişki yok. okuduğum bilimsel makalelerde de bu şekilde anlatılıyordu.zira 16 adet valfin yaptığı işi daha geniş çaplı valflerle 8 valf de yapabilir. ya da zamanlamalar daha geniş aralıklı ayarlanarak 16 adet valfin değerleri 8 valfte de yakalanabilir...

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 31 Mart 2011, 21:12:23 »
8 valfe de bindim 16 valfe de bence 8 valf çok çok daha iyi hele ki bu yakıt fiyatları varkan düşük devirde kullanıyorsak çok daha iyi

Çevrimdışı red_bull_29

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 21 Nisan 2011, 18:05:34 »
1-Motor gücü bu kasa için yeterli değil,doğal olarakta kalkışta hantal ve yüksek süratlere çıkarken oldukça gürültülü.
2-Araçta çok fazla sensör kullanıldığından zamanla bir kaç tanesinin muhakkak arıza vermesi(Dua edelimde parçası bol)
3-Rolantide motor devrenin titremesi çok yaygın ve kronik bir sorun her ne kadar çözülsede tekrarlaması muhtemel.
4-Birinci vitesten 2.vitese geçişler çok sert ve kemikli heleki motor soğuksa bu durum sinir bozucu hale geliyor.
5-Gögüsteki plastik malzemelerin aralarından zamanla gelen o çıldırtıcı gıcırtılar.
6-Kararan iç dikiz aynasının zamanla içinin akarak özelliğini yitirmesi.(yenisi:400tl)
7-Gögüs,vites körüğü ve  kapı kollarındaki malzemenin zamanla soyularak kötü bir görüntüye bürünmesi.
8-Arka amortisörlerden zaman zaman gelen gıcırtılı sesler.
9-Ön kapı içlerindeki kapı kilit mekanizmasının zamanla arıza vermesi.
10-Aracın çok alçak olması ve bu yüzden zaman zaman aracın altının umurmadık yerlere sürtülmesi(Hala karter koruması taktırmadıysanız bunu bir daha düşünün derim)
11-Koltuk içerisindeki yayların zamanla deforme olarak rahatsızlık vermesi.
12-Arka koltuktarın ayak aralarında bulunan fazla yüksek ve gereksiz tümsek oldukça rahatsız edici.

Yukarıda yazdığım  sıkıntılar her golf IV için geçerli değil elbette ama şimdiye kadar kullandığım arabamdan ve yine golf kullanıcılarından aldığım bilgiler doğrultusunda bu sıralamayı yaptım.Ama yinede hiç biri umurumda bile değil.Bizler japon kadınlarındaki güç ve sadakate değil avrupa kadınındaki tutku ve heyecana aşığız:)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #59 : 22 Nisan 2011, 11:37:41 »
Yukarıda yazdığım  sıkıntılar her golf IV için geçerli değil elbette ama şimdiye kadar kullandığım arabamdan ve yine golf kullanıcılarından aldığım bilgiler doğrultusunda bu sıralamayı yaptım.Ama yinede hiç biri umurumda bile değil.Bizler japon kadınlarındaki güç ve sadakate değil avrupa kadınındaki tutku ve heyecana aşığız:)

Büyüksün  :sevgi: :sevgi:
Bu arada alçak olduğuna katılmıyorum, diğer maddelere katılıyorum.
Eline sağlık. Liste tam olmuş  :tamamdir
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 22 Nisan 2011, 18:10:55 »
Büyüksün  :sevgi: :sevgi:
Bu arada alçak olduğuna katılmıyorum, diğer maddelere katılıyorum.
Eline sağlık. Liste tam olmuş  :tamamdir
hemen de gaza gel zaten :D
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Nisan 2011, 09:15:20 »
Her seferinde haklı çıktım ama  :D :D

