Gönderen Konu: bilir kişilerden yardım istiyorum :)..  (Okunma sayısı 9661 defa)

Çevrimdışı arızalı

• Mk2
    • Profili Görüntüle
bilir kişilerden yardım istiyorum :)..
« : 10 Şubat 2011, 23:56:02 »
selamlar. benim mk1 e 1.8 gti motoru koymayı düşünüyorum. motor buldum ama silindir kapağına ihtiyacım ve 5 ileri şanzımana ihtiyacım var. fiyatlarını bilmiyorum daha sormadım da. yeni bişyler yapmayı düşünüyorz yardımcı olursanız sevinirim. yakın zamanda arabamla ankaraya gelcem ankarada mk1 gtisi olan arkadaşlarla görüşmek fikirlerinden faydalanmak istiyorum.

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
Ynt: bilir kişilerden yardım istiyorum :)..
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2011, 00:33:14 »
kolay gelsin :) ankaraya geldiğinde buluşabilirz bende ankarada olursam :) mk1 yok ama tanışmak isterim

Çevrimdışı arızalı

• Mk2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2011, 00:35:41 »
tmm kardeşim pastırmaları alır gelirim ben  :tamamdir .. işlerimi halledersem bu hafta sonu ordaym .

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2011, 00:38:23 »
tamamdır :) şimdiden hayırlı yolculuklar

Çevrimdışı arızalı

• Mk2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2011, 00:38:42 »
eyv.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2011, 01:42:51 »
geçen haftasonu kayserideydim mk1 imle ankaralı olarak :) şimdi niğdedeyim tanışma fırsatım olmayacak malesef iyi yolculuklar

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2011, 12:47:10 »
Elindeki araç 1300cc di sanırım. 1800cc makina takmak için ilk önce kaput altında kaportacı çalışması gerek. L blok için sol kulak alttan alınıp üst tarafa taşınacak. Zaten şanzımanıda mecbur değişeceksin sendeki şanzıman ve vites kolu aktarması ile birlikte değişmesi gerekiyor. Sonra firen sistemini komple değişeceksin. Senin araçtaki merkez, disk ve kaliperler yeterli gelmeyecektir 1800cc motorun gücüne.

Baya zahmetli bir işlemdir. şasilerde güçlendirme ve ön arka viraj demirleride şart.   Bunlara ne gerek var dersen 1. viteste 60km sürate anında çıkan bir motoru anında durdurman gerekecek bunun için frenlerin sağlam olmalı ve aracı düzbir izde tutmak içi şasiler güçlendirilmeli ve viraj demiri ile iz korunmalı yoksa uçurtma gibi savrulursun.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı arızalı

• Mk2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2011, 22:47:49 »
Elindeki araç 1300cc di sanırım. 1800cc makina takmak için ilk önce kaput altında kaportacı çalışması gerek. L blok için sol kulak alttan alınıp üst tarafa taşınacak. Zaten şanzımanıda mecbur değişeceksin sendeki şanzıman ve vites kolu aktarması ile birlikte değişmesi gerekiyor. Sonra firen sistemini komple değişeceksin. Senin araçtaki merkez, disk ve kaliperler yeterli gelmeyecektir 1800cc motorun gücüne.

Baya zahmetli bir işlemdir. şasilerde güçlendirme ve ön arka viraj demirleride şart.   Bunlara ne gerek var dersen 1. viteste 60km sürate anında çıkan bir motoru anında durdurman gerekecek bunun için frenlerin sağlam olmalı ve aracı düzbir izde tutmak içi şasiler güçlendirilmeli ve viraj demiri ile iz korunmalı yoksa uçurtma gibi savrulursun.

