Gönderen Konu: 5 bin devir üzerine çıkamama hall sensörü+distibütör  (Okunma sayısı 51476 defa)

Çevrimdışı ahmetozdag

• Profili Görüntüle
Ynt: 5 bin devir üzerine çıkamama hall sensörü+distibütör
« Yanıtla #42 : 23 Ekim 2011, 20:02:35 »
bu konudan baya kişi muzdaripmiş demekki.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #43 : 13 Aralık 2011, 03:14:15 »
slm benim polodada bazen giderken ayağımı gazdan çektiğim zaman araç kompresöre binince silkeleme yapıyor, distrübitörden olabilirmi ve bunu ayarlatmak için illa bilgisayarmı olması lazım? çok iyi bir ustam var ama bilgisayarı yok başkasınada emanet etmek istemiyorum! sizce ne yapmayılım?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #44 : 13 Aralık 2011, 10:40:32 »
slm benim polodada bazen giderken ayağımı gazdan çektiğim zaman araç kompresöre binince silkeleme yapıyor, distrübitörden olabilirmi ve bunu ayarlatmak için illa bilgisayarmı olması lazım? çok iyi bir ustam var ama bilgisayarı yok başkasınada emanet etmek istemiyorum! sizce ne yapmayılım?

İyi usta bilgisayara ihtiyaç duymaz bir iki denemeden sonra olur bu tip işler. hiç olmazsa eski haline geri gelir. Ama bence blok değerini ve diğer açı değerlerini disrübütörün fabrika ayarlarına göre yapılması sence de daha iyi değilmi..?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 15 Aralık 2011, 16:13:33 »
İyi usta bilgisayara ihtiyaç duymaz bir iki denemeden sonra olur bu tip işler. hiç olmazsa eski haline geri gelir. Ama bence blok değerini ve diğer açı değerlerini disrübütörün fabrika ayarlarına göre yapılması sence de daha iyi değilmi..?
çok doğru diyosun peki sizdeki blok değeri pololarla aynımı? ayrı ise değerler ne olmalı bilginiz varmı?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #46 : 15 Aralık 2011, 16:22:42 »
dün sanayiye giderken araba 5000 devirde kesiciye giriyordu. usta ilk bağlantıdığında 60 olan değer 3-5 gibi bişeydi. distribütörü sağa sola döndürerek aşağıdaki şekilde ayarladılar. şu an 6500 de giriyor kesiciye

araç rölantide çalışırken

çok doğru diyosun peki sizdeki blok değeri pololarla aynımı? ayrı ise değerler ne olmalı bilginiz varmı?

bu konuda çok bilgi sahibi değilim fakat yukarıdaki paylaşılan değerler AFT motora uygulandı sonuç süper ötesi
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 15 Aralık 2011, 17:00:07 »
teşekkür ederim benim polo aee motor yinede değerleri ustaya gösteririm.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 15 Aralık 2011, 17:33:27 »
Can bende cumartesi günü kontrol yaptırcam değilse bu değerleri yakalamak için bastırcam :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #49 : 15 Aralık 2011, 17:35:56 »
Tayfun abi ayar yaptırmadan önceki ayarlara bak ne alemde?  ondan sonra ayarları yaptır bize haber ver
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 15 Aralık 2011, 17:38:11 »
dediğim gibi Hasan değerler bu halde değilse yaptırcam haber veririm  :tamamdir

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 19 Aralık 2011, 15:42:51 »
cumartesi günü hall sensör değerlerini kontrol ettirdim

59 - 6 - 0,95 değerlerindeydi elletmeden aynen devam  :saygılar

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #52 : 19 Aralık 2011, 17:26:15 »
cumartesi günü hall sensör değerlerini kontrol ettirdim

59 - 6 - 0,95 değerlerindeydi elletmeden aynen devam  :saygılar

süper  :tamamdir
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı fanatic06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 13 Ocak 2012, 22:25:41 »
Aynı sorum yeni aldığım mk3 ümde vardı. Buradaki yazılanları döktürüp cebime koyup bikaç yere gittim. 3 usta distribütörün değişmesi gerektiğini söyledi. güldüm içimden.  ;D vakitli bi zamanda uğrarım dedim. en son Şaşmaz da aydınlar servisine gittim. Bülent usta diye bi usta var. harbiden de ustaymış. bindi çalıştırdı sesini dinledi. kaputu açtı ve yazdığınız şekilde işi bitirdi. hiçbir cihaza bağlamadan hemde. üstelik fiyat olarak ta tahminimden düşük bir ücret aldılar. Artık mk3 üm olduğuna göre Ankara da Aydınlar dan başka yere bedava çağırsalar gitmem.
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Ocak 2012, 22:39:20 »
Aynı sorum yeni aldığım mk3 ümde vardı. Buradaki yazılanları döktürüp cebime koyup bikaç yere gittim. 3 usta distribütörün değişmesi gerektiğini söyledi. güldüm içimden.  ;D vakitli bi zamanda uğrarım dedim. en son Şaşmaz da aydınlar servisine gittim. Bülent usta diye bi usta var. harbiden de ustaymış. bindi çalıştırdı sesini dinledi. kaputu açtı ve yazdığınız şekilde işi bitirdi. hiçbir cihaza bağlamadan hemde. üstelik fiyat olarak ta tahminimden düşük bir ücret aldılar. Artık mk3 üm olduğuna göre Ankara da Aydınlar dan başka yere bedava çağırsalar gitmem.

benim ustada ilk başta el yordamıyla yapak istedi,  olmayınca bilgisayara bağladık bitti gitti..   >:D
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı by_speedvw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 18 Kasım 2012, 00:52:33 »
ahmet kardeş bu aralar çok yoğunum haftaya salı günü ustayla randevulaştık senden ricam bu buji kablolarının sıralamalarınıda bana açıklayıcı bir şekilde anlat işi riske atmak bir daha bu arıza için sanayiye gitmek istemiyorum ilk önce senin dediklerini yaptıracam ustaya sonra olmaz ise  distribütör değişimi en son beyin inşallah senin taktiklerle işi çözeriz şimdiden teşekkürler:)
distibütör lazım yine aynı fiyattan bulabilirmiyiz acaba
Uçuyoruzz....