Gönderen Konu: Zararınızı biliyor musunuz?  (Okunma sayısı 23595 defa)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zararınızı biliyor musunuz?
« Yanıtla #28 : 08 Ağustos 2010, 12:10:11 »
kullandıgım arac lpglı . ama sevıyor muyum . sevmıyorum tabıkı. yukarda bır arkads yazmıs 100.000 km+yi devırdım dıye. ve kanımca cok ıyı bakmıssınız araca. aynı motorlu aractan dedemde  passatımız vardı 8v 1.6 lpglı  motor tırtladı.elımızde kaldı. su anda aldgımız aractada aynı suphe ıcersındeyım. gelen kokular olsun . egzozdan arada bır cıkan beyaz duman olsun . ne olursa olsun lpgye verıyorum bu durumu. hanı bı aracın kuruyla calısması var. bır aracın ıslakla calısması var. ben olaya bılımsel veya teknık acıdan bakmıyorum . dırek bodozlama dumduz bakıyorum acıkcası :) hatta farklı yerlere bıle yoruyorum aracın havayla calısmasını. fırmalar bu aracları fabrıkadan havayla calısarak cıkarmasını bılmıyor mu ? bence bılıyor. bunu yapan tek fırmada cınlıler sanırım ama onlara dıcek bısey yok. lpgye sonuna kadar karsıyım. abım 06 1.6 leon aldı . lpg taktı . 2 hafta sonra sattı . tekrar bı leon aldı. ve kmde nerdeyse 50 kurus yakıyor(19"jant) şehir ıcınde. ama sorarsanız cok memnunuz. yakarsa yaksın . aracın marsına basarken en azından suphe duymuyoruz.
 sahsen kendı arabamda becerebılsem kendım sokup atıcam tüpü. boyle pıs bırsey olamaz. arac zaten 25 30 kurus yakıyor normalde. lpgdede 18 20 kurus arası yakıyor. ee ben nıye 10 kurus ıcın arabamı mahfedeyımkı. eskı araba olur hadı takarsın . hurda bısey olur. yada cok yakan bır aractır o zaman takarsın. ama ben sonuna kadar karsıyım. dedıgım gıbı zararı yok dıyorsunuz ama ben ınanmıyorum sahsen. lpgnın calısma sıstemını gozumle gorsem bıle ınanmam o derecedeyım :)  araba gıderken resmen kasılıyor. gaz tepkımelerı azalıyor. cekısten düşüyor. e daha ne olsun....
bır kez yolda gıderken gaz ısıgım tek nokta kalmıstı . maslaga dogru gıderken sanayı tunelınden cıktım rampayı ındım. 4. vıtes 2.5 3000 devır arası gıderken . 3e cektım . arac bır anda bosaldı. aha dedım motor gumledı heralde. megersem benzıne gecıyormus arac. ben sandımkı arkamdan bırısı bana 100 120 le vurdu :) her turlu denedım her kosulda. ıllakı bır rakkada kesıyor artık . arac benı benzıne al dıye bagırıyor. arabaya acıyorum basarken :) . benzınlı olsun . gerekırse az bınerım ama öz bınerım :)
saygılar onur :)

lpg sistemini gözden geçittir filtre vs bakım ve ayarlarının tam olduğundan emin ol emin isen yakıt aldığın yeri değiştir.
 ....bora bcb 1,6 16v ile 20000 km den fazla kullandım bir an bile lpg de bir olumsuzluk olmadı ...sadece kendi aracım değil bir çok lpg li vw kullandım hiç biri banamısın demiyor benzinde ne ise lpg de de o.

abiniz ne sorun yaşadıda lpg den vaz geçti...ve lpg ne markaydı...

buyrun abinizin aracının lpg ve benzin karşılaştırmaları:

LPG 102hp
PERFORMANCE     
Maximum speed (km/h)    181
Acceleration 0-100 km/h (s)    12.6
Overtaking time 80-120 km/h at 5 (s)    15.7
Overtaking time 80-120 km/h at 6 (s)    –
Acceleration 0-1000 m (s)    34.4
FUEL CONSUMPTION (MVEG)   
Town (l/100 km)    12.9
Out of town (l/100 km)    7.4
Average consumption (l/100 km)    9.5
CO2 MASS EMISSION   
Town (g/km)    208
Out of town (g/km)    120
Average emission (g/km)    153

Benzin
PERFORMANCE   
Maximum speed (km/h)    184
Acceleration 0-100 km/h (s)    11.7 // 12.2
Overtaking time 80-120 km/h at 5 (s)    14.3 // 14.9
Overtaking time 80-120 km/h at 6 (s)    –
Acceleration 0-1000 m (s)    33.5 // 34.0
FUEL CONSUMPTION (MVEG)   
Town (l/100 km)    9.9
Out of town (l/100 km)    5.6 // 5.8
Average consumption (l/100 km)    7.2 // 7.3
CO2 MASS EMISSION   
Town (g/km)    232 // 235
Out of town (g/km)    133 // 139
Average emission (g/km)    169 // 173

abiniz 184 yerine 181 yaptı diye aracını satmış olabilir mi :)
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2010, 12:15:56 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #29 : 08 Ağustos 2010, 12:38:52 »
Bu değerleri ülkemizde takılan kitler ve LPG ile yakalamsı imkansız.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 08 Ağustos 2010, 13:05:49 »
Bu değerleri ülkemizde takılan kitler ve LPG ile yakalamsı imkansız.

