Gönderen Konu: 6N klima aydınlatması sorunsalı???  (Okunma sayısı 22090 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: 6N klima aydınlatması sorunsalı???
« Yanıtla #28 : 16 Haziran 2010, 23:59:33 »
yahu valla çok bozuldum ya, sanayiden çıkmayan, arabanın her parçasını inceleyen kafa yoran beni arabadan anlamaz yaptınız ya, oturdu ya içime  :-[

ya alakası yok , sorun tam anlaşılmadı da ondan deniz arkadaşım  ;) öyle düşünme

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 17 Haziran 2010, 11:15:51 »
Yok yahu bişey dediğimiz yok bozulma Deniz.. Dağıtılıp baktığını söylememişsin veya biz göremedik postlarında atladık..Foruma gelen insanların 10/9 u habersizce uğraşıyor bu işlerle, e bizde kahin değiliz bilemeyiz kim kimdir :)
Bahsettiğin gibi levhalar sağlamsa, eksik levha yoksa aydınlatma problemi olmaması lazım.Öndeki kapağın arkasında kalan 3 tane beyaz levhayı ve ön kapağı güzelce bi temizlesen biraz daha etkiler. Yine diyorum kırık yoksa aydınlatma sorunu olmaz, aydınlatmıyor veya düşük aydınlatıyorsa %100 çatlak vardır.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 17 Haziran 2010, 13:45:01 »
Yok yahu bişey dediğimiz yok bozulma Deniz.. Dağıtılıp baktığını söylememişsin veya biz göremedik postlarında atladık..Foruma gelen insanların 10/9 u habersizce uğraşıyor bu işlerle, e bizde kahin değiliz bilemeyiz kim kimdir :)
Bahsettiğin gibi levhalar sağlamsa, eksik levha yoksa aydınlatma problemi olmaması lazım.Öndeki kapağın arkasında kalan 3 tane beyaz levhayı ve ön kapağı güzelce bi temizlesen biraz daha etkiler. Yine diyorum kırık yoksa aydınlatma sorunu olmaz, aydınlatmıyor veya düşük aydınlatıyorsa %100 çatlak vardır.

ya tekrar dağıtmaya açıkçası biraz tırsıyorum, benim göğüs paneli çatlaktı, orjinalini aldım daha yeni, hatta onu takarken bu aydınlatma olayına el attım, çatlatırım yeni göğsü diye korkuyorum o klima panelini sökmeye  :-\ bana Naci abi yolu gözüküyor anlaşılan, gidip söktürüp didik didik inceleyeceğim, gerekirse artık led döşettiririm, şu meretin rengini mavi yapmak istiyorum ben olur mu, olursa nasıl olur bilen var mı?

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #31 : 17 Haziran 2010, 15:54:37 »
Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla Polo'nun klasik hastalığı. Benim arabada da birebir aynı sorun var. Çözümü de diğer arkadaşlarımında söylediği gibi iki tarafa led eklemek.

Mavi çok güzel olur da nedir bu yeşil düşmanlığı kardeşim :D Gayet sportif ben seviyorum :D
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Haziran 2010, 16:56:00 »
Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla Polo'nun klasik hastalığı. Benim arabada da birebir aynı sorun var. Çözümü de diğer arkadaşlarımında söylediği gibi iki tarafa led eklemek.

Mavi çok güzel olur da nedir bu yeşil düşmanlığı kardeşim :D Gayet sportif ben seviyorum :D

arabanın içinde renk cümbüşü var şu an, onu çözmeye çalışıyorum, teybim mavi aydınlatmalı, ve baskın hoş bir mavisi var, alt taraf yeşil olmuyor haliyle, bir de mavi baskın kırmızı yardımcı renk VW ve Audi'nin simgesi bana göre, o tınıyı tutturmaya çalışıyorum

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 23 Ağustos 2010, 00:41:31 »
Bir kaç gün içinde bu sorularınızın hepsinin cevabını bir konu açarak çözeceğim.Polo ları bilmem ama MK3 golflerin ana sorunu ben pleksiden çerçeve yaparak bu sorunu çözdüm daha önceki aracımızda.Şimdiki mk3 gti mdada sadece orta kısım yanıyor ve teybin mavisi şeklinde değiştirmeyi düşünüyorum.

Video ve resimli anlatımlarla yakında bu konuyu çözeceğim inşallah.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 23 Ağustos 2010, 01:05:44 »
aynısı bızdede vardı . 1 tane led aldım orjınalının aynı rengınden. artık tozlandımı ne olduysa gene fazla aydınlatmıyor. zaten kadranda mavı led ısık var. ışık ayarını acınca tam bır amele spec oluyor kadran :D o yuzden sureklı kısık gezmek zorundayım :D bu yuzden torpıdo ısıklandırması hep kapalı :D
ok men 8) let s go   :halazn:

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 23 Ağustos 2010, 01:07:19 »
Onur eğer kadranda led kullandıysan ( Nasıl yaptığını bilmiyorum sistemini direk o iki 12 vlik ampül yerine taktığını ve içerideki yeşil şeridi değiştirdiğini var sayıyorum.) Uygun omajlı direnç hesabıyla ordaki mavi ledlerini kısık yakabilirsin.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 23 Ağustos 2010, 01:14:06 »
Bende bılmıyorum abı :) cunku aracı aldıgımızda bu sekıldeydı. ve orjınal bır polo kadranı nasıl olur ınan onu bıle bılmıyorum :( ben ıstıyorumkı kadrandakı yazılar aydınlansın sadece. boyle cok komık oluyor. orjınal kadran ne renk onu bıle bılmıyorum :) . sarımıdır ?
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2010, 01:14:56 Gönderen: onurc »

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 23 Ağustos 2010, 01:20:00 »
MK3 ün ki yeşil ama seninkini bilemem.Işıklandırma rengindedir herhalde.

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 24 Ağustos 2010, 08:58:12 »
arabanın içinde renk cümbüşü var şu an, onu çözmeye çalışıyorum, teybim mavi aydınlatmalı, ve baskın hoş bir mavisi var, alt taraf yeşil olmuyor haliyle, bir de mavi baskın kırmızı yardımcı renk VW ve Audi'nin simgesi bana göre, o tınıyı tutturmaya çalışıyorum

hooop kambersiz düğün olurmu ya  ;)
aynı problem bendede var kardeşler.teyp masmavi ışıklı ama alt taraf iğrenç yeşili renkte  ;D fakat benim sizden farklı olarak uğraşacak zamanım hiç yok gibi birşey  :( laf aramızda yeni evliyimde  :-[ sürekli takipteyim ama bulunacak çözümüde sabırsızlıkla bekliyorum  :tamamdir
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 24 Ağustos 2010, 09:01:33 »
arkadaşlar dikkat.ben polonun birinde beyaz aydınlatma görmüştüm 10 numara olmuştu.kesinlikle yapmak istediğim bu.fakat florasan beyazı ve tungsten beyazı diye değişiyormuş sanırım bizim tercihimiz tabikide florasan beyazı olacak  :tamamdir
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Ağustos 2010, 01:00:56 »
eger kadranın yazı ısıklandırmasını beyaz yapabılıyosak cok guzel olur

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 25 Ağustos 2010, 08:35:27 »
eger kadranın yazı ısıklandırmasını beyaz yapabılıyosak cok guzel olur

Onur kardeş ben gördüm yapanı.Aynı A3 kadranı gibi olmuş.Mükemmel görünüyordu.Ben araştırıyorum ama çokta fazla zaman ayıramıcam.Bir gelişme olursa burdan paylaşırım...