Gönderen Konu: Kalorifer ! Kalorifer radyatörü değişimi !  (Okunma sayısı 56567 defa)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
Ynt: Kalorifer ! Kalorifer radyatörü değişimi !
« Yanıtla #42 : 27 Aralık 2011, 19:02:07 »
kalorifer radyatoru icin komple konsol iniyor maalesef..
yani ben oyle alabildim ancak..
eger gogus indirmeden sokebilen babayigitler var ise nasil yaptiklarini bende ogrenmek isterim dogrusu :)

ama seviyorsaniz eger ugrasmayi sokun gogsu bence..
kablolarinizi duzenlersiniz, kalorifer borularinizi falan temizlersiniz..

iyi oluyo yani :D

su goguslugu sokmek kolay mı zor mu ? vıdalarının yerlerı nerelerde mesela ? :) resımlı anlatımlı falan varsa harıka olur :)
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 19:04:03 Gönderen: servet_volt »
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 27 Aralık 2011, 19:09:22 »
su goguslugu sokmek kolay mı zor mu ? vıdalarının yerlerı nerelerde mesela ? :) resımlı anlatımlı falan varsa harıka olur :)

kolay aslinda..
belki ilk soktugunuzde zorlanirsiniz ama ikinciye lego gibi gelecek emin olun :)
resimli bir anlatim elimde yok maalesef..
ama silecek motorunun orda iki civatasi var aracin icinden sokulmeyen, bunlari kaputu acip sokmeniz gerekecek..
on camin hemen altindalar, silecek motorunun oralarda..

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 27 Aralık 2011, 19:29:06 »
1991 model Golf 2 TD , kaçlık termostat olması gerekiyor ? Fabikasyonda ne çıkıyor ? Önceki 87 likmiş , şimdi 80 lik takıldı.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 27 Aralık 2011, 19:39:07 »
kolay aslinda..
belki ilk soktugunuzde zorlanirsiniz ama ikinciye lego gibi gelecek emin olun :)
resimli bir anlatim elimde yok maalesef..
ama silecek motorunun orda iki civatasi var aracin icinden sokulmeyen, bunlari kaputu acip sokmeniz gerekecek..
on camin hemen altindalar, silecek motorunun oralarda..

bende olmadı haftaya bı termostatı degıstıreyım ondan sonra bu gögüslugede el atıcam. sana ozelden msj atarım ole bı durumda :)

benım arabanında motoru ısınmıyo basıma bela oldu bu iş.

1991 model Golf 2 TD , kaçlık termostat olması gerekiyor ? Fabikasyonda ne çıkıyor ? Önceki 87 likmiş , şimdi 80 lik takıldı.

87 lık var benımkınıde uzerınde 87 de olur 80 lıkde olur. ben 80 lıkten yanayım hem kıs ıcın hem yaz ıcın ıdeal. bende takarsam 80 lık takcam

« Son Düzenleme: 27 Aralık 2011, 19:40:19 Gönderen: servet_volt »
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 27 Aralık 2011, 20:23:03 »
kalorifer radyatoru icin komple konsol iniyor maalesef..
yani ben oyle alabildim ancak..
eger gogus indirmeden sokebilen babayigitler var ise nasil yaptiklarini bende ogrenmek isterim dogrusu :)

ama seviyorsaniz eger ugrasmayi sokun gogsu bence..
kablolarinizi duzenlersiniz, kalorifer borularinizi falan temizlersiniz..
iyi oluyo yani :D
göğsü sökmeden sökülmesi için bi konu açmıştım, vortex ten alıntı yapmıştım sanırım. ama kendim denemedim açıkcası.

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 27 Aralık 2011, 23:06:30 »
Benim petek patladığında ben göğsü sökmeden değiştirmiştim. Sağ alttan torpidonun altından başladım sökmeye, sonra orta konsul, sonra sol sigorta kutusunun olduğu bölüm. Gayette rahat çıkmıştı.
Aracınızın iyi ısıtmasını istiyorsanız termostadı kışın 87lik takın  :tamamdir
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 28 Aralık 2011, 00:03:25 »
Benim petek patladığında ben göğsü sökmeden değiştirmiştim. Sağ alttan torpidonun altından başladım sökmeye, sonra orta konsul, sonra sol sigorta kutusunun olduğu bölüm. Gayette rahat çıkmıştı.
Aracınızın iyi ısıtmasını istiyorsanız termostadı kışın 87lik takın  :tamamdir

demekki sokuluyormus :D
neyse benim zaten gogsu almam gerekti, yapacak bi ton is var orda :D
ama ogrendigim iyi oldu, bidahakine sokmeden almayi denerim