benim arabayı 1300sanıyodum ruhsatta öle yazıyodu ama motor kodundan araştırdım bide silindir kapak contasını deiştirdim 1,6 conta uydu 1,3-1,5 kucuk geldi. zaten motor kodu da jb ile başlıyor herneyse şanzıman 4 ileri zaten o deişecek illaki . benim arabada 1.viteste 60ı gerçekten rahat yapıyo 2.de 100 fln zorlanmadan yapıo lpgli bide. ilk 3 viteste son devire rahat geliyo .. hızından yana sorunum yok simdilik tatmin ediyo ama mk1 1.8 gti motoru var arkadaşmda silindir kapağı eksik sadece onu koyalm diye düşünüyodm ortalama bi masraf çıkarabilirmisin bana .. bi de uğraştıgıma değermi sence?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2011, 09:59:07 »
 1800cc motor enjeksiyon sistemi ile birlikte takılacaksa çok büyük bir güç farkı olacak tabi ama sistem karburatörlü ise bence sadece şanzımanını 5 yap ve 2 boğaz bir karb geç fazlada uğraşma.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2011, 22:58:51 »
1800cc motor enjeksiyon sistemi ile birlikte takılacaksa çok büyük bir güç farkı olacak tabi ama sistem karburatörlü ise bence sadece şanzımanını 5 yap ve 2 boğaz bir karb geç fazlada uğraşma.

erşan abi güzel değerler 1 de 60 2 de 100 :tamamdir ben 5 ileri araçta 2 de 103 yapıyorum demekki benim motor gti yi aratmıyor değilmi abi  :D sana gelince kardeşim bende erşan abiye katılıyorum çükü gti motounu koymak sıkıntı olmaz ama o elektrik aksamını vede k-jet sistemini oturtmak bayağı sıkıntı olacak. bide yaptıracağın usta, usta değilde kasap çıkarsa vay senin haline kardeşim. keyiften çok eziyet gibi gelir. ha şunu yapabilirsin çift boğaz karbüratör değilde, 2 tane yatık weberi direk bağla gidişte k-jeti aratmaz ama yakıtta biraz sıkıntı çekersin.  :tamamdir deyip sözü üstadımız ve ustamız erşan abiye bırakıyorum  :sevgi:

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2011, 02:03:10 »
Şu viteste bu kadar bu viteste şu kadar hız yapması motor gücüne bakmaz, vites dişli oranına bakar. Takarsın arabana 260göstergeli bi arabanın şanzımanını, 2. Viteste 130bile yapar.

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2011, 02:30:32 »
Şu viteste bu kadar bu viteste şu kadar hız yapması motor gücüne bakmaz, vites dişli oranına bakar. Takarsın arabana 260göstergeli bi arabanın şanzımanını, 2. Viteste 130bile yapar.
sadece şanzumanda bitmiyor iş aracın fazla devir yapmasına da bakıyor? dikkatini çekerim güç demiyorum devir diyorum ^-^ burda bahsettiğimiz araçların orjinal şanzumanı 4 yada 5 ileri olarak :tamamdir. 4 ileri şanzumanın vides aralıkları uzun olduğu için normalde 5 ileriye oranla 2. videste biraz daha fazla sürat yapması gerekir sadece bundan bahsetmek istedim yoksa life kaldırılan aynı şanzumana sahip aynı 2 aracın 400 hp ile 100 hp olanının yapacağı max km/h hızın eşit olduğunu bende biliyorum.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2011, 11:54:29 »
Aynen Volkan abinin dediği gibi çok yakın bi abim ısrarla hangi Golf olursa olsun 2. viteste 120 yapar dedi tamam abi deniyelim dedim denemene gerek yok hangi golf olursa olsun yapar dedi yapmazsa zaten ya kadranı bozuktur yada arabanın vadesi dolmuştur dedi şanzımandaki dişli oranıyla ilgili :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2011, 12:48:56 »
Aynen Volkan abinin dediği gibi çok yakın bi abim ısrarla hangi Golf olursa olsun 2. viteste 120 yapar dedi tamam abi deniyelim dedim denemene gerek yok hangi golf olursa olsun yapar dedi yapmazsa zaten ya kadranı bozuktur yada arabanın vadesi dolmuştur dedi şanzımandaki dişli oranıyla ilgili :tamamdir
hangi golf olursa olsun yapar mı ? sen yapma bari gökanım seninki yapıyo mu? benimki 120 yapmıyo valla. bizim arkadaşta tsi var o da yapmıyo. diğerinde golf4 comfortline var o da yapmıyo. örnekler çoğaltılabilir :D :D :D