vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: karahan638 - 03 Haziran 2009, 22:23:02

Başlık: EN KULLANIŞLI VE DAYANIKLI POLO!!!!!
Gönderen: karahan638 - 03 Haziran 2009, 22:23:02
Arkadaşlar sizce en kullanışlı ve dayanıklı olup,fazla arıza çıkartmayan  polo hangi modeldir.Açıkcası ben 98 model 1.6 hb  araca sahibim ama pek memnum değilim kronik arızaları çok ve foruma göre de en masraflı polo olduğu bir gerçek.Yanıtlarınızı merakla bekliyorum.
Başlık: Ynt: EN KULLANIŞLI VE DAYANIKLI POLO!!!!!
Gönderen: cemdermen - 03 Haziran 2009, 22:30:23
2006 polom var 24.00kmde almıştım, şuan 29.000kmde..Allah nazardan saklasın tek kelimeyle kusursuz...
Gönderen: dangerfield - 03 Haziran 2009, 23:12:27
99 polom var sendeki kasadan...bir araç bukadar masraflı olamaz hakikatende...
Gönderen: 06onur - 03 Haziran 2009, 23:26:12
2000de bi toparlanma var 97-99 ispanya serisinde arıza çok oluyor ne yazıkki. Tabi aracın 10yaşında olmasından kaynaklananları göz ardı etmek lazım. 10 yaşındaki bir arç alınca hareketli bütün parçalar değişiyor. benim ki 2000 ispanya üretimi 6n2 çok arıza çıkardığını söyleyemem. Triger, debriyaj balatası, fren diskleri değişmesi gerkiyor bu yaşla ilgili bunları çıkarınca arızasız neredeyse. ya genç alacaksın yada araban ne olursa olsun yaşlıysa bunlara katlanacaksın
Gönderen: karahan638 - 04 Haziran 2009, 09:28:47
Haklısın biraz da aracın yaşından oluyor ama bence bu kadar da olmaması lazım hiç volkswagen e yakıştıramadım açıkcası.Bir de çift farlı pololar va kedi gözlü polo diyelim onlar nasıl var mı bişiyleri...
Gönderen: Ouzoo - 04 Haziran 2009, 09:52:38
Sonuçta 2 veya 3. el çoğumuzun aracı, ilk sahibi olsak bunlar biraz daha haklı sorgulayabiliriz ama hepimizde oluyor ufak tefek sorunlar.Gülü seven dikenine katlanır malesef.
Gönderen: enderrimm - 04 Haziran 2009, 11:20:10
elbette aracın yaşı cok önemli ama ilk sahıbı değilsenız bence pek bişey farketmıyo.mesela benım arabam 2005 model.klima sogutmuyo,arka silecek su fikiyesi calısmıyo,silecek tutacağı kırık,cakmak hıc yok cd caları cok hassas kolaykolay cd okumuyo,merkezi kilidini bozmuş yerine 50 liralık alarm takmışlar.orjınal anahtarındaki kumanda çalısmıyo,radyatör su kacırıyo,akü cok zayıf.ön fren balatalarını degıstırmeme ragmen bır taraf fazla aşındırıyo balatayı vs.vs..en güzeli bildik tanıdık arabayı almak.yoksa volkswagende olsa audi-mercedes de olsa adam arabayı hayvan gibi kullandımı sonuc aynı yani...
Gönderen: dangerfield - 04 Haziran 2009, 12:49:36
enderimm sana aynen katılıyorum. merak etme yalnız değilsin gerçi 2005 model bir arabayı senden önce bir hayvan bile kullanmış olsa bukadar sorun çıkacağına asla inanmazdım ama benm 99 model polomu geçtiğimiz yaz aldım. arabama bildiğin 6.000 tl harcama yaptım. extra değil...bildiğin masraf çıkarttı. halada adam olmadı arabam. benden önceki kullanıcının arkasından söylediklerimi duysa kendinden utanır buyuk ihtimalle.
Gönderen: onuruslu - 04 Haziran 2009, 15:04:58
evet bendede 98 polo var alalı 3 sene oluyor bu zamana kadar hiçbir arızasını görmedim
Gönderen: 06onur - 04 Haziran 2009, 16:29:57