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #62 : 24 Nisan 2011, 21:53:14 »
arkadaşlar söylediklerinizin bir kısmının çok basit çözümleri var. yeterki yetenekli ustanız olsun.
1) konsol sesi için; benim elektrikçiye (yetenekli bir insandır) dedim, komple konsolun sağ tarafındaki bölümü (torpidoyu) söktü, monte yerlerinden etrafını ve kapağını, kenarlarını serçe parmağı kalınlığında rulo şeklinde satılan çift tarafı yapışkanlı süngerle kapladı. aynı malzemeyle orta konsolun kenarlarındaki parçaları da kapladı (söküp içten). sonra torpidoyu yerine monte etti. sonuç= ister çukura gir, ister yolcu sağa sola ayağını kolunu dayasın farketmez hiçbir tıkırtı yok.
2) arkadaki ses için; 4 senelik kullanım sonrasında 15 tatile gidip gelimemin ardından arkadan kasisli şehir içi yollarında gıcırtı gelmeye başladı. bir baktık, arkadaki bagajı örten, kapıyla hareket eden kısmın 1-2 milimetre bile oynadığında gıcırtı yaptığını tespit ettik. hemen parçanın tam kenarının denk geldiği kısmlara siyah, keçe gibi bant yapıştırdık (her iki tarafa da). ses diye birşey kalmadı. az düşündüm, sıkıntıyı buldum. 15 tatile giderken arkadaşım ve eşini de götürmüştüm. eşyalar bagaja sığmayınca 2 küçük valizi de kapagın üst kısmına koymuştum. bir daha bu hataya düşmeyeceğim ;)
3) arka küllüğü komple söktürüp, oturduğu kısmıda kestirip, konsol tarafına denk gelen kısma da boş kalmasın diye o tarz bir plastikten parça monte ettirdim. fön makinesi gibi birşeyle ısıtarak tam yerine oturtuyor döşemeci. orjinal gibi oldu. şimdi arkada istiyen sağdan sola veya tersine rahat geçebiliyor. küllüğü de direk adama bıraktım ;)
4) benim gibi uzun süre mk4 kullanıp, araba sevdasıyla türlü türlü araç ta kullanmışsanız, golften aldığınız tadı hiç bir arabanın vermediğini anlarsınız. tabiki bu da göreceli, sizin isteklerinizin doğrultusunda.eylül ayında değiştirmeyi düşündüm, satma aşamasında vaz geçtim. geçen ay bir müşteri çıktı, tam ben arkadaşımın 2005 full borasını alim derken, 1-2 gün müsade dediler, ben de o arada arçla paso gezdim. gene satmaktan vaz geçtim. kerataya bindikçe binesim geliyor, bağımlılık gibi. mutlaka her sorunun bir çözümü vardır.gülü seven dikenine katlanır. biraz sabır, bir de yetenekli bir usta  :saygılar
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 21:56:05 Gönderen: yellow_driver »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 24 Nisan 2011, 22:22:02 »
Eline sağlık  :tamamdir

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #64 : 25 Nisan 2011, 22:36:16 »
Bağımlılık yapıyor evet :D
Yalnız şu iç plastik aksamın kalitesiz olduğu konusuna katılmıyorum.(soyulan kaplama kısımlar hariç,altındaki malzeme yine kaliteli :))
Birçok araçtan kaliteli iç aksam yapılmış.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı madmax3131

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 25 Nisan 2011, 23:13:53 »
highline golf 1.8 20 valf arabamı aldıktan sonra araştırdım pek tutulmadığı parça sorunu yaşayabileceğim söylendi ama 5 aydır maşallah hiç problem yaşamadım. sadece ön konso gıcırtısı beni rahatsız ediyor

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 25 Nisan 2011, 23:42:39 »
çukurlardan veya tümseklerden geçerken çıkan ses sinir bozucu oluyor bazen ... bu sesin derecesini azaltmak için hangi lastiği tercih ediyorsunuz ?

Çevrimdışı EsatTR55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 03 Mayıs 2011, 22:32:19 »
Kod: [Seç]
62 Benim bora da da arka küllük sorun oldu çok çirkin bi durumda arkaya oturan veletler itinalı bi şekilde kırmışlar nasıl kesiliyor anlayamadım boş kalan yerine nasıl bi plastik uyduracağız bunu yaparsam veya yerine yeni küllük bulursam o görüntüden kurtulacağım  :-[ nasıl hallederiz?

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 04 Mayıs 2011, 20:33:38 »
Ön tampon altındaki siyah plastik  ufacık kaldırma cıkamıyorum kırılacak diye.Honda yere yakın derler bide o bile cıkıyor heryere ya.O parcayı hafif kessem olurmu? yataylamasına

Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 04 Mayıs 2011, 20:37:05 »
Kırılmaz o kolay kolay.
Yükle gitsin.
Ama geri geri çıkarken dikkatli ol onunla.