Gönderen Konu: Sunroof montajı.  (Okunma sayısı 16401 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Sunroof montajı.
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2011, 13:48:58 »
Ben de Emrah'a katılıyorum.
Özellikle Sunroof'lu araçlarda sunroof olduğu için ek sağlamlaştırıcı bir yapı olduğunu düşünürsek sonradan sunroof taktırmak güvenlik açısından da uzak durulması gereken bir nokta.

Ben şahsen ikinci el araba alırken sunroof sonradan takılan araba mı yoksa tavandaki çizikten dolayı boya mı olduğuna bakarsam fotoğrafı varsa ikincisini tercih ederim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Kasım 2011, 14:24:27 »
bence öylece kalsın.. çürürse ozaman boyatırsın. aynısı bendede var.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Kasım 2011, 15:07:50 »
Ben de Emrah'a katılıyorum.
Özellikle Sunroof'lu araçlarda sunroof olduğu için ek sağlamlaştırıcı bir yapı olduğunu düşünürsek sonradan sunroof taktırmak güvenlik açısından da uzak durulması gereken bir nokta.

Ben şahsen ikinci el araba alırken sunroof sonradan takılan araba mı yoksa tavandaki çizikten dolayı boya mı olduğuna bakarsam fotoğrafı varsa ikincisini tercih ederim.

Son nokta budur bence.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2011, 17:01:47 »
Ama ben bu araca 3-4 sene daha bineceğim.
Satarken de sunroof yüzünden fiyat düşerse sorun etmem
Sunroof sorunu olursa da başa çıkarım
Güvenlik de çok problem değil, takla attıktan sonra zaten Allah'a emanetiz diyorsan...

Kesin yaptır. Çünkü çok eğlenceli.  :D :D

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #18 : 28 Kasım 2011, 18:01:49 »
Bugün 2 yere sorup fiyat aldım,webasto sunroof 800 Euro'dan başlıyor,diğeride 650 TL fiyat verdi bunlar sadece dikey olarak açılıp kapanan en ilkel sunrooflar.Elektrikli ve tam donanımlı olsun derseniz fiyat 2.5-3.0 bin TL civarlarına kadar çıkıyor.Zaten sizlerinde yoğun bi şekilde sıcak bakmamanız beni düşündürdü ve vazgeçtim.Büyük sözü dinlemek lazım,bunu yaş anlamında değil fakat 10 kişiden 8'i yapma diyorsa vardır bunda bi iş olarak yorumluyorum,tekrardan tavsiye ve düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Resimlerle de size durumu göstericem en yakın zamanda.
03.06.2005

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Kasım 2011, 18:10:20 »
valla sunroofa para harcıyana kadar tavanı adam akıllı boyat ve sırf tavanın boyalı diye arabanın satışındaki yapacağın zarar sunroofa harcadığın parayı geçmiyecektir ... çünkü 3000 tl sunroof harcayıp satışında sonradan takıldığı için gene zarar ediceksin . sana sunroof taktıgın için aracn fiyatının üstüne 3000 tl fazladan para vermeyecekler ... kaldıki çok büyük bişi yoksa komple boyamaya gerek kalmaz bile ... bölgesel bi boya ile ve hasarın çekilmiş fotosu ile ispatlanabilir bi durum olur ... mesela benim aracım 97 polo ve tavan hariç boyalı .. haa tavanda ufak tefek boya çatlaması olan bi iki yer var ama ben ne yaptım tavanı parlak siyah  folyo kapladım hem görünüş  elde ettim hemde orjinalliği bozmadım .. en güzel ve en doğru kararı yinede sen verirsin elbet... ama iyi düşün sonradan pişman olcagın şeyler yapmamalısın

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Kasım 2011, 18:21:33 »
Çok doğru söylüyosun Reha,kesinlikle sana katılıyorum bu konuda.Teşekkür ederim.
03.06.2005

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Kasım 2011, 18:51:05 »
bi faydam olduysa ne mutlu bana ... rica ederim ...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2011, 12:47:10 »
Üzüldüm sunroof olayının olmamasına ama doğru karar da buydu.  :tamamdir

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Kasım 2011, 22:54:10 »
MAntıklı ve Makul kararlar verdiğin için sevindim. Arkadaşların dediği gibi kimse sana 3 kuruş para vermez arabana sonradan sun roof takıldı diye.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Aralık 2011, 10:43:13 »
Sunroof güzel.Sunroof lu bi arabamda oldu.Sunroof bakım istiyor.Başımdan geçen bi olay anlatayım.Eski aracımda markasını boşver.
Sunroof kanallar tıkanmış.Haberim yok tabi.Bende yıkamacıya götürdüm.Adam güzelce ne tazyikli su ile yıkadı.Buraya kadar herşey normal.

Kurulama parkuruna alındı araç.Aradan 5 dk geçti geçmedi.Eleman geldi.Abi senin aracı su basmış.Yazın ortasında ne su baskını diyip bi gitim yanına.Hakkaten aracın koltuk göğüs falan ıslanmış.Camlar kapalı falan demeye kalmadan pıt bi damla düştü tavandan sunroof tavam kısmı damla damla su atıyor aşağıya.Sonuç sunroof güzel ama ilgi istiyor sevgi istiyor.Fazla suyu yiyip bakmazsan suyu sana geri gönderiyor. :D
Benden tavsiye ben yazın komple boya veya belden aşağı boya girmeyi düşünüyorum.
Araç boyanmadan önceki halinin fotolarını çekip.Satarken bak kardeşim önceki hali araç bu durumdaydı.Bu nedenle sırf zevkine boyattım diyip satma imkanı daha yüksek bence.Karar senin.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Aralık 2011, 23:17:49 »
Arkadaşlar resim eklicem demiştim.

« Son Düzenleme: 06 Aralık 2011, 19:23:02 Gönderen: mussel »
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Aralık 2011, 23:19:51 »
Aslında pek bi şey anlaşılmıyor resimden ama,kaportadaki noktayı bahsediyordum.Ayrıca iç tavan döşemesindeki yırtıkta hemen hemen aynı bölgeye denk geliyor.Bu durumlar açıkcası beni gıcık ediyor,sırf bu yüzden sunroof aklıma gelmişti.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2011, 23:22:50 Gönderen: mussel »
03.06.2005

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Aralık 2011, 12:42:17 »
bence sıkıntı edilecek bişey yok bunda..
içteki tavan döşemesinin bi çaresine bak dışıyla hiç oynamay bile bence. buna benzeri benim tavandada var.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]