Gönderen Konu: Değişken hararet Sorunu ( Temrmostatmı ? Müşürmü? )  (Okunma sayısı 4296 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Arkadaşlar biliyosunuz az yakıyo diye kabardığım Golf üm son zamanlarda zıvanadan çıktı 13 - 13.5 litre yakıyor.Daha öncede farkedip pek önemsenmeyen hararet düzensizliğinden çok yaktığını düşünüyorum.Etkisi olabilirmi sizce ?

Arabayı çalıştırıyorum eger 3000 devir üzeri kullanmassam hararet 60-80 arası geziniyor 18km hiç durmadan gitmeme ragmen.

Gaza yükleniyorum 90a geliyo heh ısındı diyorum tekrardan sakin kullanmaya başlayınca bakıyorumki yine düşüyo 70e falan .

Eskiden 90da çakılırdı yavaşta kullansam yüklensemde.geçende servisteyken sordum değiştirmek için usta kalorifer iyi ısıtıyosa normaldir dedi değiştirmedi kaloriferde iyi ısıtıtyo 60 tada olsa.

Şimdi benim sorunum termostatmı ? hararet müşürümü ? arabayı 2 hafta önce bilgisayara bağladım herhangibir arıza vermedi.

Yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2012, 23:01:24 Gönderen: rene »

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
Ynt: Değişken hararet Sorunu ( Temrmostatmı ? Müşürmü? )
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2012, 09:06:14 »
bendede aynı arıza vardı tarifin bire bir uyuyor termostadı değiştirdim motor ısındığı zaman 90 da sabit duruyor daha önce hararet müşürünü değiştirmiştim herhangibir düzelme olmamıştı.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2012, 10:03:57 »
daha önce termostad değişmemişse termostad yapıyordur ben arabayı aldığımda istanbuldan gelirken hararet bayağı
düşük ama kalorifer normal üflüyordu bence termostadı değiştir.
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2012, 10:46:20 »
aynı olay bende de var da bende havaların çok soguk oluşuna bağlıyordum.soğuk memleketlerde olan arkadaşlar araç larınız uzun yolda bu havalarda 90 da çakılı kalıyor mu?
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2012, 12:59:35 »
sagolun arkadaşlar yorumlar için en kısa zamanda değiştiriyorum termostatı..

ama araştırdım iki çeşit termostat var biri BfQ otomatikler için yazan elektrikli 80 TL diğeri Elektrikli olmayan ise 25 TL

arabam AEH motor ve otomatik vites ben hangi Termostatı almalıyım ?

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2012, 13:15:13 »
eren otokurla bir görüş parçayı ordan temin edersen iyi olur en azından motor koduna uygun olanı alırsın.
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2012, 13:16:34 »
aynı olay bende de var da bende havaların çok soguk oluşuna bağlıyordum.soğuk memleketlerde olan arkadaşlar araç larınız uzun yolda bu havalarda 90 da çakılı kalıyor mu?
eğer termostat vazifesini görüyorsa hararet 90 da çakılı kalıyor benim araçta geçen yıldan beri 90 derecede
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2012, 16:10:51 »
eğer termostat vazifesini görüyorsa hararet 90 da çakılı kalıyor benim araçta geçen yıldan beri 90 derecede

cevap için teşekkürler 99 Akl düz vites için nasıl bi termostad almam gerekir ki?
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...