Bence yakalanır çünkü kendi aracımın performansını arkadaşlarla defalarca benzin ve Lpg de ayrı ayrı denedik. Sonuç her seferinde aynı oldu. Ayarları iyi olduğunda hem yakması az hem de performans düşmesi çok çok az. Kitin markası çok farketmiyor, taktırdığınız yer önemli.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 08 Ağustos 2010, 13:43:53 »
LPG konusunda birisi kötüdür der sorunlar yaşatır der bir bakmışın herkez yok en güzel yakıt ben sorun yaşamıyorum der çıkar ama forumu bir kurcalarsanız iyi diyeninde sorunlardan gına geldiğini görebilirsiniz.

şimdi aslına bakarsan bunlardan biri de benim , en son silkeleme problemi vardı , buji kablosunu değiştirdik geçti , şimdi stop etme problemi oluyo , yani şunu iddia etmiyorum işte benzinden daha iyi bi yakıt , benzinden daha az zararlı diyemem ama hesap da ortada

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 08 Ağustos 2010, 16:27:30 »
ona bakarsanız benzindede bu değerleri yakalamanız zor .....

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Ağustos 2010, 11:18:14 »
@ nakres .
sımdı abıcım valla araba 3 marsta calısıyordu sabahları. nano charger bıle taktırmıstı.ama ısınamadı bı turlu lpgye ondan sattı sanıyorum . kapalı alanlarada gırılemıyor oyle bı sorun var... ama bıde soyle bı sorun var. o leon bıraz yıpranmıstı . sanırım ondan gec calıssa gerek. ama ne olursa olsun hanı benzın bana daha mantıklı gelıyor. su anda aldıgımız leon gayet guzel masallah. emsalsız denılecek sevıyede. cok yakıyor ama lpg aklının ucundan bıle gecmıyor.  bılgıler ıcın tesekkurler. bızım teneke nasıl olacak bakalım yapılınca. lpgde farkedıcekmı. bana kalsa soktururum ama peder beyler karsı cıkıyor (:
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Ağustos 2010, 12:37:26 »
@ nakres .
sımdı abıcım valla araba 3 marsta calısıyordu sabahları. nano charger bıle taktırmıstı.ama ısınamadı bı turlu lpgye ondan sattı sanıyorum . kapalı alanlarada gırılemıyor oyle bı sorun var... ama bıde soyle bı sorun var. o leon bıraz yıpranmıstı . sanırım ondan gec calıssa gerek. ama ne olursa olsun hanı benzın bana daha mantıklı gelıyor. su anda aldıgımız leon gayet guzel masallah. emsalsız denılecek sevıyede. cok yakıyor ama lpg aklının ucundan bıle gecmıyor.  bılgıler ıcın tesekkurler. bızım teneke nasıl olacak bakalım yapılınca. lpgde farkedıcekmı. bana kalsa soktururum ama peder beyler karsı cıkıyor (:

Tabiki benzin daha iyidir sonuçta motor benzine göre yapılmış. Ama ayarları iyi yapılan bir lpg fazla ve ciddi sorun çıkarmaz. Birde şu ekonomik şartlarda lpg den yapılan tasarrufla bakımlarını ve çıkardığı sorunlarını yaptırabilirsiniz. Hiç kimse lpg yi gerçekten istemez, ama taktırmak zorunda bırakılıyoruz maalesef. Yakında Lpg de çözüm olmayacak ya hadi hayırlısı.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Ağustos 2010, 16:06:27 »
karınızdan feragat edip tüpün basıncını artırmasını söyleyin ustanıza araç lpgde ne değerler yakıyor bir görün, şehir içi 18 kuruş yakmayın da 22 yakın, zaten kardasınız, aracınızda sorun da olmaz?

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Ağustos 2010, 20:47:27 »
Sıralı sistem lpgli araçlar zaten ilk çalışmada benzinle çalışıp daha sonra belli bir ısıda otomatik olarak lpgye geçiyo, ilk çalışmada çalışmayan aracın sorunu kesinlikle  lpg değildir..

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 10 Ağustos 2010, 08:42:15 »
Sıralı sistem lpgli araçlar zaten ilk çalışmada benzinle çalışıp daha sonra belli bir ısıda otomatik olarak lpgye geçiyo, ilk çalışmada çalışmayan aracın sorunu kesinlikle  lpg değildir..
:tamamdir