Gönderen Konu: [ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor  (Okunma sayısı 36605 defa)

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
Ynt: [ACİL] Polo Seyir Halinde Stop Ediyor
« Yanıtla #14 : 24 Kasım 2010, 00:34:04 »
bilmiyorum ki hocam ihtimal dahilindeyse ona da bi baktirayim.
boğaz kelebeği değildir dememin sebebi, daha yeni temizlenmiş olmasi ve
genelde boğaz kelebeği sorunu olanlarin, seyir halinde değil de, yavaşlamaya yakin ya da rölantide stop etmesi.
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2010, 00:34:31 Gönderen: k0d3r »

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2010, 00:36:37 »
ah bır anlasam :( benım sureklı yolda stop edıyor. vurduramıyorumda aracı . yemıyor. anlaymadım cins cins sorunlar :(
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Kasım 2010, 00:40:31 »
bende de hemen hemen aynı problem var.. hararet müşürü değişti, lambda sondası değişti, benzin pompoası elden geçti, termostat değişti,  bobin kontrol edildi, kablolar değişti, bujiler değişti, boğaz kelebeği güzelce yetkili serviste temizlenip adaptasyon yapıldı, beyin kontrol edildi, carbon clenear yapıldı.. hala sorun çözelemedi.. gerçi benim araç lpg li.. şöyle ki benim problemim sürekli değil.. işe giderken 5 ışık geçiyorum.. bazen 2. bazen 3. ışıkta araç rolentide iken birden düşüp yükseliyor.. sanki lpg veya benzin o an için yetersiz geliyo gibi.. kamera ile çekeyim diyorum 1 milim bile oynamıyor tam kayıttan çıkıyorum başlıyor gezmeye.. ustaya giderken stop bile ediyor ustaya gittiğimde rolanti sanki devir saatini japonla yapıştırmış gibi hiç oynamıyor.. aracım 2 gündür lpg ustasında.. 1 hafta boyunca deneyecekler.. kısmet inşallah sorunu bulurlarda hallederler.. olayın en kötü yanı sürekli her zaman yapmıyor ara ara yapıyor.. ama kavşak içinde stop ettiği zaman Allah koruyor...  

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Kasım 2010, 00:42:26 »
haklısın aslında bogaz kelebegının ışı gaz verınce bıtıyo,onun gorevı rolentıde veya gaz vermezken devrı sabıt tutmak,seyır halınde bende hıc olmadı

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Kasım 2010, 00:45:07 »
elektronık oldugu ıcın . dengesızlıkler yasanıyor . aptalca bı bogaz kelebegı ıste. baska hıc bı arabada gormedım boyle bı sorun . kronık sorun olmus artık . devır bı 500 oluyo bı 1.500 oluyo . tıtrıyor hopluyor zıplıyor. sonra duruyor dumduz.

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Kasım 2010, 00:48:33 »
onur sımdı anlattı ıste demek ıstedıgımı  devır kafasına gore 500-2000 arası oynuyor,benım usta al bı gaz kelebegı kurtul dıyor.ama fıyatı pahalı  o yuzden hoplamaya devam  :D

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Kasım 2010, 00:50:18 »
ustalarda kesin demiyor ama az parada değil bu boğaz kelebeği ucuz olsa değiştir.. hadi kıydın paraya aldın bide ondan değilse başka bi yerden se ve sorunun hala devam ediyorsa insanın arabayı servisin önünde yakası gelir.. o kadar soğudum ki arabadan anlatamam.. babamda 87 model serçe vardı.. sürekli benimle dalga geçerdi ben diyodu serçeyle hiç yolda kalmadım.. bize bak vw ile yolda kalıyoruz...

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Kasım 2010, 00:52:19 »
kavşaklarda, ışıklarda bi gözüm göstergede, bi elim el freninde aracı nasıl kullanıcağıma şaşırıyorum..

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Kasım 2010, 01:11:48 »
abım ısın kotu yanı . benım aracım stop ettımı vurduramıyorsun . neden anlamadım . 10 seferde 1 kez anca vurdurabılmısımdır . debrıyaj bıtık oldugundan mı artık neden bılmıyorm. gecen trafıkteyım . dedım aha ne guzel araba sesız calısıyo baya masallah dedım . ondekıler gıttı ben gaza basıyom basıyom gıtmıyor . megersem stop etmıs araba . sureklı gaz vereee veree stop etmesın dıye bosa yakıt yakıyoruz .
kucucuk araba ne cok sorun acıyor abı anlamadım gıttı valla :) ısın kotu yanı sorunun kaynagıda bellı olmuyor. her tarmıcı farklı konusuyor. dıreksıyonum zaten agır. stop ettıgınıde anlamak cok guc. Allah kolaylık versın bıze ne dıyeyım  :-\

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Kasım 2010, 01:23:50 »
vurdurmak daha büyük hasarlara yol açabilir vurdurmamaya çalış dediğim gibi elim sürekli el freninde geziyorum

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Kasım 2010, 01:28:38 »
cuma günü aracı almayı düşünüyorum lpg ciden..  yok eğer düzelmemişse yetkili servise gidip sağlam deneme amaçlı bir boğaz kelebeği taktırıp 2-3 gün öyle deniycem..  düzelirse vercez siparişi..

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Kasım 2010, 01:32:28 »
Rolanti sensöründe bir sorun olabilir mi acaba ?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 24 Kasım 2010, 09:39:47 »
ARKADAŞLAR, BENİM STOP ETME DURUMU, RÖLANTİDE DEĞİL SADECE SEYİR HALİNDE OLUYOR.
DOLAYISIYLA KESİNLİKLE BOĞAZ KELEBEĞİ DEĞİLDİR DİYEBİLİR MİYİZ?

DÜŞÜNÜN Kİ ARABA 4.,5. VİTESTE GİDİYORSUNUZ, ÖNCE Bİ SİLKELİYO, SONRA DEVİR GÖSTERGESİ
BİR GARİPLEŞİYO, AŞAĞI DOĞRU İNME EĞİLİMİNE GİRİYO, SONRA GAZ VERMEYİNCE STOP EDİYOR.

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 24 Kasım 2010, 12:03:31 »
işte bendeki problemin videosu.. işin ilginç tarafı bunu her zaman yapmıyor..

http://www.youtube.com/watch?v=MXJk9mzChMo