Gönderen Konu: kilometre sayacı sıfırlanmıyor  (Okunma sayısı 8780 defa)

Çevrimdışı AsKaRoGLu

• Profili Görüntüle
kilometre sayacı sıfırlanmıyor
« : 14 Kasım 2009, 15:24:09 »
99 model golf 4 ümün şimdiye kadar kilometre sayacını her petrole girdiğimde sıfırlıyor ne kadar kilometre gitti takip edebiliyordum. Son günlerde sıfırlama butonuna hiç çekmeden 5 dakika bile basılı tutsam sıfırlama işlemi yapmıyor.Bu neden olabilir acaba. Aynı sorunla daha önce karşılaşan arkadaşımız varmı ?

Çevrimdışı Owuth

• Profili Görüntüle
Ynt: kilometre sayacı sıfırlanmıyor
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2009, 18:52:11 »
aynı sorun bendede var öğrenirsen mutlaka paylaş .. naptıysam olmadı çok sertte bassam :(

Çevrimdışı abahadir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2009, 23:06:19 »
Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyorum. Km sayaç tamirine gittim. Bana gösterdiler sayaci bir küçük sviç basıldığı zaman sıfırlıyormuş. gösterge sökülüp tamir edilirse 40 lira istediler, fakat garantisi yok tekrar kırılabilir miş. yenisine 100 lira istediler. ben değiştirmedim.

Çevrimdışı AsKaRoGLu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2010, 16:16:06 »
Abdülkerim arkadaşında bahsettiği gibi sayacı sıfırlamak için küçük bir swich var. bizim bastığımız siyak uzun düğme kadran üzerinde ince beyaz bir plastiği iteliyor ve o plastikte swiche basıp sıfırlama işlemini gerçekleştiriyor. kendim kadranı yerinden söküp kırılan parçayı japon yapıştırıcıyla güzel bir şekilde yapıştırdım ve tekrar monte ettim. suan canavar gibi çalışıyor.

tamir işlemini yaparken fotograf çekmeyi çok istedim ama fotograf makinem evde olduğu için çekemedim :(