elbette aracın yaşı cok önemli ama ilk sahıbı değilsenız bence pek bişey farketmıyo.mesela benım arabam 2005 model.klima sogutmuyo,arka silecek su fikiyesi calısmıyo,silecek tutacağı kırık,cakmak hıc yok cd caları cok hassas kolaykolay cd okumuyo,merkezi kilidini bozmuş yerine 50 liralık alarm takmışlar.orjınal anahtarındaki kumanda çalısmıyo,radyatör su kacırıyo,akü cok zayıf.ön fren balatalarını degıstırmeme ragmen bır taraf fazla aşındırıyo balatayı vs.vs..en güzeli bildik tanıdık arabayı almak.yoksa volkswagende olsa audi-mercedes de olsa adam arabayı hayvan gibi kullandımı sonuc aynı yani...
:tamamdir
Gönderen: aliis - 04 Haziran 2009, 22:46:26
benim 6n doğru düzgün sorun cıkartmıyo nedense yagını suyunu kontrol edip gazlıyorum :)
Gönderen: 06onur - 04 Haziran 2009, 22:52:06
2000 6n2 2 yıldır 50.000km dir pek sorun çıkardığını söyleyemem rutin bakım
Gönderen: cengo26 - 07 Haziran 2009, 10:58:51
2004 te 50bin km de 99 model 6n aldım.allaha şükür tek bir sorun bile cıkarmadı.Bence bu birasda alınan arabanın temizliğine baglı.suan da 83 binde polom.
Gönderen: serkan_89 - 07 Haziran 2009, 16:57:51
biz de alalı 2 sene oldu. termostat değişimi hariç sanayiye gitttiğimizi hatırlamam. 2 senedir de bir kere bile 2 marşta aldığını görmedim. tek marş bas yürü
Gönderen: düzce67 - 09 Haziran 2009, 10:44:08
Bende de 98 1.6  75Hp polo var.aldığımda 89 bindi şu anda 95 binde.bendde çok memnunum.forumdaki arkadaşlara katılıyorum.temiz almakta çok önemli.Ama düzgün kullanmak ve bakımlarını zamanında yaptırmak daha önemli diye düşünüyorum.Yani iş aracımızı tanımaktan geçiyor.selamlar sevgiler.
Gönderen: yakkir - 12 Haziran 2009, 20:21:41
2007 nisanda 2000 model 6N aldım 35.500 Km.deydi.Şuan 58.000 de Aldıktan sonra kontrolle ön balatalar,buji değiştirdim.Lastikleri yeniledim 2 ay sonra klasik termostat arızası nedeniyle termostatı ve içim rahat etsin diye triger seti değiştirdim.Başkada masrafım olmadı,arabanın üçüncü sahibiyim benden önce temiz kullanmışlar sağolsunlar.2 yıldır tık demeden hala çalışıyor ve oldukça memnunum(LPG'yi öncekilerde olduğu gibi bu arabama da hiç yaklaştırmadım.)
Gönderen: TOLGİVOLKİ - 29 Haziran 2009, 15:53:07
MERHABA ;
ARANIZA YENİ KATILDIM .. HERKESE SELAM ..
BENİM 1999 MODEL BEYAZ POLOM VAR.   ARACI 2004  YILINDA 108000 KM DE ALDIM.  ŞUANDA  193000 DE .. ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR 1 KERE BOĞAZ KELEBİĞİNİ DEĞİŞTİRDİM SADECE..  BAŞKA UFAK TEFEK ARIZALARI DIŞINDA  BÜYÜK PROBLEM YAŞAMADIM..  RESİMLERİNİDE EKLERİM EN KISA ZAMANDA .. HERKESE KAZASIZ GÜNLER ....   
Gönderen: Pessimist - 14 Temmuz 2009, 12:05:39
comforline var bende 1,4 200 model 9 sene oldu tık yok
çok memnunuum çook
Gönderen: coriolanus - 24 Temmuz 2009, 01:50:09
memleketteki poloların %70 i sorunsuz %29u az sorunlu ve %1 i de aşırı sorunlu ve bende bu %1'lik dilimdeyim sanırım.herkes sorun yaşamadığını söylüyo kafayı yiycem ya. >:(
Gönderen: 06onur - 25 Temmuz 2009, 13:28:18
Polo 97-99 arası bir seride MADE IN SPAIN olanlarda arızalı üretim olduğunu duymuştum. Aynı şekilde başka bir forumda 2007-2008 Caddy lerin bir serisinde baskı balata hatalı üretim olduğuna şaht oldum.