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 28 Aralık 2011, 00:19:39 »
İlker abi bu gün senin MK2'yi sanayide Kutay Oto'Da gördüm sanayiye geliyosun hiç haberimiz olmuyo sanıyosun ama elimiz kulağımız hep orda  :melek: Bu arada ben kendi MK1'imde kalorifer peteğini kendim değiştirdim bizimkinin sökülmesi çok zor sol altta kalıyo boruları vs söküp takmak ölüm onları sökseniz bile petek çıkarken pedallara çarpıyor çıkmıyor ben mecbur komple konsolu indirdim  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 28 Aralık 2011, 00:26:06 »
İlker abi bu gün senin MK2'yi sanayide Kutay Oto'Da gördüm sanayiye geliyosun hiç haberimiz olmuyo sanıyosun ama elimiz kulağımız hep orda  :melek: Bu arada ben kendi MK1'imde kalorifer peteğini kendim değiştirdim bizimkinin sökülmesi çok zor sol altta kalıyo boruları vs söküp takmak ölüm onları sökseniz bile petek çıkarken pedallara çarpıyor çıkmıyor ben mecbur komple konsolu indirdim  :)

Sen heryerde yakalıyorsun beni Gökhan bravo sana gözünden hiç kaçmıyor , ama ben sana bir gün önceden geceleğin foruma senin için özellikle yazdım ''yarın sabahtan gidiyorum diye '' yazdığım vakit geç olduğu için tlf etmedim , sabah da erkenden Mahmut abinin orda ağaç oldu , 9 da gelmedi :) , hatta sana da uğrayayım dedim acaba yerindemi , sonra araba telaşına düştüm işte.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 28 Aralık 2011, 02:28:12 »
Sen heryerde yakalıyorsun beni Gökhan bravo sana gözünden hiç kaçmıyor , ama ben sana bir gün önceden geceleğin foruma senin için özellikle yazdım ''yarın sabahtan gidiyorum diye '' yazdığım vakit geç olduğu için tlf etmedim , sabah da erkenden Mahmut abinin orda ağaç oldu , 9 da gelmedi :) , hatta sana da uğrayayım dedim acaba yerindemi , sonra araba telaşına düştüm işte.
Bana nasıl uğrıycan abi ben çalışmıyorum artık biliyosun Üni. kazandım okuyorum bugün Mahmut amcanın yanındaydım saolsun bana orjinal Mercedes direksiyonu hediye etti bizim Merco'ya taktık orda beraber daha ufak daha sportif eve geldim bavulu alıp doğru Bilecik'e şu an Bilecik'teyim kısmetse perşembe tekrar Bursa'ya dönücem  :)

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 28 Aralık 2011, 08:42:46 »
Bugün kalorifer peteği tayzikli ilaçşı suyla temizlendi , içinden birşey çıkmadı , ardından basınçlı suyla temizlendi , yine birşey çıkmadı , su devidaimine bakıldı normalmiş , kalorifer kollarına bakıldı , ayırıyormu ayırmıyor diye , o da normal  , ardından termostat değişti 80 lik takıldı , daha önceki bozuk olabilir düşüncesi ile.Daha önceki termostat 87 likmiş.Şuan yine kaleriferden ılık hava geliyor, ısıtmıyor , geriye bir tek şey kaldı , radyatör dediler , radyatör radyatörü değişecek dediler , bursa yetkli satıcısına sordum 90 tl dedi , kutusunu istedim bakmak için , baktım kutuda debi bilstein yazıyor , alman malı dediler , içine baktım radyatörün üzerinde hiçbiryerinde german falan yazmıyor , bu da çin malı olmasın ? Çin malları da 50-60 tl civarı. Ne yapayım ? hangi radyatörü alayım ? nerden alayım ? Kalerifer radyatörünü değiştirmek için komple konsol torpide göstergeler sökülmesi gerekiyormu ? yoksa alttan kendim takabilirmiyim ? Değiştiren arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim .
Benim ön konsol'un ayakları kırıktı onları tamir ettirirken ustam  herhangi bir sorun olmamasına rağmen sökmüşken radyatörü de değiştirelim dedi. İki radyatör vardı biri 80 TL biri 140 TL ben pahalı olanı tercih ettim ama markasını hatırlamıyorum İlker.

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 03 Ocak 2012, 14:14:52 »
Kalorifer radyatörünü değiştirdim , şimdi araba hamam gibi :)

İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2012, 14:15:33 Gönderen: ilker_rr »

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 03 Ocak 2012, 14:41:03 »
gozunuz aydin ;)
benim kalorifer petegi cillop gibi cikti..
benim sorun baska yerde sanirim..
su finalleri bi atlatiyim, o zamana boya falanda bitmis araba bitmis olucak..
somestr tatilinde bi giriseyim detaylica bu kalorifer isine..
konsoldaki kapaklardan supheleniyorum ins sorun ordadir..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 03 Ocak 2012, 15:12:52 »
Kalorifer radyatörünü değiştirdim , şimdi araba hamam gibi :)

İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim.
Sertan abide mi yaptırdın İlker abi hadi gözün aydın artık sıcak sıcak gezersin  :)