Gönderen Konu: acil karbüratör yardımı ??  (Okunma sayısı 15173 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: acil karbüratör yardımı ??
« Yanıtla #42 : 24 Ocak 2011, 18:38:07 »
O nasıl bir hayat ya siz bu tarafa taşının bence  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı devrankayabaşı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 24 Ocak 2011, 19:20:10 »
doğru diyorsun ya buralar emekli yeri aslından tam :D

Çevrimdışı aylanc3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 10 Şubat 2011, 00:12:33 »
Bornovada üçüncü sanayi var,
orada BESİM usta var, yılların ustası.
Ben 1997 de ilk MK1 imi de oraya götürüyordum, şu anki aracım için henüz kısmet olmadı ama gerek duysam yine tek oraya götürürüm.
Ben aracımı sabahdan oraya bırakıyordum akşam iş dönüşü alıyordum,
Adam kağıt kalemi alıp tek tek neler yaptığını saymaya başlıyordu ama ben izin vermiyordum nedenini aşağıda yazdım.
Ama arabaya ilk marşı basarken verdiğim paranın boşa gitmediğini anlıyordum hemen.
Aracım resmen "az yakan çok kaçan" hale gelmiş oluyordu.
Adam karburatörü komple dağıtıp, temizleyip yenileyip topluyor, bujisinden hava filtresine kadar herşeyi kontrol ediyor(kompresyon v.s.) ve son olarak süper bir ayar çekerek aracı sana teslim ediyordu. (arabam motor istediğinde bile süper ayar tutturuyordu)

Tek dikkat edilmesi gereken: ucuz pazarlık yapmayacaksın, fiyatları zaten makul'dur 25 dediğinde "abi ya 22.5 olmazmı" dediğin zaman ya bahane yaratıp aracına bakmıyordu yada işi savsaklıyordu. Ama bana hiç öyle yapmadı çünkü verdiğim paranın her kuruşunu hakediyordu, işte bu yüzden hesap verir gibi yaptıklarını bana hesaplamasına izin vermiyordum.  :tamamdir

Bu ustaya gitmeyi düşünürsen, üçüncü sanayide kuzenimin dükkanı var, ondan telefon numarasını almasını isterim ve seveseve sana iletebilirim. :tamamdir

İzmirden selamlar ;)
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2011, 00:15:18 Gönderen: aylanc3 »
EFSANELER ASLA ÖLMEZ, SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR

Çevrimdışı devrankayabaşı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 10 Şubat 2011, 11:45:07 »
çok tesekkur ederım ılgınıze ue alakanıza bu besım ustamızın adres ue ıletısım bılgılerını benım ıcın alırsanız cok seuınırm saygılar gorusmek uzere

Çevrimdışı aylanc3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 15 Şubat 2011, 15:41:43 »
Çok özür dilerim,
teknik sorunlar yüzünden evde internete giremiyorum. İşyerinde de yoğunluktan dolayı bakmak ancak nasip oldu.
Az önce kuzenimi arayıp Besim ustanın telefon numarasını istedim, kendisi 1-2 saat içinde dükkana dönecek ve Telefon numarasını iletecek.

İletti bile :  :tamamdir
Besim Usta: 0232 486 43 61
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2011, 16:37:52 Gönderen: aylanc3 »
EFSANELER ASLA ÖLMEZ, SADECE ŞEKİL DEĞİŞTİRİR