Bütün kaliteli otomobi markalarında Maliyet azaltmak için başka ülkelerde üretimler başladı ve aynı model araçların içinde başka marka malzemeler çıkmaya başladı. Birde Kalite kontrol eksik olunca böyle şeyler çoğaldı. 2000 model 6n2 Made in Spain Polomdan memnunum ama şanş işi olmaya başladığının farkındayım. Değiştirmem gerekn her parçayı Made ın Germany tercih ediyorum. Soğutma sisteminde ise japon
Gönderen: atlantiq - 26 Temmuz 2009, 14:19:45
arkadaşta 2001 var. hiç sorun çıkarmıyo. ben 97yi alalı 2 sene oldu. motor-şanzıman başıma gelmeyen kalmadı.
Gönderen: mustklc - 27 Temmuz 2009, 13:17:25
arkadaşta 2001 var. hiç sorun çıkarmıyo. ben 97yi alalı 2 sene oldu. motor-şanzıman başıma gelmeyen kalmadı.

eski sahibi çoluk cocuk ise , işte böyle bir sürü sorun çıkıyor
Gönderen: cesimoglu - 27 Temmuz 2009, 22:43:37
poloda 6N2 (2000-2002)...............golf'te 4 kasa (1998-2004)................k
Gönderen: 06onur - 28 Temmuz 2009, 19:23:58
poloda 6N2 (2000-2002)...............golf'te 4 kasa (1998-2004)................k

kesin olmamakla birlikte galiba aynı kanaatteyim ::)
Gönderen: yakkir - 28 Haziran 2011, 11:52:36
2007 nisanda 2000 model 6N aldım 35.500 Km.deydi.Şuan 58.000 de Aldıktan sonra kontrolle ön balatalar,buji değiştirdim.Lastikleri yeniledim 2 ay sonra klasik termostat arızası nedeniyle termostatı ve içim rahat etsin diye triger seti değiştirdim.Başkada masrafım olmadı,arabanın üçüncü sahibiyim benden önce temiz kullanmışlar sağolsunlar.2 yıldır tık demeden hala çalışıyor ve oldukça memnunum(LPG'yi öncekilerde olduğu gibi bu arabama da hiç yaklaştırmadım.)

Yaklaşık 2 yıl önce yazmışım Km şu an 78.400 de.Düzenli bakılmlara devam sorun yok,tek değişiklik benzin fiyatlarının beni bezdirmesi sonucu 29 Mart 2011 de mecburen taktırmak zorunda kaldığım Zavoli Lpg sıralı sistem.4000 Km yol yaptım çok şükür ondanda şu ana kadar sorunsuzum ve memnunum.Binme maliyeti ucuzlayınca korkmadan gezip Antalya sıcağında rahat rahat klimayı açıyorum artık
Gönderen: nizam - 28 Haziran 2011, 12:13:51
Yaklaşık 2 yıl önce yazmışım Km şu an 78.400 de.Düzenli bakılmlara devam sorun yok,tek değişiklik benzin fiyatlarının beni bezdirmesi sonucu 29 Mart 2011 de mecburen taktırmak zorunda kaldığım Zavoli Lpg sıralı sistem.4000 Km yol yaptım çok şükür ondanda şu ana kadar sorunsuzum ve memnunum.Binme maliyeti ucuzlayınca korkmadan gezip Antalya sıcağında rahat rahat klimayı açıyorum artık

bakımlı araç farkı :)
Gönderen: yakkir - 28 Haziran 2011, 12:23:37
bakımlı araç farkı :)

Sanırım sn.nizam,ama aracın yaşı ilerledikçe doğal olarak yıllara bağlı parça yorgunluğuna bağlı ufak tefek aksaklıklar oluyor tabii.Geçenlerde flaşördeki lehim açılmasından sağ-sol sinyal bazen çalışmıyordu onunda lehimlerini yenilettik sorun halloldu.
Gönderen: nizam - 28 Haziran 2011, 12:33:35
Sanırım sn.nizam,ama aracın yaşı ilerledikçe doğal olarak yıllara bağlı parça yorgunluğuna bağlı ufak tefek aksaklıklar oluyor tabii.Geçenlerde flaşördeki lehim açılmasından sağ-sol sinyal bazen çalışmıyordu onunda lehimlerini yenilettik sorun halloldu.

evet yusuf bey haklısınız o konuda yaş gittikçe insanlar gibi çeşitli sorunlar olabiliryor, genel sıkıntı kullanıcıların hepsi için değil tabi bu aracın bakımını 10 binde bir yag su filitre olarak algılamaları :) bogaz kelebeği benzin pompası yanlıs montaj lpg bunların basında geliyor
Gönderen: mustklc - 28 Haziran 2011, 20:29:04
polonun dayanklılığını bilmem da kaportası çok sağlam. eski aracımla geri geri bir fiesta vurdu. fiestanın arka taraf dağıldı, tamponu kırıldı. bende birşey yoktu. adam oturup ağlayacaktı ama suç ondaydı. geri geri giderken arkasına bakmadı dangalak. polis geldi, o da benden yana oldu  ;D

gene sol arka köşeden bir kamyon çarptı. kamyonun vuran yeri demir tamponu idi o bile yamuldu. bizde ise avuç kadar göçük ve stop kırılmıştı. hakikaten sağlam araba. şimdi düşünüyorum sınıfında bu kadar sağlam araç yok.  ama kronik sorunları insanı canından bezdiriyor işte.

