Gönderen Konu: yüksek hızda su eksiltmesi  (Okunma sayısı 20136 defa)

Çevrimdışı balaca

• Profili Görüntüle
yüksek hızda su eksiltmesi
« : 01 Aralık 2009, 16:45:09 »
arkadaşlar arabam 2001 polo clasic 1,6 75 hp normal zamanda araba su eksiltmiyor ama yüksek hızda 160 ve üstü hızda 150km yol yaptıktan sonra su lambası yanıyor ama 160 ve üstüne cıkmayınca bir problem yok  bu konu ile ilgili fikri ve bilgisi olan varmı teşekürler

Çevrimdışı balaca

• Profili Görüntüle
Ynt: yüksek hızda su eksiltmesi
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2009, 13:42:02 »
zannedersem kimsenin başına böyle bişi gelmemiş bizdekide şans

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2009, 14:06:46 »
polomla bayram nedeniyle otobanda 700km yol yaptım....160km-180km ortalama hızımdı....dün gece yağ + su klasik kontrol yaparken motor soğutma suyunun min 2 parmak altına indiğini farkettim....su ekledim şimdilik sorun yok....

daha öncede sürekli yüksek hızlarda soğutma suyum azaldı, normal karşılıyorum....şehir içinde herhangi bir sorun yok, su lambamda hiç yanmadı, sizin su değeriniz çok çok fazla düşmüş olmalı

soğutma suyu için, eflatun renkli G12 plus kullanıyormusunuz ya da başka bir antifiriz?
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2009, 14:08:28 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı balaca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2009, 14:23:16 »
evet sogutma suyunda dediginiz gibi g12 plus kullanıyorum ama her seferinde 1 litre eklemek tuaf geliyor şehir içinde hiçbir sorun yok dedigim gibi sadece 150-160 tan sonra yani 120 km yol yap 1lt antifiriz ekle mantıklı gelmiyor

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2009, 14:31:48 »
evet sogutma suyunda dediginiz gibi g12 plus kullanıyorum ama her seferinde 1 litre eklemek tuaf geliyor şehir içinde hiçbir sorun yok dedigim gibi sadece 150-160 tan sonra yani 120 km yol yap 1lt antifiriz ekle mantıklı gelmiyor
bu kadar eksiltme normal değil, bu konuda bilgili arkadaşlar konuya cevap vereceklerdir
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2009, 18:26:49 »
fan müşirin değişecek büyük ihtimalle. Birde antifrizin orjinal olmalı ben orjinaldiye koydurduğum turuncu renkli ve azalmıyor. Bide Maks a yakın bile doldursan dışarı atıyor. Maks- MİN ortası doldur. Yine azalırsa fan müşiri değişir. Tabi Kaçak olmadığına eminsen. Contalardan kaçabilir. Motoru tehlikeye atma bence iyi bir usta ile çöz. Su olmazsa motor biter
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2009, 20:32:26 »
Merhaba arkadaşlar..
Aracın su haznesınde max çizgisinin üzerinde su koyulursa genleşme kabıının kapağından su taşar ve fazlalığı değil neredeyse kabın tamamını boşaltır max çizgisinin üzerinde su doldurulmamas gerekır.Araç yüksek hızda giderken su eksiltmesınde en buyuk etken devirdaim dir.Aracın motorunun iyi incelenmesi gerekir su kaçagı olup olmadıgı kontrol edılmelıdır.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2009, 22:14:53 »
Merhaba arkadaşlar..
Aracın su haznesınde max çizgisinin üzerinde su koyulursa genleşme kabıının kapağından su taşar ve fazlalığı değil neredeyse kabın tamamını boşaltır max çizgisinin üzerinde su doldurulmamas gerekır.
aynen öyle oluyor dibe iniyor uyarı yakıyor.  :tamamdir

Çevrimdışı balaca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2009, 12:26:02 »
müşür degişti termstat degişti kaçakta yok birde deviraim i degiştirelim serviste bişi bulamadı test ettiler sorun yok diyolar anlayamadım

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2009, 16:14:13 »
arkadaşlar benim aracada 1 ayda falan motor suyu ekliyorum, gecen antifiriz koydurdum bayram oncesi,şimdi baktım min'e yaklasmıs. 1200 km yol yaptım bayramda,onun bi etkisi olabilir mi?

Çevrimdışı mertyigit64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2009, 16:39:55 »
1200 kilometre gitmekle su eksilmez.Bi sorun var anlaşılan. Benim de su eksiltme sorunum vardı her 15 günde bir su koyuyordum. Sonra antifiriz koydurmadan önce usta bi ilaç attı üstüne de antifirizi koydu ondan beridir bi sorun yok tabi sonra tekrarlamazsa. O kattığı ilaç küçük delikleri tıkamak içinmis.

Çevrimdışı Pessimist

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2009, 01:01:39 »
fan müşirin değişecek büyük ihtimalle. Birde antifrizin orjinal olmalı ben orjinaldiye koydurduğum turuncu renkli ve azalmıyor. Bide Maks a yakın bile doldursan dışarı atıyor. Maks- MİN ortası doldur. Yine azalırsa fan müşiri değişir. Tabi Kaçak olmadığına eminsen. Contalardan kaçabilir. Motoru tehlikeye atma bence iyi bir usta ile çöz. Su olmazsa motor biter

peki fazla koyulduysa ne yapmalı sanırırm ben fazla koydum biraz benimkide pembemsi bişi orjinal diye aldık bayaa uzun gitti bana geçenlerde eksildiğini gördüm üstüne su ilave ettim ama biraz geçti sanırırm suyun taşması ne gibi zarar veririki contalar yanarmı ?
gerçi 2 gün oldu şimdilik bi sorun yok gibi yada oldu bilmiyorum yarın sabah giderken en iyisi bir bakayım

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2009, 01:46:29 »
fazla olursa o atar sanada ekrandan haber verir su reksildi diye orj. antifriz alır maks-min ortasına kadar doldrursun. Kafan rahat olsun sorun okuyıp içine korku salma. Sıkıntı yoksa rahat bin. Gözün ekranda olsun sadece. Ben kapağı çıkarıp su ekledim. Kapağı takmayı unutmuşum Öyle ta Ankaradan İstanbula gittim. Hemde otoban 160-180 araç ful dolu. İstanbulun içinde bayada gittim bi baktım hızlı hızlı su kaynadı işareti. Kaputu açtım kapak koyduğum yerde kalmış oda şans. Su ekledim taktım devam ettim.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2009, 01:49:32 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı msunlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Aralık 2009, 03:01:58 »
ya arkadaşlar min ve max arası diyorsunuz da, 2000 comfortline HB aracımda su haznesinde min ve max yazılarını göremedim ben. silinmiş olabilir, birisi tarif edebilir mi, o top gibi dairesel kabın tam ortasındaki eklentiye göre kaç cm yukarısı max ve ne kadar aşağısı min çizgisi...