Gönderen Konu: SOĞUKKEN SÜREKLİ STOP ISININCA SAAT GİBİ  (Okunma sayısı 28657 defa)

Çevrimdışı peace

• Profili Görüntüle
Ynt: SOĞUKKEN SÜREKLİ STOP ISININCA SAAT GİBİ
« Yanıtla #28 : 12 Kasım 2011, 20:48:50 »
merhaba...
aynı sorunu geçen ay içerisinde bende yaşadım...sürekli götürdüğüm servisteki ustalar Devir Müşörü varmış onun arızalı olduğunu söylediler gerçekten değişim sonucu düzeldi...hani söylenenlere ek olarak buda aklınızın bir köşesinde bulunsun bence...
şimdiden geçmiş olsun...
PeAcE

Çevrimdışı 26golf26

• I AM LEGEND....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Kasım 2011, 10:52:35 »
geçmiş olsun peace , tahminim benim arabanın sorunuda dediğin devir müşüründen... Sen ne kadara değiştirdin?
bizi izlemeye devam edin...

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Kasım 2011, 11:58:47 »
aynı sorun bendede vardı hatta dediğin gibi soğukken ve özellikle çok yavaş kavşaklardan dönerken stop edip beni deli ediyordu,sorunsa tam olarak direksiyon basınç  müşürü varmış ondan kaynaklanıyormuş onu değiştirdim sonrada gaz adaptasyonu yaptırdım sorun halloldu umarım seninde basit ve ucuz arızadır.ama dediklerimi bir dene erim.bu arada direksiyon basınç müşür arızası pc ye bağlanınca çıkmıyor ama değiştirince düzeldi.

tek sayfa sanmıştım 3 sayfaymış sorununu halletmişsin geçmiş olsun ama dediğin arızanın aynısı bende dediğim sebeplerden olmuştu.çok geçmiş olsun tekrardan.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2011, 12:02:08 Gönderen: seearee »

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 13 Kasım 2011, 23:17:18 »
Benim arac sogukken sanki spor araba.Isınınca paspal oluyor.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı zinarnet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Kasım 2011, 01:31:37 »
merhaba...
aynı sorunu geçen ay içerisinde bende yaşadım...sürekli götürdüğüm servisteki ustalar Devir Müşörü varmış onun arızalı olduğunu söylediler gerçekten değişim sonucu düzeldi...hani söylenenlere ek olarak buda aklınızın bir köşesinde bulunsun bence...
şimdiden geçmiş olsun...

Bu devir müşürü nedir nası bişeydir bilgi verebilirmisin

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Kasım 2011, 13:57:59 »
Bende de aynı sorun mevcut. Sabahları çalıştırdığımda mutlaka ilk seferde çalışır, düzensiz sallana sallana devam eder çalışmaya. ne zaman ki motor biraz ısınıp lpg ye geçerse tamamen sorunsuz ve düzenli hale gelir. 2 yıldır sadece kışın yaşıyorum bu sorunu. yazın da hiç bir sıkıntı olmuyor. 3 ustaya gösterdim bir sonuç çıkmadı. ben de alıştım. yolda stop etmesi falan yok. ısınınca fabrikasyon gibi lpg. yolda giderken benzine de alsam gayet düzenli. ısı sensörü falan deniyor yorumlarda ama ben değiştirdim bir sonuç elde edemedim malesef. Çok araştırdım fakat herkes te başka bir çözüm yolu var.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 21 Kasım 2011, 14:00:36 »
Sonuçta da internetten şu bilgiye ulaştım. ve bana son derece mantıklı geldi. Alıntıdır. Aynen aktarıyorum

Arkadaşlar sabahları benzinde çalışmama problemini bir formda arkadaşın uyguladığı bir yöntemle çözdüm.Arabanın hava emiş kanalı üzerinde bulunan NTC türü bir sensör .Araba ecusuna havanın sıcaklığı veya soğukluğu hakkında bilgi veriyor.Hava soğuk olduğu zaman ecu bu sensörden aldığı bilgiye dayanarak motora zengin karışım gönderiyor.bu da arabanın çalışmamasına ve boğulmasına,çiğ yakıt kullanmasına yol açıyor.Hava 10 c iken sensör direnci 3 kiloohm.Bu sensöre paralel 2,7 kiloohm değerinde direnç takıldığında Ecu ya 1,5 kiloohm civarı bir değer gidiyor.Ecu havayı sıcak algılıyarak fazla benzin göndermiyor.Böylece araba zengin karışım kullanmıyor.ve araba çalışıyor.Arkadaşlar sabah çalışmama sorununu ortadan kaldırdım.Şimdi sırada motoru ne kadar hızlı lpg ye geçirebilirim.Çünkü ben lpg yi ısıtarak ne kadar çabuk devreye alırsam o kadar iyi ve bir o kadarda sorunlar ortadan kalkar

