Gönderen Konu: golf 1.9 tdı aut. yakıt sarfiyatı?  (Okunma sayısı 33720 defa)

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf 1.9 tdı aut. yakıt sarfiyatı?
« Yanıtla #42 : 04 Şubat 2011, 13:00:51 »
inşallah dediğin gibi olur koray :)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 13:08:56 Gönderen: serhan61 »

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Şubat 2011, 01:26:24 »
Rakamlar inanılmaz düşecek, emin ol  :tamamdir

yılların masalı
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #44 : 05 Şubat 2011, 11:15:03 »
Benim öyle oluyor.
Trafikte 8km'de ortalama 17-18 lt/100Km yazıyor yol bilgisayarı
Tem'e çıkıp gazı köklüyorum 12-13'e düşüyor anında.
Sakin kullanınca 10'un altına iniveriyor.
Arkadaş da görecek.  ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 05 Şubat 2011, 13:20:28 »
bir tarafta soğuk motor, diğer tarafta sıcak motor.
motor normal sıcaklığında devir-hız sabit, düşmemesi mümkün mü, hele ki dieselde.
5lt civarına hatta altına bile inmen mümkün tdi ile otomatik olmasına rağmen.

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Şubat 2011, 18:03:12 »
evet arkadaşlar bugün aracımın sol farı buğulandığı için bir elektirkçiye götürdüm elektikçi arkadaş onu hallederken yandaki vw servisinde bir ustayla tanıştım ve durumdan bahsettim.aracın kısa mesafe kullanımlarında yakıtın fazla olabileceğini ve gerçek değeri uzun yolda alabileceğimi söyledi.aracı 2.el aldığmız için eski sahibinin triger kayışını değişip değişmediğini bilmiyordum onuda kontrol ettirdim ve kayışın değiştiğini öğrendikten sonra aracın deposunu fulleyip sahil yolu boyunca bi 60 km gittim geldim ve tekrar aynı petrol aynı pompadan fulledim.km başına 18 krş yakıt tüketti  :tamamdir bu değerin 1.9 otomatik bir araç için gayet uygun olduğunu düşünüyorum...

Çevrimdışı Avenue1907

• това не e кола ; това е голф ! ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 16 Şubat 2011, 01:58:47 »
1.9 otomatik 110 beygir tek kapı arabam var şehir içi full depo ile 750-800 km gidiyorum şehir dışı ise adam akıllı kullanınca 1000 gittiğim oldu .

Şöyle birşey yazmıştım az önce tekrarlıyabiliirm aslında ;

'' Yurt dışındayım öğrenci olduğumdan dolayı , senede 1-2 kerede olsa Bursaya gelme imkanım oluyor . Benzin ve mazot fiyatları bildiğiniz gibi yurt dışında daha ucuz ama yavaş yavaşda pahalanıyor oralarıda . 4 sene önce 1.70 olan mazot ve benzin şuan 2.32 benzin 2.47 mazot olarak gidiyor . Arabama gelicek olursa 1.9 TDİ ; genelde istanbul üzerinden geliyordum kgs lerden kaçak geçmeme rağmen 45 milyonluk feribot parası + istanbul trafiği + otobanın uzunluğu can sıkıntısından maffediyordu ama bir keresinde deneme yapayım demiştim acilen bursaya gidip gelmem lazımdı 1 gün içeresinde acil dememin sebebi o gün içeresinde dönmüş olmalıydım ; her neyse depoyu fulledik ağzına kadar 55 veya 60 ( 55 litre deniliyor ama inanmıyorum ) * 2.20 den almıştım sanırsam o zaman full depo 120 milyon civarı fullemiştim . Bg deki evimden Bursadaki evim toplam 150 km sınıra kadar 400 km de sınırdan sonra tam 550 km . Full depo ile sabit bir hızda 120 devir ise 2100 civarı istanbulda bile dikkat ettim biraz gidip geldim bg den bursaya bursadan bg ye . 1100 km yaptım toplam full depo ile . Ama sadece o defa o kadar fazla km yapabilmişimdir diğerlerinde otoban çabuk bitsin diye bastığımda olmuştur ama kafadan 800-850 km gidiyorum hep full depo ile . Aracım bana özgümü bilmiyorum ama umduğumdan çok daha az akıyor . Bu arada 2 gün önce tekrardan bg den gelmiş bulunmaktayım ama bu sefer çanakkale üzerinden geldim tekrar 150 km sına kadar + 430 km bursadaki evime kadar yani 580 km bu sefer yol tuttu ama normalde yarım depo giderken mazot bu sefer yarım depo dan daha az yaktı üstüne 1 çizgi bile kaldı desem yeridir hatta daha fazla . Arabam inanılmaz az yakmaya başladı şehir dışında hadi hayırlısı bakalım . Ama gel gelelim Türkiyede mazot ve benzin fiyatlarına isyan etmemek elde değil . ''
това не e кола ; това е голф ! ...

