Gönderen Konu: acil yardım sizce nasıl bir araba  (Okunma sayısı 33711 defa)

Çevrimdışı SPARTA

• Profili Görüntüle
acil yardım sizce nasıl bir araba
« : 27 Aralık 2010, 18:32:29 »
sahibinden.com daki ialnında bu şekide yazıyor..
Volkswagen / Golf / 1.6 GTi / yurt dışından gelme golf 3 gtı sahibinden.com'da
Yurt dışından gelme golf 3 gtı
arkadaşlar aracım 150000 kn de orjınal almanya çıkışlı 2 ınci elı benım kuzenımden aldım o getırdı yurt dışından.arac patlıcan moru sedflı boya güneş ışığına göre 3 renk degışıyo.aracımın butun bakımlarını yaptırdım trıger kayışı bılyaları degıştı komple takımı 370 tl ye degıştı kendı keyfıme göre sadece ön farları engıl yaptım orjınal farlarıda bende duruyo balatalarını degıştırdım aküsü değişti yağ bakımına 8000 km var kısaca aracımdan bahsedıyım aracım performans olarak harıka durumda her aracın bı efsane kasası var bu bı gercek ben dıyorum kı golf gurubunda efsane golf 3 gtı.normal golf 3 le gtı yanyana getırdıgınız de fark açık ara ortada yenı model golf olan yakın arkadaslarım aracımı çok ıyı tanır sebebıde 10 boy farkla onları gerıde bırakmış olmam rolantıdekı çalışması sesı tarıfsız ben dıyorumkı bı sade kahve söyle sadece sesı dınle sayfadan 1 haftada 1000 kısıyee yakın arkadaslar bakmış aryanlar mesaj yollayanlar oldu onlara tek tek tesekkurler fıyatta ındırım yapıcam elbet arayan arkadaslardan ya eksık nakıtı olduğunu kredı basvurusunda sorun olan arkadaslar oldu yada takas ısteyenler takasa gırmıcem bı aracım daha var ev aldığım için bankadan faizlı para cekmek yerıne aracımı satmayı düşündüm fıyat olarak14000 yazdım son fıyat 13500 dür alan arkadas emınım bana dua eder sonuçta gtı farkı kullanınca anlıcak ben 1 senede 5000 km yaptım otobus kaptanıyım açıkcası araca bınmeye fırsatım olmuyo şimdiden hepınıze tekrar tekrar tesekurler

Bu araba 11.000 tl tutarında.merak ettiğim şey arkadaşlar bu renk değiştiren boyası orjinal midir sizce.yoksa komple boya mıdır.? ne tavsiye edersiniz alınmaya değer mi? teşekkür ederim.

Çevrimdışı SPARTA

• Profili Görüntüle
Ynt: acil yardım sizce nasıl bir araba
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2010, 18:36:36 »
biraz kapora verdim ilanı kaldırdı araba vergi dairesindeki kayıtlarında CL diye yazıyor vergi dairesi kayıtlara yanlış da girmiş olabilir diye düşünüyorum. gerçekten GTİ 1.6 bu motoru var mı.ruhsatta ne diye yazıyor bilmiyorum.. henuz ustaya göstermedim.yardımınıza ihtiyacım var.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2010, 18:41:06 »
bu araç 96 değil 96 larda çift airbag var bu araç 95 beyni eski sistem bunların 96 97 elektrik tesisatı farklıdır. Görmeden bişey denilemez boya için ama gördüğüm kadarıyla standar mor bu :) Sedef yok gibi yakın resmlerde bakınca ama yakından bakmak lasım. Belki vernik atmış olabilirler sonradan sedefli vernik ;)
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2010, 18:44:56 Gönderen: ThE_Unforgiven »
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2010, 18:45:42 »
biraz kapora verdim ilanı kaldırdı araba vergi dairesindeki kayıtlarında CL diye yazıyor vergi dairesi kayıtlara yanlış da girmiş olabilir diye düşünüyorum. gerçekten GTİ 1.6 bu motoru var mı.ruhsatta ne diye yazıyor bilmiyorum.. henuz ustaya göstermedim.yardımınıza ihtiyacım var.

