Gönderen Konu: Coilovers Hakkında  (Okunma sayısı 14375 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Coilovers Hakkında
« : 21 Mart 2011, 16:18:06 »
Arkadaşlar birinci soru?
1- Sportline araca coilovers taktığımızda  aracı en sonuna kadar pıstırırsak 16 inç jantlar sürtme yaparmı?
2- Konfordan ne kaybederiz yol tutuş problem olurmu? yoksa daha iyimi olur?
3- Coilovers; takılan araç için ne kadar sağlıklıdır? Uzun ömürlümüdür?
4- Ben yazlık ve kışlık olarak arabayı indirip veya kaldırmak istediğimde her zaman rot balansçıda ayarmı yaptırmam gerekir yoksa kendim yapabilirmiyim?

Cevaplarınız için teşekkürler..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: Coilovers Hakkında
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2011, 18:03:36 »
Arkadaşlar birinci soru?
1- Sportline araca coilovers taktığımızda  aracı en sonuna kadar pıstırırsak 16 inç jantlar sürtme yaparmı?
2- Konfordan ne kaybederiz yol tutuş problem olurmu? yoksa daha iyimi olur?
3- Coilovers; takılan araç için ne kadar sağlıklıdır? Uzun ömürlümüdür?
4- Ben yazlık ve kışlık olarak arabayı indirip veya kaldırmak istediğimde her zaman rot balansçıda ayarmı yaptırmam gerekir yoksa kendim yapabilirmiyim?

Cevaplarınız için teşekkürler..
mk2 me jom marka coil getirttim ve satmadan önce yaklaşık 2 ay kullandım. yardımcı olması düşüncesi ile cvplar söyle:) :D

cvp 1:sonuna kadar indirmek demek aracın yere oturması demek yürütmen çok zor olucak tr de kullanılmaz arabanın altı biyerde kalır:)
cvp2 konfor beklemek imkansız aracın esnemesi nerdeyse sıfır oluyor.görmeyip sert girdgin bir çıkurda lastigi yarmann an meselesi. bunun yanında yol tutuşu mükemmel otobanda yollar senin olur. yolun çizgisini poponda hissedersin:)
cvp3 araç aşırı derecede yorulur.araç içinden sesler gelmeye başlar.
cvp4.kendin indirip kaldırablirsin fakat  rot ayarı her seferinde bozulur ve kamber kasterde bozulur.rot balsna uraman gerekli:)

mk2 de kullandım mk3 e takmam:) bence coilovers pist için yapılmış bişey sehir içi kullnımda kullanışlı diil bu yüzden spor yay kullanıcam:) :)
Exclusive Garage

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2011, 18:07:13 »
mk2 me jom marka coil getirttim ve satmadan önce yaklaşık 2 ay kullandım. yardımcı olması düşüncesi ile cvplar söyle:) :D

cvp 1:sonuna kadar indirmek demek aracın yere oturması demek yürütmen çok zor olucak tr de kullanılmaz arabanın altı biyerde kalır:)
cvp2 konfor beklemek imkansız aracın esnemesi nerdeyse sıfır oluyor.görmeyip sert girdgin bir çıkurda lastigi yarmann an meselesi. bunun yanında yol tutuşu mükemmel otobanda yollar senin olur. yolun çizgisini poponda hissedersin:)
cvp3 araç aşırı derecede yorulur.araç içinden sesler gelmeye başlar.
cvp4.kendin indirip kaldırablirsin fakat  rot ayarı her seferinde bozulur ve kamber kasterde bozulur.rot balsna uraman gerekli:)

mk2 de kullandım mk3 e takmam:) bence coilovers pist için yapılmış bişey sehir içi kullnımda kullanışlı diil bu yüzden spor yay kullanıcam:) :)

fatih hala araç üstünde duruyor değil mi sattıkların görüyorum bazen aracı yazık oluyor bence
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2011, 18:11:36 »
fatih hala araç üstünde duruyor değil mi sattıkların görüyorum bazen aracı yazık oluyor bence

evet araç üstündedir ben çok çok çok dikkat ediyordum 40 yanak lastik var bide fakat alan kişi canını okumuştur:)otoban harici 40 50 gidiyodum hep. zigzag çize çize yollar tarla gibi biliyosun:)
« Son Düzenleme: 21 Mart 2011, 18:12:32 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2011, 09:55:27 »
evet araç üstündedir ben çok çok çok dikkat ediyordum 40 yanak lastik var bide fakat alan kişi canını okumuştur:)otoban harici 40 50 gidiyodum hep. zigzag çize çize yollar tarla gibi biliyosun:)

bilmem mi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2011, 00:23:04 »
CEVAP ÇOK AÇIK VE ACI OLDU GALİBA KİMSENİN SESİ ÇIKMADI:)
Exclusive Garage

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2011, 09:49:18 »
ben spor yayda dahil hiçbirini takmayı düşünmüyorum arabayı yapan mühendisler o baklaları kafasına göre koymamıştır herhalde :)

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2011, 12:11:41 »
ben spor yayda dahil hiçbirini takmayı düşünmüyorum arabayı yapan mühendisler o baklaları kafasına göre koymamıştır herhalde :)
tayfun kardes haklısın ama onunda ayrı bi zevki var zaten mühendisler bu aracları aile arabası olarak cıkardıgı için o ölçülerde cıkıyo spor arabalara baktıgında orjin pısık arabalar  bizde mühendislerin aile arabası olarak cıkardıgı aracları spor araca ceviriyoz ;)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2011, 12:32:33 »
sanırım sende yeni spor yay taktın fazla değil 1-2 ay içinde ordan burdan sesler geliyor demeye başlıyacaksın haberin olsun :D

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2011, 19:23:00 »
spor yayın çok bi zararı olmaz kullanmyı bilince. Bunun yanında yol tutuşu fren mesafesinde kısalma yakıt tüketmnde düşüş kanıtşanmıştır. :) ve görünüş olarakda bize hitap ediyor. Gti sonuçda. ;D
Exclusive Garage

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2011, 22:07:07 »
Tayfun Abi; Modifiye Suç Değil Bİr yaşam Tarzıdır:))
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı prens_0606

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Mart 2011, 20:16:48 »
sanırım sende yeni spor yay taktın fazla değil 1-2 ay içinde ordan burdan sesler geliyor demeye başlıyacaksın haberin olsun :D
almadım ama alacam inş bakalım abi öyle olursada inş olmuycak sökeriz bükemedimiz bilede öperiz  ;D

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2011, 08:39:52 »
Herkese meraba, yayları sertleştirsek bi sıkıntı olur mu? hiç düşünmüyodum ama 16 jant var arkada 1 kişi otursa ufak bi kasiste sürtüyor benimde aklıma
sert yay olayı geldi ama sıkıntı yaparsa küçültücem jantları.