Gönderen Konu: GOLF IV BOBİN YAKMA SORUNU  (Okunma sayısı 77132 defa)

Çevrimdışı gguven

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF IV BOBİN YAKMA SORUNU
« Yanıtla #84 : 21 Nisan 2010, 18:55:36 »
Şunu merak ediyorum syn ggüven;daha önce sorun yaşadığınızda, bobin değiştiği zaman sorununuz düzeliyormuydu?(Sorunun düzelip ilerleyen zamanlarda yeniden mi başlıyordu?)

ilk bobini degiştirdikten sonra aslında sorun düzelmiş  gibiydi. ama sabahları arabayı çalıştırır iken gaz vermiyordum ve devir gostergesi sabit olmuyordu. 0.5 civarında biraz hareket ediyordu ve motorun sesi degismis gibi geliyordu. kısa süre sonra bobinler tekrar arıza veriyordu.

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 22 Nisan 2010, 09:12:41 »
Bobin değiştiği zaman sorun geçici de olsa nasıl düzeliyor?buna anlam veremiyorum.Çünkü bobinle alakası olmayan bişeymiş söylediklerinize göre.Geçicide olsa sorun düzelmemesi lazım.

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 22 Nisan 2010, 22:11:27 »
Syn ggüven,arabanız serviste ne kadar kaldı?

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 24 Nisan 2010, 16:27:58 »
Bobin değiştiği zaman sorun geçici de olsa nasıl düzeliyor?buna anlam veremiyorum.Çünkü bobinle alakası olmayan bişeymiş söylediklerinize göre.Geçicide olsa sorun düzelmemesi lazım.
zaten ggüven arkadaşın dediğine göre beyinle bobin arasındaki bağlantıda sorun varmış bobin bu yüzden geçici olarak düzeliyormuş. yani beyinle bobin arasındaki bağlantı arasındaki sorun bobini tekrar bozuyormuş.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı gguven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 24 Nisan 2010, 18:14:27 »
arkadaslar zaten tekleme, arıza lambasının yanıp sonmesi zaman zaman oluyordu. gaz yememe olayı da aynı sekilde bazen problemsiz oluyordu bazen de neredeyse hic ilerlemiyordu.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2010, 18:33:37 Gönderen: gguven »

Çevrimdışı gguven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 25 Nisan 2010, 19:01:33 »
arkadaşlar peki sizin sıkıntılarınız devam ediyor mu? suan arabanız nasıl durumda?

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 25 Nisan 2010, 21:19:40 »
Bende bundan 2 hafta önce 2 vitesde hiç araç çekmedi tekledi 6-7 saniye felan benim düşüncem enjeksiyonlardandır diye enjeksiyon temizleyiciler var sonax'ın onlardan katacagım benzine büyük ölçüde geçer diye düşünüyorum eger geçmezse baska çaresine bakarız zaten 1 kez yaptı 2001 golf 8 valf SR motor

Çevrimdışı gguven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 26 Nisan 2010, 00:07:14 »
Bende bundan 2 hafta önce 2 vitesde hiç araç çekmedi tekledi 6-7 saniye felan benim düşüncem enjeksiyonlardandır diye enjeksiyon temizleyiciler var sonax'ın onlardan katacagım benzine büyük ölçüde geçer diye düşünüyorum eger geçmezse baska çaresine bakarız zaten 1 kez yaptı 2001 golf 8 valf SR motor

aracınız lpg li mi?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 26 Nisan 2010, 01:15:10 »

korkma o motora hiçbişey olmuyor. bobin de yakmaz o. ;)
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 27 Nisan 2010, 23:49:13 »
aracınız lpg li mi?

Hayır benzinli :) 86 bin km de düzenli olarak bakımları yapılıyor :)

Çevrimdışı piyer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 17 Nisan 2012, 00:55:58 »
bobin problemini ben de yaşadım 2. si yandı tumunu değiştirdim 70 tl den lpg takılı 4.5 ay oldu 137 bin de araç BCB  motor bakalım durum ne gösterecek

Çevrimdışı ustaa02

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 29 Nisan 2012, 21:27:52 »
arkadaşlar benim araçtada aynı sorun oldu bende 2004 model golf var 105 lik benim sorunda aynı tekliyodu özellikle 2 ci viteste sonra hızlanınca belli olmuyor aslında yine tekliyor  bende gaz taktırmıştım ve 14000 km sonra yaptı bu arızayı gazcıya gittim ve bana gazla alakası olmadığını söyledi ya bujilerden yada bobinden  olur dedi ve bujileri değiştirdim arıza düzeldi diyodum tam yine başladı fakat birşey farkettim dört bujinin 3 tanesi farklı  renkte 1 tanesi farklıydı araba arıza lambasını yaktığında 1 nolu arıza yı vermişti işte o bobinin bujisi nin rengi farklıydı şimdi bobini değiştireceğim inşallah düzelir bence alper bey sizin sorunda aynı bobinler ve bujileri değiştirirseniz düzelir

Çevrimdışı PROshield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 29 Nisan 2012, 23:47:00 »
Konu horttt :D

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 30 Nisan 2012, 22:21:16 »
arkadaşlar benim araçtada aynı sorun oldu bende 2004 model golf var 105 lik benim sorunda aynı tekliyodu özellikle 2 ci viteste sonra hızlanınca belli olmuyor aslında yine tekliyor  bende gaz taktırmıştım ve 14000 km sonra yaptı bu arızayı gazcıya gittim ve bana gazla alakası olmadığını söyledi ya bujilerden yada bobinden  olur dedi ve bujileri değiştirdim arıza düzeldi diyodum tam yine başladı fakat birşey farkettim dört bujinin 3 tanesi farklı  renkte 1 tanesi farklıydı araba arıza lambasını yaktığında 1 nolu arıza yı vermişti işte o bobinin bujisi nin rengi farklıydı şimdi bobini değiştireceğim inşallah düzelir bence alper bey sizin sorunda aynı bobinler ve bujileri değiştirirseniz düzelir

sanırım alper bey diyerek bana hitap ettiniz.ben bobinleri en son konya yetkilide değiştirdim.değiştirdikten sonra bir kez daha tekleme yaptı ama değiştirdikten beri pc den bana bobin arızası çıkmadı.ben zaten bujileri değiştirince takım olarak değiştiriyorum.şimdilik bi problem yok.inşaallah bundan sonrada yaşamam.