Gönderen Konu: acil karbüratör yardımı ??  (Okunma sayısı 15172 defa)

Çevrimdışı devrankayabaşı

• Profili Görüntüle
acil karbüratör yardımı ??
« : 23 Ocak 2011, 22:09:39 »
slm arkadaşlar aracım 1.5 jb kodlu motora sahip gerçi üst kapakta  1.6 yazısı var ama tam olarak bilmiyorum aracımda son zamanlarda bir problem oldu aracı sabah çalıştırırken araç çalışmıyor marş basıyor benzin gelmediği için çalışmıyor karbiratörün üstündeki şapkayı çıkartıp biraz benzin döküyorum ondan sonra çalışıyor ancak ve ısındıktan sonra problem olmuyor ama 3 saat sonra çalıştırmaya çalışınca gene aynı problem oluyor benim zaten karbüratörümde jikle yoktu şimdi iyce bozuldu sanırım bulunduğum yerde tek bir ustası var oda randevulu çalışıyor ve bana 350 liradan kapı açtı dahada artabilirmiş elinde bana uygun sağlam işlem gerektiröeyen karbüratör olan varsa veya nasıl bulurum bir yardım edin lütfen

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: acil karbüratör yardımı ??
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2011, 22:19:06 »
Kaancabrio nickli arkadaşla aynı motora sahipsiniz o bu konularda uzmanlaştı valla ona bir mesaj at özelden.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2011, 17:20:08 »
sağolun ben bi sorayım  o arkadaşa ya varmı acaba başka bilgisi olan ?

Çevrimdışı Kaancabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2011, 17:26:37 »
Kaancabrio nickli arkadaşla aynı motora sahipsiniz o bu konularda uzmanlaştı valla ona bir mesaj at özelden.
mecburen  :D

Çevrimdışı Kaancabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2011, 17:29:12 »
1. 350tl çok aşırı bi ücret bi karb için...
2.karbüratörün markası ne solex olması lazım orj ama bizim ustalar bayılır değiştirmeye seninki ne eğer jb motorsa 34pict solex olması lazım onu yazarsanız yardımcı olurum elimden geldiğince

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2011, 17:32:28 »
sağol kardeşim benim bulunduğum yerde asında tam benim olduğum yerdede değil 105 km ieride merkezde birtane usta var onlarda artık doymuş adam kaputu açmadan 350 tl den başlar dedi dahada çıkabilir dedi başkada bakmadı bişeyine öyle bir esnaflıkları var modeli ne olduğunu tam bilmiyorum acaba nasıl öğrenebilirz ? biyerinde yazıyormudur kim bilir acaba ?

Çevrimdışı Kaancabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2011, 17:35:56 »
yazar üstünde benzin haznesinin olduğu yerde,ne olursa olsun bi karbüratörün tamir takımı en fazla 25 -30 tl dir en fazla oda bi okadarda işcilik alsın diyelim eee nerde 350 :) o paraya sıfır karb bulursunuz hemde daha iisinden

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2011, 17:39:13 »
işte bulmaya çalışıyorum bende nerden nasıl buluruz uygun fiyatlı acaba

Çevrimdışı Kaancabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2011, 17:41:52 »
değiştirmeye gerek yok ama karb. bozulmaz tamir takımla kendine gelir....ama daha iyi bişey dersen tempraların karb.leri var weber olan onlar iidir dahda hızlanır aracın hem bi flanşla uyuyo diye biliyorum orj manifolda onu bi araştır...

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2011, 17:44:26 »
karbürator tamir takımını alsak mecbur gene aynı ustaya gidicez çünkü adam tek anlayan kışı bu işten adam eline aldımı tek fiyat sıfırlarım garantili iş yaparım 350 liranı alırım diyor başkada kaputu dahi açmıyor bu boyacı küpü değilki sokup çıkaralım diyr komple sıfırdan rektefiye edicekmiş

Çevrimdışı Kaancabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2011, 17:45:49 »
neyi rektifiye ediyo ya :D

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2011, 17:46:33 »
karbürator tamir takımını alsak mecbur gene aynı ustaya gidicez çünkü adam tek anlayan kışı bu işten adam eline aldımı tek fiyat sıfırlarım garantili iş yaparım 350 liranı alırım diyor başkada kaputu dahi açmıyor bu boyacı küpü değilki sokup çıkaralım diyr komple sıfırdan rektefiye edicekmiş

ah be kardeşim biz ne ustalar gördük sana sıfırlarım dicek sonra ayar tutturamıcak diyeceği lafıda sölüyorum şimdiden " Bunlar böle kornik böle binecen " der ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı Kaancabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2011, 17:47:04 »
ah be kardeşim biz ne ustalar gördük sana sıfırlarım dicek sonra ayar tutturamıcak diyeceği lafıda sölüyorum şimdiden " Bunlar böle kornik böle binecen " der ;)
aynen öyle :D

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2011, 17:48:36 »
ben o adama verirsem eğer 350 milyon ve eğer o karbüratör adam olmazsa ben  adamın dükkanını yakarım o arabanın yakamadığı benzinle valla :D acaba izmire götürsem arabayı daha uygun fiyata yapılırmı acaba ya