Gönderen Konu: Sorun!!  (Okunma sayısı 7792 defa)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Sorun!!
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2009, 22:49:23 »
nakres veya mekatronik34 daha konuyu görmemişler sanırım
onlar hem bilgili hemde yardımseverdirler sana yardımcı olurlar

geçmiş olsun bu arada kolay gelsin kazasız belasız sürüşler dilerim sana ve herkese
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Ekim 2009, 01:11:27 »
can var ya götürdüğüm gösterdiğim usta sayısı belli değil, bunlara kendi kuzenim de dahil.. evet, bzim buradaki ustaların hepsi git gel yapılmasını istedikleri için sorunu çözmek yerine ötelemeyi tercih ediyorlar. o yüzden sıkıldım bu durumdan..

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Ekim 2009, 09:26:37 »
bujileri bir sök bakalım yağlanmış olan varmı? eğer varsa sübab diplerinde lastikler bvar onlar yağ kaçırıyordur. benim üçüncü bujim yağlanıyordu dolayısıyla araç tekliyor ıdı bır tarıhte .

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Ekim 2009, 11:47:53 »
bujileri bir sök bakalım yağlanmış olan varmı? eğer varsa sübab diplerinde lastikler bvar onlar yağ kaçırıyordur. benim üçüncü bujim yağlanıyordu dolayısıyla araç tekliyor ıdı bır tarıhte .
bi bakim bakalım abi.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2009, 04:44:36 »
Buna benzer olay bendede vardı biir ara jikle açınca kalmıyordu ateşleme sistemini komple sıfırladım buji karartıyordu bu aralar havalar sıcak hiç bir şey yapmıyor bakalım soğuyunca düzelecekmi :D olmadı sibop ayarı felanda kontrol ettir ;)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2009, 05:35:11 »
arac zaman zaman 3 silindire dusuyorsa silindirin biri ateslemiyor demektir..
e aracinizda cok nokta enjeksiyonlu olmadigina gore sorun yuksek ihtimal ateslemededir..
buji kablolari yeni gibi diyorsunuz ama kablonun birinde biryerlerde catlak yada yirtik olmus olabilir diye tahmin ediyorum..
buda arasira atlama yaptirip o silindirin ateslemesini devre disi birakiyor olabilir..
emin degilim ama sorunun ateslemede oldugu fikri agir basti bende..
birde bir arkadasin dedigi supap diplerindeki lastiklerdende olabilir..
ne oldugunu bilmiyorum bu lastiklerin ama ara ara silindir icine yag kaciriyorsa dedigi gibi bujinin yaglanip gorev yapmamasina neden oluyo olabilir..
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2009, 05:35:57 Gönderen: erdem325 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2009, 18:21:04 »
erdem sorun çözüldü. sorunumuz ateşlemeden değil, sübapların aşırı sıkı olmasından kaynaklanıyormuş. fabrika verilerine göre olması gereken aralık 15-25 ken, benim motordaki aralık 8-10 şeklindeydi. bu da motorun düzenli çalışmasını engelliyormuş. şu an sorunum düzeldi ama bu aralar rolanti problemi gene çıktı gibi. ama sanırım o da karbüratörden olabilir, çünkü geçen arabayı benzinde kullandım ve benzini dibine kadar bitirdim. depodan karbüratöre pislik geldiği için de araba bazen garipleşiyor. havalar da düzgün olmadığı için sökmek de zor geliyor. restore esnasında motor konusunda farklı düşüncelerim var.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Aralık 2009, 19:21:00 »
sorun halolduysa ne mutlu :)
motorla ilgili fikir bazinda yardima ihtiyac duyarsaniz elimden geldigi kadar kafa yorarim..
dedigim gibi  golfe yabanciyim ama elimden geleni yaparim..