Gönderen Konu: Sogukken Yag Isıgı yanması..  (Okunma sayısı 17042 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Sogukken Yag Isıgı yanması..
« Yanıtla #28 : 23 Aralık 2010, 10:27:45 »
 Yazan kişinin eline sağlık diyelim alıntı yaptım.  :tamamdir
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 23 Aralık 2010, 12:18:40 »
Ulannn tamamm gıdıp yagımı dagıstırıcem 10/40w koyucam ersan abımımden degerlımı  ;D ;D
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 24 Aralık 2010, 15:21:16 »
 mutlaka koymak zorundasin. $ikaytine gore, kalin yag soguk havada kullanilmaz ve bu arabalara bu yag olmak zorundadir diye bir$eyde yoktur veyyahutta istisnadir ,araca ya$ina veya motor durumuna gore degi$ir, arkada$ daha detayli yazmi$ iyide yapmi$ yazaninda ekleyeninde ellerine saglik...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 24 Aralık 2010, 15:35:09 »
 Şimdi bide şu var aslında. Ustaların yanlışlarında biriside motor yarım yada bitmeye başladığında. kalın yağ ile işleri kotardıklarını zannederler ama hata yaparlar. kalın yağda motor ısındığında incelecektir ve aracın yağ yakmasına engel olmayacaktır. Aksine soğuk havalarda motora daha çok zorluk çıkararak arızanın daha çabuk büyümesine sebeb olacaktır..  Bence motor artık ağır bakım yoluna gitmişse katkı kullanmak daha mantıklı. En azından aşınmış bölgeleri doldurarak motorun hasar görmemiş yerlerine zararı önlüyor ama tabi bu piyasadaki 3-5TL lik malzemeler değil gerçekten marka olmuş ve yıllarını vermiş üreticilerin malları olmalı..

Birde marka değiştirmemekte önemli, üretici firma marka ve model konusunda ağır tesler uyguluyorlar ve kendi ürettikleri motorlarda önerdikleri markaları tavsiye ediyorlar o yüzden bu markaya sadık kalmak şart..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 24 Aralık 2010, 18:03:28 »
Acaba benim Mk1'ime en uygun yağ hangisi ve katkı maddesinde ne önerirsin Erşan abi ?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 24 Aralık 2010, 20:09:08 »
Gökhan 10w/40 ta çok fazla eksiltme oluşuyorsa en fazla 15w/40 at ve bor kullanmaya bak.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 24 Aralık 2010, 20:27:53 »
Gökhan 10w/40 ta çok fazla eksiltme oluşuyorsa en fazla 15w/40 at ve bor kullanmaya bak.
:tamamdir

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 26 Aralık 2010, 00:43:16 »

gökhan arkadaşım bor olarak sana tavsiyem "motor bor sılk"    bor power piyasada çok ama ben "motor bor sılk" kullandım şaşırtıcı derecede faydasını gördüm.
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 26 Aralık 2010, 11:47:41 »

gökhan arkadaşım bor olarak sana tavsiyem "motor bor sılk"    bor power piyasada çok ama ben "motor bor sılk" kullandım şaşırtıcı derecede faydasını gördüm.
İlk yağ değişiminde koyuyorum  :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 26 Aralık 2010, 11:48:25 »
Bu arada yağcı arkadaşımla konuştum benim motorun ömrü pekte iyi olmadığı için 15\40 ta karar kıldık düzgün müdür ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 26 Aralık 2010, 11:51:21 »
 Marka ?

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 26 Aralık 2010, 11:54:03 »
"motor bor sılk" i koymadan önce yağ ve yağ filitresini değiştiriyorsun. motoru çalıştırıyorsun fan açana kadar çalışsın. sonra motoru durdur ve bor sılk ı yağ ilave yerinden motora koy sonra çalıştır minimum 30 dk. çalışsın ilk başlarda farkını belli etmeye başlar ama tam anlamıyla motora uyum sağlaması yani etkisini 1000 km sonra gösterecektir. sonra bu "motor bor sılk" ı icad eden türk bilim adamına dua edeceksin  :tamamdir
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 26 Aralık 2010, 11:55:22 »
Marka ?
Yağın mı ? Castrol tabikide ama Castrolünde çeşitleri var onlarda ne alıcaz  :(

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 26 Aralık 2010, 12:00:43 »
magnatec  :tamamdir