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 16 Şubat 2011, 20:12:21 »
haklısınız birol bey Türkiyede yakıt fiyatları oldukça yüksek.o yüzden  araçtaki en ufak yakıt değişikliklerinden maddi olarak etkileniyor insanlar.bende araçtamı bi sorun var diye düşünmüştüm ama uzun yolda denedim ve değerler olması gerektiği gibi çıkınca rahatladım.şehir içindeki tüketiminede katlanacağız artık. :)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 16 Şubat 2011, 20:48:54 »
merhaba arkadaşlar.aracım 2001 model 1.9tdı 110 hp ve otomatik vites.aracımdan çok memnununm yalnız bana biraz fazla yakıyormuş gibi geliyor.araç şehir içi 30-32 kuruş arası yakıyor.genelde kısa mesafe  kullanılıyor bununda etkisi olabilrmi?sürekli euro diesel kullanıyorum(3.380 tl')den.genelde sakin kullanırım. ancak yakıt tüketimi biraz fazla geldi. kullanan arkadaşlar kendi yakıt tüketim bilgilerini paylaşırsa veya bilgisi olan arkadaşlar  yardımcı olurlarsa sevinirim.teşekkürler...
Bir dizel araç için bana da ş içine fazla geldi.

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 16 Şubat 2011, 21:08:50 »
birde bakımları yapıldıktan sonra dener yazarım arkadaşlar şehir içi değerini.aracın 10.binlik bakımı yapılmış triger kayışı falan değişmiş ,serviste kayıtlarını inceledim ama ben yaza doğru trigeri değiştircem onu değiştirirkende bütün bakımlarını yaptırmayı düşünüyorum .değiştiğini gözümle görmek istiyorum.

Çevrimdışı bullend

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 24 Şubat 2011, 15:52:50 »
Aracım 1.9 TDI CONFORT OTOMOTIK eoru dizel kullanıyorum. 3,400 TL/Litre
Şehir içi 100 KM de 9 litre yakıyor buda ortalama kilometre de 300 kuruşa geliyor. Tüm bakımları yapıldı trigerde dahil. İşyerim 3 km mesafe de motor ısınmadan işyerinde oluyorum. Geçen gün servise götürdüm dedim bu mazot sarfiyatı normal mi, bilgisayara taktı birşey çıkmadı. Bir tavsiye klima açıkken econ modda çalıştırın oda etkiliyor olabilir. Kazasız sürüşler dilerim. 

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 24 Şubat 2011, 18:58:52 »
teşekkürler bullend kardeş.yakıt değerlerimiz aynı sayılır.bende cihazda enjektörleri yakıtı falan kontrol ettirmiştim herşey temiz çıkmıştı.

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 24 Şubat 2011, 20:31:08 »
Aracım 1.9 TDI CONFORT OTOMOTIK eoru dizel kullanıyorum. 3,400 TL/Litre
Şehir içi 100 KM de 9 litre yakıyor buda ortalama kilometre de 300 kuruşa geliyor. Tüm bakımları yapıldı trigerde dahil. İşyerim 3 km mesafe de motor ısınmadan işyerinde oluyorum. Geçen gün servise götürdüm dedim bu mazot sarfiyatı normal mi, bilgisayara taktı birşey çıkmadı. Bir tavsiye klima açıkken econ modda çalıştırın oda etkiliyor olabilir. Kazasız sürüşler dilerim. 
kardeş sen arabaya acı çektiriyorsum 3 km git stop et. az bile yakıyor.
uzun yol değerlerin nasıl ?

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #54 : 11 Mart 2011, 14:06:44 »
Motor ısıtma kitleri var.
Ondan al.
Winter pack diye geçiyor.

Burada benzinli için var ama parçalar motor koduna göre değişiyor.
Hem benzinli hem de dizele var.
Volkswagen Zubehör Shop -  Heizgerät für Standheizung, Komplettpaket Benziner 1J0054955

Bu yetmezse:
http://www.volkswagen-zubehoer.de/fileadmin/pdf/prospekte/votex_zubehoer/Golf-IV_Preisliste_07.pdf
Burada sayfa 9'da hangi motor kodu için hangi parçalar olur o da yazıyor.

;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)