Gönderen Konu: Golfümü Sattım  (Okunma sayısı 17178 defa)

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
Golfümü Sattım
« : 09 Ağustos 2014, 00:31:15 »
7 ay bi beraberlikten sonra arabamı sattım. 99 model, lpg'li değişen hasar kaydı olmayan siyah 193,000de. 19,000e verdim dün.
Arabanın konforu donanımı güvenlik hissine diyecek bi lafım yok, her mekanda yeni arabalaın arasında bile ayrı bi havası var bu bi gerçek, lakin benim alışamadığım  tek yanı hantal performansıydı, kıytırık arabalar ışıklarda arkadan sellektör yapıyodu sinir oluyordum. Bidaha golf 4 alır mıyım almam. Belki 1.8 olursa olur.
Şimdi ise 26,27 bin civarında araba araştırıyorum, Civic, mazda 3, lancer ya da golf 5 bakıyorum, hayırlısı.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Golfümü Sattım
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2014, 03:20:54 »
Hayirlisi olsun simdiden aratmaz insallah yenisi eskisini

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2014, 08:18:41 »
Hayırlı uğurlu olsun...aklımda olanları söyleyim mazdanında motoru golf 4 le aynı gibi 105 beygir diye biliyorum,civic fiyatları çok uçuk.2003-2005 mondeolara bir bak istersen
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2014, 08:19:25 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2014, 09:03:56 »
Dogru arac alinmadiginda eksiklik hissedilecegi kesin ama performans haric. Performans gercekten yerlerde golfte. Cok iyi bakildiginda, bakimi yapildiginda cok iyi de bir yakit alindiginda ancak biraz canlaniyor. Yoksa bildigin ölü ;)

Golf 5 tdi al bak keyfine ;)

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2014, 10:18:02 »
kardeş bende 98 model aracı topladım desem yeridir bende ışıklarda kalkıyorum yavaş kalkarsam tabi banada sellektör yakıyorlar ama söyle gazı kokledinmi banamısın demiyor aracı tutamıyorum biraz devirli kullanırsan kimse sellektör yakamaz fazla yakar biraz ama okadarda her arabada oluyor

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2014, 10:35:36 »
8 valf miydi araban kardş. 2004 16 v leri dene derim ben cok memnunum  golf 5  honda cıvık  ford focus kalkışta ve uzun yolda yanıma yaklaşamıyolar. gurescının de dedıği gibi bıraz devirli kulnnmk gerek 
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2014, 12:48:35 »
aynen golf4e biniyorsan 16v veya 20v binmelisin ben bu arabayı alırken degilde aldıktan sonra burda ögrendim. bidaha satıp alırsamda zaten 130lk tdi alırım
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2014, 12:50:22 »
Evet 8 valfti. Gazı da köklesem zıplasam da gitmiyodu araç :) 17 jant 225 lastik vardı bunun da etkisini söylemem gerek. 25-28 kuruş arası yakardı. Performans hariç yaşına göre herşeyi muhteşem araç. Aynen ben de aracı aldıktan sonra tanıdım.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2014, 12:51:12 Gönderen: Ali07 »

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2014, 13:56:02 »
Yapmayın arkadaşlar duyan da 8v gitmiyor, 16v uçuyor sanacak. 4 devirden sonra ikisi de yürüyor. 16v biraz daha yürüyor hepsi bu.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2014, 14:11:01 »
Bende hocama katiliyorum, 8v ile 16v arasinda gozle gorulebilir, ayakla hissedilebilir bir fark olduguna inanmiyorum. 8v ile 20v arasinda belki.

Motor sonucta 1.6, turbo olmadigi surece bu farklar kozmetik detay gibi baska bisi degil.

Benim aracim sahsen bazen gercekten cok iyi kaciyor. Cogu zaman da kacmiyor. Eminim ki hepimizin boyle. Ben yakittandir diyorum ama baska neyden olabilir bilmiyorum. Gaz pedalindaki degisiklik olsa olsa yakittandir baska neyden olacak ki.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2014, 18:52:46 »
Bende hocama katiliyorum, 8v ile 16v arasinda gozle gorulebilir, ayakla hissedilebilir bir fark olduguna inanmiyorum. 8v ile 20v arasinda belki.

Motor sonucta 1.6, turbo olmadigi surece bu farklar kozmetik detay gibi baska bisi degil.

Benim aracim sahsen bazen gercekten cok iyi kaciyor. Cogu zaman da kacmiyor. Eminim ki hepimizin boyle. Ben yakittandir diyorum ama baska neyden olabilir bilmiyorum. Gaz pedalindaki degisiklik olsa olsa yakittandir baska neyden olacak ki.
benmkide öyle bazan cok güzel gidiyor bazan  motor sagırlasıyor bagırıyor sorun ne anlamadım yokus aşşa bile gaza basmadan gitmiyor

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2014, 21:55:36 »
Aynen oyle yokus asagi gaza yuklendigimde gitmemesine cok kil oluyorum. En cok moralimi bozan o. Cus diyorum icimden hadi duz yolu ve rampayi gectim la asagi dogru duran arabaya basarsin da neden gitmez cok ilginc. Acaba bizim baski balatalar mi randıman vermiyor. Hava durumuna gore mi degisiyor yapisma ivmesi v.s

Ben sabah erken yola ciktigimda ornegin sabah 5 etrafta boyle kırağı ve nem olur ıslaktır. İste tam o zaman kaciriyor benim arac. Tabi gecici bu kisa sure sonra toparliyor. Ama ilk kalkis ve ramplada 1-2dk. islak v.s nemden mi bilmiyorum kaciriyor. Ama gidince de gidsinde sıkıntı yok. Usta git dedi rampaada dene kalkis v.s sonra dedi ki rampada kalkislar v.s denedim. Sorun yoktu kalkislari yapiyordu ne bilim.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2014, 11:01:32 »
Aynen oyle yokus asagi gaza yuklendigimde gitmemesine cok kil oluyorum. En cok moralimi bozan o. Cus diyorum icimden hadi duz yolu ve rampayi gectim la asagi dogru duran arabaya basarsin da neden gitmez cok ilginc. Acaba bizim baski balatalar mi randıman vermiyor. Hava durumuna gore mi degisiyor yapisma ivmesi v.s

Ben sabah erken yola ciktigimda ornegin sabah 5 etrafta boyle kırağı ve nem olur ıslaktır. İste tam o zaman kaciriyor benim arac. Tabi gecici bu kisa sure sonra toparliyor. Ama ilk kalkis ve ramplada 1-2dk. islak v.s nemden mi bilmiyorum kaciriyor. Ama gidince de gidsinde sıkıntı yok. Usta git dedi rampaada dene kalkis v.s sonra dedi ki rampada kalkislar v.s denedim. Sorun yoktu kalkislari yapiyordu ne bilim.
evet ilk calıstırmada 15 20 dk gidiyor sonra sagırlasmaya baslıyor ben bi yagını degiştircem sonra ustaya durumu söylüycem bakalm.