Gönderen Konu: Golf mk4 almak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?  (Okunma sayısı 17837 defa)

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
Golf mk4 almak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?
« : 03 Ekim 2009, 13:58:00 »
İyi günler dilerim uzun yıllardır golf kullanıcısıyım Golf mk2 mi satıp mk4 e yükselmek istiyorum.Almak istediğim mk4 dizel olsun istiyorum tıpkı mk2 'im gibi.Aracı alırken nelere dikkat etmeliyim  (km-motor bakımları vs gibi)  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :saygılar

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf mk4 almak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2009, 15:31:16 »
iyi gunler arkadasim
ocak 2009 da aldim 2001 model 1.6 comfortline golfumu.daha once hic arabam yoktu.anliycan arabadan fazla anlamiyordum ama kendine ait araban varsa ogreniyorsun istemeden.senin aracin da varmis zaten./zaman zaman tekrar araba alirsam suna bakicam falan dedigin olmustur.o yuzden detaya gerek yok sanirim.oncelikle km az ve orjinal olmali.mutlaka senin istedigin servise baktir.orjinal sustali anhtar ve orjinal sustali yedegi,orjinal gecici 20 kullanimlik(diye biliyorum yanlis olabilir) plastik anahtar yedek lastik,kriko , kitapciklar vs  servis gecmisiyle  ilgili bakim kagitlari olan arabaya guvenebilirsin ben de bunlarin hepsi vardi sukur.bunlar golfun saglam ellerde kaldiginin buyuk belirtisidir.bunlar yoksa golf de muallaktir.bakimla ilgili motor yagini triger setini mutlaka sor.ozellikle ne kadar yaktigini kendin tespit edebilirsen iyi olur.ne kadar az yakiyorsa motor aksam o kadar sorunsuzdur.mutlaka sur golfu almadan once.bunlari herkes bilir ama alis veriste insanlar dikkat etmezler sozlere kanarlar.direksiyonun pedallarin ne kadar eridigine eskidigine bak,koltuklarin durumu sana fikir verir,jantlar camlar vs orjinalse vw ambleni gorursun bu da golfte fazla degisiklik olmadigini kazasiz olma ihtimalini arttirir.bunlar ilk etapta aklima gelen ufak ama onemli ipuclari.gule gule kullan golf unu.hayirli olsun
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2009, 16:10:38 Gönderen: scaliskan »

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2009, 15:40:25 »
ocak 2009 dan su ana kadar sehir ici ve uzun yol (ist--bursa-manisa- erzurum)top. 10000 km yol yapti en ufak tekleme ve bir arizasi cikmadi.sadece gecen de vakti gelmeden icim rahat olsun diye trigeri degistim o kadar.yakmasi da cok az 300 tl benzinle 1500 km uzun yolda.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2009, 15:46:35 Gönderen: scaliskan »

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2009, 16:23:38 »
verdiğin bilgiler için teşekkürler.biliyorsun dizel mk larda düşük km li bulmak biraz zor :-\ ortamala 120 bin ila 190 bin arası satılık araçlar buldum genelde.Golf ün motorundan yana şüphem yok ancak burada kullanıcı önemli nasıl kullandı aklımı karıştıran durum bu açıkcası.benim aracım 205binde ve hiç bir sıkıntısı yok bakımlarını düzenli yapıorum alacagım araçta bu şekilde olacaksa sıkıntı yaratmaz.

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2009, 16:24:47 »
tabiki bu şekilde bi araç bulabilmek tek isteğim...

Çevrimdışı yargic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2009, 12:32:17 »
1 ay önce golf4 aldim 1999 model 109 bin kmde aracın altında baktır golfler yere yakın olduğu için yere çok sürtüyor yağ kaçağı varmı yokmu kartel koruması varsa sorun yoktur. Bazı dizel goflerde yağ yakma sorunu var bunada dikkat et.

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2009, 12:35:07 »
ince bir ayrıntı yargıc saol :tamamdir

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2009, 13:05:49 »
Golf''ler kim alçak diyorsa, iddia ediyorum ya karter korumaları sürtüğünden öyle diyorlar, ya da amortisörlerinde bir sorun var.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı yargic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2009, 16:42:08 »
Offliner kardeş o aracı kullandığın yere göre değişir aracını asfalttan dışarı çıkarmıyorsan çıkarsan bile yavaş isen bir problem yok ama aniden çıkan tümsek çukur gibi durumlarda birde hızlı isen altının sürtmemesi imkansız burası Türkiye, almanya değil. 
Golf''ler kim alçak diyorsa, iddia ediyorum ya karter korumaları sürtüğünden öyle diyorlar, ya da amortisörlerinde bir sorun var.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2009, 20:28:32 »
Ben bu arabayla Ava da gittim, şehir içinde küfür ettiğim binlerce de tümseğe ve çukura girdim.
Şimdi 4cm alçak kullanıyorum, hala çukurlara düşüp, tümsekleden hızlı geçiyorum.
Çok şükür karterde bir çizik bile yok.

Eğer altını zırt pırt sürtüyorsanız ya frenleme alışkanlığınız kötü ya da başka bir problem vardır dediğim gibi.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2009, 20:40:03 »
bi ara konusuda olmustu bi kişi de kolf4 ün alçaklıgından şıkayetcıydı fakat sorunun yay lardan oldugunu tespit etti ve yayları degiştirerek sorunu gidermişti

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2009, 19:13:15 »
aynen koray abiye katılıyorum..golf4 de sürüngen muamelesi yapılıyo nedense, gayet yükseliği ideal bi araç, eğer koray abi spor yayla kullanıpta sürtmüyorsa ya arabanızda yada sizde bir problem var ...

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2009, 19:32:13 »
arkadaşlar sizlerle bir kaç satılık araç ilanını paylaşmak istiyorum fiyat ve model yılları haliyle farklı.Fiyat/model/ekipman kıyaslaması yapılırsa hangi araç daha mantıklı ve istenilen fiyatlar hakkında yorumunuzu istemekteyim teşekkürler.... :-\
http://www.sahibinden.com/hatasiz_boyasiz_orjinal_servis_bakimli-32WQQaXQQ16548478WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2001_model_1_9_tdi_golf_1630000-56WQQaXQQ13930805WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/sahibinden_125700_km_tdi_comfortline_orjinal_vw_golf-85WQQaXQQ16159256WQQpXQQdisplayitem

Çevrimdışı bpinarci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2009, 19:56:49 »
arkadaşlar hala fikirlerini bekliyorum :tamamdir