Vergid dairesinde yanlış girilmiştir 1.6 gti diye bir motor 3 kasada yok sadece 2.0 16 v ve 8v olarak motor seçenkleri var.

Çevrimdışı SPARTA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2010, 18:50:26 »
Yurtdışından gelme diyor .hiç bir modelinde yok değil mi.vergi dairesinde CL diye kaydı var.ama araba sahibi GTİ diyor ve türkiyede yok diyor.anlamadım

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2010, 18:51:40 »
Türkiyede yok böle sallama araç doğru diyor 1.6 gti yok çünkü 3 kasalarda.Varsada swaptır o bence :D Ya al şase nosunu şeceresi çıkar ama bu araç 95 kardeşim 96 da satın alınmıştır ondan 96 yazmışlardır....

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2010, 18:57:41 »
bu araç 95 model % 100 -- araç ararken banada denk geldi birtane 1.8 motor gti hatta direksiyonu golf 4 direksiyonundan di arada böyle ilginç arabalar çıkıyor..

orjinal mk3 de ruhsatta Golf GTİ 16 v yaziyor bildigim kadarıyla.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2010, 18:58:05 Gönderen: mehmetk »
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2010, 18:58:27 »
Aga araba bildiği ABF motorlu GTI. 3 kasada sadece sadece GTI serisi 5 bijondur geri kalanlar 4 bijon çıkar. (GTD,GT dahil) İlan'da 96 model yazıyor ama araba 95 olması lazım. 96 ve 97 çift airbag çıkarken 95'ler genelde tek airbag çıkıyor ama yan sinyalleri 96-97'ler gibi oval onun nedenini anlamadım  ??? 95 sonu olabilir diye . Araba için yorum yapamıyacağım normal GTI'ları 10 boy geçiyormuş  >:D

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2010, 18:58:54 »
Motor ABF ise ruhsatat yanlış işlemişlerdir 1.6 cl olarak ;)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2010, 18:59:22 »
Aga araba bildiği ABF motorlu GTI. 3 kasada sadece sadece GTI serisi 5 bijondur geri kalanlar 4 bijon çıkar. (GTD,GT dahil) İlan'da 96 model yazıyor ama araba 95 olması lazım. 96 ve 97 çift airbag çıkarken 95'ler genelde tek airbag çıkıyor ama yan sinyalleri 96-97'ler gibi oval onun nedenini anlamadım  ??? 95 sonu olabilir diye . Araba için yorum yapamıyacağım normal GTI'ları 10 boy geçiyormuş  >:D

Normal gti değil golf 3 1.6 lardan bahsediyodur ama biraz uçmuş eleman daha ön lip bile yok kim bilir nerde bıraktı D:

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2010, 19:00:30 »
SPARTA kardeşim al motor nosunu şase sini git sigortacına sana seceresi çıkar gümrük mümrük ben inanmam böle işlere tr ye öle yaşlı araç getirmek eskisi gibi kolay değil ;)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Aralık 2010, 19:03:26 »
gümrükten alınmıştır o araç genelde gümrükten çıkarken yanlış yazılıyor,motor ve şase numarası ruhsatla tutuyorsa sıkıntı yok 1.6 üzerinden vergi ödersin. 1.6 GTI diye bişey zaten yok,kaldı ki swaplasa bile o yan kapı çıtaları arka GOLF GTI logosunu ve 16V logosunu bulupta takmakla uğraşmazdı swapı yapan adam. Ön lip sıkıntı değil kırılmış düşmüş olabilir ama arka logo tam olması gerektiği yerde olması gerektiği renkte duruyor

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2010, 19:05:13 »
jantlarıda unutmamak lazım gani. :)
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı SPARTA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2010, 19:12:08 »
süleyman abi öyle yapacağım.teşekkür ederim.sasi nosunu alıp döktüreceğim sigortacıya