Gönderen Konu: Ocagima incir agaci dikdii !!:)  (Okunma sayısı 17834 defa)

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ocagima incir agaci dikdii !!:)
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2010, 00:37:48 »
beyazbora

katiliyorum sana benim arkadasdada 1.8 TDI var 2000 üzerinde modeli.. oda yakitindan cok menmumun diyor
Valla benim soruna cözüm bulamadim. sanirim arkdasin dedigi gibi benzinpompasinda sorun onuda degistirmeye hic gücüm kalmadi vallahi arabayi 2000 euro aldim 1500 euro masraf ettim tekerlermis muanesiymis motordaki tüm kayislarmis yag bujiler derken 1500 buldu
olmucak ben biraz arastirdim passat variant almayla hata etmisim. kime sorduysam bunu cokmu aradin diyorlar benimle dalga geciyorlar neymis motor gücsüzmüs motor kasayimi ceksin yoksa senin ihdiyaclarinimi gidersin mecbur kasayi cekmek icin benzin yakiyor dediler..
Biktim yemin ederim biktim 3 gün oldu binmiyorum kapinin önünde duruyor artik binmek isdemiyorum iyice sogudum vallahi..

Simdide direksiyondan ses gelmeye basladi saga sola dönderdikce vingg vinggg diye ses gelir devir saatinde direksiyonu cevirdikce düsüyor...

AUDI A6 TDI 179 Beygir
veya Saharan 2.0 TDI düsünüyorum
hele biraz para biriktireyim hayirlisi
buzamana kadar arabadan yana hic yüzüm gülmedi bu sefer güler isallah..
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2010, 01:20:32 »
direksiyondan ses geliyorsa yağı azalmıştır direksiyon hidrolik yağ ekle
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı Gurbetseli

• Yanlizca VW
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2010, 01:33:33 »
yok kardes ondan degil sanirim komple direksiyon hidrolik pompasini degistirmem gerekiyor... benim görüsüm öyle cünkü hidroligini yeni biraktim daha 1 hafta olmadi yinede kontrol ettim yok hic eksilme yok..
Web Siten
[/font]

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2010, 08:25:45 »
Lambda sensörü bozuk ise de yakıtı %20-25 arttırdığı söyleniyor.
Son çare olarak onu değiştirebilirsin belki.
Kesik-kesik çalışıyorsa motoru bağlattığın zaman değil yolda ara ara düzgün çalışmamazlık yapabilir.
Ama bunlar hep tahmin  :(
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #18 : 02 Aralık 2010, 16:45:25 »
Sevgili gurbetçi abim kusura bakma ama arabanın başkenti alamanyada oturuyorsun bindiğin arabay bak.. Seni üzmek için söylemiyorum ama orada Türkiyeye kıyasla daha çok TDI var al bir tane kullan tepe tepe vergisini felan boşver.. yakıt önemli bir unsur.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı muhammedim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Aralık 2010, 22:18:39 »
MERHABA ARKADAŞLAR. BENDE 2002 1.8 TRİPTONİK PASSAT VAR. YAKITTA BAYA SIKINTI YAŞIYORUM YAZIN ŞEHİR İÇİ 250 KURUŞ YAKIYORKEN KM DE ŞU ARALAR 400 GİBİ YAKIYOR. 50 TL YE 120-130 KM ANCAK GİDİYORUM.AYARLARINI YAPTIRDIM AMA DEĞİŞEN OLMADI NEDEN OLUYOR ACABA PAYLAŞIRSANIZ ÖNERİLERİ MEMNUN OLURUM.

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Aralık 2010, 23:18:06 »
kardeş
almanyada arbaa benzinden daha ucuz....

derdine ne o kadar eski araca biniyon :)

sat onu biraz modelli bir şey al yaa....

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Aralık 2010, 05:05:11 »
 arkada$im valla cok yakiyor senin arac maa$i yakita veriyorsun resmen yok haketse o harcamayi neyse o harcadigin yakit parasina 3binlik arabaya binsen daha iyi olur :) degi$tir gitsin almanyada araba ucuz.

direksiyon olayina gelince sadece tahminde bulunmak istiyorum "Servo kayi$ini degi$tirmen gerekebilir "

6 vites bora trendline 136 pk benim arac TDI d-i ikiside kirmizi olandan ve 62lt depo var 800 km yapiyorum surekli dip gaz. bu durumda 100km'de 8litre yakiyor ortalama hatta7,9 vs. zaten computer boarddada oyle gosteriyor.

ben olsam hemen satarim o arabayi.

i$in kotu yani avrupada tamirat olayi yok. haa ondan olabilir bunu degi$tir. olmadi yine git belki $undandir onu degi$tir derken boyle gider. usta yok burda sadece parcalar yenilenir ama herzaman bilemezler bitür deneme tahtasi olur araciniz. bu beni cok rahatsiz ediyor acikcasi.

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Aralık 2010, 22:15:05 »
konuyu biraz yakıta getirelim dedim alıntıdır

1. Vitesi, aracınız hız kazanmaya başlar başlamaz yükseltin. Aracınızın vitesini nazikçe fakat hızlı olarak değiştiriniz. Ekonomik yakıt tüketimi için, aracı yavaş yavaş hızlandırınız ve yavaşlatınız.

2. Çok yoğun ve ilerlemeyen trafikte aracınızın motorunu durdurun. Otoyolda aracınızı sabit bir hızda kullanın.

3. Aracınızı makul bir hızda kullanın, ani frenden ve ani hızlanmalardan kaçının. Aracınızı çalıştırıp ani hızlandığınızda, normal seyir esnasındaki değerden yüzde 60 daha fazla yakıt tüketimine neden olursunuz.

4. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde klimanın devir daim (iç havalandırma) sistemi çalıştırılmalıdır. Trafik hariç bir yerde 30 saniyeden fazla kalıyorsanız aracınızı durdurunuz.

5. Soğuk saatlerde benzin satın alarak, hem benzin buharlarının atmosfere kaçmasını
önlersiniz hem de daha yoğun benzin satın alırsınız. Yakıt pompası yakıt hacmini ölçer, yakıt yoğunluğunu ölçmez. Yakıt yoğunluğu arttıkça daha ağır benzin satın almış olursunuz.

6. Motorunuzu durdurmadan deponuzu benzinle doldurmayınız.

7. Yakıt depo kapağı mutlaka sızdırmaz olmalıdır. Depo kapağından benzin buharlaşmamalıdır.

8. Lastiklerin hava basınçlarının az olması durumunda yakıt tüketimi artar. Lastiklerinizin hava basıncını düzenli olarak kontrol edin.

9. Özellikle yüksek hızda seyrederken, aracınızın camlarını kapalı tutun.

10. Aracınızda mutlaka öneriler tipte motor yağı kullanın.

11. Gerekmedikçe klimanızı açık tutmayın.

12. 95 kilometre/saat hızın üzerinde her 8 kilometre/saat için yüzde 10 daha fazla yakıt tüketirsiniz.

13. İstiap haddinin üzerindeki her 45 kilogramlık ek yük, yüzde 7 ekstra yakıt tüketimine neden olur.

14. Periyodik araç muayenesi, bakımı, onarımı ve egzoz ölçümü yapılmayan araçların yakıt tüketimi daha fazladır

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Aralık 2010, 15:42:17 »
yurtdışındasın sanırım. sat gitsin. oradan yeni bir araç al. ben almanyada olacağım ki passat satar, adi a4 alırım, audi satar, golf alırım, günümü gün ederim. benzin ucuz araba ucuz   ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 25 Aralık 2010, 15:45:32 »
almanyadaki adam, aracım çok yakıyor diye teeee Türkiyede forumda dert yanıyorsa, bizim taksimin ya da kızılayın oartasına geçip kendimizi yakmamız lazım.  yahu benzin olmuş 4 TL.  mazot da 3.30 oldu. ne yapalım biz?  kan ağlıypruz kan.

sat gitsin,

« Son Düzenleme: 25 Aralık 2010, 15:45:59 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Aralık 2010, 15:32:45 »
 ben surekli du$unuyorumda cok $ansliyiz avrupada , gercektende TR'ye gore ucuz mazot aliyoruz 1,20 en pahali istasyonda. gaz 35cent...aglayacak bi durum olmamali.  ha birde senelik Turkiye'ye izne gidenler var sadece 1-2 ayligina  en son model araclari satin alirlar donu$te satarlar onlara tilt oluyoruz ailecek.

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #26 : 04 Ocak 2011, 14:24:13 »
konuyu biraz yakıta getirelim dedim alıntıdır

1. Vitesi, aracınız hız kazanmaya başlar başlamaz yükseltin. Aracınızın vitesini nazikçe fakat hızlı olarak değiştiriniz. Ekonomik yakıt tüketimi için, aracı yavaş yavaş hızlandırınız ve yavaşlatınız.

2. Çok yoğun ve ilerlemeyen trafikte aracınızın motorunu durdurun. Otoyolda aracınızı sabit bir hızda kullanın.

3. Aracınızı makul bir hızda kullanın, ani frenden ve ani hızlanmalardan kaçının. Aracınızı çalıştırıp ani hızlandığınızda, normal seyir esnasındaki değerden yüzde 60 daha fazla yakıt tüketimine neden olursunuz.

4. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde klimanın devir daim (iç havalandırma) sistemi çalıştırılmalıdır. Trafik hariç bir yerde 30 saniyeden fazla kalıyorsanız aracınızı durdurunuz.

5. Soğuk saatlerde benzin satın alarak, hem benzin buharlarının atmosfere kaçmasını
önlersiniz hem de daha yoğun benzin satın alırsınız. Yakıt pompası yakıt hacmini ölçer, yakıt yoğunluğunu ölçmez. Yakıt yoğunluğu arttıkça daha ağır benzin satın almış olursunuz.

6. Motorunuzu durdurmadan deponuzu benzinle doldurmayınız.

7. Yakıt depo kapağı mutlaka sızdırmaz olmalıdır. Depo kapağından benzin buharlaşmamalıdır.

8. Lastiklerin hava basınçlarının az olması durumunda yakıt tüketimi artar. Lastiklerinizin hava basıncını düzenli olarak kontrol edin.

9. Özellikle yüksek hızda seyrederken, aracınızın camlarını kapalı tutun.

10. Aracınızda mutlaka öneriler tipte motor yağı kullanın.

11. Gerekmedikçe klimanızı açık tutmayın.

12. 95 kilometre/saat hızın üzerinde her 8 kilometre/saat için yüzde 10 daha fazla yakıt tüketirsiniz.

13. İstiap haddinin üzerindeki her 45 kilogramlık ek yük, yüzde 7 ekstra yakıt tüketimine neden olur.

14. Periyodik araç muayenesi, bakımı, onarımı ve egzoz ölçümü yapılmayan araçların yakıt tüketimi daha fazladır
4. 5. ve 13 maddeleri biraz açar mısınız?
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 14:25:30 Gönderen: beyazbora »
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Ocak 2011, 16:29:21 »
d = m/v formulü var. yani yoğunluk eşittir, kütle bölü hacim. pompacıdaki makine hacimi ölçüyor ağırlığı değil.
sıcakta maddeler genleşir, soğukta büzüşür. dolayısıyla soğukta benzin alınca aynı litrede daha ağır benzin almış olurz
Araba binmek içindir..