Gönderen: sezar06 - 29 Haziran 2011, 16:56:14
98 polo 1.6 hb aracım var.2006 yılında 90.000 km aldım.geçen sene 900 tl sekman attırdım 600 tl bujileri termostat. 200 tl iki defa su eksiltme sorunu nedeniyle boğazı değiştirdim.2 defa hararet muşili 120 tl akü değişti.200 tl 3 defa disbiritörü değiştirdim.geçen hafta 200 tl diskler ve frenler.şuan kilometre 135.000'de 13 senelik araçta çıkan sorunlar bende burda fazlalık olan boğazın ve disbiritör.o hiç sorun çıkarmıyo diyen arkadaşların aracından korkarım hiç sorun çıkmaması çıkmayacagı anlamına gelmez
Gönderen: ALPER. - 29 Haziran 2011, 23:23:16
ben daha çok aynı parçayı niye birkaç kere değiştirdiğinizi merak ettim, araçta sorun net bulunamazsa diğer parçaların ömürlerinden yer bu da normaldir.

600 tl buji artı termostat mı ben mi yanlış okuyorum?
Gönderen: sezar06 - 30 Haziran 2011, 11:47:45
Buji+Buji kabloları+temostat+disbiritör bazı parçaları dedigin gibi boğazı 2 disbiritörü 3 defa değiştirdim soruyorum ustaya allah yapısı değilki abi diye işin içinden çıkıyo.zannedersen piyasada orjinal görünüp yan sanayide çok malzeme satıyorlar.güvenilir servis çok çok önemli
Gönderen: yakkir - 30 Haziran 2011, 15:56:51
98 polo 1.6 hb aracım var.2006 yılında 90.000 km aldım.geçen sene 900 tl sekman attırdım 600 tl bujileri termostat. 200 tl iki defa su eksiltme sorunu nedeniyle boğazı değiştirdim.2 defa hararet muşili 120 tl akü değişti.200 tl 3 defa disbiritörü değiştirdim.geçen hafta 200 tl diskler ve frenler.şuan kilometre 135.000'de 13 senelik araçta çıkan sorunlar bende burda fazlalık olan boğazın ve disbiritör.o hiç sorun çıkarmıyo diyen arkadaşların aracından korkarım hiç sorun çıkmaması çıkmayacagı anlamına gelmez

Sanırım  sizden önceki sahibi bu aracı çok hor kullanmış,yoksa bu yaşta ve Km.de arabaya sekman atılmasına imkan yok.Siz alırken bu arabanın sorunlarını bir şekilde gizlemişler farketmemişsiniz.Bahsetiğiniz sorunların  yaşla alakalı ortaya çıkma ihtimali çok zayıf,büyük talihsizlik.
Gönderen: sezar06 - 30 Haziran 2011, 17:40:41
benden önceki adam bi öğretmendi öyle hor kullanacak bi tipe benzemiyodu ama galiba kullanmayı bilmemiş birde 5 senedir tüplü onunda verdiği hasar olabilir.ama temize çektik allahın izniyle bu kadar bakım bi 10 sene kurtarır sanırım.
Gönderen: jense - 05 Temmuz 2011, 16:23:41
kesinlikle katılıyorum, ve aracımın benden önceki sahiplerini eshefle kınıyorum:)
Gönderen: jense - 05 Temmuz 2011, 16:30:00
gene sol arka köşeden bir kamyon çarptı. kamyonun vuran yeri demir tamponu idi o bile yamuldu. bizde ise avuç kadar göçük ve stop kırılmıştı. hakikaten sağlam araba. şimdi düşünüyorum sınıfında bu kadar sağlam araç yok.  ama kronik sorunları insanı canından bezdiriyor işte.

aynısı geldi başıma 1,5 hafta önce ışıklarda beklerken ve dayanıklılığı gördük cidden..aynen bagaj kapağında avuç içi kadar çökme ve sol stop kırıldı okadar.. koca beton mikseri vurdu arabaya:)))
Gönderen: relaxizmir - 06 Temmuz 2011, 18:09:03
Sanırım biraz şans işi.Bendede 97 HB var valla Allah nazardan saklasın bişeyini görmedim daha...
Gönderen: bysezer - 07 Temmuz 2011, 14:47:00
97 hb sahibiyim aldığımda masrafı vardı baskı balata ön takım falan onları hallettim birdaha sorun çıkarmadı, ama canım hep birşeyler yapmak istiyor,  far aldık, egzost, tesisat falan derken bitmiyor
Gönderen: yeşilpolo - 03 Ağustos 2011, 00:23:50
       slm arkadaşlar bende 4 ay önce tek kapı 97 model 6n polo 1.6 aldım aralıksız uzun yolda 1800 km yol yaptım şehir içinde 3000 km ne su eksiltti ne yağ nede hareret şu an 172000 den fazla yağına suyuna bakıyorum benzinden şaşmıyorum şehir içi benzinin litresi 4,30 ken

28 - 30 kuruş  şehirdışı 26 kuruş yakıyorum 42 kuruş yakıyor diyenler var ama