Gönderen Konu: EN KULLANIŞLI VE DAYANIKLI POLO!!!!!  (Okunma sayısı 20335 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: EN KULLANIŞLI VE DAYANIKLI POLO!!!!!
« Yanıtla #28 : 28 Haziran 2011, 20:29:04 »
polonun dayanklılığını bilmem da kaportası çok sağlam. eski aracımla geri geri bir fiesta vurdu. fiestanın arka taraf dağıldı, tamponu kırıldı. bende birşey yoktu. adam oturup ağlayacaktı ama suç ondaydı. geri geri giderken arkasına bakmadı dangalak. polis geldi, o da benden yana oldu  ;D

gene sol arka köşeden bir kamyon çarptı. kamyonun vuran yeri demir tamponu idi o bile yamuldu. bizde ise avuç kadar göçük ve stop kırılmıştı. hakikaten sağlam araba. şimdi düşünüyorum sınıfında bu kadar sağlam araç yok.  ama kronik sorunları insanı canından bezdiriyor işte.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 29 Haziran 2011, 16:56:14 »
98 polo 1.6 hb aracım var.2006 yılında 90.000 km aldım.geçen sene 900 tl sekman attırdım 600 tl bujileri termostat. 200 tl iki defa su eksiltme sorunu nedeniyle boğazı değiştirdim.2 defa hararet muşili 120 tl akü değişti.200 tl 3 defa disbiritörü değiştirdim.geçen hafta 200 tl diskler ve frenler.şuan kilometre 135.000'de 13 senelik araçta çıkan sorunlar bende burda fazlalık olan boğazın ve disbiritör.o hiç sorun çıkarmıyo diyen arkadaşların aracından korkarım hiç sorun çıkmaması çıkmayacagı anlamına gelmez

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 29 Haziran 2011, 23:23:16 »
ben daha çok aynı parçayı niye birkaç kere değiştirdiğinizi merak ettim, araçta sorun net bulunamazsa diğer parçaların ömürlerinden yer bu da normaldir.

600 tl buji artı termostat mı ben mi yanlış okuyorum?

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Haziran 2011, 11:47:45 »
Buji+Buji kabloları+temostat+disbiritör bazı parçaları dedigin gibi boğazı 2 disbiritörü 3 defa değiştirdim soruyorum ustaya allah yapısı değilki abi diye işin içinden çıkıyo.zannedersen piyasada orjinal görünüp yan sanayide çok malzeme satıyorlar.güvenilir servis çok çok önemli

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 30 Haziran 2011, 15:56:51 »
98 polo 1.6 hb aracım var.2006 yılında 90.000 km aldım.geçen sene 900 tl sekman attırdım 600 tl bujileri termostat. 200 tl iki defa su eksiltme sorunu nedeniyle boğazı değiştirdim.2 defa hararet muşili 120 tl akü değişti.200 tl 3 defa disbiritörü değiştirdim.geçen hafta 200 tl diskler ve frenler.şuan kilometre 135.000'de 13 senelik araçta çıkan sorunlar bende burda fazlalık olan boğazın ve disbiritör.o hiç sorun çıkarmıyo diyen arkadaşların aracından korkarım hiç sorun çıkmaması çıkmayacagı anlamına gelmez

Sanırım  sizden önceki sahibi bu aracı çok hor kullanmış,yoksa bu yaşta ve Km.de arabaya sekman atılmasına imkan yok.Siz alırken bu arabanın sorunlarını bir şekilde gizlemişler farketmemişsiniz.Bahsetiğiniz sorunların  yaşla alakalı ortaya çıkma ihtimali çok zayıf,büyük talihsizlik.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 30 Haziran 2011, 17:40:41 »
benden önceki adam bi öğretmendi öyle hor kullanacak bi tipe benzemiyodu ama galiba kullanmayı bilmemiş birde 5 senedir tüplü onunda verdiği hasar olabilir.ama temize çektik allahın izniyle bu kadar bakım bi 10 sene kurtarır sanırım.

Çevrimdışı jense

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Temmuz 2011, 16:23:41 »
elbette aracın yaşı cok önemli ama ilk sahıbı değilsenız bence pek bişey farketmıyo.mesela benım arabam 2005 model.klima sogutmuyo,arka silecek su fikiyesi calısmıyo,silecek tutacağı kırık,cakmak hıc yok cd caları cok hassas kolaykolay cd okumuyo,merkezi kilidini bozmuş yerine 50 liralık alarm takmışlar.orjınal anahtarındaki kumanda çalısmıyo,radyatör su kacırıyo,akü cok zayıf.ön fren balatalarını degıstırmeme ragmen bır taraf fazla aşındırıyo balatayı vs.vs..en güzeli bildik tanıdık arabayı almak.yoksa volkswagende olsa audi-mercedes de olsa adam arabayı hayvan gibi kullandımı sonuc aynı yani...
kesinlikle katılıyorum, ve aracımın benden önceki sahiplerini eshefle kınıyorum:)

Çevrimdışı jense

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 05 Temmuz 2011, 16:30:00 »
gene sol arka köşeden bir kamyon çarptı. kamyonun vuran yeri demir tamponu idi o bile yamuldu. bizde ise avuç kadar göçük ve stop kırılmıştı. hakikaten sağlam araba. şimdi düşünüyorum sınıfında bu kadar sağlam araç yok.  ama kronik sorunları insanı canından bezdiriyor işte.

aynısı geldi başıma 1,5 hafta önce ışıklarda beklerken ve dayanıklılığı gördük cidden..aynen bagaj kapağında avuç içi kadar çökme ve sol stop kırıldı okadar.. koca beton mikseri vurdu arabaya:)))

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Temmuz 2011, 18:09:03 »
Sanırım biraz şans işi.Bendede 97 HB var valla Allah nazardan saklasın bişeyini görmedim daha...
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı bysezer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 07 Temmuz 2011, 14:47:00 »
97 hb sahibiyim aldığımda masrafı vardı baskı balata ön takım falan onları hallettim birdaha sorun çıkarmadı, ama canım hep birşeyler yapmak istiyor,  far aldık, egzost, tesisat falan derken bitmiyor
© BySezer

Çevrimdışı yeşilpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 03 Ağustos 2011, 00:23:50 »
       slm arkadaşlar bende 4 ay önce tek kapı 97 model 6n polo 1.6 aldım aralıksız uzun yolda 1800 km yol yaptım şehir içinde 3000 km ne su eksiltti ne yağ nede hareret şu an 172000 den fazla yağına suyuna bakıyorum benzinden şaşmıyorum şehir içi benzinin litresi 4,30 ken

28 - 30 kuruş  şehirdışı 26 kuruş yakıyorum 42 kuruş yakıyor diyenler var ama