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Ocak 2012, 10:06:47 »
aynı sorun bendede vardı hatta dediğin gibi soğukken ve özellikle çok yavaş kavşaklardan dönerken stop edip beni deli ediyordu,sorunsa tam olarak direksiyon basınç  müşürü varmış ondan kaynaklanıyormuş onu değiştirdim sonrada gaz adaptasyonu yaptırdım sorun halloldu umarım seninde basit ve ucuz arızadır.ama dediklerimi bir dene erim.bu arada direksiyon basınç müşür arızası pc ye bağlanınca çıkmıyor ama değiştirince düzeldi.

tek sayfa sanmıştım 3 sayfaymış sorununu halletmişsin geçmiş olsun ama dediğin arızanın aynısı bende dediğim sebeplerden olmuştu.çok geçmiş olsun tekrardan.

benim de sorunum tam olarak bu sanırım . bende de soğukken sadece park ederken ve köşelerden yavaş dönerken stop etme sorunu var. sadece rölantide durur vaziyetteyken direksiyonu çevirince hoopp devir düşüyor ve tak stop sorunu . ben de bu arkadaşımız gibi direksiyon basınç müşürü üzerinde yoğunlaşmaya başladım bakalım yarın gidip göstericem bakalım inş hallolur bir de sormak istediğim bu müşürün fiyatları nekadar aşağı yukarı ?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #36 : 27 Ocak 2012, 15:38:42 »
önce bu arabada direksiyon basınç müşürü varmı yokmu bu ögrenilmeli her vw olmaz, mesela bende yok BCB motor benimki krank devir sensörüde olabilir başka birşeyde olabilir .işi bilen usta elınle koymuş gibi bulur bu sorunu
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 27 Ocak 2012, 16:15:33 »
1.6 SR motor bora hangi motor kodu oluyo AKL mi ?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Ocak 2012, 13:55:52 »
Arkadaşlar 99 Comfortline var Gaz kelebeği Orjinal sıemens ile yenisi ile değiştirdim Hala memnun değilim. Bu araç sabahları çalışınca kendi kendine gaz vermesi gerekirken stop ediyo hareket halindeyken kavşak yada ışıklara gelince giderken stop ediyo sonra ısınınca yani termostat 90'a doğru gelirken araba saat gibi oluyo herşey düzeliyo Rölanti, stop sorunu kalmıyo NEDEN ACABA... Termostat ta orj ile değişti.
Bu arada adaptasyon yapıldı bilgisyara bağlanıyo bi sıkıntı görünmüyo :) ama sabahları aynı arıza bazen hızlanıp hızlanıp bi duvara sokasın geliyo rezil etti trafikte artık.

Aynı dertten bende muzdaribim. Daha kimseye göstermedim. İnşallah sadece boğaz kelebeğindendir ve onu da temizlemeyle kurtarabiliriz inşallah.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 31 Ocak 2012, 16:41:17 »
Evet arkadaşlar boğaz kelebeğimi temizledip adaptasyon yaptırdım şu anda problemim düzeldi bir sıkıntı yok çok şükür 50 TL ile kurtardık. Ustanın dediği çamur gibi kaplanmış boğaz kelebeğim "yine iyi gidiyormuş bu araba şimdiye kadar" dedi. Sizce ücret nasıl boğaz kelebeği temizliği + adaptasyon ayarı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 31 Ocak 2012, 16:44:05 »
1.6 SR motor bora hangi motor kodu oluyo AKL mi ?

Çok yüksek ihtimal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 03 Şubat 2012, 15:01:41 »
ruhsattaki motor no suna bak orda yazıyor kodu. akl ise akl ise başlıyor bcb ise o şekilde hangi motor kodu ise onunla başlıyor